Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

nálam a merőleges a derékszöget jelenti
ez a hűtő az alaplapra párhuzamosan van felszerelve és úgy is fújja a levegőt.
kéretik javítani a címet :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) Bici válasza TeeJay (#1) üzenetére


Bici
félisten

De a levegő az alaplapra merőlegesen áramlik... :U
Vagyis merőlegesen fúj, nem? (De. :K)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) Bjørgersson válasza TeeJay (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kéretik normálisan értelmezni a címet, mivel az alaplappal nem párhuzamosan, hanem arra merőlegesen fújja a levegőt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) subaruwrc


subaruwrc
félisten

kár hogy 86 euro,amúgy ügyes koncepció.

(#5) lenox


lenox
veterán

egy alaplappal párhuzamos bordaelrendezésű,

De ez meroleges bordaelrendezes, nem?

(#6) babkukta


babkukta
senior tag

Nem értek annyira a cpu hűtőkhöz, ezért kérdem én, ez a jobb, vagy a másik fajta, ami oldalra (hátra) fújja a levegőt?
Nekem most ilyen TF van a gépembe, szerencsére nincs vele bajom, de pl kíváncsi lennék, h egy ugyanolyan hűtő akkor hűt jobban, ha hátra, vagy ha az alaplapra fújja a levegőt?

Üdvözlettel, Tibi

(#7) Bici válasza lenox (#5) üzenetére


Bici
félisten

Attó függ, hogy az elrendezést a lamellákra, vagy a borda(tömb) egészére értjük.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Speed® válasza babkukta (#6) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A proci környékén elhelyezkedő melegedő alkatrészek szempontjából jobb ez a verzió, viszont a ház szellőzésébe sajnos belerondít. Ettől függetlenül alulméretezett tápkörös (jellemzően AMDs) lapoknak maga lehet a megváltás.

(#9) lenox válasza Bici (#7) üzenetére


lenox
veterán

Valoban, nyilvan en a lamellakra gondolok, de persze ettol mas gondolhat masra. De a mezei hutobordanal, ami nem hocsoves, meg semmi extra, ott a borda nekem mindig is a holeado feluletet jelentette, amibol itt a lamellakra gondoltam, mint borda.

(#10) #65675776 válasza babkukta (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tornyok egyáltalán nem hűtik az alaplapi komponenseket. Ebből a szempontból a merőleges áramlásúak egyértelműen fölényben vannak.

(#11) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ez akkor most az oldallapra fújja a levegőt? Biztos jó ez?
Ott tudnám elképzelni, ahol az alaplap vízszintesen ül a gépben.
Esetleg benéztem valamit?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#12) Speed® válasza Hiftu (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Be, az alaplap felé fúj. Persze meg lehet fordítani a ventit, ha fekvő elrendezésű házban tolja az ember, teljesen jó, rácsos fedlapon kitolja a meleget egyből.

(#13) eventus


eventus
veterán

Szépen is dolgozik: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) Speed® válasza eventus (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A rögzítést itt is sikerült urológusbarátra csinálni :S

(#15) F e Z o


F e Z o
veterán

De rég volt már procihűtő összehasonlító teszt....

(#14) Speed(R) : Bizonyára párszor görcsbe rándul az ember ujja, míg felapplikálja a hűtőt a procira. :DDD

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#16) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Nem is értem amúgy miért nem terjed el ez a megoldás jobban, az álló nagytorony hűtőkhöz rémálom házat keresni, xigmatek s1283-höz először kiflexeltem a codegen miditornyom oldalát egy szép téglalap alakban, aztán nagy nehezen találtam pár év múlva egy Maxdata nevű szerverházat amibe ÉPP befért, kb. van 1 miliméter (!!) az oldallap és a hűtőborda felső dudorjai között. Lehet,hogy az utóbbi években készült komolyabb 25-30 ezres toronyházakat szélesebbek, de a régieknél mintha nem is létezett volna ilyen igény.. :F

(#17) Khelben


Khelben
nagyúr

Laikusként kérdezem: a cpu gyártók nem tudnának tenni valamit, hogy ne kamion-hűtőket kelljen a pc-kbe szerelni, hanem menjen el egy 2 centi magas bordával passzívan egy átlag I5 cpu?

(#18) #65675776 válasza Khelben (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dehogynem. Leveszik a feszt 0,8V-ra, az órajelet meg 1GHz-re.

Speed(R): Nem tudom volt-e már szerencséd Zipang1-et felrakni AMD-re. Na az szopás, mert csak a saját kezed erejére számíthatsz. Ez legalább csavaros.

[ Szerkesztve ]

(#19) eventus válasza Speed® (#14) üzenetére


eventus
veterán

Nekem dark rock 3 van és egyáltalán nem nehéz feltenni :N

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Nagyon szép! :K Be Quiet ventik milyenek egyébként?

(#21) imibogyo válasza eventus (#13) üzenetére


imibogyo
veterán

Szeretem az ilyen teszteket. Egy magas memóriás képet nem tudtak betenni (sőt egyáltalán nem látok ilyet, lehet a galériában van valahol), tudom, hogy szemmel is lehet viszonyítani, hogy oda férnek bőven, de azért mégis, ha egyszer teszt, akkor nézzék ezt is.

Na mindegy. Szerintem az ilyen hűtőknél pont az a lényeg, hogy alájuk férnek-e normálisan magasabb memóriák, mert a legtöbb ilyen kialakítású hűtő alá nem nagyon férnek el, csak az "alacsonyak" és ugye ezek a hűtők sokkal terjedelmesebbek az alaplappal párhuzamosan, tehát szinte biztos, hogy fölé lógnak a memóriáknak, így egy elég fontos információ.

Nekem például még a magas Corsair Vengeance ramok is elférnek szépen a hűtőm alatt (Gotthard prototípus), ITX méretben is 90 fokkal elforgatva a borda "szakálla" sem ér hozzájuk, bár a mostani ATX lapon már nem is lóg a memóriák fölé sem a hűtő olyan messze kerültek egymástól a memóriák és a proci foglalata (elforgatva mondjuk még föléjük érne).

Az előző be quiet! Shadow Rock TF hűtő alá simán oda fértek a magasabb ramok, ahogy elnézem az alsó venti kivétele után itt sem lesz ezzel gond. De azért jó lenne meg is mutatni ezt egy tesztben. :B

(#20) CsonkaImo: élvonalbeliek. :DDD Amúgy tényleg jók (legalábbis a legtöbb, "nem legolcsóbb" széria tagjai). Én többet is használtam, míg át nem tértem a teljesen passzív gépekre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) 80hun


80hun
addikt

Szép nagy darab :C

(#23) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Váó! Ez kell!
mITX a gépházam, nagyon kicsi hely van benne, és a proci és a táp ventije egymás ellen fúj. Ráadásul arra is ügyelni kell minden összeszereléskor, hogy ne lógjon bele a kábel a venti lapátjába.
Erről levéve a felső ventit egyből megoldódna ez a probléma - és a hűtés hatásfoka is javulna, hiszen egy irányba fújna a táp ventije a CPU ventijével.
Sőt, még akár a felső venti is be lehetne kötve, hisz így nem kell figyelni arra, hogy legyen egy kis levegőrés a processzor és a táp közt. :Y

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#24) imibogyo válasza Cucuska2 (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

Feltéve, hogy fordítva szereled fel rá a ventiket, mert gyárilag az alaplap felé fújnak a ventik és nem a felette lévő táp felé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) Akos1994 válasza Khelben (#17) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Az intel asszem a sandy bridge sorozat óta játsza ezt, hogy szándékosan kritikán aluli pasztát rak a proci fémsapkája alá. Azóta kell az óriás félkilós bordáknál is még dupla akkorát gyártani.

(#26) Speed® válasza Akos1994 (#25) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ivy/Haswell a problémás.

Cucuska2
Volt jó régen hasonló rendszerem, azért azt nem árt észben tartani, hogy ha a tápba tolod a proci hőjét, az nem feltétlenül szerencsés. Azon meg rendszeresen csodálkoznom kell, mennyire nem egyértelmű egyeseknek, merre fúj egy venti ;p

(#27) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Tetszik ez a hűtő, tesztekben is jól teljesít, csak az a bibi, hogy az én házamban (Corsair Carbide 200R) a légáramlás az alaplappal párhuzamos: elől be, hátul / fent ki. Amit a CM TX3-amról lefúj a ventilátora, az hátul egyenes úton ki is megy.
Nem kavar bele a légáramlásba egy erre merőlegesen fújó cpu hűtő ?

(#28) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Bakker... :B De logikus is, hogy az alaplap felé fújja. :((( Kéne egy irdatlan nagy facepalm, de nem akarom a fórumot szemetelni.
Akkor nem veszek hűtőt, mert jó a gyári - elrontottátok a csodás örömömet. :(
Valahogy sosem volt szükségem erre a tudásra - világ életemben elég volt a gyári hűtés.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#29) Bandi79 válasza Cucuska2 (#28) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Mert alap órajelen és feszültségen járatod a CPU-t. Arra nekem is jó volt a gyári hűtő. Amint viszont elkezdtem emelni az órajelet, rögtön 85°C föl ugrott a hőmérséklet. Most az i5 750-em egy 6000 Ft-os Coolermaster TX3-mal sose megy 70°C fölé, úgy hogy 2,66 helyett 3,6 GHz-en megy. 6000 Ft-t árán 15 FPS-t (minimum) nyertem például GTA4-ben, szóval nekem megérte :)

Dark Rock 3-mal szemezek, mert az a házba is beférne, és azzal 4GHz-en tudnám 24/7-ben járatni (ehhez már 1,28 V-ra kell emelnem a feszt, ami HW infó szerint 150 W...)

(#30) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis hűtő! Reméljük a tesztekben is jól fogja megállni a helyét!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31) Bandi79 válasza KAMELOT (#30) üzenetére


Bandi79
aktív tag

#13-as kommentben van egy teszt. Jól megállja a helyét az enyhe kifejezés :)

(#32) shiftac


shiftac
aktív tag

Jól néz ki, csak az ára kicsit húzós.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#33) Speed® válasza Cucuska2 (#28) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért ne vétózd meg, mert benéztél egy apró dolgot..2 perc megfordítani a ventit.
Csak gondold végig, a táp szeretné-e, ill. hogy nincs-e olcsóbb alternatíva, akár..
Néha vannak jó áron Noctua NH-C12Pk pl., én azt használtam anno, Zen táppal.
Az akkori LianLi V350 kecómban még kifejezetten jól jött a tápnak a légmozgás.

(#34) Drenadar válasza #65675776 (#18) üzenetére


Drenadar
veterán

zipang maga a horror legalábbis szerelhetőségben biztos...

[ Szerkesztve ]

(#35) Vesa


Vesa
veterán

KÉne ebből egy olyan verzió, ahol egyetlen venti van felül, miközben a közrefogott venti helyett egy további méretes borda kapna helyet. Jóval csendesebb üzemre lenne képes, persze nyilván kisebb TDP-hez, de a userek 80%-ka úgysem fogja kihasználni a 220wattos plafont.

A tudomány a valóság költészete!

(#36) Chiller


Chiller
őstag

Jó cucc, igazi terminátor :D

Bár ez nekem már kicsit sok, lehetne ebből egy "light" edition is, egy ventivel, és "egybeszabott" bordával.

(#37) eventus válasza Vesa (#35) üzenetére


eventus
veterán

Be Quiet az csendes, valoban az. 135 mm ventije 2000 fordulatra kepes, de halkabb, mint barmi mas a gepemben :)

(#29) Bandi79: nekem az van es nagyon elegedett vagyok vele. Lehet van olcsobban is hasonlo teljesitmenyu, de a DR3 kicsit igenyesebb, semmi ronda hocso stb. Csak nyugodtan! :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#38) #65675776 válasza Drenadar (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a szerelhetősegével van baj, és csak AMD-n.

(#39) embe válasza CsonkaImo (#20) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is Be Quiet hűtőm van. Én csendesnek találom a ventijét.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#40) Duree


Duree
veterán

Mindenben remek,picit faraghatnának az árából,mert az viszont nem remek.

duree54

(#41) Khelben válasza #65675776 (#18) üzenetére


Khelben
nagyúr

Értem. Én valami olyasmire gondoltam, ahogy az izzószálas égőből led lámpa lett, töredék hőtermeléssel.

(#42) #65675776 válasza Khelben (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a válétás teljesen más tészta. Az izzószál sugárzásának mindössze 2-3%-a fény, a többi hő. Teljesítményre vetített fényhasznosítási tényezőjük 12-15lm/W. Egy LED esetében az utóbbi tényező 75-98lm/W. A kék LED-ek mondjuk ennek kb harmadát tudják, de még az is >2x-e az izzóénak. A fehér LED-ek emiatt tipikusan 50lm/W körüli tényezővel bírnak. Teljesen más technológia a kettő. Szóval amíg szilicium alapon van a félvezetőgyártás, addig nem szabad komoly áttörést várni. Ahhoz valami teljesen más megközelítés szükséges.

(#43) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Jófajta elférnek alatta a memóriák is kényelmesen, sőt még azokat is hűti viszont az ára elég húzós szerintem is, nem hiszem hogy nálunk ennyiért nagy piaca lenne/lehet .. 28-30.000 Ft-ért megközelítőleg..

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.