Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Franklin


Franklin
addikt

Az Acer Predator XB270HU leírásából kimaradt, hogy 144 Hz-es.

(#2) VZT


VZT
tag

"Az FM2+ foglalat kedvenc processzora egy sokkal szerényebb darab, a nagyjából húszezer forintos, négymagos FX-4300."

A link egy AM3 FX 4300 mutat.

mindig más

(#3) rudi válasza VZT (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Javítottam a szöveget pár perccel a kommented érkezése előtt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Black-core


Black-core
aktív tag

" Érdekes, hogy ezeket a modelleket választják a vásárlók, mert ebben az árkategóriában már Core i5-ösöket is találni, amelyek valamivel jobb általános teljesítményt kínálnak lényegesen alacsonyabb fogyasztás mellett."

Nyilván mindenki az i5 öt választaná, de ahhoz a hasonló kategóriájú alaplapok lényegesen drágábbak.Vagy csak én nem látok valamit :F :R

(#5) rudi válasza Black-core (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Abban a valamivel 30 000 forint alatti kategóriában, amiből a legkedveltebb AMD alaplapok kijönnek vehetsz egészen korrekt Intel megoldást is, ár az igaz, hogy a "gaming" modellek Intel alá valamivel 30 000 Ft fölött vannak. Szerintem inkább az lehet az FX-ek vásárlása mögött, hogy már meglévő alaplapba veszik őket.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) datatomm válasza rudi (#5) üzenetére


datatomm
tag

Az Fx-ek előnye, hogy az velük egy erőben lévő Intel megoldásoknál olcsóbbak, és még mindíg elég az erejük mindenre. Erősebb videókártyákhoz sem kell a legynagyobb legdrágább Intel. És örök igazság: mivé válna az Intel és az egész számítástechnika az AMD nélkül? Igazából még egy harmadik gyártó is kellene, ami valamikor meg is volt, csak lemaradtak, kihaltak. De majd a Kínaiak feljönnek. :)

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#7) B.A.T.21


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Ha már FM2+, akkor piros feketében van Asrock A88M-G/3.1 alaplap is. 3.1-es USB-vel, 2 Pci-e -vel és M2 foglalattal :C és barátságosabb árazással :R

B.A.T.21

(#8) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

2008 óta a mindennapok része és még mindig nem tudjuk leírni?

[ Szerkesztve ]

(#9) Jim Tonic válasza Krugszvele (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És ha Te is okos lettél volna, akkor ezt megírod privátban a szerzőnek, ahogy illik. Egyébként itt teljesen jó minőségjelzős kapcsolatnak is.
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az és szó elé kellett volna egy vessző.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az ha vízálló egy külső vinyó az odáig Oké, de minek kellene kibírnia 500Kg-os nyomást?! :F

Sokkal hasznosabb ha megfelelő külső és belső rázkódás és ütés védelemmel van ellátva, mert hiába bírja ki ha áthajt rajta az apu a garázsból kifele menet -nagyon életszerű-, ha elég neki egy másfél méteres esés a szekrényről hogy megkoppanjon az egész...

De amúgy is -részben- feleslegesnek tartom az ilyen védelmeket egy szinten túl. Bár volt amikor gondolkodtam ezekben az A-data gumivédelmes külső vinyókon, de fontosabb volt a "belső" minőség, ezért nem azt vettem. Anno a WD is gyártott a külső vinyóihoz zárható védőtokot, amiben üzem közben is benne lehetett a vinyó, kár, hogy az újabb szériákhoz már nem gyártják... Max ilyen jöhetne szóba nálam, de inkább vigyázok rá minta arra a kis hímesre... :)

(#11) lee56


lee56
őstag

És mi van akkor, ha Murphy törvénykönyve szerint pont akkor merül le ez a csodálatos távirányítós pánikgomb, amikor épp nagy szükség lenne rá, na akkor törne csak ki igazán a pánik. :)

No Comment

(#12) rudi válasza lee56 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezért kell tartani tartalék pánikgombot ;) Viccet félretéve, az okosabb okos otthon eszközök - tudtommal a Smanos félék ilyenek - szólnak, amikor az egyes komponensek eleme merülőben van. Különösen igaz ez az olyan kritikus érzékelőkre, mint a füstérzékelő, azoknak gyakran van direkt "low energy" riasztása.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) V!ck válasza rudi (#12) üzenetére


V!ck
aktív tag

Uhh... ez a Gigabyte lap egy parasztvakítás azzal a 4+1 fázissal. De hát "géming", biztos nagyon jó.
Csak egy FX-8xxx alatt összef*ssa magát...
Az MSI 970 Gaming ellenben jó lap, még normális tuningra is.

mod: véletlenül ment válaszként

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#14) djculture


djculture
félisten

AMD-s voltam világ életemben, de most hogy lecseréltem a phenom2-t inkább vettem egy asrock h97 Anniversary lapot meg egy i5 4460-at 70 ezerért mint költsek egy halálán lévő am3+ platformra. Szép volt jó volt de már pénzkidobás rá költeni, nemsokára AMD is továbblép az AM4-re.

[ Szerkesztve ]

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Én ma már nem fektetnék AM3+ alaplapba.Inkább akkor már az AM4. :)

Nálam úgy néz ki a helyzet,hogy ha a ZEN hozza a 4790K szintjét,akkor váltok.Ha nem hozza akkor marad az elavult 4790K és a DDR3 -m. :K

(#14) djculture +1 Igazad van.Jól tetted.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) Andrash22


Andrash22
csendes tag

Hali!
van egy WD RED1GB NAS vinyóm.. kérdésem hogy összelehet e hangolni wifin keresztül az LG 42LF652V okostv-el hogy lássa a fileokat?
köszi

(#17) captainm


captainm
tag

Én sajnos pont szívok az MSI 970 lapommal :(, a processzor le van korlátozva 1400 MHZ-re, hiába állítok a slow mode kapcsolón, resetelem cmos-t, vagy állítok bármit bios-ban vagy Windows-ban :(. Holnap jön MSI support, aztán végős esetben egy másik lap :(. Pont ez hiányzott hétvégi programnak.

(#18) Akula


Akula
őstag

Ezek a Yoga-k nemhogy olcsóbbak lennének, de mintha emelkedett volna az áruk :U
Ennyire state-of-the-art?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#19) Joker88


Joker88
őstag

a micro SD kártyához.. Én csak akkor látom,amikor megveszem / vagy beleteszem a telefonba(vagy tabletbe) .. Szóval,hogy fekete-e a kártya,vagy színes,számomra lényegtelen.. ;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#20) Postas99


Postas99
senior tag

Nemigazán ezen akarok rugózni, de ez a smanos ez rakat kakát nem ér.
Fent laksz a hegyen Wifi-vel kapcsolódik a hálózathoz kihajítod az balakon, osz b@szhatod hogy jelezni fog.

Az emberek ennyire elhülyültek? Tényleg csak a "design" számít?? Az hogy akár betörő biztos legyen az már lényegtelen?

Milyen kifordult világban élünk? Minden szemetet meg akrnak etetni velünk? Mi lesz ha egyszerűen áramkimaradás van a routernél? hmm... sok eszű tervező..

Na bumm neki majd bejönnek.

(#21) #20691712 válasza datatomm (#6) üzenetére


#20691712
törölt tag

"Az Fx-ek előnye, hogy az velük egy erőben lévő Intel megoldásoknál olcsóbbak, és még mindíg elég az erejük mindenre. "
Az lehet, csak leirhatnad melyik univerzumban.
:U

(#22) datatomm válasza #20691712 (#21) üzenetére


datatomm
tag

Pl a miénkben. :)

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#23) Pete55555 válasza datatomm (#22) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem.

...Szeretem leracsniztatni...

(#24) Black-core válasza Pete55555 (#23) üzenetére


Black-core
aktív tag

+1 ;]

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy átlag embernek egy FX4300 kb;mindenre elég és a heti néhány órás játék vagy netezés miatt pont nem számít a fogyasztás,így egy i5 árából megvan egy jó lap+proci.Nekem is csak 1-2 proci zabáló program miatt kell az i5,különben ellennék egy pentiummal is a 7790 mellé.
A Lenovo árai lassan a követhetetlen kategória számomra,így biztos nem fog nőni a pc eladás statisztikája.

Wasabi...

(#26) Kronos3000 válasza Andrash22 (#16) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Össze. DLNA .

Wasabi...

(#27) TeeBee73 válasza djculture (#14) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én is nemrég váltottam 955BE-ről 4790k-ra. (Mondjuk, ösztönzően hatott a 30 éves munkaviszony után kapott +3 havi jub.jutalom, meg a határ mellett eltöltött 2 hónap.) :DDD

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#28) kibergx


kibergx
csendes tag

Én sosem értettem ezeket a notikat és minek kell ebből hírt csinálni? Olyan sok ember lenne MO-n akit ezek a 500 ezres kis szutykok érdekelnének? Ha egy normális embernek ennyi pénze van költi másra, nem ilyenekre.. De ez csak az én véleményem.

(#29) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Manapság bolti új AM3+ platformba fektetni nem hiszem, hogy okos dolog. Ha az ember szerez használtan tényleg nagyon jó árban az megint más kérdés.

A WD Red merevlemezeknek érdekes az áruk, én még mindig úgy látom, hogy a 3TB-os modell éri meg a legjobban az árát.

SSD-t viszont senkinek sem vennék túl olcsót, mert általában nem véletlen kerül annyiba, inkább kerüljük a túl olcsó húst.

A hajtogatható hordozható gépeknél pedig egyértelmű, hogy ezek ennyi pénzért nem nekem készültek.

(#30) Joci10 válasza djculture (#14) üzenetére


Joci10
őstag

Csak az indokra reagálnék (mivel én is most váltottam egy A64-X2-ről (még S939-es volt a szentem) egy i5-4590-re): ha az AM3+ haldoklik, és ezért nem akartál váltani rá; akkor miért váltottál egy már halott S1150-re? :D

(#31) jedis válasza Pete55555 (#23) üzenetére


jedis
senior tag

De ! Csak kell támogatni kicsit szoftveres oldalról. Pl. A Division már szépen fut rajta, és ez még csak DX11. Szerintem a DX12 fog adni egy kis löketet, a régebbi több magos prociknak. Pl. az újabb motorok már akár 16+ magig is skálázódnak. Időtállóbbak lesznek, mint egy 2 magos HT-s I3 hidd el ! :K :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#32) VZT válasza djculture (#14) üzenetére


VZT
tag

Semmi személyeskedés, de:

Vettél egy totál döglött platformot LGA 1150 keretében; a még jelenleg élő AM3 platform pedig kerülendő. Logikailag kontrasztos.

Nem értem, hogy nagy általánosságban miért szokták ajánlani az emberek inkább a teljesen régi intel platform, mint a még jelenleg is futó amd-t. Pusztán csak ha azt nézzük, hogy melyik a frissebb.

mindig más

(#33) valenc válasza VZT (#32) üzenetére


valenc
tag

Azért mert az 1150 is bőven időtállóbb, mint az am3+. Abba még simán rakhat k-s i7-et amit az fx-ek meg se közelítenek, ráadásul modernebb és jobb lapokat kapni alá. Mellesleg az 1150 újabb is mint az am3+ hiába van már kivezetve. Szerintem az am3+ is már csak kényszerből él mert nincs jobb procija az amd-nek valamit meg árulni kell így jobb híján maradt ez. De ilyet venni nem éri meg sokkal inkább 1150/1 de még az 55 is jobban megérheti szerintem.

(#34) Rycki válasza rudi (#12) üzenetére


Rycki
csendes tag

A Smanos szép és (mondanám hogy) jó... DE azt tegyük hozzá hogy ez csak az európai neve és csájnában csinálják Chuango Security Technology néven.
2 éve voltam kint Essenbe biztonságtechnikai kiállításon és ott láttam meg, felvettem a kapcsolatot az Európai disztribútorral, hogy lennék a Magyarországi viszonteladó. Kértek üzleti tervet stb stb. El lett küldve.
Aztán egy másik cég kapta meg, akik azóta elrejtették az oldaluk legeldugottabb részére és szarnak rá...
Időközben tovább olvasgatta a tudását, kiderítettem hogy a Smanos soha nem fogja megkapni a MABISZ minősítést, mert nincs rajta 230V-os visszajelző a központi kezelő egységeken.
Azokat a kommunikációs formákat nem tudja ami mondjuk egy távfelügyelet bekötéséhez szükséges.
Így ha valaki ennyit elkölt egy riasztó rendszernek látszó tárgyra és nem tudja esetlegesen belevenni a lakásbiztosításba akkor az kicsit kellemetlen. :C
Szóval csak azért, hogy húú szép húú dezájnos ezért kiadni 100+e ft-ot, akkor már inkább olyan ami tényleg MABISZ által is minősített és tényleg egy riasztórendszer. :U

(#35) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Akár hogy számolok, nekem még mindig az jön ki, hogy a 3TB-s WD Red-ek fajlagos ára a legjobb (főleg, ha nem a linkelt cégnél veszem, mert akkor még a 4TB-snek is jobb a fajlagos ára mint az 5TB-é;] )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) fury71 válasza djculture (#14) üzenetére


fury71
aktív tag

Én is AMD-s voltam mindig, legutóbb Intel procim még egy Celeron A300-as volt anno.
Nekem egy a cikkben szereplő MSI 970 Gaming alaplapom van egy FX8320-as pricival, amit mostanában fogok cserélni egy új Skylake rendszerre, mert az AM3+ már tényleg lejárt.
Az FX8XXX-es szériát 2012-13 környékén mutatták be, az újabb 9XXX-est is már 2 éve. Akkor miről beszélünk?
Jól fog járni aki megveszi az alaplap+proci+memória félkonfigomat mert annak idején csak az alaplap 32 volt, most meg már 27. Mennyiért tudom eladni egyáltalán?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#37) djculture válasza fury71 (#36) üzenetére


djculture
félisten

Eladni majdhogynem lehetetlen értelmes áron. Az én asrock 960gm-gs3 fx lapomat meg a 4 magositott athlon x3-amat 10-ért vinnék, annyiért kb beleszerelem egy házba és megmarad másodgépnek.
Neked is kb a lapodért kapsz 15 a prociért meg 30-at, hiába 25 meg 40 az új a kutya se veszi őket...

[ Szerkesztve ]

(#38) djculture


djculture
félisten

Ja ennyi, papiron fx 8350 szint de amúgy meg érezhetően erősebb. Na ezek után ki az a vadmarha aki fx-et vesz, amihez a proci 48 ezer a lap meg vagy 25 a legalapabb alá ami nem throttlingol.. Én még viszonylag nem is a legalapabb lapot vettem mert a raid kellett az meg h97 alatti chipszetes lapoknál nincs.
pcx:

[ Szerkesztve ]

(#39) Pete55555 válasza jedis (#31) üzenetére


Pete55555
addikt

De ! Csak kell támogatni kicsit szoftveres oldalról. -> Tehát még nem jó.

Pl. A Division már szépen fut rajta, és ez még csak DX11. Szerintem a DX12 fog adni egy kis löketet, ->

Tehát majd jó lesz. :U

Időtállóbbak lesznek, mint egy 2 magos HT-s I3 hidd el !

i5-ről beszéltünk, azzal lett összehasonlítva. De az i3 is idótállóbb, mert azt a platformot még tudod fejleszteni i5, i7-el. Az AM3-at meg nem.

Fogjátok már fel, hogy hiába a 8 mag, ha MÉG nem használja ki csak pár játék, addig sok helyen még egy 2magos HT-s i3 is jobb.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#40) Akula


Akula
őstag

OFF:
Főcím: "Itt az új hardverek!"
Nem kötekedni akarok, de biztos, hogy helyes nyelvtanilag? Lehet, hogy így kéne írni: Itt az új hardver!, vagy Itt vannak az új hardverek!
Sorry az OFFért :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#41) IgnisFatuus válasza Andrash22 (#16) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

A vinyót tuti nem, de a gépet amiben benne van azt simán, valamilyen a már említett DLNA-t biztosító szoftverrel.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#42) Tanisz


Tanisz
senior tag

Számítástechnika, hardver-szoftver IDŐTÁLLÓSÁG :D:D:D
Miről beszéltek? :D
Most komolyan :)
A hardver és az időtállóság egy mondatban nem nagyon fér el :D

Ha azt értjük időtállóságon, hogy megveszed most és használod 5 év múlva is, van rá esély, de kb itt meg is állt a történet, mind AMD mind Intel vonalon egyaránt :)

Más:
AM3+ foglalattal kapcsolatban, ha be is jön az AM4 akkor sem fog szerintem megszűnni egyik csapásról a másikra a régi foglalat, 1-2 évig még tuti elérhető lesz (gyártanak újonnan, csak kevesebbet), max az lesz az "olcsó" termék, hogy aztán majd szépen lassan lecserélik a termékpalettát mindenhol AM4-re.
Valamint a raktáron lévőeket is ki kell szórni, ugyebár.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#43) eszterencs válasza Akula (#40) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Igazad van, ez a rövidcím karakterkorlátos, azért lett hibás, de javítottuk. Köszi!

(#44) secretgarden


secretgarden
aktív tag

11.6"-13.3" laptopok: valamelyik gyártó készíthetne már végre egy belépőszintűnél kicsit erősebb de még mindig olcsó passzív hűtésű laptopot. Mert jelenleg nagyjából úgy néz ki (mindegy hogy melyik gyártó termékeit nézzük), hogy vannak a Celeron N2840/N3050 + 2GB RAM + 32GB eMMC laptopok 55-100 eFt között, aztán utána légüres tér az alsó hangon kétszázezertől induló (és három-ötszázezer között átlagos) Core M vagy Core I3-5-7 procis, full HD vagy 4K touch kijelzős ultrabookokig.
Készíthetnének egy 11.6"-13.3"-es 1366x768-as vagy 1600x900 felbontású, Pentium N3700/N3710 procis + 4GB RAM + 64GB eMMC laptopot, és belőhetnék mondjuk 80-120 eFt tájékára, és már rohannék is megvenni (persze egy normális minőségű billentyűzet és touch pad se árt, de ez se rocket science, láttam már legislegolcsóbb belépőszintű laptopban tökéletes billentyűzetet és touchpadot). Sem az N3700, sem a plusz 2GB RAM, sem a plusz 32GB eMMC nem egy nagy összeg illetve felár, nem tudom miért nem csinálja meg senki. Vagy ha már mindenképp Celeron, akkor legalább használnák a négymagos N3150-et.
Szerintem biztos lenne rá igény, aki hordozható kis gépet akar, elfogadható teljesítménnyel, de nem csillagászati áron. Tapasztalatom szerint átlag usernek nem kell Core I5 egy laptopba, se 4K felbontás a 11-13 inchre, viszont azért a N2840/N3050, a 2GB RAM meg a 32GB eMMC azért kicsit harmatos (használható, nekem is van ilyen kis gépem, de mondjuk úgy, nem egy szélvész, pár reklám videót tartó weboldal betöltésével képes fél percig is küzdeni...).

(#45) Mercutio_ válasza secretgarden (#44) üzenetére


Mercutio_
félisten

2013-ban még ott voltak a nem atom (xy-trail), hanem Ivy alapú celeron/Pentium procikkal pl. 1007u szerelt 11,6"-os "netbook"-ok 80k korul, azonban (vélhetően Intel nyomásra) a következő generáció már csak ezekkel az új atom procikkal jött ki.
Az is tudatos, hogy az i3 3217u és hasonló tudású procik pedig már a 150+k-s kategóriába kerültek.
Az AMD is villanthatott volna a 11,6-12,5" savban, de vagy bénák voltak vagy a gyártók "tettek le" a 100k alatti savban erről a vonalról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46) Pete55555 válasza Mercutio_ (#45) üzenetére


Pete55555
addikt

Kicsit összeollózom a hsz-ed, ha nem baj ;]

Az AMD is villanthatott volna a 11,6-12,5" savban, de (vélhetően Intel nyomásra) vagy bénák voltak vagy a gyártók "letettek" a 100k alatti savban erről a vonalról.

Aláhúzva ahol ollóztam :B

...Szeretem leracsniztatni...

(#47) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A WD legújabb Red sorozatába tartozó, 8 TB-os modellje nem éppen olcsó, 118 700 forintot kóstál, ezért fajlagosan jobban járunk, ha inkább két 5 TB-os modellbe fektetünk be, azoknak darabja 62 800 forintért kapható."

A sima, 2év garival érkező RED széria nem valami megbízható, nem véletlen vállalnak rá kevesebbet, mint a RED PRO-ra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Goldberg03 válasza valenc (#33) üzenetére


Goldberg03
tag

+1
Mintha csak én írtam volna. ;]

(#49) Postas99 válasza Rycki (#34) üzenetére


Postas99
senior tag

Ez azért van, mert nem hozzáértők készítették. Ilyen az amikor valaki belekontárkodik más munkájába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.