Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Mind a két lapot elfogadnám és egy gépbe építeném :DDD Így a teljesítmény is megmarad és "átkapcsolva" a fogyasztás sem lenne vészes! Ilyen lapot dobjanak össze :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#2) pottyantós válasza Bj Brooklyn (#1) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Azt hiszem a DFI-nek van egy hasonló megoldása a P45-ben! Intel Atom Nvidia ION lapkészlettel! Teljesítményre P45, fogyasztásra Atom... :K

hybrid p45 ion-t2a2 :)

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#3) adorjant


adorjant
senior tag

Bárcsak több gyártó is hozna ki ennyi féle ITX lapot, mint a Zotac :(

egy elírás:
Gigabit Ethernet, sSATA csatlakozó

(#4) atti_2010 válasza pottyantós (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen, de kár hogy használhatatlan.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) pottyantós válasza atti_2010 (#4) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Kifejtenéd egy kicsit bővebben? Kíváncsivá tettél! :)

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#6) stevve


stevve
nagyúr

A Zotac lap tetszik. Az, hogy eljön-e erre lényegtelen, igazán HTPC cuccokat itthon nehéz és drága beszerezni úgyis. :(

(#7) nbg


nbg
senior tag

Zotac johetne. Foleg 118 dodoert...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) szponzor


szponzor
senior tag

Nekem nagyon bejön a Zotac. Sima USB-k számát nem írták, de a 6 SATA csatlakozóval sok vinyó mehet rá, NAS-okba is lehetne használni. Komoly ellenfele lehet a Gigabyte miniITX-es USB3-as lapjának, főleg, ha olcsó lesz és kapható is.
Ha lehetne kapni 28 körül, akkor én inkább ezt venném, mint a Giga-t, bár egyik márka sem volt még nekem.

(#9) Zanik


Zanik
addikt

Baromi jó az a Zotac lap!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) Razermazer válasza Zanik (#9) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez a Zotac lap kell :DDD és kész ha más nem külföldről rendelős lesz. Ilyenre vártam csak hát magyar honban sose lesz de ne nekem legyen igazam. Ebbe belerakni egy corei3-at és meg is van a jó kis htpc. :U

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#11) #72042496


#72042496
törölt tag

Perverz vagyok, ha azt mondom, hogy a Zotac lapja köré egy viszonylag erős játékgépet építenék? Menne bele egy 3 GHz körüli CPU, 4 GB RAM és egy HD5770. Egy Lian Li PC-Q08-ban pl. éppen jó helye lenne. Kis izomkocka. :)

Az ASUS ROG lapjai meg egyre csúnyábbak és egyre drágábbak lesznek. Lehet, hogy egyre jobbak is, azt nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) szponzor válasza #72042496 (#11) üzenetére


szponzor
senior tag

Abszolút nem. Én is hasonló gépben gondolkodok, bár nekem megtenné az i5-ben lévő IGP is. Ja és persze Lian Li PC Q-07 :DD

(#13) Angel1981 válasza #72042496 (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem rossz gondolat, de tényleg! :)

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kis Zotac lap egész jó.

...

(#15) Akybron válasza #72042496 (#11) üzenetére


Akybron
aktív tag

Jó elgondolás! Lian Li ház helyett inkább egy bútorlap dobozt, hogy ne látsszon rajta a számítógépség
A perverz én lennék, mert nekem még egy pci vagy pci-e 1x slot kéne egy 4-es soros port kártyának :DD (és GTX460-at tennék bele)

73&DX HA5OJN

(#16) Gyalo94 válasza Akybron (#15) üzenetére


Gyalo94
tag

Szerintem is a Zotac lapok a legjobbak...:))

(#17) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Kíváncsi leszek, hogy a Zotac lapja mennyivel lesz drágább a Gigabyte hasonló, de már a piacon lévő változatánál. A vásárlásnál pedig lehet érdemes figyelembe venni, hogy néhány hónap és az Intel elvileg foglalatot fog váltani az újabb prociknál.

mITX-es játékgépek egyre inkább terjednek, pl. egy friss összeállítás a Zotac lappal egy Silverstone Sugo SG07 házban, HD5870-el.

(#18) XuChi


XuChi
addikt

Ezekkel a lapokkal csak az a baj hogy a pci-e slot nagyon közel van a proci hűtőhöz, tehát széles (rózsa alakú:D) hűtő nem rakható a procira. Csak a gyári ami nem sokat ér.

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kár hogy nem a (mini) ITX-es lapok a legelterjedtebbek rendes PC-be is. Ott az én lapom, van benne egy kétslotos 4670, AM3 proci gyári hűtővel, meg 2 memóriamodul és csak 3 sata ami foglalt.

Mivel nem tuningolok és nem kell nagyobb proc. hűtő, ez bőven elférne a mini-ITX-re is, nem kéne feleslegesen ATX-es lapot megvenni...

Hjah egy PCI-os hangkarim is van, úú.. Hát lehet akkor a mini-ATX lenne a jó :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) marcias válasza Apollyon (#19) üzenetére


marcias
őstag

Amúgy a DTX sem egy halott dolog.. az olyan, mint az ITX, csak egy helyett két bővítőslot van ratja, emiatt úgy 3-4cm-rel hosszabb, de cserébe VGA-n kívül is bővíthető. Pont a Zotac-nak vannak egész csinos DTX-es lapjai. Kár, hogy ház nem igazán készül nekik, tehát mATX-es kuckóba férnek főleg.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#21) Apollyon válasza marcias (#20) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hm.. Hallottam már róla, de az nagyon ritka.. De az ATX tényleg teljesen felesleges az én gépembe.. Most nem az ára miatt mondom, mert az egyik legolcsóbb alaplap volt 19K-ért, csak van pár cucc, ami felesleges bele.. Még nincs meg egy éve, de a következő gépem már maximum mini-ATX lesz, bár azt sem értem miért drágábbak a kisebb cuccok, mint a nagyobbak (régen is ez volt a CD-vel, hogy a slim tokos drágább mint a hagyományos), holott kevesebb anyag van bennük.

Egy csomót lehetne velük spórolni – anyagot, alkatrészeket, mert sok helyen úgyis kihasználatlanok. Nálam van pl van 4 pci-e 1x sín de egyiket sem fogom kihasználni mert max új hangkari lenne jó bele, de abból jó a jelenlegi is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) marcias válasza Apollyon (#21) üzenetére


marcias
őstag

Azért a tendencia látszik, az ATX szabványú alaplapok pár éve még egyeduralkodók voltak, ma már szerintem többet adnak el ITX+mATX szabványú lapból. High-end játékgépbe, ahol 3-4 videokártya van, illetve szerverekbe és munkaállomásokba kellhet még az ATX, de belépő és mainstream piacra felesleges.

Steam: marcias88

(#23) szponzor válasza Apollyon (#21) üzenetére


szponzor
senior tag

Az én lapom nagyrésze is kihasználatlan. 6 PCI-ból egyben van egy hálókártya, meg az AGP-ben van egy videókártya. A mai lapokban (sőt, kb 2003-ban is) meg integrált a hálókártya, meg egy core i5-tel a videókártya is.
Az egyetlen, amit hiányolok ezekről a kis lapokról, az legalább egy IDE csatlakozó, bár ahogy elnézem a Zotac-ot, nem nagyon férne arra a lapra ilyen csatlakozó.

(#24) epityesz


epityesz
aktív tag

Szerintem is tök jók a lapok!
Csak ne lenne minden olyan drága :O :W
DTX?életemben nem halottam róla?
Házat is csinálnak hozzá :F

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25) Apollyon válasza szponzor (#23) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az enyémen van egy darab IDE, eleinte volt benne egy vinyó, de már azt sem használom, így az a csati is üres. Az USB-ket sem használom ki, van kb 12, de a legtöbb amit használtam az 3-4 volt max. Oké, nekem PS/2-es egerem van, a billemen van USB>PS/2 port így az sem használ USB-t. Oké mondjuk ezek filléres dolgok és bármikor jól jöhet... De ha nem használjuk akkor minek?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Rampage-en hogy oldják meg az X-fit? Azon a gyönyörű 3x2-es alu kivezetésen+codec a lapon? N1! Supreme X-Fi egy fokkal korrektebb megoldás.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#27) Kobaljov válasza CocooN-z (#26) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Szoftveresen emulálják

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.