Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

És ugyan mit ér ez? Ugyan most Chrome-ot használok, de ott a beállítások, hogy ne kövessenek semmit se érnek, még a Youtube is lesz@rja, pedig az a Google aki készíti a Chrome-t. A Google is "evercookie-t" használ...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) cami][us válasza gabor7th (#1) üzenetére


cami][us
senior tag

Ha jól sejtem, nem sikerült elolvasni az igen rövid cikket se.

(#3) gabor7th válasza cami][us (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Tök mindegy miket sejtesz és az is, hogy miket állítgatsz be, hogy "ne kövessenek", már annyiszor kiderült, hogy ezek semmit se érnek.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, sok más böngésző is ebbe az irányba mozdul majd! 15 perc állítgatás, kiegészítők telepítése kell, ha az ember jót akar magának Operával. Tök nagyra értékelném, ha egyszer alapból olyan lenne, hogy megtakarítana nekem csak 10 percet!

Egyre több oldal meg elvárja a harmadik felektől származó sütik elfogadását is, ezeket inkább be is zárom; de tudnék örülni, ha keresésnél be lehetne állítani azt is, hogy csak azokra a találatokra vagyok kíváncsi, amik az ilyen sütiket nem elváró oldalakra vezetnek!

(#5) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nálam be van állítva a cookie auto delete. Próbáljanak meg követni

(#6) gabor7th válasza borg25 (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Tudnak. Azonnal visszamásolódik máshonnan ha törlöd, mert nem csak a böngésződ készít cookie-t.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Jól hangzik, de ez a "blokkolja az olyankövetőket, amik lassítják a sebességet" eléggé gumiszabálynak hangzik. Nem beszélve arról, hogy ezzel a Mozilla némi "fejlesztési hozzájárulásért" cserébe akár kivételezhet is egyes cégek, szervezetek nyomkövetőivel.

(#1) gabor7th Mivel a Chrome is Google termék, ezért nem lepődöm meg, ha az ő sütijeiket kiételezik a rendszerből. Mondjuk én minden böngészőt úgy használok, hogy bezáráskor törlődjenek az "édességek".

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#8) joghurt válasza borg25 (#5) üzenetére


joghurt
addikt

A browser fingerprintinghez nem kell süti.

A cikkből hiányolom, hogy ha minden igaz, tiltani fogják a felhasználó jóváhagyása nélkül háttérben futtatott számításokat is, azaz a cryptojackinget.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) azbest


azbest
félisten

Nagyon megfogta Palit az MS lánytábor, hogy itt is azt a kisképet használja :D

[ Szerkesztve ]

(#10) dajkopali válasza azbest (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

húbaz, tényleg? nézem

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) dajkopali válasza azbest (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

done

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nincs mostanában szinte egy, még rövid cikk se helyesírási hibák, elgépelések és kifelejtett szavak (legalább is toldalékok és kötőszavak) nélkül? :U
Abu-nak elnézem, mert szerintem vagy nem magyar, vagy sokáig volt távol (vagy nagyon egyedi a fogalmazási stílusa, ez külön látszik a hibákon felül), de Pál? :(((

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13) zseko válasza Fred23 (#4) üzenetére


zseko
veterán

Te napi szinten telepíted a böngészőt? Egy éve telepítettem, azóta megy.

HR24.hu

(#14) Fred23 válasza zseko (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem, de úgy heti egyszer biztosan telepítek böngészőt, néha többet is. Írtam már pár topikba, hogy szeretem próbálgatni őket időről időre; és nem csak a népszerűbbeket, ismertebbeket. Mondjuk az Operához mindig visszatérek valamiért, és ritka, hogy az ne legyen telepítve nálam.

Kedvem is lett hirtelen feltenni megint EZT. Mikor legutóbb próbáltam, tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#15) hemaka válasza borg25 (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#16) Polllen


Polllen
nagyúr

Kiváncsi leszek a gyakorlati megoldásra.
A követés ellen a noscript egészen jó, de azért a letiltok mindent a ‘csába néha túlzás. Jó lenne csak ezeket a vackokat tiltani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) cami][us válasza gabor7th (#3) üzenetére


cami][us
senior tag

Ha így állunk, akkor dobhatod a "blogodat" a kukába. Szerencsére nem ilyen egyszerű a helyzet.

(#18) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ha bekapcsolom ezt a követés elleni védelmet itt pl kiszedi fentről a reklámot. Más oldalakon meg nem tudok belépni, mert nem megy a google felé a captcha ellenőrzés v más nem tudom. Eddig hatásos jó lenne ha megszűnne ez a sok harmadik felek felé menő adatszivárgás.
Egy jó példa:

Itcafé a szükséges reklám oldalakkal:

követés elleni védelem bekapcsolása után reklámok eltűnnek és tiltódik az 2mdn.net és a doubleverify.com.

Ez az oldalt meg nem is értem hogy tudják használni az emberek letiltások nélkül:

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.