Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

10/100?? :F Oké, hogy alap, de ma már a gigás lenne az alap.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) zsigus


zsigus
őstag

Igen, valószínűleg a 11 MB/s a 10/100-as LAN max. sebessége. Az én T-Home-os ZTE routerem is ennyit tud kábelen (11,3 MB/s ha jól emlékszem).

Komolyan nem értem, hogy egy ac-s routeren mit keres a 100-as LAN... Pedig ha jól emlékszem ez már a második ilyen router ami az utóbbi időben tesztelésre került. Ennyivel drágább a Giga LAN, hogy ilyen ritkán használják a gyártók routereknél?

Már szinte minden eszközön giga LAN van, a legolcsóbb alaplapoktól kezdve a konzolokon át a notbookokig.

[ Szerkesztve ]

(#3) velizare


velizare
nagyúr

"útválasztó"... brrr...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) kcsa válasza zsigus (#2) üzenetére


kcsa
veterán

Azért jöttem, hogy ezt beírjam én is. Látom, már nem kell :)

(#5) Laggner


Laggner
csendes tag

Lehet kérni rá koax-os net csatlakozót is??? Hátha az még lassabb... :W

Laggner

(#6) zsigus válasza velizare (#3) üzenetére


zsigus
őstag

[link]

Problem? ;]

(#7) rudi válasza zsigus (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem itt inkább amolyan mesterségesen gyártott kategorizálás, termékmenedzsment folyik. Ez a MediaTek chipkészlet, ami a termékben van és a hasonló, egysávos AC-s chipsetek filléres dolgok. Ha most ezek mellé a 10/100-asnál semmivel sem drágább gigabites LAN részt tennék és kérnének az egészért annyit, mint a hasonló költséggel gyártható N150-es modellekért, vagyis nagyon max 8000 forintot, akkor hogyan adnák el az 40-50 000 forintos csúcsmodelleket? Amúgy vicces, hogy az alap notebookokra is egyre több gyártó tesz csak 10/100-as Ethernet adaptert...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) zsigus válasza rudi (#7) üzenetére


zsigus
őstag

Ezt értem... De lennének a GB LAN helyett is olyan dolgok amivel a csúcsmodelleket is vonzóbbá tehetnék. Pl. USB 3.0 (ezen nincs USB), beépített HDD hely (D-Link Storage router) ami NAS helyett az átlag igényeket (talán) kiszolgálna, extra (szoftveres) szolgálgatások stb. stb.

De nyilván így jobban megéri nekik, mert a felsorolt extrákat tartalmazó routereket adhatják csillagászati áron, egy minden igényt kielégítő modellt szimplán drágán, az ilyeneket pedig "viszonylag" olcsón. Csak értelmét nem látom ennek így. Persze rengeteg a tudatlan ember, nyilván van aki csak a marketingre hallgat, és megveszi, csak nem jár jól vele (mondjuk ez nyilván az ő problémájuk, az pedig, hogy ami nekem megfelelne drágállom, az meg az enyém).

[ Szerkesztve ]

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Micsoda ócska egy termék...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) rudi válasza zsigus (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Csakhogy az USB 3.0 sebességű, merevlemezes routerrel meg egy másik terméket, a 40-80 000 forintos NAS-t ölnék meg :) Gyártói szempontból szerintem jól fel van építve a termékkínálat, ahogy írtad, inkább a vásárlók tudatosságával és tájékozottságával van probléma (de persze az is nézőpont kérdése, elég baj lenne, a gyártóknak, ha a vásárlók zöme valami IT-s diplomával, 10 éves tapasztalattal és 100+ IQ-val bírna).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) BatchMan


BatchMan
senior tag

Egy éve vettem nbg4615-öt gigás csatikkal, két USB-vel 20k-ért, most 17k. Valaha a Zyxel egy Volvo volt modem téren. Agyonüthetetlen, elnyűhetetlen, stabil. Most is tudják a szintet hozni drágáért, de gyártanak ilyet is.

(#12) proradeon


proradeon
őstag

Nevetséges, mikor egy AC képes router-t nem látnak el gigabites LAN port-okkal. Ez elég durva szűk keresztmetszetet eredményez, azaz véleményem szerint az ilyen termékek esetében az "AC" csak marketing fogás ... vagy inkább parasztvakítás.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez így ebben a formában ugyanúgy fail, mint a nemrég megjelent ASUS ac-s router. Nem valami gyors, de legalább nem olcsó :P. Egy pofon a sz... szóval értjük :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem itthon a háztartások 95%-a még a dual-band-ra se tért át, az AC meg valami olyan, mintha nem is létezne. Hogyan és minek váltana az ember, ha a notebookja, tabletje, telefonja csak a 2,4GHz-es sávot ismeri, vagyis max. a 150-300Mbps-t tudná kihasználni, akkor is ha holnap 50 ezer forintos routert vesz a 4 ezer forintos helyett. Arról nem beszélve hogy sokan csak a netet osztják meg a routerrel és a 150-300Mbps azt nem igazán korlátozza.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Cobra.


Cobra.
őstag

Ti itt nagyon elnéztek valamit (sajnos a tesztelőkkel együtt). Ezekre a készülékekre már alig dug rá valaki vezetéken készüléket, ezért értelmetlen a LAN-WLAN sebességet mérni. Azt kellett volna mérni, hogy hogy másol 2 AC-s vagy 1 AC és 1 N-es adapter között.

[ Szerkesztve ]

(#16) Jim Tonic válasza Cobra. (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom fura szokásaid lehetnek. NAS-t szinte csak kábelre köt az ember. De egy asztali gépet is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) And válasza Cobra. (#15) üzenetére


And
veterán

Csatlakozva az előttem szólóhoz, amit lehet kábelen kötni, azt inkább úgy csatlakoztassuk.
"Azt kellett volna mérni, hogy hogy másol 2 AC-s vagy 1 AC és 1 N-es adapter között."
Ez meg már csak azért sem olyan jó ötlet, mert akkor hirtelen felezett sebességeket látnánk a vezetékes gép - wifi kliens felálláshoz képest. (Mod.: mondjuk a szimultán kétsávos működés és a 100-as LAN korlátja itt némileg árnyalja a képet.)

[ Szerkesztve ]

(#18) Cobra. válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


Cobra.
őstag

Csak szólok, hogy nem csak nyugaton, de már nálunk is a legtöbb embernek okostelefonja meg laptopja van, nem 2 asztali gép között másolgat (oda eleve felesleges az AC wifi). Aki meg tudja mi az a NAS és használja, az meg úgyis tudja, hogy egy full alap router kevés a megfelelő sebességhez (bár a 11Mb FHD streameléshez elég).

(#19) dystopia válasza Cobra. (#15) üzenetére


dystopia
tag

(Vegyen AC-s AP-t, akinek nem kell vezetékes port. Ezt itt mégiscsak egy 4LAN+1WAN routerként veszem meg, ha olyanom támad.)

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#20) zsigus válasza Cobra. (#18) üzenetére


zsigus
őstag

Hálózati médialejátszó/HTPC? NAS/HomeServer? IPTV? És még sorolhatnám...

Az egy dolog, hogy te nem használod ezeket, de attól még más használhatja nem?

[ Szerkesztve ]

(#21) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok!
Lehetséges-e az, hogy az újratelepített oprendszer miatt nem tölt a laptop?
Ma délelőtt még működött, most már nem. Ugyan az a rendszer került vissza. Mivel későn vettem észre dolgot így 30% alatt van az aksi, nem merek neki állni újabb telepítésnek....

(#22) Cobra. válasza EasyKnight (#21) üzenetére


Cobra.
őstag

Ezt hogy sikerült ide írnod?

(#23) pdev1811 válasza EasyKnight (#21) üzenetére


pdev1811
tag

Elég valószínűtlen. Hiszen akkor is tölt ha nincs bekapcsolva a gép, sőt ha nincs rajta op rendszer az akksit akkor is feltölti ha bedugod.
Esetleg kérdezd meg itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) rudi válasza Cobra. (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, annál nagyobb szívás és misztikum nincs, mint amikor két Wi-Fi adapter közötti sebességet kell mérni :) Egy dolgot lehet csak biztosan elmondani róla, hogy a Wi-Fi átvitelek összesített sebessége jó esetben megközelít, de nem lesz nagyobb a LAN <-> Wi-Fi sebességnél, még akkor sem, ha a soksávos router elviekben többet tudna. Illetve az jellemző még, hogy aki csak Wi-Fi-t használ mondjuk a notebookjai, telefonjai és tabletjei között, az egy internetkapcsolatot oszt szét, ami messze lassabb egy mai átlagos Wi-Fi-nél (egy mezei Wi-Fi kb. 4 MB/s-os sebessége ugye 32 Mbps-ot jelent). Aki meg igényelné a komoly sávszélességet mondjuk médiaszerver miatt, vagy az alacsony késleltetést mondjuk online játék miatt, az vezetéken kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) PistiSan válasza rudi (#10) üzenetére


PistiSan
addikt

Már régen is néztem, a routereket a kirakatban, 300mb-n-es wifi! Jól hangzik, de egy 100mb-es lannal nem valami jó választás.
Ott mi lehetett a cél? Hálózaton belüli gyors másolás?

(#26) EasyKnight válasza Cobra. (#22) üzenetére


EasyKnight
tag

Uhh... Bocsi :P
Most figyelem csak, hogy rossz topic-ba sikeredett...
Akkor már 20 óraája talpon voltam. Ez nagy szó valakitől, aki napi 15 órát alszik :D
Elnézést a kellemetlenségért....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.