Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANOka


ANOka
őstag

Miért is a RISC-V architektúrára esett a választás? :F

(#2) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A technikai részéhez nem értek, de ez nem szól másról mint PÉNZ ha van rá való akkor megépíted a jelenlegi legnagyobbat ha nincs akkor nem építed meg. Úgy írnak arról, hogy mekkora teljesítmény qva nagy pénzen hardvert venni és azt összelegózni.

(#3) dabadab válasza Cs1csó (#2) üzenetére


dabadab
titán

Akkor olvasd el újra a cikket.
Ez nem arról szól, hogy összeraknak gépeket, hanem arról, hogy processzorokat TERVEZNEK.

DRM is theft

(#4) Cs1csó válasza dabadab (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Na akkor nem sima legó, hogy-hogy nem kész architektúrát vesznek amit beteszel és megy?

(#5) dabadab válasza Cs1csó (#4) üzenetére


dabadab
titán

Az egésznek pont az a lényege, hogy felépítsék az európai processzorfejlesztést.

DRM is theft

(#6) myckie2 válasza ANOka (#1) üzenetére


myckie2
őstag

Mert ingyenes és open source? Sok választási lehetőség nem volt, ha nem akarnak amerikai licenszes processzort fejleszteni.

(#7) dabadab válasza myckie2 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Az ARM soha nem volt amerikai (eredetileg angol, aztán pár éve a japán Softbank vette meg).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8) ANOka válasza dabadab (#7) üzenetére


ANOka
őstag

Az lehet, de valószínűleg az x86/x64-es architcechtúrára gondolt @myckie2.

[ Szerkesztve ]

(#9) myckie2 válasza dabadab (#7) üzenetére


myckie2
őstag

RISC-V ről volt szó, a Kínai gazdasági háborúból pedig jól látható, hogy az ARM is könnyen elveheti a licenszt Amerikai nyomásra.

[ Szerkesztve ]

(#10) #95904256


#95904256
törölt tag

Saját CPU-t Európának! Ez jól hangzik, de...
Ki fog ebből profitálni? Meg ki fog ilyet gyártani? :F

(#11) Cyberboy42 válasza #95904256 (#10) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Gondolom az autógyártók felől van rá igény mikor az önvezető autókat kell tervezni és mindefélét szimulálni.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#12) #95904256 válasza Cyberboy42 (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ja, hogy akkor így nyúlják le az autógyártók az EU-s pénzeket?
Az mindig jó ha a másik tárcájában kell turkálni. :)

(#13) joysefke válasza #95904256 (#10) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Saját CPU-t Európának! Ez jól hangzik, de...
Ki fog ebből profitálni? Meg ki fog ilyet gyártani? :F

Első kérdésre nem tudom a választ, a másodikra pedig a Kínai köztársaság (TSMC) vagy Dél Korea (Samsung) a válasz.

Ennyi erővel szvsz megvehetnék az AMD-t is. :) Mondjuk akkor még egy amerikai kitettség is lenne...

[ Szerkesztve ]

(#14) Busterftw válasza #95904256 (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Én értem, hogy open source meg nincs licence, de akkor is már egy meglevő megoldást használnak, ami éppenséggel nem Európában született.
Szóval nekem emiatt már bántja a szemem az "európai proci" név.
Nem az lenne a lényeg, hogy sajátot terveznek, amit tényleg annak lehetne nevezni?

(#15) redwhite78 válasza Busterftw (#14) üzenetére


redwhite78
aktív tag

A RISC-V csak egy utasításarchitektúra a processzorok fejlesztéséhez. A magyar nyelvet sem kell újra feltalálnod, ha regényt akarsz írni. Attól még az a Te könyved lenne.

never go full retard

(#16) myckie2 válasza Busterftw (#14) üzenetére


myckie2
őstag

Minden porcikájában Európiai processzort elég nehéz lenne fejleszteni, mivel hiányzik a tudás hozzá. Konkrétan az Amerikai cégek és egyetemek gyorsan felszívják azokat az Európai diákokat akik ehhez értenek. Amerikában lassan 100 éves technológiai tudás van processzorok terén, nálunk pedig ez a szám inkább 0-hoz konvergál (Brexit miatt nem vettem figyelembe az Angol ARM-t).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.