Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

F*xa memóriák, ha az áruk is jó lesz akkor lehet beruházok rájuk , úgy is kéne már egy kis bővítés:)

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#2) lajtika


lajtika
aktív tag

Jól néznek ki. De a G.Skill nem a legolcsóbb márka.

(#3) cbr688


cbr688
senior tag

2133-as ramoknak kiváncsi lennék az áraira...az már ddr4-nek is elmenne, mondjuk ezek az időzítések...

(#4) zetecR válasza cbr688 (#3) üzenetére


zetecR
addikt

2133@CL9 nem olyan rossz...

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Tetszetősek. Bár nem nagyon van G.Skill memó ami szarul néz ki vagy épp szarul dolgozik.

(#6) Shing válasza zetecR (#4) üzenetére


Shing
őstag

Azért az sem egy 9,9,9 (nem mintha elvárnám) de igen, tényleg jó. :DDD Amúgy én nem is tudom mekkora különbséget adhat egy jobb időzítés, órajel, de sztem nem akkora a különbség amekkora az árkülönbség lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) rviktor25


rviktor25
aktív tag

Erős a gyanúm, h 8GB 2133-as nem 12k -ért lesz, mint az 1600-os Corsair-em :DD

Chiwasuu!!!

(#8) KaiotEch válasza Shing (#6) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Sőt kb nagyon sok különbség nincs is a Mhz-ek között. Win-ben max csomizásnál számít egy picit, de játéknál szinte semmit. Azért mégis 1600-as ramot vettem :D

(#9) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jófélék, de biztos nem a legolcsóbb kategórába lesznek majd besorolva ár-ügyileg.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10) Shing válasza KaiotEch (#8) üzenetére


Shing
őstag

Ja... Hát azért egy 1600Mhz CL9-es belefér, az még teljesen korrekt áron van egy 1333-ashoz képest.

(#11) #72042496


#72042496
törölt tag

Már nem azért, de az alacsony profilú memória az ilyen, a cikkben szereplő meg normál magasságú. Mivel a rajta levő borda a szokásos gagyi, de legalább nem 10 centi magas, azt is mondhatjuk, hogy semi-gamer fajta.

(#12) Amacs


Amacs
aktív tag

Tetszetősek, de gyanítom csak addig, amíg nyilvánosságra nem kerül az áruk :D
Egy bizonyos idő után meg már nem éri meg drága új ramokat venni a folyamatosan fejlesztgetett gépbe.
Persze a célközönségnek megérheti olyan áron is, amilyenen majd forgalomba kerül.

(#13) KaiotEch válasza #72042496 (#11) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez alacsonynak számít. Az meg nem is ram amit Te linkeltél :DDD

(#14) #72042496 válasza Amacs (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha valaki olyan RAM-ot keres, amelyik megéri az árát, akkor a fenti linkemben talál is egyet. Ezek a G.Skillek másról szólnak.

KaiotEch: LoL. :D

kovy79: Hát ez az, hogy a low profile egy szabványban lefektetett dolog: 1,2" magas modulokat jelent, amelyek az 1U magas rack-ben függőlegesen elférnek.

[ Szerkesztve ]

(#15) lujó55 válasza #72042496 (#11) üzenetére


lujó55
őstag

:K

(#16) kovy79 válasza #72042496 (#11) üzenetére


kovy79
őstag

Én is azt néztem, hogy hol alacsony profilú ez a G.Skill memória?
Esetleg nézőpont kérdése, mivel a "gamer" moduloknál valóban alacsonyabb, de normál magasságú!!
Ma már az is nagy szó, ha valami normális és megfelel egy szabványnak?? :F

(#13) KaiotEch, miért, szerinted mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17) KaiotEch válasza kovy79 (#16) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fésű :D

(#18) tomic


tomic
addikt

Úgy is bővíteni szerettem volna, legalább kipróbálom. :K

(#19) kovy79 válasza KaiotEch (#17) üzenetére


kovy79
őstag

Nem rossz válasz... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20) Amacs válasza #72042496 (#14) üzenetére


Amacs
aktív tag

Pontosan, ezek másról szólnak. Például, hogy lehet az órajelüket emelni valamilyen szinten.

(#21) --ka


--ka
senior tag

Kék és narancssárga...

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#22) KaiotEch válasza --ka (#21) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja Republik ihlette őket :D

(#23) banhammer


banhammer
veterán

A kéknek nagyon szép színe van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jófélék.

(#25) mghltm válasza #72042496 (#11) üzenetére


mghltm
addikt

ez az elnevezes nalam is kiveri a biztositekot, nagyon felrevezetonek tartom... :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#26) .mf válasza KaiotEch (#8) üzenetére


.mf
veterán

IGP-knek már többet számít.

És ahogy már többen is mondták, ez csak normál méretű, nem LP.

Amúgy mi ez, 1,5V-on csak 1866, az is elég laza időzítésekkel? Másfél-két éve lett beharangozva a "hamarosan érkező" csodaram, ami 1,5V-on a 2400-at tudja hasonló időzítéssel, csak nem elveszett útközben? Pedig ahogy a SoC-ek és az egyre erősebb, de a közös IMC-t használó IGP-k felé haladunk, egyre égetőbb szükség lenne rájuk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) rviktor25 válasza .mf (#26) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Egyetértek, IGP -nél többet tud dobni néha a gyorsabb memória, mintha az IGP órajelét húznád.

Chiwasuu!!!

(#28) shteer válasza .mf (#26) üzenetére


shteer
titán

corsair is LP-nek nevezte ezen normál méretű moduljait, nekik is szóljatok ;]

..szerintem jónak tűnik

(#29) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

na ez most mitől alacsony profilú?akkor ez mi?[link]

üdv.

(#30) emre33 válasza .mf (#26) üzenetére


emre33
addikt

Sőt, szerintem jelenleg nem kapható olyan ram, ami 1833 feletti sebességet hozná 1,5Volt mellett.

Vagy én néztem el valamit?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#31) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kétszer volt g.skill ramom, mind a kettő jó vétel volt :))

ez meg egy simán normál magasságú, csak nincs koronás hűtője.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) kovy79 válasza bmollszeptim (#29) üzenetére


kovy79
őstag

Az a gigamegaultralowprofile... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33) KaiotEch válasza shteer (#28) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A sima Vengeance-hez képest azok valóban LP-sek, szóval maradhat rajta jelző.

(#34) Apika


Apika
Közösségépítő

Ezek a memóriamodulok már kinézetre is nagyon szépek... :K Csalogatják az embert a vásárlásra...

(#35) bmollszeptim válasza KaiotEch (#33) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Ez csak a Vengeance-hoz képest alacsony profilú,a többi gyártó alacsony profilú ramjaihoz képest magas.Szóval nem illik rá az alacsony jelző :N

üdv.

(#36) kovy79 válasza bmollszeptim (#35) üzenetére


kovy79
őstag

+1

Kb, mintha az autókereskedésben kitennék a dízel kocsira, hogy benzines. Elvégre úgy megy, mint a másik...
Tudom, hogy sarkítás, de szerintem ez már majdnem átbaxás. Ha valakinek lp kell és árlistán látja az elnevezést és megrendeli a neve, tudása alapján, akkor mi van??

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#37) waithEard


waithEard
őstag

Tudása rendben lévőnek látszik, de a kinézete nekem túl izés... :(

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#38) bmollszeptim válasza kovy79 (#36) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

egyet értek :K a mai világban nagyon oda kell figyelni,a termék bemutató ,figyelem felhívó reklámszövegekre. sajnos többnyire a fele sem igaz.

üdv.

(#39) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Itt sem latni mar 2x2 kitet ... :Y

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.