Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vérpistike


vérpistike
csendes tag

Tiszta Stock memók! Nem szeretjük. Magas időzítések! :F

(#2) Devid_81 válasza vérpistike (#1) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De-de szeresssük mindet, annyi féle fajta DDR3 van, hogy előbb-utóbb megtelnek a raktárak...a gyáraknak meg kellene (kelleni fog) a bevételük...
Én mától az összes DDR3-at szeretem, csak szaporodjanak rendesen :DDD ;]
Tutter DDR2 árban lesznek 1 éven belül, addig meg kiszolgálja a népet a DDR2 ;)
Mára már Brand kivitelben egyébként is elérték a "fogcsikorgatós tűrhető árat"
Persze még vannak brutál árak, de alakulnak szépen...

...

(#3) negyedes válasza vérpistike (#1) üzenetére


negyedes
addikt

Egyeni problema ha nem birja a lapod az idozitest

Szep kis ramok........

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4) .mf


.mf
veterán

:U szerintem már leírtam párszor, hogy az 1.5V nem alacsony feszültségű, hanem szabványos, standard :P
Az alacsony feszültségű DDR3 1.2V-os. Ez 1.2V-os? Akkor nem alacsony feszültségű, hanem standard. ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) waterman_ válasza .mf (#4) üzenetére


waterman_
aktív tag

én is ezért jöttem a fórumba, hogy ezt leírjam, de megelőztél :)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát nem valami izom ram, de valószínű 2x ekkora órajelen se hozna látható változást, átlagfelhasználás terén teljesítményben. Gyártsák csak, legyen sok, teljenek meg a raktárak, legyen olcsó. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na ezek legalább nem kábítanak minket mert csak 1066 MHz-esek. Ami nem is baj mivel a Corei7 memória vezérlője nem tud magasabb óra jeleket :( Ezért teljesen felesleges a magasabb órajel, de javítsatok ki ha rosszul tudom :U Viszont az időzítés az tényleg nem a legjobb ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) P00By válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


P00By
nagyúr

:U

Alap memónak jó :K

(#9) Abu85 válasza .mf (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát a szabvánnyal sokra nem megyünk, ha csak a gyártók töredéke tartja be. Amíg ez meg nem változik, addig bizony alacsony feszültségű lesz az 1,5 V-on üzemelő DDR3 memória. ;)

Cyberpunk: Az EE verziós Core i7-eknél lehet memószorzót emelni. Ennek megfelelően az támogat 1066 MHz-nél nagyobb órajelet is. Persze az eljárás tuningnak minősül, így a hivatalos maximum természetesen 1066 MHz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Cyberpunk válasza Abu85 (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha tehát aki például csak egy 920-ast vessz annak teljesen felesleges az 1066 MHz-nél nagyobb órajelű ram?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) bteebi válasza .mf (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Épp ezt akartam írni. Mindig felbosszantanak az ilyen hírek :(((. Igazán kiváló teljesítmény, hogy már el tudják érni a szabvány feszültséget... :W :W

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) mmdms válasza .mf (#4) üzenetére


mmdms
addikt

cl7-ben szerintem egyáltalán nem magas fesz...

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#13) Abu85 válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen ... a maximum szorzóval beállítja az 1066-ot és ennyi. Max. megköszönik, hogy áldoztál egy kis többletpénzt a memóriagyártók megmentésére. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Cyberpunk válasza Abu85 (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az jó többeknél láttam már Corei7 920-as mellé 1600 vagy nagyobb órajelű memóriát, tehát akkor ők is túl lőttek a célon. Persze lehet hogy gondoltak egyet és ha majd vesznek egy EE-t akkor jó lesz, de azoknak az ára meg nem a földön van ;]
Egyébként mekkora az az óra jel és időzítés ami már gyorsabb a DDR2-nél?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Gorneck válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


Gorneck
titán

Nem lőttek túl mivel simán mennek azok a ramok 1600on...csak egy kicsit matatni kell a biosba... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#16) gV válasza Abu85 (#9) üzenetére


gV
őstag

mi lenne ha szavaznánk erről? ez lenne az eldöntendő kérdés:
Alacsony feszültségü az a DDR3-as memória ami a JEDEC szabványnak megfelelően 1.5 V-on üzemel?
válaszok:
igen
nem

ha az igenek lennének többségben, én a továbbiakban kussolnák evvel a témával kapcsolatban
ha a nemek akkor pl ennek a hírnek a címét Háromcsatornás memóriacsomagok a Patriottól-ra kell(ene) változtatni

(#17) Ribi válasza gV (#16) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még szerencse hogy itt nincs demokrácia. Különben PH-n is válság lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyberpunk válasza Gorneck (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja persze, de ha a 920-asnak a memória szorzójával csak 1066 MHz-re tudod őket be lőni akkor hogyan ;] Itt pont az a gond hogy a memória vezérlő prociba integrált tehát ez nem nagyon függ az alaplapi Bios-tol. Persze ha nincs benne szorzó zár akkor mehet, de az meg az EE-s verziók kiváltsága.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) gV válasza Cyberpunk (#18) üzenetére


gV
őstag

igen és a biosokban ott vannak az állítási lehetőségek, nem csak EE procinál [link]

(#20) Cyberpunk válasza gV (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen :F Akkor ha vesz az ember egy Corei7 920-ast valamilyen X58-as lappal és csinál egy Bios frissítést akkor már menni fognak neki a ramok 1600-on is vagy amennyit bírnak? Akkor nem feltétlenül kell venni max 1066 MHz-eseket ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) Abu85 válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalosan nem ... minden amit innentől állítasz az tuningnak számít. Ergo semmi garancia arra, hogy működik.

gV: Inkább a memóriagyártóknak kellene feltenni a kérdést, hogy miért nem támogatják a szabvány feszt? Attól, hogy a JEDEC 1,5 V-ot adott meg a DDR3-ra neked nem lett jobb, mert a forgalomban lévő DDR3 modulok 70%-ak 1,65 V felett működik. Ezek után miért ne nevezhetnénk alacsony feszültségnek az 1,5 V-ot? Kis túlzással egy kezemen meg tudom számolni, hány modul működik ezen a feszültségen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Killing


Killing
addikt

Várjuk az árakat...
DDR2-be miért nem csinálnak?Szerintem még egy kicsit magas az ára a DDR3-nak és semmi plusz teljesítménye nincs a DDR2-vel szemben.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) .mf válasza Abu85 (#9) üzenetére


.mf
veterán

Azért nem felel meg a DDR3-asok többsége a szabványnak, mert most elsőként a tuningramok jöttek ki. A DDR2 bőven kinőtte magát, éretté vált a gyártástechnológia, a végére már egyre több 1066-1200MHz-es modul lett, amiket a DDR3 korai chipei csak úgy tudtak túlszárnyalni, ha alaposan emelték az órajeleket a gyártók -- ehhez pedig a feszültségeket meg kellett emelniük. Ez egyáltalán nem új, a DDR2-es tuningramoknál is 2.0-2.1V-ot írnak a gyártók; de ettől még 1.8V volt a szabvány, és az 1.8V nem számít alacsony feszültségűnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) Khan13 válasza .mf (#23) üzenetére


Khan13
senior tag

"Azért nem felel meg a DDR3-asok többsége a szabványnak, mert most elsőként a tuningramok jöttek ki."

Meg eddig senki nem kényszerítette őket a szabványok betartására. Most meg ha meg akarnak élni, akkor kénytelenek az Intel nyomására szabványosan dolgozni. Enélkül szerintem továbbra sem erőltetnék a dolgot.

(#25) Gorneck válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet jobbat is csak akkor már kell játszani a proci beállításaival is...vagyis tuningolni kell...így már simán kihasználható a nagyobb órajelű ram is...
Főleg, ha még a lapgyártók beletesznek másik ram szorzót is...

Gorneck#1239

(#26) Cyberpunk válasza Gorneck (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az nem gond szerintem amúgy is bűn nem tuningolni :DDD
Itt most már csak az a kérdés hogy meg éri e "gyorsabb" memória a többlet kiadást, szóval a lényeg hogy az átlag user-nek jobb lesz e például az 1600 MHz CL7-es mint az 1066 MHz CL7 :F Szerintem nem ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) kariad


kariad
senior tag

Én nem ajánlom, mert drága lesz! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.