Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexplo


nexplo
őstag

Ezek az icipici ventik nem lesznek hosszú életűek a portól szerintem... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Ennyire melegednek a ddr5-ös memóriák?

ez a kedvenc aláírásom

(#3) szabeska válasza ROBERTOH (#2) üzenetére


szabeska
addikt

Ennyire el kell adni valamivel a terméket :DDD

F1

(#4) ROBERTOH válasza szabeska (#3) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Azt hiszem piacra dobok egy ventilátoros monitort :))

ez a kedvenc aláírásom

(#5) tserrof77 válasza nexplo (#1) üzenetére


tserrof77
senior tag

+1 Ezekről a jó öreg mobil rack ventik jutottak eszembe, max fél év és cserélhetők voltak. De elég a mostani, vékony laptopok hűtőire ránézni. 1-2 év alatt annyira kikopnak, hogy sok a garancia időt sem bírja ki (pláne egy 3 év garisnál) :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem kell. Majd még ezeken is cserélgetni kelljen a ventit... :U

(#7) Capt.Obvius válasza ROBERTOH (#4) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Ventis billentyűzetet, ami csak a WASD-nál hűt és GAMER plecsnit kap :D

(#8) Danex válasza tserrof77 (#5) üzenetére


Danex
addikt

Gondolom azért szabályozva is vannak és jó eséllyel csak nagy terhelésnél tekernek benne, úgy pedig tovább tart azért.

A régi rack-ek pedig 24/7 100%-on taráltak és a technológia se volt ennyire precíz mint ma, a laptopok pedig sajnos inkább méretre mennek (vagyis pont az ellenkezője, hogy vékony legyen) és feszt teker bennük a ventilátor, mert a CPU boost miatt egyből felszökik a hőmérkéslet.

(#9) #72042496 válasza ROBERTOH (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elkéstél. Némelyik 2160p@120-as monitorban, pl. Asus PG27UQ, LG 27GN950, van ventilátor. Szerintem esélyesen a többiben is, de ezeknek nem néztem utána.

(#10) fanti


fanti
addikt

Na ez az az irány, ami felé én már nem megyek tovább...
Azt hittem a hülyeségnek van valahol határa...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tipikusan az az elborult termék, ami 20 év múlva mehet majd Bacsis vitrinjébe.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) nexplo válasza tserrof77 (#5) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is. Ilyen kis méretben ez minden csak nem időt álló megoldás. Egy kicsit nagyobb passzív darabot inkább elfogadnék, vagy a ramokra egy utólagos aktív hűtőt. A Corsair csinált is ilyet azt hiszem a Dominator szériában. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) tlac válasza #72042496 (#9) üzenetére


tlac
nagyúr

Némelyik 2160p@120-as monitorban, pl. Asus PG27UQ, LG 27GN950, van ventilátor.

:Y
ezzel megleptél

(#14) Balu77


Balu77
őstag

Mit érdekel a ventillátor, a lényeg hogy led is van rajta! :DDD :DDD

izé

(#15) BlindMind válasza nexplo (#12) üzenetére


BlindMind
tag

Nekem is pont ez jutott eszembe anno az AM2+ lapomban Dominator-ok voltak, sokáig akartam rá ezt a hűtő keretet, csak nem volt túl racionális az ára.

Ez majd 20 éve profibb megoldás volt mint ez a mostani...

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#16) KaitouP


KaitouP
veterán

Hát ez nagyon gejl. De legalább hű a nevéhez. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#17) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Rendes hűtőnek megkérik az árát. https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/corsair/dominator-airflow-platinum-rgb-led-cmdaf2-p395762771/#termek-leiras

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#18) Balu77 válasza BlindMind (#15) üzenetére


Balu77
őstag

Kb 16-17 éve az Abit fatal1ty lapokhoz is adtak valami hasonszőrű hűtést, mint az alábbi képen. Nekem is volt, de elég zajos volt, így sosem használtam. Hát az sem ma volt. :)

izé

(#19) nexplo válasza BlindMind (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Igen erre gondoltam. Bár hozzáteszem hogy nem tudom mennyire voltak időtállóak ezek a megoldások. Itt sem valami extra méretű a venti azért :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Jó picik a ventik, cserébe nehezen cserélhetőek. :)

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#23) h-yle válasza ROBERTOH (#4) üzenetére


h-yle
addikt

azt hiszed hülyeség, de egy nagy fényerejű oled.... :D

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#24) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Nem csak az a baj ezzel, hogy feltehetően hangos /lesz/, hamar elkopik/bedöglik, ráadásul még egy extra elem, amellyel szoftveresen törődni kell, hanem az összes komponensre külön-külön ráaggatott és szoftverből menedzselt apró aktív hűtő helyett a teljes gépház hűtését célszerű hatékonyan megoldani.

Persze megértem a gyártót, hogy kihoz bármi mókusvakítást, amiért külön -és még több- pénzt elkérhet, de ez akkor is szánalmas; fókuszálna inkább a jobb (gyorsabb és/vagy alacsonyabb késleltetésű és/vagy kisebb feszt igénylő) RAM modulok előállítására, mintsem zenélő, motoros karácsonyfát aggasson minden RAM-ra...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#25) Dester31 válasza BlindMind (#15) üzenetére


Dester31
tag

Én szereztem egy ilyet. Volt 4 darab (4x8 GB) Klevv DDR3 memóriám, amik 2400 MHz-en mentek gyárilag, ez nem volt túl gyakori akkoriban. Viszont rendesen forrósodtak a bordák, főleg a négy együtt (amikor még kettő volt, nem volt gond). Muszáj volt ráapplikálnom egy ilyet. :)
Ez a két pici ventilátor érdekes elképzelés, de ugye a por egyrészt, másrészt a hangja milyen lehet, ha egyszer rendesen beindulnak...

Des

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mindenki próbálja a fanless/smart fan technológiát nyomni, erre a RAM-okra tennének ilyen jó hangos kis méretű ventiket. Nem sok értelme van.
Többet ér, ha a házad kialakítása olyan, hogy előre felszerelhető nagy méretű házventi és az átküldi a levegőt az egész lapon, többek között a RAM-on is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) fatpingvin válasza BlindMind (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

amúgy egyáltalán nem hülyeség fújni a ramokat, ha megnézed az összes szerverben kb légcsatornában vannak a ramok.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) tserrof77 válasza fatpingvin (#27) üzenetére


tserrof77
senior tag

Igen, PONT EZ a lényeg, hogy ott megfelelően megtervezett hűtésük van. De ezen a bazári optikai tuningos v@ckon minden ez, hacsak nem jól megtervezett avulási pont :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#29) Frozen válasza tserrof77 (#5) üzenetére


Frozen
őstag

Siman kibir tobbet is..., Csak meg megfelelo minosegu lapzopot vesznek sokat es az olcso ventilatortol varnak sokat...

Egyebkent egy memoria nem nagy szoval itt valami igazan pici venti lehet majd ami egyes telefonokban is uzemel pl...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#30) Hanibata


Hanibata
csendes tag

Esküszöm mint valami majálison lőtt lézer pisztoly.. :DD

0-24 unalmamban is itt lógok..

(#31) Frozen válasza Hanibata (#30) üzenetére


Frozen
őstag

nekem nincs vele bajom ,bár pont a memoriából oldalról semmit nem láttni szinte,max akkor ,hogyha a cpu ra valami vízes blok vagy valami kicsi aio van szerelve. Bár soha nem értettem az rgb lényegét mivel oldalról kell nézni a gépet akkor a kábelek meg hátul jönnek ki,ergo ha elforgatod az asztalon a házat akkor a csunya kábeleket is fogod látni ha csaka psu meg amonitor van akkor is..
A porral nincs gond rendes házat kell venni nem a 10-20e kategoriát és haosnlókat.Szerintem jól fognak kinézni ettől függetlenül és legalább nem forrosodnak majd fel.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#32) Hanibata válasza Frozen (#31) üzenetére


Hanibata
csendes tag

Ahogyan a többiek hozzászólását is olvastam, ha az a pici ventillátor idővel benyalja a sok port ( Megjegyzem hiába vezettem el gondosan a kábeleket és tágas térben helyezem el a mesh alapú gépházam, akkor is bejön a por a koszos városi levegő miatt szellőztetéskor :) ) akkor meg defekt a ventillátorok hatékonysága és ugyan ott van a dolog. Nagyon nem ástam bele magam az új DDR5 szériába, hogy mennyire forrósodnak, engem vígan szolgál a DDR4.

ui: Ránézésre az egész still-je a ramnak egy olcsó Aliexpresst sugároz, de esküszöm fejben fogom tartani és nézni fogok róla egy review-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]

0-24 unalmamban is itt lógok..

(#33) Frozen válasza Hanibata (#32) üzenetére


Frozen
őstag

Nem megy be a por, mivel papiron es szivacson is at van szurve a levego jobb hazak eseten. Mondtam nem az alsó kategoriaban kell hazat venni es ezzel nincs gond. De egyebkent egy cpu vagy gpu ventilator vagy akar egy haz vetilator sem all be egy olcsobb hazban 1 ev utan ahogy egy laptop ventilator sem... Max ha nincs takaritva normalisan a lakasban es egy retekdomb. En meg senkitol nem hallottam sok sok even keresztul hogy megallt volna egy venti. 10 eves laptopok vannak a szuloi hazban soha nem volt szetszedve kifujjva mai napig hibatlanul megy egy sima olcso 70e acer volt sok sok eve....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#34) Hanibata válasza Frozen (#33) üzenetére


Hanibata
csendes tag

Nem azt írtam, hogy feladja magát a ventillátor, hanem ha benyalja idővel a port, akkor a hatékonysága sem lesz több egy lócitromnál. :) Kérdés, hogy milyen minőségű ventit raknak rá és milyen RPM-re hegyezik ki. Köszönöm a Corsair X280 házammal megvagyok, sajnos mivel panelban vagyok, annak ellenére, hogy rend van itthon, mindig volt egy finom por réteg a konfigban. :)

0-24 unalmamban is itt lógok..

(#35) ncc1701 válasza fatpingvin (#27) üzenetére


ncc1701
veterán

A gépemben ha megfogom őket, még csak nem is langyosak.

(#36) 7Heads Drago válasza Balu77 (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De a led az nem elég rá hűtésnek? Hidegfénnyel természetesen.... :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) tserrof77 válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


tserrof77
senior tag

A nap hozzászólása :DD :DD :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#38) E.Kaufmann válasza ROBERTOH (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem is annyira maguk a memóriaIC-k hanem az integrált feszszabályzó, ahogy a képen is látszik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#39) Csepy


Csepy
senior tag

Ennek a "műtésnek" a kapcsán az egy betű jut eszembe, csak sokszor:

ííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

Ezt fogja a kedves user hallani állandóan...

Regards: Csepy

(#40) ceia


ceia
őstag

És legalább pwm-esek a ventik? ;]

        it's more fun to compute

(#41) fatpingvin válasza ncc1701 (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

nemtom akkor te mit csinálsz a gépen, én a minap egy intenzívebb terhelés közben megnéztem kíváncsiságból, a hűtőbordákkal együtt is majdhogynem égették a kezemet, be is állítottam rájuk egy radiális ventit amíg a háló trénelt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) Danex válasza fatpingvin (#41) üzenetére


Danex
addikt

Illetve nem árt figyelembe venni hogy jó eséllyel tuning ramok lesznek extra fesszel plusz a DDR5 ramoknál már maga a ramon van a táparamkör is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.