Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

A szállítása már megkezdődött,csak az árát nem merik közölni mert nagyon drága lesz. Egyébként ha relatíve olcsó lenne akkor a cikk így kezdődne.300-400$ áron lesz kapható az MSI új egybegépe. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) tsi


tsi
tag

Nem tudom hogy ez a Celeron milyen teljesítményre képes, mondjuk egy AMD E-350-hez képest (Az csak két magos) de ha nem sokkal jobb, akkor én ezt nagyjából senkinek sem ajánlanám. Egy korábbi - szintén MSI - gépet vettem (Wind Top AE2050) használtan, amikor meghalt a laptopom. Gondoltam, hogy teljesen jó lesz arra amire használni szeretném - HTML/PHP kódolás, némi kis grafika, webböngészés, film (nézés). A notepad++ valóban kiválóan futott rajta, de a filmnézéssel már azért akadtak problémák, de ami a legfájóbb, hogy kb. 4-5 weboldal (ami azért nem hiszem hogy kirívónak számít) megnyitása után, teljesen elfogyott az "erő". Pedig első dolgom volt, hogy beleapplikáltam egy SSD-t, nehogy esetleg a lassú vinyó visszafogja. Életem egyik legnagyobb csalódása ez a gép. Szerencsére időközben sikerült beszereznem egy új laptopot, illetve a régit is megjavították. Az MSI meg száműzve lett a sarokba :(

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ki volt az az idióta aki kitalálta, hogy 720p-s és 15 inches kijelző legyen benne? (meg a másik hatökör aki átengedte ezt az ötletet)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Pete55555 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Pete55555
addikt

Én nem értem, egy 1440x900-ba belehalnának? Mert OK, ne legyen fullHD 15"-on.

De tegyük fel, hogy olcsó. Nagyon olcsó. Akkor talán elnézném a HDready felbontást, de mivel nem lesz olcsó... :(((

Mondjuk nem tudom mekkora piaca lesz ennek, eléggé rétegigény ez a gép.

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg kacat.

(#6) erkxt


erkxt
tag

Egy cég-magunkból kiindulva max 90-100e-t költ irodai gépre. Abban már egy 19-es monitor is benne van.
Ez így 15collal és egy szaros celeronnal nem tudom mit akar.

(#7) tecsu válasza Pete55555 (#4) üzenetére


tecsu
addikt

MIért ne legyen FHD? :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) Narasim


Narasim
aktív tag

ha nekem ilyet akarna valaki adni (akár ajándékba is!) az irodába, agyonverném! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#9) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Jo lenne ez, csak miert 500GB-os merevlemez? Alapigenyekhez nem kell 500GB. Inkabb egy 120GB-os SSD-t tehettek volna bele, csodakat muvelne a rendszer/program indulasi sebessegekkel. Az a negy magos Celeron nem rossz a kategoriajaban, de en azert inkabb egy Pentiun N3700-al vagy N3710-el vennem, azok is csak 6W-osak, szoval passziv hutessel is tokeletesen okesak. Hogy igazan tokeletes legyen, ahhoz meg még annyit valtoztatnek, hogy a kepernyo felbontasat 1600x900-ra novelnem, sokkal hasznalhatobb, kevesbe latszanak a pixelek. Ez a harom valtoztatas osszesen nem kerulne 10000 forintnal tobbe, es lenne egy sokkal gyorsabb/hasznalhatobb gep. Szerintem

(#10) MZperX75


MZperX75
addikt

Ez nem elírás 1300mA-es akku? A gyenge samu telómban van 2600mA-es :DDD

Ez olyan nesze semmi fogd meg jól :B

10.000mA akku is kevés lenne,valami használatra.

(#11) secretgarden válasza Narasim (#8) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Latom az alairasodban a megjegyzest a rollerrol. Miert ne vegyunk? En mar 3 eve egy onnan vett Oxelo Town 7 XL osszhajthato osszteleszkopos roller boldog tulaja vagyok, ami tokeletesen szolgal (meg semmit nem kellett rajta javitani), pedig tobb 180cm magas es tobb mint 80 kilo vagyok, es a cipomeretem is 47-es :-)

(#12) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Van egy perced hogy leallitsd a rendszert :-)

(#13) prolad


prolad
őstag

Nagyon brutális az az akksi, ekkorát nagyon sok értelme volt beletenni...

(#14) #44630784 válasza MZperX75 (#10) üzenetére


#44630784
törölt tag

Szerintem az aksi csak amolyan helyi UPS akar lenni. Váratlan áramkimaradásnál van pár perced, hogy lementsd a nyitott dokumentumokat. Ezzel komoly pénzeket tud spórolni egy cég, mert nem kell az egész iroda áramellátását szünetmentesre kötni, vagy ups-t venni minden géphez.

Amúgy a monitor méretén látszik a legjobban, hogy milyen károkat képesek okozni az élettől elrugaszkodott, mesterségesen gerjesztett marketing trendek.
Valaki kitalálta, hogy az érintőképernyő = maga a jövő, és azt erőltetik mindenhol. Aztán csodálkoznak, hogy a kutyának sem kell a cucc, mert irodába zéró előnye van az érintőképernyőnek (annál több hátránya), ellenben az érintőképernyő miatt kicsi a monitor mérete és a felbontása.
Fogadni mernék, hogy akármennyi is legyen az ára, 21" fullHD normál monitorral olcsóbban ki lehetne hozni és talán még el is tudnák adni.

(#15) secretgarden válasza #44630784 (#14) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Pontosan.

Inkabb vehetnenek a cegek az azt igenylo dolgozoknak vertikalis egeret, ami nem sokkal dragabb a hagyomanyosnal, viszont nem okoz inhuvelygyulladast ha sokkal kell kattintgatni a dolgozonak. Szerintem ez a legjobb megoldas a navigalasra.

https://www.google.co.uk/search?q=vertical+mouse&safe=strict&client=opera&hs=Fnj&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWrLHk6fTLAhVDuBoKHX0lAHAQ_AUICCgC&biw=1920&bih=942

(#16) MZperX75 válasza #44630784 (#14) üzenetére


MZperX75
addikt

1 órát ír a cikk erre mondom hehehehe jó az 2 percnek is.
"Szerintem az aksi csak amolyan helyi UPS akar lenni"
arra meg minek ?

(#17) azbest


azbest
félisten

Marketinges gondolatmenet:
Túl vaskos lett a tablet. Ha már notebookos 4 magos atom lett benne adjuk el All-in-one gépként. Úgy nem 80 ezres, hanem 400 ezres kategóriában is megveszik ;]

(#18) tatararpad


tatararpad
őstag

15 colos érintőképernyő, irodai felhasználás címen? Még ha ilyen nyomogatós terminál akkor hagyján, de ez hót felesleges és már káros is Office alatt.

(#19) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Igen, ez is jo kerdes, nalunk az irodaban mindenkinek 23"-24" monitorja van, egyeseknek meg 27". A hordozhatosag meg ugy van megoldva, hogy a gepek nem desktopok, hanem ultrabookok, docking stationre rakva, szoval van nagy monitor, full size keyboard meg eger, ha meg at kell menni a geppel egy masik irodaba/konferenciaterembe, akkor egyszeruen leveszi az ember a docking stationrol. Es elmennek 6-7 orat egy toltessel, nem csak 2 percet. Igaz dragabbak is :-)

(#20) ronroli


ronroli
tag

15,6"-os táblagép, csak kár az akkuidőért. :N
Ha adnának hozzá egy akkus válltáskát, akkor máris jó cucc lenne.

(#21) #44630784 válasza MZperX75 (#16) üzenetére


#44630784
törölt tag

Ott van a válaszomban, csak tovább kellett volna olvasni:

"Váratlan áramkimaradásnál van pár perced, hogy lementsd a nyitott dokumentumokat. Ezzel komoly pénzeket tud spórolni egy cég, mert nem kell az egész iroda áramellátását szünetmentesre kötni, vagy ups-t venni minden géphez."

(#22) MZperX75 válasza #44630784 (#21) üzenetére


MZperX75
addikt

Ezt bármelyik laptop tudja....

(#23) #20655360


#20655360
törölt tag

A kötelező, 768p ekézés megy már megint. 15,6'' méretnél, mi a fenének kell nagyobb felbontás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.