Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dax27


Dax27
csendes tag

“feladata pedig az, hogy a PC-ből vagy PS4-ből az eredetinél jobb ” szarbol varat epiteni tipikus esete? :D

(#2) Predatorr


Predatorr
őstag

Valaki segítsen ki, ezekert az eszközöket mire és hogyan használhatnám a strandon. :F :Y

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Viccesek a ram árak. :DD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) zzola válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


zzola
félisten

Én is épp ezt akartam írni.

(#5) Ixion77 válasza Predatorr (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem az eszközöket, hanem az árukat tudod használni a strandon ;)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) Noukoum


Noukoum
veterán

2x8gb ddr 3200mhz CL16 50ezer? Ugye ez most vicc. Ráadásul semmi csicsa, nem is népszerű brand, nem világít pff..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) Joci10 válasza Noukoum (#6) üzenetére


Joci10
őstag

Újra emelkednek a memóriaárak. Nem kicsit, nagyon.
(Egyébként a 3200MHz nem 'alap' szint a DDR4-es memóriáknál, hanem már 'feláras'. Az alapokat inkább a 2400-2666-os cuccok adják.)

(#8) azka79 válasza Predatorr (#2) üzenetére


azka79
aktív tag

Ezek a blogok időjárás jelentésként is működnek.

(#9) Noukoum válasza Joci10 (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

1hete rendeltem félkonfigot, akkor még 30rongyból megúsztam az ilyen képességű ramot:) azért kérdem hogy szokásos túlárazott termék van a cikkben, vagy ennyi idő alatt lett ilyen a helyzet

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) Ixion77 válasza Noukoum (#9) üzenetére


Ixion77
őstag

Változott, de messze nem annyit

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) Noukoum válasza Ixion77 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor nem értem mi kerül ezen 50ezerbe.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) Ixion77 válasza Noukoum (#11) üzenetére


Ixion77
őstag

Talán a fizetett hirdetés a prohardveren :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#13) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Jesszum, ki az az állat, aki 70 rongyért megvesz 2x8 giga 3466-os ramot?
16GB 3466-os HyperX Fury egészen pontosan fele ennyiből megvan...ja hogy az nem világít, oké. :W

Egyébként meg akinek volt esze az rendesen bevásárolt már ramból az elmúlt pár hónapban, májusra gyakorlatilag feleződtek a ram árak tavaly nyár végéhez képest.

(#14) TIT válasza Fitzgerald (#13) üzenetére


TIT
veterán

Amíg nincs konfig minek?Aztán dobhatom ki ha nem kompatibilis a lappal,ami csak fél év múlva jön.
3200 alatt meg nem igazán jó ryzenhez.

(#15) Fitzgerald válasza TIT (#14) üzenetére


Fitzgerald
veterán

:U

Vagy mondjuk el is adhatod, és még kereshetsz is rajta ha újra felmennek az árak?
Egyébként meg hányszor futottál eddig bele ram kompatibilitási problémába, most komolyan? Az hogy a gyártó milyen ramokat támogat egy dolog, megint más dolog az, hogy mi az, ami tényleg működik a lapban.

[ Szerkesztve ]

(#16) zolko74


zolko74
tag

Az a bazári világítós tápegység mennyire gáz... De biztos veszik mint a cukrot!

(#17) TIT válasza Fitzgerald (#15) üzenetére


TIT
veterán

Igaz,még nem csak fórumba írogatták,hogy ezt meg azt nem szereti pl.corsair de az elég érdekes lenne vagy volt hyperx is.
Az a baj a gari is ketyeg addig,de még így is marad.

(#18) zetor2000 válasza Noukoum (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem a világítós sokkolt, az 70E... annyiból gépet veszek, amiben van ennyi ram. :)

Régebben 5000ért vettem 4GB ramot, aztán 7ért 8 gigás modult, még DD3at. Megvárom, amíg esnek az árak. Most van 24GB a gépben, ha kéne lóvé, tudom, mihez kell nyúlni :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19) TIT válasza zetor2000 (#18) üzenetére


TIT
veterán

Olyan is az a gép akkor.

(#20) Joci10 válasza Noukoum (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Sajnos a név (vagy az RGB mentesség). Silicon Power. Ez +10-15ezer.
Viszont ha azt mondom, hogy az a modul július közepén (pontosabban 9-én) még 44 ezer alatt is volt, és onnan emelkedett 50ezer környékére, akkor a sok helyen emlegetett +20% már itt is majdnem megvan. A többi memóriánál valószínűleg hasonló lehet a helyzet (plusz 10-15-20%).

(#18) zetor2000: ha az árcsökkentésre vársz, akkor arra jó sokáig várhatsz. :) Most indultak el felfelé az árak, és a szakértők még nem látják, hogy mikor lehet vége (a japán-koreai összeveszés; a Toshiba memóriagyárában bekövetkezett áramszünet miatti hatalmas veszteség, a Hynix-nél a memóriagyártás visszafogása, .... - ezek külön is mind áremelő hatásúak; együtt azonban .......)

[ Szerkesztve ]

(#21) zetor2000 válasza Joci10 (#20) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ráérek, nem játékgép ez...
Ha kell valamire, megoldom ezzel, ritkán kis pitty-putty, de már kinőttem a játékokból.

Amúgy van idehaza 2 gép, ez, meg egy régebbi i3, meg előkészületben egy 4. gen i7, és egy 6 gen i5, ezek mire nem elégségesek? Kiegészítésnek 2 közepesen rossz okostelefon, meg egy tablet. Ha kéne, van egy hadrafogható 2. gen i5 laptop. Leharcolt akármi is van, valami Core2 akármi, de minek?

"Mérnöki tudományos számolást" egyik se végez, játkék az manapság ritka. Filmet se vágok. Ezen felül mihez kell tápos masina?
Böngészésre ezek mindegyike elég... Szóval ráérek. Remélem, azért nem tart sokáig ez a helyzet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22) zetor2000 válasza TIT (#19) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, eléggé. Sajna már nem mai, de egész korrekt vas. De még működik. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Azt nem értem, hogy a vásárlókon kívül ki bukik ezen?
Egy hír hallatára, ami még a gyártásnál sem érezhető, már minden ár szökik az egekbe, de le van gyártva több millió darab, ami még a normális áron került "eladásra". Jön egy szél, ami már a boltokban megemeli az árat, aztán a gyártó is elkezd árakat emelni ha úgy van, majd még rátesz a bolt egy lapáttal, és amikor minden vissza kerül a normális kerékvágásba, a boltok hónapokkal, évekkel később kezdik el csökkenteni az árat, addig annyiért árulják, amennyiért akarják. A gyár mondhatni rendes áron árulja, de árváltozás nincs, mert "mire" az a készlet idekerül, addig még a drágán megvásárolt cuccok vannak elvileg beragadva.
Mikor elkezdenek csökkenni az árak, addigra megint jön egy áramszünet.
Tehát ez olyan dolog szerintem, aminek sosem lesz vége.. Ha minden visszakerül a normális állapotra, azt mi meg sem fogjuk érezni, max3 év múlva, mikor jön egy hír, hogy villám csapott egy szomszéd szigetre, és a mondjuk a homokszem nem olyan minőségű lesz mint az elvárt, egyből 40%-al kezdésnek felmegy mindennek az ára.

(#24) M@cika


M@cika
őstag

16 GB RAM 50 meg 70k? Na ne már! 30 alatt kéne lennie legalább a 3000-es bestbuy-nak.
Na, ott is van G.Skill Aegis 3000-es 2*8 GB 25400. Mert hülye azért nem vagyok. :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#25) Noukoum válasza M@cika (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Tán nem tetszenek az ákciós árak? :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) zetor2000 válasza fRooStzzZ (#23) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tőzsdéztél már?
Ez pont ilyen. Valaki belefingik a nullás lisztbe, felröppen egy hír, megy a hisztikeltés, szöknek fel az árak.
Most mondjuk másabb a helyzet, mert alapanyag ellátási probléma lép fel a hírek szerint, ráadásul ez _ipari_ méretű kiesés.
Abban igazad van, hogy rengeteg legyártott cucc van piacon, az áremelkedésnek még nem lenne itt az ideje. Meg hogy sosem lesz olyan áron, mint volt.
Ketten bukhatnak:
-a végfelhasználó, amikor drágán vesz, mert nem volt olcsóbban memó, amikor neki kellett, vagy volt pénze.
-a kereskedő, amikor nem tudja eladni a drágán vett készletét, mert beragad. Nos, ez opcionális, megfelelő szervezéssel ez a bukó csökkenthető / kihagyható.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27) M@cika válasza zetor2000 (#26) üzenetére


M@cika
őstag

A kereskedőnek azért könnyebb, csak akkor veszi meg a memót, (vagy bármilyen ingadozó árú alkatrészt) ha megrendelik tőle a végfelhasználók. Akkor meg nemigen bukhat rajta, kivéve, ha a vevő mégis visszamondja.
A felhasználónak nem ilyen könnyű a helyzete. Amikor új gépet akar venni mondjuk, kell bele RAM. Kis túlzással bármilyen drága, vennie kell. Max. kevesebbet vesz, mint tervezte.

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) Fitzgerald válasza TIT (#17) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A jobb gyártók 3-5-10 év garit is adnak a moduljaikra. A törvény által meghatározott 2 év gari az lehet nem sok,
de ennél sokkal rövidebb idő alatt is nagyon nagyokat szokott fordulni a hardverpiac. Csak az elmúlt 1 év során megdöglött a kriptovaluta bányászat, normalizálódtak a VGA árak. Irgalmatlan nagyot estek az SSD, valamint a ram árak is. Én egy használt 1080 Ti-t 180000-ért adtam el március elején, 1.5 hónappal később már 130-ért ment ugyanaz a modell aprón.

(#29) TIT válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


TIT
veterán

Tudom,azért várok még,én is 100-ért vettem a karit másfél éve,1 hétre rá már 160 volt.

(#30) Seirei válasza M@cika (#24) üzenetére


Seirei
tag

De az fújj mert nincs se rgb se hűtőborda rajta milyen izé már :O

[ Szerkesztve ]

(#31) Noukoum válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak sajnos a használt piac sem teljesen normalizálódott és nem is fog, mert az új nvidia kártyák szerintem nem jók. (16xx) Hogy miért? Szerintem bőven elég az 1660ti-ről beszélni, ha jól tudom a sajtó/teszterek ezt találták a legjobbnak (vagy ami egyáltalán jó) Na most ez a kártya baromi izmos mert egy "középkategóriás kártya" ami már 1080p 60fps-t hozza, sőt 1440p 60fps-re is képes ha néhány dolgot lentebb veszünk. És hogy mi a baj? Hát az hogy itthon 80ezer forintól kezdődik a kártya (ami még nem is lenne vészes ha legalább picit csökkenne), és úgy az első nevesebb populáris márkák példányai "jó" hűtéssel az konkrétan 100ezer forint. Hm. 100 ezer egy olyan kártyáért ami konkrétan jelenleg egy az egyben megegyezik a gtx 1070 teljesítményével (ja amúgy a 1070 is közelítette a ~100ezret meg a banyaszmizeria előtt úgy 2 éve:D) (A driveres erősítéseket meg kár várni, ezt az AMD csinálja.) A gtx 1070 3 éves kártya. Szóval 100rongyért kapsz egy jó 1080p kártyát, vagy egy kompromisszumos, 1-2 éven belül meg foghiányos 1440p kártyát (nyilván a leggrafikaigényesebb tripla A címekre gondolok) Szóval egy "gamer" hosszabbtávra nem veszi 1440p-re, akkor mi akar ez lenni 100ezres full HD kártya 2019-ben? Egy ilyennel már 300ezernél kezdődik a gép. És persze kérdezheted hogy mi köze ennek a használt piachoz, hát az hogy mióta kint van a 1660ti és gtx 1070-eket dobálnak 70-80ezerért jó esetben garival aprón. 3 éves kártya, ami ugye bőven nem csúcskártya (nem ezért van felára, 1080-al jelent meg ugye meg jött utána a 1080ti)

És ez a legjobb modell, az 1650 és sima 1660-ról szót sem ejtettem. Lehet hogy nornalizálódott a használt piac, de csak azért tűnik úgy mert az irdatlan nagy magas árakhoz szoktunk hozzá. Azóta kijött 1 széria és eltelt sok idő.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) Qtya123 válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


Qtya123
őstag

A 1080 ti kártyák ára ahogy látom nem nagyon esett. Van ugyan 1-2 kártya 130 ezerért, de általában manli, vagy ref. Ami normális hűtésű és fél-1 év garancia van rá, azok alsó hangon 165-170 ezertől indulnak. Ami vicc.

180tól már van custom 2070 super, illetve jönnek a custom 5700xt kártyák. Újonnan, 3 év garival. Mindkettő hozza a 1080 ti teljesítményét. Nem is tudom ki vevő a 170ezer forintos használt kártyákra.

(#33) Fitzgerald válasza Qtya123 (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

130 a legolcsóbb 1080 Ti általában, ami még ref hűtővel sem volt olyan rossz vétel egészen az 5700 XT megjelenéséig. Amúgy a powerplay moddal éri kb. utol az 5700 XT az 1080 Ti-t, és még akkor sem minden játékban természetesen. De nem is baj, 1080 Ti közeli teljesítmény még ref hűtővel is baromi jó vétel annyi pénzért.
Ha valami olyan cuccot veszel, amin garivesztés nélkül cserélhető a hűtő, akkor +14-ért mehet rá egy Arctic Xtreme III, aminél nem nagyon van jobb custom léghűtés, és még mindig csak 150 körül vagy.

(#34) Fitzgerald válasza Noukoum (#31) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez leginkább azért van így, mert nincs igazi verseny. Az AMD nagyjából semmi értékelhetőt nem csinált évekig.
A másik meg az, hogy az nvidia most sem igazán úgy reagál a kialakult helyzetre, hogy az a fogyasztónak kedvezzen. A Super kártyák elvileg a "normál" társaikat váltják, szóval a normál verziók valószínűleg ki lesznek vezetve a piacról ahelyett, hogy nyomott áron lehessen őket megvenni. Egyenlőre még mindig ők a top dog a VGA-piacon, hiába jön felfelé az AMD.
Ha egyáltalán képesek lesznek utolérni őket, az egy hosszabb folyamat lesz valószínűleg.

És azt is érdemes hozzátenni, hogy a játékok hardverigénye sem nő olyan meredeken manapság, mint évekkel ezelőtt. Egy 5 éves 970 még mindig tisztességes teljesítményt nyújt 1080p-ben.

[ Szerkesztve ]

(#35) TheTuberBee


TheTuberBee
újonc

A cikket a Thermaltake támogatta 💩

(#36) Noukoum válasza Fitzgerald (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne értsd félre ezzel nem az AMD-t akarom védeni. (jelenleg is geforce dübörög a gépben) Szerintem tagadhatatlan hogy az AMD vga szinten rengeteg hibát gyengeseget mutatott az elmúlt években, de akkorava vált az nvidia előnye hogy lényegében tok8 mi a helyzet. Szemléltető példa: gtx 960 r9 380 esete. Az AMD megoldása egy erősebb kártya volt, driveres javitasokkal meg eléggé verte a geforcet. De nyilván a többség 960-at vett. Mert geforce. És sorolhatnám (nyilván bőven volt olyan is amikor az nvidia adott jobbat azonos árért, de az meg is látszott az eladasokon.) Ha bemész egy számtech boltban biztos a polcokon 10/8 arányban nvidia lesz ha nem több, az osszeszerelt gépekben is nvidia lesz, és ha kerderdezed az "informatikust" akkor azonnal ravagja hogy Nvidia és felejtsd el az AMD-t. Szóval itt tartunk sajnos. Amúgy 1050ti rx 570 esete megvan? Ott mégdurvább a helyzet.
A supereket hagyjuk, mindenki elvan ájulva hogy milyen jók lettek, csak az maradt ki hogy annyit tud mint az AMD megoldása csak megint drágábban. De igen tudom, addig még nincsenek custom 5700-asok addig nem érdemes mérlegelni.

Tényleg nem avulnak annyira a hardverek mint régen, de illik hozzátenni hogy 2019-ben már egy újdonsült gamer pc-nek 1440p 60fps vagy 1080p 144fps-nek kéne lenni, ezek a monitorok már abszolút megfizethetőek. És hát finoman szóva ezek a kártyák erre nem alkalmasak. Egy rtx 2060-al talán lehet mit kezdeni, de ugye az 110e+ és akkor 3 év múlva kérdés mennyit fog nyújtani ezekhez az igényekhez.
Persze ez személyes vélemény is. Jó még a 1080p 60fps is, csak a gyártók néznek nagyon semmibe. És igen lehet mondani hogy amúgy a mai kártyák nem rosszak, de az áruk is megnőtt... És akkor csodálkozunk hogy drága a használt piac is.

És az nvidia nem lesz az Intel, az AMD-nek nem lesz olyan egyszerű dolga vga fronton, mint az a ryzennel tett a semmiből... Magyarul valószínűleg marad a monopol helyzet még sokáig.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) Fitzgerald válasza Noukoum (#36) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azért nem hiszem, hogy ennyire fekete-fehér ez a dolog, hogy az emberek csak azért vesznek nvidiát, mert nvidia. Fogyasztásban, driveres támogatottságban folyamatosan agyonverték az nvidiák az AMD kártyákat az évek során, ami sokak számára kiemelt szempont lehet vásárlásnál. Aztán az nvidiának ez az előnye idővel egyre szűkült, de közben meg AMD-ék alaposan lemaradtak teljesítményben a csúcskategóriában, így az nvidia úgy árazhatott, ahogy akart.

Szerintem nem érdemes ezt túlgondolni: ahogy 3 éve még AMD proci helyett az Inteleket ajánlgatták mindenkinek, és mindenki az AMD-t savazta (joggal), úgy fordult meg ez a trend mára, és ez valószínűleg ugyanígy történne a videokártyáknál is, ha az AMD jó ár/érték/teljesítmény/fogyasztás arányú kártyákkal jönne elő folyamatosan. Ennek a folyamatnak az első fecskéje lehet az 5700 és az XT. Majd a mindenféle techportálok, influencerek szépen elvégzik helyettük a marketing munkát.

[ Szerkesztve ]

(#38) , válasza Fitzgerald (#28) üzenetére


,
addikt

2 év = 1 év

(#39) Akula válasza Noukoum (#6) üzenetére


Akula
őstag

Sajnos ez van. Árukeresőn nézelődtem minap, hát drágább a dual memória modul (igaz, az 3466MHz 2x8) mint a CPU és MB együtt. :Y

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#40) pandras83 válasza zetor2000 (#21) üzenetére


pandras83
senior tag

Csak szólok, hogy nincs olyan hogy kinősz a játékokból, legfeljebb olyan van hogy megöregszel, besavanyodsz, túl komolyan veszed magad és fórumokra írogatod hogy kiöregedtél a játékokból.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#41) Zolik


Zolik
senior tag

Tényleg nem semmi, hogy a RAM-ok a 3 évvel ezelőtti árakra esetek vissza..
Kíváncsi lennék ha egy 3-4 éves tv/telefon ára menne fel mit szólnának az emberek..
------------
Őszintén mondja el nekem valaki, hogy mi a jó abban, hogy az otthoni gépben színesen világít egy ram/táp stb?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#42) Noukoum válasza Zolik (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom egyszerű a válasz, mert jól néz ki (vagy ha úgy jobban tetszik: bizonyos embereknek tetszik)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) Zolik válasza Noukoum (#42) üzenetére


Zolik
senior tag

Sok minden jól néz ki, mégse rakom tele a lakásom. Igazából csak azt nem értem mikor mindenki panaszkodik, hogy mennyit fogyaszt egy VGA/CPU akkor nem sajnálják azt hogy a gép kvázi egy karácsonyfaként világít. Ami jobban zavar, hogy lassan már csak ilyen alkatrészeket lehet kapni...

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#44) Noukoum válasza Zolik (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez van, szerencsére sok esetben kikapcsolható ha zavar. Egyébként bőven lehet non rgb ventit, hűtőt, alaplapot, tápot, ramot, ssd-t, videokártyat venni. Na meg lehet telilapos házat venni és akkor különösen nem látszik semmi. Szóval van megoldás:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) , válasza Zolik (#43) üzenetére


,
addikt

Manapság már nem fogyasztanak annyit a számítógépek, hogy ezzel foglalkozna szerintem bárki is.
A led meg aztán tényleg nem oszt, nem szoroz egy gép fogyasztása szempontjából.

(#46) Akula válasza Zolik (#41) üzenetére


Akula
őstag

ez olyan, hogy valaki marketingesnek kipattant a fejéből, miután elment egy modding találkozóra aztán erre fogják, hogy veszik a hardvert, mert LED van benne. anno nekem is volt olyan memória modulom ahol a sárkány szeme világított. soha nem láttam, mert a gép zárt kuckó volt és az is az íróasztal aljába betolva. felesleges környezetszennyezés. aki pedig azzal jön, hogy nem fogyaszt az azt gondolja végig, hogy ha csak 10Ft-al költ többet egy évben villanyszámlára csak azért, hogy valami azért világítson mert csak, akkor máris 10Ft-ot veszített. Nem sok, de nem is egy év lesz a LED-es használata. És hány ilyen van a világban. Sok 10Ft, sok tízmillió lesz. :W

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#47) Zolik válasza Akula (#46) üzenetére


Zolik
senior tag

Pontosan így látom én is. Oké hogy van, de már lassan kezd több lenni a ledes cuccokból mint a nem led-ből.
Meg tényleg egy ideig óráig még fun de most a csapból is az folyik milyen pazarló életvitelt folytatunk. Én teljesen pazarlásnak tartom, mikor sok helyen még az utcán sincs rendes közvilágítás de hát erre tart a világ.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.