Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) Sifre

Sifre
senior tag

i7-6600U 2020-ban 350 ezerért? Az derék...

(#2) Teaway

Teaway
veterán

2 magos i7? ki találta ezt ki?

Nincs itthon csokid??

(#3) hallador

hallador
addikt

Dell Latitude 7480 amit gyárilag 7600-al adtak ki 2017-ben de maradt raktáron 6600 ezért beletették.
2 mag windows 10.hez? Meg 8 GB ram.
Azért van az arcukon bőr a magyar nagykereknek. Hiába 20 éve szipolyozzák a piacot.

Ez egy tisztességesebb országban már kiselejtezték, és használtan eladják. Ennek a gépnek a piaci ára ~ 160 - 200 000 Ft.

(#2) Teaway

Az első Kaby Lake R 2017 augusztusában jelent ami 4 magos i7. Akkor nem volt amikor a 7480 megjelent.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

(#4) jbcs válasza hallador (#3) üzenetére

jbcs
tag

2 mag és 8 GB ram miért probléma a windows 10-hez? Vagy csak a megfogalmazás volt rossz. Nekem 2 magos pentiumom van és 8 GB ram, de nem érzem, hogy kevés lenne.

(#5) adamssss válasza hallador (#3) üzenetére

adamssss
veterán

Nekem 7480-am van es kaby van benne. (Eredeti nem utolag lett cserelve)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) valakky válasza hallador (#3) üzenetére

valakky
tag

melyik alternatív valóságban?
aprón 170k, használtan, gari nélkül.
értem én, hogy ezt te zsírújan szeretnéd, garival, ki nem. csak ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.
a 2 mag/8 gigát megint lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#7) Tigerclaw válasza hallador (#3) üzenetére

Tigerclaw
nagyúr

Akkor ez valami berhelt downgradelt refurbished, vagy egyszeru second hand model? Adjak a feleert es oruljenek, ha van aki elviszi annyiert.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) pusszycat válasza hallador (#3) üzenetére

pusszycat
veterán

Biztosan csak elírás az ára. Kéretik javítani. De aki újonnan akar 4 éves gépet venni csak tessék. Ezekben az akku már kezd megmakkani. :D

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart. Tervezett telefon: Mindegy milyen csak szép, gyors és 5G-s legyen :P

(#9) hallador válasza adamssss (#5) üzenetére

hallador
addikt

Kaby volt benne, de én nem Kaby lake-ről beszéltem, hanem kaby lake R-ől. Hiszen ha megnézed, akkor a 7600 amit írtam ott ahol erre válaszoltál is az is kaby lake. De amúgy Te tudod mi a különbség a Kaby Lake és a Kaby Lake R között?

(#4) jbcs

Egy munkagépben amit 8 - 12 órában használsz naponta? Kínszenvedés lesz.

(#7) Tigerclaw

Ismered a google-t? Akkor rá tudsz keresni ugye? Nem értem miért kérdezgetsz engem, amikor meg tudod Te is nézni...

(#6) valakky

értem én, hogy ezt te zsírújan szeretnéd, garival, ki nem. csak ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Ez vagy egy ProBook AMD 4000-essel? Hmmm? Szerinted? Csak kérdezem.... Alternatív valóság mi? :N
Nem arról van szó, hogy megint a jó öreg magyar nagyker... :D

(#8) pusszycat
Pontosan. Erről meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [HP EliteBook 830 G6, I7 32GB 2TB, HP ProBook 430 G5, I5 32GB 1TB ; Debian Stretch; Linux Mint 20, Ubuntu 20.04, OpenSuse Leap 15.2 ; ASUS ZenBook UX333FA I3;]

(#10) Teaway válasza jbcs (#4) üzenetére

Teaway
veterán

5 éves procival újként? És főleg ne nevezzék i7-nek, ha csak 2 magos.

Nincs itthon csokid??

(#11) valakky válasza pusszycat (#8) üzenetére

valakky
tag

inkább erős 3 év az a 4, egyébként meg 500e feletti ára volt nyitáskor, és nem is ment lejjebb
utódja 8265U-val, 8 giga rammal, ddr4-el, de használati értékében nulla különbséggel 600 fölött, de inkább 800.
tekintsünk el a flottás beszerzésektől, egyedi, webes ár.
és tegyük hozzá, hogy bizony a koronavírus elég szépen felvitte az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#12) valakky válasza valakky (#11) üzenetére

valakky
tag

ehh, megviccelt az árukereső, 450-ért is van.

(#13) sb válasza valakky (#11) üzenetére

sb
veterán

Az a gond, hogy azok az idők elmúltak.
Ráadásul épp az utóbbi 2-3 évben volt rohadt nagy ugrás procik terén, mobilban főleg.
1. Bejöttek a 2/4 i7-esek helyett a 4/8-as i5-ök Intel oldalon is. Talán ez is beszédes.
2. Megjött a Ryzen, 2-3x00U széria szintén 4/8 és jóval olcsóbb.
3. Jelenleg meg itt a 4x00 sorozat 6/12, 8/16-tal.
Nézd meg mit tudnak. A 3 évvel ezelőtti felső-közép desktopot verik 2-3x.
Mindezt jóval olcsóbban (még adott gyártón belül is ha néha megjelenik 1-2 AMD-s Dell modell) mint a cikkben lévő laptop.

Szóval ha nem is akarod olcsóbban adni, mert egyszer régen drága volt a T-Modell, talán nem kéne megmagyarázni, hogy ma is annyit ér. Vagy hogy nincs ugyanannyiért ma sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#14) valakky válasza hallador (#9) üzenetére

valakky
tag

ProBook AMD 4000
[link] ilyesmire gondolsz? mert ez megint almát körtével. más kategória.
személy szerint én semmilyen hp terméket nem vennék már, de azért köszi. volt probook-om. :DDD

(#15) valakky válasza sb (#13) üzenetére

valakky
tag

valószínűleg azért ki tudják szórni jelenleg ezen az áron, tekintve hogy gondolom 3 év on site gari ugyanúgy van rá. ez meg sokszor jobban érdekli a beszerzésért felelőseket, mint hogy milyen a vas benne.
(megjegyzem, ha nem az árukeresőn veszel 1-1 darabot, akkor gyanítom 300 alá is besüppeszthető)
nekem érné meg, még ennyiért se, melóhelyemnek is csak flottás áron, de ezt nem jelenti azt, hogy a marketing részleget érdekelné pár PH szervizes véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#16) hallador válasza valakky (#14) üzenetére

hallador
addikt

Ja nekem most is vani Kaby Lake R-s mint az aláírásomban is látod. Igen erre, mert ez a gép (A Dell Latitude 7480) vázban erősebb, minden másban összerágja és kiköpi a ProBook. Jobb a billentyűzet, a processzor fényévekkel jobb, mint egy 2016-os Intel skylake u. Nagyobb az üzemideje, jobb a VGA, Valamint mindenben jobb gép.
Egy 2016-os technikával felszerelt 3 éves enterprise business gép akkor ér valamit, ha nem egy AMD 4300u teljesítményű i7 van benne. De szerintem a 4300u elveri.

[ Szerkesztve ]

(#17) DzsannyX

ASUS TUF Gaming FA506IV-HN239
"A magyar kiosztású billentyűzet felparázslik az éjszakában,"

Hát valószínűleg nem csak ez parázslik fel. Kétlem, hogy egy ilyen házban meg lehetett értelmesen oldani egy 4900H hűtését. Valahogy az a gyanúm, ez is egy, az asus gépek népes táborában, ahol adott árszinthez képest bika hardver a csábítás eszköze, csak a körítés miatt nem tudja kifutni magát azon a teljesítményen, amit egyébként tudna.

(#18) DzsannyX válasza valakky (#14) üzenetére

Az általad linkelt notebook miben más kategória?
Business ez is ahogy a Dell is. Jóval erősebb hardver van benne, mint a Dellben, amit ki is tud hajtani. Mindezt 60000-rel olcsóbban.
Csak a procit nézve:
Dell Latitude 7480 - CB R15 single: 162 multi: 343
HP Probook 455 g7 - CB R15 single: 175 multi: 895

Csak én nem értem? :F

[ Szerkesztve ]

(#19) joey04

joey04
titán

hát ezek ismét "kihagyhatatlan" ajánlatok. :D

(#20) Krugszvele

Krugszvele
aktív tag

Ezek a chieftek házak szerintem a világ legjobb mini itx ajánlatai. árban, méretben, ez igen! Csak így tovább.

(#21) agent_k

agent_k
senior tag

A videókártya az jó szerintetek? Pont keresek valamit az UHD 630 helyett, mert szeretnék kicsit játszani, de nem nagy címekkel meg 4k-ban 120fps-sel. Ez meg árban jónak tűnik.

(#22) Csandi válasza DzsannyX (#18) üzenetére

Csandi
aktív tag

Latitude 7000-res szeria a Dell business classának igen magasan elhelyezkedő osztálya, kimagasló build qualityvel (fémből), bírja a strapát meg a hordozást.

Probook pedig műanyagból van.

(#23) hallador válasza Csandi (#22) üzenetére

hallador
addikt

Az a fém ma már carbon plastic valamint amiről írsz ma már csak a hpre igaz. A többiek jellemzően a tömeg és a vékonyítás miatt nem fém vázba kerülnek. A többi igaz. Ettől függetlenül ez nem ér ennyit.

(#24) hallador válasza joey04 (#19) üzenetére

hallador
addikt

:D

(#25) Lacok

Lacok
őstag

Mindkét Be quiet! Dark Power Pro-ra illene 10 év garanciát adni a gyártónak, ha már megkéri az árát.

Egyszer majd jön valaki, aki mond valamit és lesz valahogy

(#26) Teaway válasza agent_k (#21) üzenetére

Teaway
veterán

A GTX1650 kb. 5-20fps-t ad ki magából a 2015-2018-as címekkel, tehát nagyjából a tizedét annak, ami neked kell.

Nincs itthon csokid??

(#27) Yodafon

Yodafon
aktív tag

Tahhhhh.... mikor felejtik már el a D-SUB-ot a BÁRMELYIK alaplapon? Egyáltalán mi értelme ha a CPU-ban nincs is már vga? :Y

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#28) Krugszvele válasza Yodafon (#27) üzenetére

Krugszvele
aktív tag

Van bennük. Az a ritkaság, ha nincsen, főleg nemjátékos környezetben (gépek 99.9 százaléka)
A d-sub meg amiatt, ami miatt ps/2 is akad... kompatibilitás. Szerintem is kihalhatna már!

(#29) Yodafon válasza Krugszvele (#28) üzenetére

Yodafon
aktív tag

ryzenekben van gpu?

(#30) Synthwave válasza Lacok (#25) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

A gyártói annyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Synthwave válasza Yodafon (#29) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

Vannak Ryzen APU-k.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) agent_k válasza Teaway (#26) üzenetére

agent_k
senior tag

Még jó, hogy rákérdeztem. Köszi.

(#33) MeszesKPT

MeszesKPT
őstag

Ezek az MSI gaming monitorok finoman szólva is túl vannak árazva.

(#34) Yodafon válasza Synthwave (#31) üzenetére

Yodafon
aktív tag

akkor is illene manapság már minimum DVI -t rárakni. Lassan már DSUB monitort se kapni...

(#35) Memora

Memora
senior tag

A Dell Latitude esetében legfeljebb a (gondolom üzleti) garancia ér valamit (de az sem 349890Ft-ot...). 5 évvel ezelőtti konstrukciós HP Elitebook-om van (de lehetne akár Dell is), használtan vettem 2 éve (1 év garanciával) 115000Ft körül, kb: ugyanezt tudja (van amiben jobb, van amiben rosszabb).

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

(#36) Memora válasza jbcs (#4) üzenetére

Memora
senior tag

Nekem is majdnem ugyanez (i5 U cpu, 8GB ram, SSD), teljesen rendben van Win10-hez (főleg, ha figyelembe vesszük, hogy már 1GB rammal is elindul).

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

(#37) Krugszvele válasza Yodafon (#29) üzenetére

Krugszvele
aktív tag

a G-s végű ryzenekben tudtommal működik gpu.
lásd Ryzen 5 3400G "VGA típus: Radeon Vega 11" forrás: pcx.hu

(#38) antikomcsi válasza Synthwave (#31) üzenetére

antikomcsi
veterán

Vannak. Papíron. Mert jelenleg abba a PRIME A520M-K lapba semmiféle APU-t nem kapsz itthon.

(#37) Krugszvele

Csak a 3400G nem megy az ajánlóban szereplő 520-as lapban.

[ Szerkesztve ]

(#39) Skynet258 válasza Krugszvele (#20) üzenetére

Skynet258
veterán

Baromi ismerős volt a Chieftec Flyer ház, valamikor 2014-ben használtam ezt, de mondom most van a cikkben biztos haluzok... de nem, ez a ház 2013 óta van a piacon. :DDD Valami AMD procit nyúztam benne, nem volt vele igazából semmi problémám.

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#40) Synthwave válasza antikomcsi (#38) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

GTX 1650-et ajánlottam bele, nem APU-t. :))

(#41) doooo válasza DzsannyX (#17) üzenetére

doooo
őstag

Pedig tényleg ütős összeállítás, kár érte.

(#42) Kronos3000

Kronos3000
senior tag

Vannak árak. Cserélném a tíz éves monitorom, de nem ennyiért....

Wasabi...

(#43) Luck Dragon válasza pusszycat (#8) üzenetére

Luck Dragon
veterán
LOGOUT blog

Lehet kapni hosszabbított. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,IPhone SE 2020,Android One R.I.P

(#44) yericho800

yericho800
tag

tiszta occóság 140k tápok :C
ez kell a parasztjának :C ;)

(#45) pusszycat válasza Luck Dragon (#43) üzenetére

pusszycat
veterán

Tegnap cseréltem egy Dell-ben (beépített akkut) már fel volt puffadva és 15 másodpercig bírta. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart. Tervezett telefon: Mindegy milyen csak szép, gyors és 5G-s legyen :P

(#46) Luck Dragon válasza pusszycat (#45) üzenetére

Luck Dragon
veterán
LOGOUT blog

Lenovomban is már elég harmatos. Lassan cserélnem is kell. :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,IPhone SE 2020,Android One R.I.P

(#47) Synthwave válasza yericho800 (#44) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

Az akció nem jelenti azt, hogy valami varázsütésre filléres tétel lesz. Mindenesetre le volt írva, hogy kinek kellhet. Direkt. :D

(#48) Teaway válasza yericho800 (#44) üzenetére

Teaway
veterán

100k körül mozognak az 1200-es Dark Power Pro-k, a 140k az tényleg elvetemült ár :)

Nincs itthon csokid??

(#49) Teaway válasza Synthwave (#40) üzenetére

Teaway
veterán

Az volt az eredeti kérdés, hogy miért van rajta D-Sub? Erre írták, hogy a (még) nem létező APU-k miatt.

Nincs itthon csokid??

(#50) Synthwave válasza Teaway (#49) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

Legacy kompatibilitás kijelzők terén arra az esetre, ha valaki nem dedikált VGA-t használ – igazából ennyi. Elfér rajta, enni nem kér, és nem hinném, hogy az árat túlságosan befolyásolná, ha nem lenne rajta.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.