Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

A noteszgép nagy királyság, hogy magyar kiosztással is kapható!

Ha már szóba került a Skype mikrofon... Mac Minihez keresek valami relatíve olcsó eszközt, USB csatlakozóval. Sajnos a Samsung Meteorite nem működött vele... Ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) deltaa97


deltaa97
tag

Kicsit elszomorító, hogy a fél milliós notebookba "csak" 1660Ti fér bele.

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#3) Predatorr válasza deltaa97 (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Nézeget(t)em én is, és tényleg miért venném bármelyiket? FHD-ben mindent elvisz a 970M, és még a 6300HW sincs megerőltetve a kihajtáshoz, nagy felbontásba meg erősebb szint kell az 1660ti-nél.
A mikrofonok multifunkcionálisak lehetnek, mert elég fallikusra sikerültek. :Y Freudi tervezés...

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Karolac válasza deltaa97 (#2) üzenetére


Karolac
csendes tag

Nem SAMSON az véletlenül Samsung helyett? És mi az, hogy nem működött vele? Nem olyan nagy "vasziszdasz" lehet, legalább is a gyártó szerint: http://www.samsontech.com/samson/products/microphones/usb-microphones/meteorite/
Nálam eddig még Mac nem makacskodott, bármilyen típus (alapvetően Logi...) került dugványozásra.

(#5) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Netac meg Promate, sose hallottam még ezekről a márkákról, talán nem véletlenül. A 120-as játékvíz kapcsán meg elég furcsa gondolat, hogy "fő előnye alacsony zajszintjük". Én nem ezt tapasztaltam.

(#6) TigerCat válasza Karolac (#4) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elírtam, de igen, ez volt az. Újraindítást követően amíg ki nem húztam és újra be nem dugtam, nem működött. Pedig tökéletes lenne, mert elfér a monitor alatt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7) tibaimp válasza MeszesKPT (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos! Szerintem az utána következő Thermalright normál hűtő halkabb...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) FlashLed


FlashLed
senior tag

Netac SSD . Nem ismerős? Valakinek tapasztalat?

The Mechanic

(#9) Piftuka válasza tibaimp (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

Én azon tanakodom, hogy napjaink processzoraira valóban szükséges ilyen óriási léghűtő "szörnyeket" applikálni, mint a jelen cikk tárgyát képező Thermalright!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#10) tibaimp válasza Piftuka (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy jogos. Ennek ellenére én is az elméletileg 65W TDP-s i7-8700-ra egy D15-öt tettem, mert ha túl van méretezve a hűtés az nem baj, max fölösleges pénzkidobás, de ha alul, akkor jönnek a problémák.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Noukoum válasza tibaimp (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a baj hogy a gyártók által megadott tdp érték nem azonos a szükséges hűtési teljesítménnyel. (különösen az intelre igaz)
Ember meglátja hogy 65w, olyat keres rá vagy picit fölé lő, aztán meg azt tapasztalja hogy kevés rá.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) Piftuka


Piftuka
veterán

Éppen ezért kérdeztem. Mert az világos, hogy milyen előnyei vannak napjaink egészen modern folyadékhűtéseinek. Emlékszem... a 2000-es évek elején még nem sok ilyen gyári megoldás volt. Szinte mindenki saját maga által fabrikált, "házibarkács", moddolt megoldásokat alkalmazott, amikor "vízhűtött".

Manapság viszont sok tuctatnyi, kész megoldást lehet vásárolni, a régi költségek töredékéért, és ezeket még egy nem különösebben hozzáértő felhasználó is viszonylag könnyen beüzemelheti.

Pláne, ennek tükrében hol van létjogosultsága egy a gép belsejében nagy helyet kitöltő, ~1 kg-s léghűtésnek!? (Ami még csak nem is olcsóbb a folyadékhűtésnél.)

A gyári hűtő cseréjét még értem is. A régi gépemben a Core i5-760 procim gyári Intel hűtőjét hamar lecserétem egy Cooler Master Hyper TX3 hűtésre. Az csendes, 10 éve remekül megy... de hát egészen pici megoldásnak számít ezekhez képest.

Most az új, Ryzen 7 2700 CPU-mon egyelőre még a gyári Wraith hűtés üzemel. Talán arra is veszek majd egy Hyper TX3-at.

No, de ezek az egészen brutális méretű léghűtő monstrumok... (A kollégámé pl. konkrétan a háza teljes belsejét kitölti az mATX alaplap "síkjában".)

Szeretném megérteni, hogy miért van ezekre szükség. :K

"Aquila non captat muscas."

(#13) tibaimp válasza Noukoum (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tudom, ezért vettem a D15-öst :), az a 65W, az vicc....meg hátha veszek egy i9-est :P

Piftuka: nem akarok vitázni senkivel, de ezek a vizek is nagyok, csak nem az alaplap fölött tornyosul, azon kívül egy jó léghűtésen max a venti romlik el, cseréled kész, mondjuk 5 év múlva, de egy vizen a pumpa keksz, akkor keksz, ráadásul nem is halkabb, mert van pumpa zaj is pluszba. Én nem szeretem a vizet, de az igaz, hogy a nagy légnek is megvan a hátránya, nálam például az, hogy csak úgy férek hozzá az egyik m2-es csatihoz, ha leszedem a D15-öt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mi lenne, ha a Netac SSD-t letesztelnétek, vagy olyan termékeket, amiket Vásárlásra ajánlotok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) tibaimp válasza Graphics (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Támogatom az ötletet. :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) MeszesKPT válasza Piftuka (#12) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Tettem egy próbát anno a játékvízzel, mert tetszett a koncepció. De tudatlanul 120 mm radisat vettem amin max terhelés mellett 1700-2000 rpm-en pörgött a venti egy húzott 2500K-n. Akkor meg miért is vettem folyadék hűtést? Fél év után a pumpa elkezdett hangosan ciceregni. Garanciában csere helyett inkább ráfizettem és lett egy Noctua. Ahogy mondod, a hűtés 10 évre megoldva, még lefogatót is küldenek ha kijön egy újabb.

Nem gondolom, hogy az esetem általános, de azért légnél csak kevesebb dolog tud tönkre menni. Ha meg veszek, akkor már rendes tornyot, nehogy alul legyen méretezve a hűtés. Úgyis csak egyszer kell megvenni.

(#17) Graphics válasza MeszesKPT (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem viszont 6 éve van 'játékvizem'. Egy Asetek LCLC, alap kis 120x120-as, két ventivel. Több konfigban is használtam, jelenleg egy 6700K alatt megy, 4GHz-en.

Egyik ismerősnek szintén, 0-24-be használja, ő 2500K alatt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) MeszesKPT válasza Graphics (#17) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ezt jó hallani. Sok helyre alkalmas, nekem nem vált be plusz balszerencsém is volt. Egy bizonyos (valós) tdp szint felett a 120 mm kevés, illetve a zaj sok a fülemnek. Így jár aki overclockol és sokat renderel. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.