Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Bog válasza Pttypang (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Vannak bizonyos számok, amiket én ismerek, de nyilván nem publikusak. Maradjunk abban, hogy SOK. Egy-egy kínai webshop még hazánk tekintetében is bonyolít akkora forgalmat, hogy külön marketingest dedikálnak ránk, akinek nyilván az a dolga, hogy még több forgalmat hozzon az oldalra.

Hozzáteszem, hogy szerintem (és ez szigorúan szerintem) a forgalom nagy százalékát a különböző hazai webshopok készletei teszik ki, mondok egy példát. Akartam karácsonyra gyereknek venni legó-kompatibilis bögrét, talán találkoztál már vele, olyan, mint egy bögre, benne van a kakaó, de az oldalára és az aljára építhetsz bármit legóból, tök vicces. Ez itthon egy csomó webshopban elérhető raktárról, kerül X pénzbe. És X/2 pénzbe a kínai webshopban, nekem elég triviális, hogy az itthoni bolt rendel belőle mondjuk 100-at, aztán jó áron eladja. Gondolom tök ugyanez megy a LED izzóknál, meg a különböző tokoknál, USB kábeleknél, satöbbi.

De mondjuk van egy asztalos ismerősöm, aki elég progresszív, ő például időről-időre rendel egy raklapnyi LED spotot, amit aztán szépen beépítget a konyhabútorokba, polcokba, ha a megrendelő kér bele világítást. Sokkal olcsóbban jön ki, mintha minden egyes alkalommal bemászna az OBI-ba, biztos van egy csomó hasonló, kvázi folyamatos rendelés is. Szóval szépen összejön egy elég decens méretű forgalom.

Az persze más kérdés, hogy a Posta mennyi ideig ül a csomagokon, pláne, ha még vámügyintézni is kell, mert az szerintem horror. Nekünk általában DHL-lel küldik a tesztcuccokat, azok pikk-pakk ideérnek, persze drágább a vámkezelési költség (valami 6 rugó), de nem kell magyarázni, hogy bocs, de nincs számla, mert tesztre küldték, megírom a linket, ahonnan jött, látják, hogy mi az áru official értéke és levámolják arra, kifizetem, kb 1 héten belül a kezemben a motyó. De volt már, hogy feladták légipostával, tologatták a csomagot hetekig, aztán írtak SMS-t, arra én írtam emailt, közben elküldték ajánlott(!) levélben a formanyomtatvány, de addigra már rég emaileztem a tehetséges munkatársakkal, akik képtelenek voltak megérteni, hogy NINCS számla, mert nem került pénzbe. És megszülték azt a választ, hogy ilyen nem létezik, tehát nem lehet levámolni, mire megírtam, hogy a DHL-nél furcsa módon lehet, akkor hirtelen kiderült, hogy itt is, de kértek egy SCREENSHOTot arról az oldalról, ahol fent van a cucc ára, mert mittomén, nincs net az ügyintézői gépeken, nem is értem, és akkor nagy kegyesen kitojták magukból a csomagot. Két hónap alatt. És írd meg a tesztet, már kábé kifutó a termék, király.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.