Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádám16


Ádám16
addikt

Örülök ennek a cikknek. Jómagam is szeretek csemegézni a szolgáltatók ajánlatai között, de ha itt külön felhivjatok a változásokra a figyelmünket, szerintem nagyon hasznos fog lenni.
:R

(#2) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Elképesztő ez az ország.
Tekintve hogy a sestore oldalán 219 990 Ft.

(#3) Kasya válasza Bagoly01 (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kizárólag 2 napig, akcióban. Amúgy a Telenor honlapján "napi áron" 230.000 ft hűség nélkül, ami a SES árához képest -20k (250k).

[ Szerkesztve ]

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Aki meg tud fizetni ekkora havidíjat, annak biztos jó, bár ha beleszámoljuk, hogy készülék mellett +3000 Ft/hó többlet van a tarifán akkor mindjárt 150 ezer körül jön ki az akciós ár. Kisebb csomagoknál meg egyszerűen nem éri meg, ha utánaszámol az ember - de persze a vevők többsége nem ilyen.

A hűség nélküli listaárak meg teljesen irreálisak, nemcsak itt, a másik kettőnél is.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#5) m1lan válasza Kasya (#3) üzenetére


m1lan
őstag

A Telekomnál meg nem csak "napi áron" 225 280 Ft a listaára a telefonnak.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#6) Soleco


Soleco
tag

Ez egy jó ajánlat, bár nehéz elmenni amellett, hogy itt is a fogyasztók átverésével próbálkozik a telenor. Közel sincs akkora "akció", mint amit hírdetnek. Egy átlagos M csomaggal 220 000 forint helyett megkapod 210 000 (174k + 36k) forintért az FE-t és gondolom a "közepes csomag" jó mérvadó az akció mértékére. A 300 000-es listaár, ami le van akciózva 290 000-re meg egy vicc, a világon sehol nem kerül ennyibe ez a telefon.
Kicsit sem sajnálom őket a tavalyi 1,8 mrd-os bírságuk miatt, szerintem még kellene egy nekik, hogy végre ne a hülye emberek tájékozatlanságából próbáljanak extra profitot szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#7) rep3at


rep3at
őstag

Egy nyári emlék jut eszembe: Egy iPhone SE-t akartam venni, bementem több szolgáltató boltjába is, több előleget kellett volna (előleg, igen!) fizetnem mint amennyibe a készülék függetlenül kerül + ugye a két év rablánc egy vaskos előfizuhoz. Hát mondom akkor inkább hagyjuk..

Forward thinking. كرر

(#8) m1lan válasza rep3at (#7) üzenetére


m1lan
őstag

Nincs ebben semmi meglepő. A szolgáltatók nem pénzintézetek, nem áruhitelt adnak, nem tudják a te fizetőképességedet vizsgálni. A hitelkeret náluk ügyfélmúlt alapján kalkulálódik, ha nem vagy előfizető egyiknél sem, akkor nyilvánvalóan a nulláról indulsz. Az előlegtől függetlenül kedvezményes áron kaptad volna meg a készüléket, a befizetett összeg erejéig nem kellett volna számlát sem fizetned.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#9) rep3at válasza m1lan (#8) üzenetére


rep3at
őstag

Nem háborodtam fel, egyszerűen vettem máshol. Nekem az szúrta a szemem hogy előfizetéssel drágább volt mint függetlenül.

Forward thinking. كرر

(#10) szemy94 válasza Soleco (#6) üzenetére


szemy94
senior tag

A listaárat nem kell nézni, ha bemész kártyásan kihozod, akkor is független, vagy ingyen függetlenítik, így már csak 5000 a különbség, persze a Magenta az olcsóbb így is egy kicsivel.

Szerk.: hasonló közepes csomagokkal:
Kék: 9490/hó korlátlan beszéd, 5GB net 175k
Magenta: 9180/hó korlátlan beszéd, 4GB net 196k

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#11) foximaxi248


foximaxi248
csendes újonc

"A 299.991 forintos listaár 289 ezerre mérséklődött"

Miközben a hivatalos ára 250 ezerről indult, és már a legtöbb helyen bőven ez alatt jár. Valaki elmagyarázná, hogy a szolgáltatók miért kínálnak szinte mindent bőven a hivatalos ár felett, és hogy ez miért nem minősül bűncselekménynek?

(#12) exkalibur válasza foximaxi248 (#11) üzenetére


exkalibur
csendes tag

Amire gondolsz, az az 50-es években volt, amikor az párt meghatározta a termékek árát, aki pedig drágábban adta azt megbüntette. Napjainkban viszont piacgazdaság van, így mindenki annyiért árulja pl a telefont amennyiért akarja.

(#13) Bagoly01 válasza exkalibur (#12) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Vagy is vadkapitalizmus.

(#14) janeszgol válasza Ádám16 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Régebben heti szinten volt ilyen cikk.

(#15) janeszgol válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha jól emlékszem kapott már ezért büntetést szolgáltató, mert a nulla forintos telefon nem nullaforintos volt a csomagár rejtett emelése miatt. Én büntetném azt is, ami nem nulla forint, és ha készüléket is veszel, akkor a csomagot drágábban adják neked.
Mert ha egy telefon 30 ezer ft, de ha készüléket is veszel, akkor a csomagod drágább, akkor az már nem 30 ezer ft. Ezzel a Voda is trükközött anno (2014, de talán 2017-ben vezette ki ezt).

(#16) janeszgol válasza foximaxi248 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert ha büntit fizetsz (kötbér), azt listaárban számolják. A kapott kedvezmények (mennyibe adják neked a listaárhoz viszonyítva), illetve még rakódik rá.
Ez amúgy szerintem is nettó bűncselekmény, de piacgazdaság van.

(#17) mario1988


mario1988
csendes tag

Samsung galaxy s20 FE a vodafonnal 199.990 Ft 😀

(#18) bollokcs80 válasza janeszgol (#15) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, ez a "nullaforintos" dolog elég megtévesztő - semmi sincs ingyen. :U Mondjuk én sohasem vettem telót előfizetéssel, pláne nem csúcskategóriát. Mindig megnéztem mi tetszik, mire van pénz és megvettem függetlenül. Szerintem sok embert ez egyszerűen nem érdekel, egyszer elkezdi, aztán lejár a két év és megy a szolgáltatóhoz. Sok ismerősöm még azt sem tudja, milyen díjcsomagja van.

Amúgy megnéztem a két másik szolgáltatónál mennyi a telefon a legnagyobb csomaggal:

- Telekomnál 98 ezer (13 ezer a havi díj magentában, 17 ezer simán, nincs emelt havidíj)
- Vodánál 196 ezer (16 ezres, RED csomaggal, itt sincs különbség a havi díjban)

B.Cs.

(#19) mario1988 válasza bollokcs80 (#18) üzenetére


mario1988
csendes tag

(#20) bollokcs80 válasza mario1988 (#19) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Benéztem, nem okéztam le:

A lényeg, hogy itt se trükköznek a tarifacsomag árával.

B.Cs.

(#21) janeszgol válasza bollokcs80 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Hál égnek a Voda és a Telekom leszokott erről. (Talán a Telekomnál nem is volt ilyen.) A Telenor még mindig ezt nyomatja. Elhiszem, hogy jól mutat a telefon csökkentett ára, csak ez megtévesztés.
Hasonló eset volt, amikor az árukeresőn megjelent itt-ott a nettó ár. A megtévesztés iskolája.

(#22) clon válasza exkalibur (#12) üzenetére


clon
aktív tag

Ez azért pont nem teljesen igaz. Az apple is elég komolyan szokta az árait meghatározni a hivatalos partnereknek (amik nem a dzsunka kereskedések) még a szolgáltatók felé is (ezért érdekes a jelen helyzet - legalábbis nekem), de Honor is ugyancsak ezt tette pl a Honor 8 esetén és meghatározta az akciós árat és a "normál" árat amitől nem térhettek el (gyakorlatilag mindenütt ugyanannyi volt az ár kivéve a Honor által meghatározott akciós helyeken amit folyamatosan rotált így ha valahol lemaradtál a következő héten másik cégnél volt akció és készlet is).

(#23) bollokcs80 válasza janeszgol (#21) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Mert így jobban fest az árcédula. A magyar ember meg árérzékeny. Én egyébként ár/érték arányban nem szerettem a tarifacsomagjaikat, szerencsére sikerült bejutnom dolgozói tarifás flottába, az tökéletesen megfelel. Igaz ott nincs készülékkedvezmény, de annyi baj legyen (ld. #18)

B.Cs.

(#24) bollokcs80 válasza clon (#22) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez igaz, pl. a 128-as SE náluk is meg boltokban is 199 ezer jelenleg. Maximum csomaggal ez 139-re jön ki (a tarifakülönbözetet rászámolva), "normális" boltokban 175 ezer körül akciózzák. Így mondjuk nem rossz, kisebb csomagnál viszont kb a bolti akciós árra jön ki tarifakülönbözettel. Így érthető #7 rep3at álláspontja is.

B.Cs.

(#25) Lami66


Lami66
őstag

20 éve vagyok a Telenornál (3 előfizetéssel), de az utolsó 5 évükben semmit nem tettek azért, hogy régi előfizetős ügyfeleket megtartsanak. Csak ilyen látszat akciókkal szórakoznak. Hát ha nem, akkor nem....

[ Szerkesztve ]

(#26) rep3at válasza bollokcs80 (#24) üzenetére


rep3at
őstag

Én le is tettem a részletekről meg havidíjakról, egy kifizetett Note 10 Lite lett kártyásan aztán kész, nem kell aggódnom a számlák miatt legalább. Más kérdés hogy ehhez meg mennyibe kerül a net de ez már tényleg off..

Forward thinking. كرر

(#27) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Telenornál továbbra sem feltétlen a készülékek árazásával van probléma, hanem a tarifák teljesen idióta és személyre szabhatatlan kialakításával.

(#28) Viktor0610 válasza .Szaki. (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

?
Mit szabnál rajtuk személyre?

Mikor kijöttek az összerakható tarifával, egy kezemen meg tudom számolni azokat az ügyfeleket, amik nem az alapcsomagokat kérték.

Samsung Galaxy A54

(#29) .Szaki. válasza Viktor0610 (#28) üzenetére


.Szaki.
addikt

Más szolgáltatónál mégis van és valószínűleg működik, én is ezért fogok többek közt váltani januárban. Jelenleg nem elég a telefon, mobilnetem viszont annyi van, hogy a 10%-át sem használom fel, de cserébe legalább drága. Az előtte lévő tarifacsomag pedig már kevés minden tekintetben.

(#30) Viktor0610 válasza .Szaki. (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen csomagban vagy (talán Hiper M Net?), de arról válthatsz a Hiper M Talkra, ami hasonló havidíj, de neked talán jobban megfelelne.

De még mindig nem értem a gondodat.

Van kisebb havidíjú csomag, ami mellé kérhető plusz net, a sok beszélgetés csomagja pedig a Hiper M Talk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#31) szemy94 válasza Viktor0610 (#30) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem is az van, az asszonynak is (M Talk) kicsivel így a havidíj is kevesebb mindkettőnknek, Hiper-csoportban.
Lehet ő 26 év alatti, és az M net olcsóbb volt akkor, mikor kötötte.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#32) .Szaki. válasza Viktor0610 (#30) üzenetére


.Szaki.
addikt

Pontosan ez a gond, hogy a kettő közé kéne ékelni minimum egy lehetőséget. Az első lépcső 5GB, a második pedig 100?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.