H​ird​et​é​s​

2017. november 24., péntek

Gyorskeresés

(#1) Syl

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nekem is az Air (13" 2014) volt az első, most Pro (13" 2015) van, de nem vagyok hasra esve tőlük. Hardverileg nagyon okés masinák, de a szoftver... Az OS végett piszok sokat bosszankodom, gyakran nincs is kedvem bekapcsolni a gépet. Az utolsó "normális" OS a Mavaricks volt, szerintem.

Words cannot express how much i don't care

(#2) Robert07

Robert07
(fanatikus tag)

En eddig csak VMWare-ben hasznaltam macOS-t, mert muszaly volt, de nem voltam hasraesve tole. Annyira nem jott be. Nap mint nap egy Surface Pro-t hasznalok, szerintem ez is van olyan jo, mint egy macbook, csak windowsos. :D

突き出る釘は打たれる。

(#3) Alex91

Alex91
(PH! nagyúr)

Milyen routered van?

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#4) akaszajanos válasza Alex91 (#3) üzenetére

akaszajanos
(újonc)
LOGOUT blog

Virágmintás ZTE (szolgáltatói), valamint egy Asus jelerősítőnek, de nem az szokott a gond lenni, mert ilyenkor a Huawei MiFi-re sem hajlandó felmászni (2,4 és 5GHz-es módban sem).

Nem mellesleg most akarom letölteni a High Sierrát, de a Telekom által szolgáltatott "internettel" folyton megszakad. Itt tart a Telekom 2017-ben egy tízezres városban.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2015 early + Mágikus Cincogó, iPhone 5, iPod Touch 6 & Yamaha EPH-100, Dell OptiPlex 330 DT (OpenMediaVault Server), OptiPlex 790 DT i3 2120 + Win10 PRO

(#5) MineFox54

MineFox54
(senior tag)

"1366 x 768-as felbontású, matt kijelzős laptopot"
Csak megjegyzem hogy a matt kijelző az esetek 90%-ban inkább előny mint hátrány. Szinte nem is vagyok hajlandó glossy képernyő elé ülni ha nincs függöny behúzva :)
Ekkora méretben meg azért nem annyira gáz ez a felbontás... (ezeket a sorokat egy 1366x768, 12.5" képernyőről írom, 30 cm-re a fejemtől).

ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}. Powered by HP Elitebook 2560p,Xiaomi Redmi 2 Pro, Sony A5000

(#6) pentiumboi

pentiumboi
(újonc)

Igyekszem megérteni az Apple vásárlóit, de ez rendre meghiúsul. Áruld már el nekem, hogy miért érte meg neked jobban megvenni egy kiállítási darab Macbook Airt (nem tudom mennyi volt, nem írtad, feltételezem valahol 250K és 320K között lehet valahol), mint hogy itt az apróról beszerezz mondjuk egy Thinkpad T460s-t? Kevesebbért kaphattál volna több garanciát, jobb procit, jóval jobb kijelzőt, moduláris (cserélhető) alkatrészeket. Azt se lehet már mondani, hogy egy Thinkpaddal megjelenni ciki, vagy súlyban több lenne, esetleg üzemidőben karcsúbb. Tényleg nem értem. Ezt a jókora felárat a rendszer megéri? Azzal jusztifikálod a döntésed? No offense :R

(#7) Matada2.3

Matada2.3
(PH! kedvence)

Én is így voltam ezzel már majdnem 4 éve, amikor kibontottam és elkezdtem szokni a 2013-as 11" Air-em. :) Nem vetem meg se a windows-t se pedig a többi gyártó gépeit, viszont ilyen kivitelben sdd-vel i5-tel a konkurencia is ennyit kóstált. Én maximálisan meg vagyok elégedve a sebességével ennyi idő után is, egy darab probléma nem volt a kicsivel és ugyan úgy teszi a dolgát, mint amikor először be lett kapcsolva. Lightroom, PS, Word, Böngészés, Film, minden megy, ahogyan kell. Persze a kompatibilitás örök probléma lesz, de túlélem. :) Örülök, hogy eddig neked is bejött!

Finn the human --> Huawei G8

(#8) TheMarci válasza pentiumboi (#6) üzenetére

TheMarci
(PH! addikt)

Már a touchpad miatt is megéri, a linkelt gépnek rettenet, kezelhetetlen sajnos.

Do You Dream?

(#9) joey04 válasza pentiumboi (#6) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Igyekszem megérteni az Apple vásárlóit, de ez rendre meghiúsul

Akkor fejezed be a próbálkozást.

Bazinga!

(#10) Syl válasza pentiumboi (#6) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha már ilyen értetlen kérdést teszel fel, akkor inkább egy Air klasszis gépet linkelnél. Alumínium gépházzal, 10-12 órás akkuval ;)

(#11) MineFox54 válasza Syl (#10) üzenetére

MineFox54
(senior tag)

HP 820 G3 / G4?
Alu gépház stimmel
Ugyanaz a konfig mint a TP-é, csak a proci még eggyel erősebb. Az akku lehet talán a sarkalatos pont itt.

[ Szerkesztve ]

ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}. Powered by HP Elitebook 2560p,Xiaomi Redmi 2 Pro, Sony A5000

(#12) Syl válasza MineFox54 (#11) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Na igen. De ezek mintha árban nem lennének nagyon olcsóbbak egy Air-nél :B

(#13) EclipseGT válasza pentiumboi (#6) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Pedig kb. egyedül a laptopokra lehet azt mondani az Apple-nél, hogy megérik az árukat.
Windows-os változatban azonos áron nem nagyon kapsz jobbat. Rosszabbat viszont simán ki lehet fogni.

iPhone esetén (lepkefing akksi, 2-3 éves késéssel kapnak meg rég elterjedt dolgokat), vagy a Mac Mini-nél (1000 éves hardver jó drágán) én sem értem mi viszi rá a népet a Logo-n kívül a vásárlásra, de a laposok épp kivételek. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) UnA válasza Syl (#12) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Így van. Nem is merem leírni, mennyibe került a T420, amit azóta Linuxszal használok. Szóval ezzel az erővel egy Mac is belefért volna :)

(#15) tDr1v3r válasza akaszajanos (#4) üzenetére

tDr1v3r
(PH! kedvence)

NE akard most letolteni a High Sierrat. Minimum a .2-es verzioig varj vele! Ez most meg a szokasosnal is bugosabb, en se valtottam meg ra.

A stabilitasrol annyit hogy idovel rajossz majd hogy nem feltetlen jobb a Windows-nal... :N

最低だ、俺って。

(#16) kuntics válasza EclipseGT (#13) üzenetére

kuntics
(tag)

én viszont pont laptopból nem vennék apple terméket. Már régóta használtan veszek műszaki cikket,most cseréltem laptopot,70e ft-ból i5 8gb ram-os hp elitebookot vettem. Ennyi pénzből milyen macbookot lehet kapni? Plusz winről is nehezen szoknék át. Telefon,tablet nekem is apple,android nem jött be, viszont ios számomra tökéletes. Mondjuk teló sima 5, tab meg egy mini2, szóval nem a legújabbak.

(#17) MineFox54

MineFox54
(senior tag)

Elolvastam még egyszer, megint sírtam a matt kijelző ekézésen... Sok boldogságot a glossyhoz ha neked bejön :D

"nem bombáz millió üzenettel nap mint nap"
Flamewar indításának célzata nélkül: ez azért meg nem igaz... Pl. Kihúzol egy pendriveot, rögtön nyivog hogy "jáj nem távolítottál el mi lesz így"!!4! (Maverickset láttam utoljára, lehet hogy nem így van!)

Az enyém 2 esetben "bombáz üzenettel": ha lemerülőben van az akksi vagy a Foobar számot váltott, de azt is én állítottam be, alapból nem tenné.

(#18) Geller_1972 válasza pentiumboi (#6) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Dell notim van, amivel meg vagyok elégedve. de le szeretném cserélni egy mekbúkra. Ájfonom van. Rendszerben gondolkozz. A rendszer egyben kurva jó. Az ájfón sem azért tetszik, mer' ájfón, mert van mellette droidos telóm is melóra, hanem az összkép miatt. Millió droidos telóm volt, a kategóriák tetejéről, több gyártóról, de olyan még nem volt, hogy ne fagyott volna, és legalább egyszer ne kellett volna egy Factory reset. Ájfónéknál SOHA nem volt anomáliám, soha. Alap, ha van egy laposod, tv-d, ipaded, telód tőlük, akkor ha az egyik ott van, ott van azonnal mindegyiken, bármit csinálhatsz vele. Mondom, rendszerben gondolkozz, ne ragadj le a részleteknél, meg a fikázásnál. ;) De sejtettem amúgy, hogy a topic átmegy almafikázásba. Mondanám, hogy érdekes módon mindig azok fikáznak, akiknek soha nem volt semmilyen készülékük, de egyáltalán nem érdekes dolog. Unalmas.

190 pozitív - 0 negatív

(#19) MineFox54 válasza Geller_1972 (#18) üzenetére

MineFox54
(senior tag)

Kb. fél évig használtam iPhone-t, és amellett hogy nagyon szerettem a GUI-t, és a designt mai napig visszavágyom, és OSX-el is kísérletezem Hackintosh révén, egyik sem kéne fő eszköznek.
A korlátozottsága miatt, de ezt nem azért mondom mert szétROM-olnám a telómat, egyszerűen csak az iOS-ban már túl van ez tolva.

Nem nagyon izgat hogy a fájljaim mindenhol ott vannak, alapvetően a fájlkezelése az iOS-nak el van ( / volt) cseszve (amikor én használtam). És elég sok dokumentummal dolgozom.

Véletlen se fikázom, tapasztalat. Mindmáig leborulok az i5 szépsége előtt, amint elérhető (szaré'-hugyé') árban lesz, veszek is egyet játszós telónak. És a Hackintosh projektet is hamarosan befejezem, csak majd kell hozzá egy VGA.

(#20) Syl válasza Geller_1972 (#18) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor én vagyok az üdítő kivétel :B
Volt iPhone-om és videóm van róla hogy úgy szétfagyta magát zenelejátszás közben, hogy jégvirágos lett a lakásban az ablak. Volt iPad-em és videóm van róla, hogy belefagyott a beállítások menü görgetésébe. Van Macbookom és sajnos nincs róla videóm, de volt, hogy munka közben magától újraindult a gép.
Ehhez képest az ősrégi desktop gépemen a Win10 meglehetősen stabil, az elmúlt pár év androidos telefonjaim meg atomstabilak. :P

(#21) EclipseGT válasza kuntics (#16) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

"Ennyi pénzből milyen macbookot lehet kapni?"

Nem tudom. Nem igazán veszek használtan műszaki cuccot. Laptopot meg főleg nem.

(#22) Syl válasza EclipseGT (#21) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

+1 :R

(#23) kuntics válasza EclipseGT (#21) üzenetére

kuntics
(tag)

Eddig semmi negatív tapasztalatom nincs használt termékekkel,pedig jópárat használok/használtam. Ha akarnám én is megvehetném az új szériákat(szerencsére), viszont nincs rá igényem. Egy új macbook árából kijött a laptop+ipad+iphone kombó. Csak azért nem cserélek,mert van újabb verzió. Iphone 5 is addig marad amíg tönkre nem megy. Bár ez már kicsit off itt úgy érzem :)

(#24) EclipseGT válasza kuntics (#23) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Igényem nekem sincs a drágább laptopokra. Ha lenne, akkor 200-ért vettem volna. :D
MacBook Air-t akkor venném meg, ha tényleg az üzemidő számítana, mert 350 környékén nem hiszem, hogy kapsz olyan Windows laptopot, ami 10+ órákat bír.

Ha inkább a hardver kellene, akkor eszemben sem lenne Air-t venni, mert pl. ez minden szempontból sokkal jobb. Csak épp nem valószínű, hogy kibír 12 órát. :D

(#25) Syl válasza EclipseGT (#24) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Én anno a 13" 2014-es AIR-en egy töltéssel végignéztem a Gyűrűk Ura trilógiát (bővített, HD) :K

(#26) EclipseGT válasza EclipseGT (#24) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

"Igényem nekem sincs a drágább laptopokra. Ha lenne, akkor 200-ért vettem volna."

Helyesbítve: Ha lenne, akkor NEM 200-ért vettem volna. :DDD

(#25) Syl: Nekem kb. az üzemidő lenne az egyetlen, amiért kellene az Air. Minden másban földbe döngöli sajnos a konkurencia. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) UnA válasza EclipseGT (#26) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Minden másban földbe döngöli sajnos a konkurencia."

Konkrétan miben is?

(#28) Syl válasza UnA (#27) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szerintem az AIR-t csak a kijelző felbontásában tudja lelépni a konkurencia. (De itt sem beszélhetünk "földbe döngölésről", elvégre még nagyon sok pécés laptop fut HD felbontással)

(#29) EclipseGT válasza UnA (#27) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Processzor, kijelző felbontás, VGA, stb.
A linkelt HP gyakorlatilag mindenben jobb azonos ár mellett.

(#30) UnA válasza EclipseGT (#29) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ahogyan én látom, itt néhány százalékról van szó, de annál többet vesztesz a Windows miatt. Szóval nem igazán tudom továbbra sem, hogy hol volna itt a HP esetén a valódi előny.

(#31) TheMarci válasza EclipseGT (#29) üzenetére

TheMarci
(PH! addikt)

Ha így nézed, igen, de az a baj ezekkel a gépekkel, hogy olyanokat nem lehet számszerűsíteni, hogy a kijelzője remeg, billeg, forrósodik, hangos a ventije, billentyűzete, trackpadja szar. A zöld színéről akkor meg még nem beszéltünk. :)

Do You Dream?

(#32) kuntics válasza UnA (#30) üzenetére

kuntics
(tag)

Tudnál példákat mondani arra,hogy mikben jobb annyira az OSX? egy windowshoz szokott embernek mennyi idő átállni? A végén még ki kell próbálnom vmi hackintosh-t,elvileg a laptop alkalmas is rá. Főleg,hogy a mobil eszközeim apple termékek.

(#33) EclipseGT válasza TheMarci (#31) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Nekem is hasonló HP-m van, csak 150K-val olcsóbb, de semmi gond a kijelzővel, vagy a billentyűzettel.
Trackpad is baromi jó. Le sem kell nyomni, mert érintés érzékeny, valamint külön kezeli az 1-2-3-4 ujjas koppintást, gesztusvezérlést.

A forrósodást, venti hangerőt passzolom a 7700HQ-s HP-nál. nyilván egy 45W-os CPU sokkal jobban melegszik, mint a 15W-osak. Az enyémben, és az Air-ben is utóbbi van. Nálam semmi gond a hangjával, és nem is nagyon melegszik.
A zöld szín meg ízlés kérdése. Az enyémnek fehér a háttér világítása. Ez tök jó. Zöldet még nem láttam élőben, de az sem kizárt, hogy változtatható.

(#34) Syl válasza kuntics (#32) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

>egy windowshoz szokott embernek mennyi idő átállni?

A rendszer könnyű megszokni, de a billentyűzetet... A berögzült billentyűkombinációkat azonban kukázhatod. A pécés ctrl a mac-en gyakran command, de nem mindig. Merthogy mac-en van ctrl is. A home/end gombok (hiányától) a mai napig pl. a falnak megyek. Szinte minden programban máshogy van lekezelve...
A legnagyobb gond, ha felváltva használsz win és osx-et. Na az halál.
Persze mindez nem érvényes a fészbúk generációra, akik még a copy&paste-t is egérrel intézik ;]

(#35) kuntics válasza Syl (#34) üzenetére

kuntics
(tag)

Home/end nem izgat nem szoktam használni. A crtl- os kombinációkat viszont elég sűrűn. sokszor én is lusta vagyok,olyankor jön az egérrel másolás :)

(#36) Geller_1972 válasza MineFox54 (#19) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"A korlátozottsága miatt,"

-Soha nem éreztem korlátozva magam semmiben. Viszont számos előnyét érzem annak, hogy ugyan az gyártja a hw-t, mint az OS-t. Ez nem igazán mondható el a 44 ezer fajta droidról, ami egymillió hw-verzión próbál meg futni. :D. Egyre kevesebb sikerrel...

[ Szerkesztve ]

190 pozitív - 0 negatív

(#37) Geller_1972 válasza Syl (#20) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Soha nem volt ilyen gondom. Mondjuk nem is használt eszközt veszek, vigyázok rá, és nincs 400 app a telón sem.. De mondom, van egy Dell notim, W10-el és éppenséggel azzal sincs bajom. Viszont ismerek olyat, akinek mindegy mije van.. ;]

190 pozitív - 0 negatív

(#38) EclipseGT válasza Geller_1972 (#36) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

"Egyre kevesebb sikerrel..."

Én inkább úgy látom, hogy egyre több sikerrel.

(#39) Geller_1972 válasza EclipseGT (#38) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ezt igazából arra értettem, hogy hiába lett komolyabb a droid OS, ha egyre több verzió van közkézen egyre több készülékben. És ez nem javul, hanem még nagyobb káosz lesz. Most itt ne egy nagy brand gyártót nézz, aki eleve maga kalapálja össze a saját verzióját, bár ebben is legalább annyi bukta lehet. Letöltesz egy appot, aminek van egy alap elvárása, ami csak az esetleg hogy legyen minimum droid 7, és ennyi, miközben azért a motorháztető alatt két 7.0 is baromi mód eltérhet. Aztán jönnek az anomáliák. Elég megnézni egy felkapottabb app értékelését, és láthatod, hogy az egyik köpködi, mert el sem indul neki, miközben a másik dobja az 5 csillagot, mert neki meg flottul fut a cucc. És könnyen lehet, hogy mindkettőnek ugyanaz a droid verziója. elvileg...

190 pozitív - 0 negatív

(#40) EclipseGT válasza Geller_1972 (#39) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Szerintem ezekben az esetekben inkább a hardver lesz a szűk keresztmetszet, nem az op. rendszer.
Úgy, mint asztalin. Valakinél patent minden Win10 alatt, másnál meg nem.
Annyira meg szerintem nincsenek átszabva a gyártóknál a droidok, hogy ebből gondok legyenek.
Kernel szinten nem hiszem, hogy ennyire szétbarmolják a rendszert. Mondjuk ennyire nem bújtam bele a droid lelkébe. :D

Van itthon pár porosodó, meg használatban lévő droidos teló 5.1-től 7.0-ig, de bármelyikre letöltöm a használt appokat, vagy játékokat, mindegyiken megy gond nélkül.
Mára meg eljutott oda a technika végre, hogy egy olcsóbb középkategóriás telefon is minőségi anyagokból van, és van benne olyan erős hardver, hogy mindennapi használatra kb. tökéletes. Régebben inkább átok volt egy olcsóbb androidos telefon.

(#41) tDr1v3r válasza EclipseGT (#33) üzenetére

tDr1v3r
(PH! kedvence)

A MacBook-ok touchpadjenek sokkal jobb a felulete, es a rendszer is maximalisan ahhoz van szabva. Cegnel Elitebook Folio-ink vannak (gondolom sejted h nem az olcso kategoria) es a MacBook-om igy kozel ot evesen is sokkal kezesebb barany.

最低だ、俺って。

(#42) EclipseGT válasza tDr1v3r (#41) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Nyilván az csak plusz, ha valami a jónál is még jobb. Azt tudom, hogy a HP touchpad-je volt az első, ami mellett abszolút nem éreztem, hogy kell egy egér is, mert tök jól meg van oldva. Ha a MacBook-nál ennél is jobb, akkor az nagyon frankó, de ez megér ennyi hardveres kompromisszumot?

Nyilván nem gyengén felhasználásfüggő, ezt aláírom.
Ha valaki arra használja, amire én is (netezés, emailezés, webfejlesztés, stb.), nem futtat rajta hardverigényes dolgokat, mellette pedig fontos neki a baromi jó üzemidő is, akkor nyilván jobb választás egy Air.
De ha kicsit komolyabb felhasználás is szóba kerül (videó szerkesztés, stb.), és esetleg néha még játszana is, akkor egyértelmű, hogy kiesik az Apple ebben az árkategóriában.
Meg ugye ott az ökoszisztéma is. iPhone, iMAC, iPad mellé valószínűleg jobban jár egy Apple notival.
Felhasználás függő minden. Aki tud egy kicsit logikusan gondolkodni, az e szerint választ.

(#43) MineFox54 válasza Geller_1972 (#37) üzenetére

MineFox54
(senior tag)

Annak mi köze van a szoftverhibákhoz hogy használt-e az eszköz vagy nem? :W
Gratulálok...

Az összes laptopom használt volt eddig, soha nem volt bajom velük (4db). Ahhoz hogy valóban minőségi laptopot vegyél, kb 300e-t kell kiadni... Kb. gyártófüggetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#44) Keksz válasza Syl (#34) üzenetére

Keksz
(őstag)

ez az egy ami tényleg halál

az alapvető jelek, funkciók eldugva
a "show keyboard viewer" az elején nekem kb mindig meg volt nyitva hogy mi hol van

és mai napig van hogy egy egyszerű KUKAC-ot akarok írni (alt + Q) és bezárok mindent, mert a CMD+Q -t nyomom meg, ami "close" :-D

ja, és eleinte írtam egy ilyet is, hogy kiigazodjak:

plusz közben elkezdtem egy KARABINER nevű app-ot használni, amivel akár windows barátra is át lehet szabni az egész billentyűzetet, vagy külön alkalmazásokban az F1-F10 gombokat F1-F10 gombként (és nem fényerő, vagy play/pause) használni...

pl.:

Én mióta megvan a laptop, az asztali windows-os gépemet már alig használom
Hiszen a macbook és az osx rajta olyan h kinyitod és használod
Nem kell várni, nincs lassulás, minden pont úgy megy, mint az első nap

Ja, és az akkuidő?! 10-12 óra
Mindenre elég, töltőt nem is kell vinni :D

(#45) Syl válasza Geller_1972 (#37) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nekem is kizárólag új telefonjaim vannak (voltak) és nem aggatom tele minden szir-szarral, 500-féle zseblámpa appal. :N
Csak arra akartam reflektálni, hogy neked még olyan droidod nem volt ami ne fagyott volna. Nekem meg olyan Apple cuccom nem volt. Egy-egy ;]
Ahogy itt a fórumon valaki oly találóan megfogalmazta: mindegyik rendszer sz*r, csak másképpen :DDD

(#46) Syl válasza Keksz (#44) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Én fogtam egy képet a magyar billentyűzetről és szépen rárajzolgattam az összes karaktert, megjelölve az Alt vagy Shift+Alt kombinációt, kinyomtattam és kiragasztottam a falra. :DDD

Ha megyek valahová (akár egész napra is), csak a gépet viszem, a töltő marad. :K

De munkára nem szívesen használom. Egyrészt a régi i3 desktop gépemen win10-zel sokkal pörgősebb az Indesign, másrészt meg tízen év beidegződéseit nem lehet levetkőzni. Munkámhoz kell a "teljes" billentyűzet és az egér, a szemem végett meg a nagy monitor. Így viszont szegény Macbook úgy nézne ki, mint egy beteg az intenzív-osztályon :DDD mindenfelé kábelek lógnak belőle.

[ Szerkesztve ]

(#47) madgie válasza EclipseGT (#42) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Éppenséggel videót Macbookon vágok, hiába van ott az erős asztali i7-es PC. Miért? Mert a franc sem akar ágyúval verébre lőni, egy iMovie-val annyira könnyen meg a vágás, gyorsítás-lassítás (keyframe-vacakolás nélkül), hogy semmi perc alatt megoldom, amit kell. A rendernél meg úgyis ott hagyom mindkettőt, pont nem érdekel, 15 vagy 25 percig csinálja.

(#48) Syl válasza madgie (#47) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Állítólag a Final Cut Pro 2-3x gyorsabban renderel, mint a Premier Pro. Magyarósi Csabának is van egy ilyen YT videója.

(#49) madgie válasza Syl (#48) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Igen, láttam, én csak az iMovie-t használom, ami amúgy tényleg elég gyorsan renderel, de a 4K megfőzi szegény Macbookot. Full HD-val még jól elmegy, hála Istennek az általában elég.

(#50) Geller_1972 válasza MineFox54 (#43) üzenetére

Geller_1972
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

“Annak mi köze van a szoftverhibákhoz hogy használt-e az eszköz vagy nem? :W

-Elég sok. Ha pl. odaverték párszor, amitöl sérült a hw, akkor nagyjából úgy veszed észre, hogy az adott teló szarul működik, fagyogat stb.

190 pozitív - 0 negatív

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.