Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nahát nahát, mintha halottam volna már valahol ezt az ötletet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Az a színes felirat teljesen komolytalanná teszi. Mintha egy gyerekjáték lenne.

(#3) MineFox54 válasza Ivy.4.Ever (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

Ja, az IBM logóhoz még illett, de ilyen hosszán már gagyi.

Tényleg, ha már retró, nem lehetne rajta IBM logó? ;]

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Miért kéne bárkinek visszajelzést küldeni? Mindenki nagyon jól tudja, hogy ívesen tesznek rá ki mi mondd. Azt a rohadt 3 gombot konkrétan halálos fenyegetésekkel lehetett kiimádkozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) .mf


.mf
veterán

A jobb felső billentyű-ötöst visszaalakítani hatossá, 12.5" minőségi IPS HD+, Core-M / i5 ULV / érkező Skylake, nagyméretű cserélhető akku, minőségi billentyűzet, és talán még meg is bocsátanék egy-két előző modellt a Lenovo Shitpad szériából.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) 80hun


80hun
addikt

Hu eszembejutott a mult amikor a Pentium 120-as thinkpadot nyomkodtam. :C

(#7) freestailo


freestailo
őstag

A felirat aláz, gaypride feeling....

(#8) Luck Dragon

Olyan mint az IBM thinkpadom, éljen a retró :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) Zimmy88 válasza Ivy.4.Ever (#2) üzenetére


Zimmy88
tag

Régen az apple-nek is ilyen tarkabarka logója volt, szerintem rendben van :)

FZR2000 ®

(#10) MineFox54 válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


MineFox54
őstag

Itt van mellettem egy Dual p3 IBM szerver, egy TP 390,, egy R30, meg egy ilyen: [L:https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMpCSeIkRMkPhDGapi0nNGcfgdqp64dfONQvXSA-H99XtYpwly][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#11) tDr1v3r válasza Zimmy88 (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én mondjuk elő nem venném így egy meetingen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Naaaa, vissza a gyokerekhez.

Johet!

Engem nem zavar a szines logo... Dolgozni akarok ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) MineFox54 válasza Graphics (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

(#14) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Remélem, hogy a vékonyság oltárán nem áldozzák el a masszívságot és fog kapni elég mennyiségű magnéziumötvözetet és vagy szénszálat...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#15) Graphics válasza MineFox54 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hulye kerdes :)

Hulye valasz.. Ha lesz se hiszem, hogy gyartasban marad ilyen logoval.

De ne szemelyeskedjunk :D no gay...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) jbush


jbush
tag

A billentyűzet és a tapipad lehetne még egy kicsit régebbi, mint mondjuk a T500-asé vagy az X201-é; a 16:10 képaránynak pont megfelelő, részemről jöhet. És nem izgat a felirat színessége; ha annyira zavar, lefújom fekete festékkel ;]

(#17) Reggie0


Reggie0
félisten

Csoda hogy a LED-el feher szinuek es nem egy szivarvanyt vetitenek...

(#18) MineFox54 válasza Reggie0 (#17) üzenetére


MineFox54
őstag

(#19) hampidampi


hampidampi
senior tag

Szerintem a billentyűzet alól jövő világítás sokkal praktikusabb. Persze csak az a fajta, ami nem szűrődik át a gombok szélénél. Csak a betűk világítsanak (neagyjisten színt és fényerőt is lehessen állítani).
Most komolyan, egy 16:10-es monitor alá nem fért volna el egy numerikus billentyűztet is??? Nem arról is szólna egy üzleti notebook, hogy adott esetben rengeteg számot kell begépelni???

(#20) Metalfan válasza hampidampi (#19) üzenetére


Metalfan
senior tag

"Most komolyan, egy 16:10-es monitor alá nem fért volna el egy numerikus billentyűztet is??? Nem arról is szólna egy üzleti notebook, hogy adott esetben rengeteg számot kell begépelni???"

Arra korábban ott voltak a különálló billentyűzetek, amelyek gyakorlatilag numerikus résszel megáldott laptop-billentyűzetek voltak, trackpointtal, tapipaddal együtt. Szerintem meg sokkal jobb, hogy nem lesz numerikus rész, mert az hazavágná az egész laptop, mint munkaeszköz használhatóságát. Engem marhára zavarna az, ha a két kezem nem nagyjából szimmetrikus alapállásban kellene legyen, hanem balra eltolva és mégjobban kicsavarodva.

(#21) hypno skate válasza hampidampi (#19) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nem vagyunk egyformák.
A XXI. században számomra is a világító billentyűzet az elvárás, viszont ami numerikus padot illeti...
Nos gyakorlatilag nem tudok 14" fölötti laptopot venni, mert mindegyiken ott éktelenkedik a számbillentyűzet, pedig engem kifejezetten zavar.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#22) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez így ahogy van jöhetne. Örülnék, ha a felirat színe lenne a legnagyobb baja egy TP laptopnak. :U

Amíg ezt nem csinálják meg, addig nem náluk fogok nézelődni T410 utódért.

(#23) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Jöhet!!
Ha valóban megcsinálják, és HA valóban olyan lesz, mint a régi (minőségben, használhatóságban), akkor van egy biztos vevőjük.
Persze az IPS, matt kijelző legyen benne.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#24) Luck Dragon válasza MineFox54 (#10) üzenetére

Nekem IBM Thinkpad E40R notebook. ;) Csak a kék gombok helyett piros van.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Athos981 válasza hypno skate (#21) üzenetére


Athos981
csendes tag

Igaz nem Lenovo de HP Elitebook 850 vagy Zbook 15U g2 ->> 15,6-os és nincs benne numpad rész

(#26) DaveJr válasza jaszy91 (#23) üzenetére


DaveJr
őstag

+1

Ha ilyen lenne a következő generáció gondolkodás nélkül azonnal cserélnék! (Vagyis szólnék a főnöknek hogy kéne egy új gép :DDD )

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#27) Duree


Duree
veterán

Brutál jól néz ki,lehetne gyártani,de biztosan nem az olcsó kategória lenne belöle.

duree54

(#28) DaveJr válasza hampidampi (#19) üzenetére


DaveJr
őstag

Konkrétan baromi zavaró a numerikus billentyűzet. Pl fejlesztésnél ahol 90%ban inkább betűket ír az ember 2-3 óra után baromira kényelmetlen a félig balra eltolt kéztartás. Persze a képernyőt középen nézi az ember, de gépeléshez el kell tolnia a kezét. plusz aki gyorsgépel az nem jobb oldalon keresi a számokat, amihez fel kell emelnie a kezét hanem egy kisebb mozdulattal egyből eléíi a betűk felett a számokat, konkrétan egy ujj mozdulattal.

Könyvelőknek jó lehet a numerikus billentyűzet de ők nem ilyen kategóriájú gépet vesznek:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#29) total90 válasza Graphics (#15) üzenetére


total90
veterán

Meglepoen fel vagytok szerelve ilyen kepekkel, de altalaban a nagy ellenzok titokban a legnagyobb dakoslukkolok.
Ok, tudom, most jossz, hogy mennyi not ekelsz naponta, de nem hiszek neked ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30) Gondwana válasza hampidampi (#19) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerintem a billentyűzet alól jövő világítás sokkal praktikusabb...
... annak, aki nem tud vakon gépelni, hanem keresnie kell sötétben a böbetűt. Én viszont a jelenlegi ThinkLighttel bevilágítom a gép mellett a melóhoz szükséges papírokat is. Numerikus billentyűzet pedig volt minden ThinkPaden a #20-as szériáig, használom is elég gyakran az X201-en.
Egyébként meg az Ultimate ThinkPad egy UXGA T60, rajta távoli elérésben hajkurászva egy komolyabb asztali i-akárhyányas komolyabb vas.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31) azbest válasza hampidampi (#19) üzenetére


azbest
félisten

"Most komolyan, egy 16:10-es monitor alá nem fért volna el egy numerikus billentyűztet is???"

Nem ergonomikus annak aki betűket is sokat nyomogat :)
Persze, ha lehetne választani, hogy teljes vagy numpad nélküli billentyűvel legyen, akkor semmi gond. De ilyet még sehol sem láttam, szóval jobb ha külön usb numpadot vesz mellé, akinek kifejezetten számokhoz kell.
http://ramblingfoo.blogspot.hu/2013/10/the-stupidest-trend-in-laptop-design-is.html

(#32) MineFox54 válasza total90 (#29) üzenetére


MineFox54
őstag

Lehet benne valami... Hány éves vagy szépfiú? ;]

(#33) total90 válasza MineFox54 (#32) üzenetére


total90
veterán

Koszi, ma mar hanytam :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34) Alchemist válasza hampidampi (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

Szerintem a billentyűzet alól jövő világítás sokkal praktikusabb...

Nem értünk egyet, a ThinkLight nemcsak a billentyűzet láthatóságához jó, hanem pl. egy előadás "puskája" is látható a sötétben, lehet jegyzetelni is, stb.

Nagyon üdözölnék egy ilyen "retro" (?) Thinkpad dizájt, ha a gép vékonysága nem menne más előnyök rovására.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) pengwin válasza Alchemist (#34) üzenetére


pengwin
addikt

És nem lehetne mindkettőt kérni bele? :))
Mert én a vilbill.-t szeretem, de pont ez volt az első gondolatom, hogy a ThinkLight jó lenne pont ezekre amiket írtál.

Üdv, pengwin

(#36) #06658560 válasza azbest (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciel nekem sem jön be a numpad mentes klavi, így gyakorlatilag buknak az ilyen eszközök- sok számot bevitele napi rutin. Valamint a német klavi, sök ő és ű miatti ASCII kódos bevitel miatt is kell.

Az USB-s numpad ajánlása olyan, mintha a beépített lámpa helyett javasolnánk usb-s verziót.

(#37) HXY


HXY
addikt

Gratulálok neki, ahogy azoknak is, akik elvették a trackpoint gombokat, majd visszaadták, meg a szuper zsanért lecserélték. Csak így tovább, hátha sikerül még spórolni valahol 500Ft-ot...

Nem lázongok. :)
De a színes logó akkor is nagyon idióta.

[ Szerkesztve ]

(#38) Reggie0 válasza hampidampi (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

A felulrol jovo feny sokkal jobb, mert megvilagitja a kornyezetet is. Kenyelmesebb a szemnek es ha esetleg van nalad 1-2 papirfecni vagy barmi akkor azokat is el tudod olvasni.

(#39) azbest válasza #06658560 (#36) üzenetére


azbest
félisten

Balkezes vagy? :)

(#37) HXY
ha egyszer ilyen volt a régi Thinkpad :)

[ Szerkesztve ]

(#40) ivana válasza hampidampi (#19) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem a billentyűzet alól jövő világítás sokkal praktikusabb.
Feltéve, hogy nem tudsz vakon gépélni... Ez a gép nem Gizinek a titkárnőnek készült, henem mondjuk egy vezető programozónak, a manager az úgyse ilyet veszvesz. A thinklight nagyon jó sötétben.

A numerikus billentyűzet kérdést nem értem egyértelmű a képről, hogy ez egy 14"-es gép, ott nem fér el.

Magára a gépre egy reakcióm van: KELL :D

[ Szerkesztve ]

(#41) #06658560 válasza azbest (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Attól függ. Viszont próbáltam már a felsősorral az ASCII kódot használni, nem vette be a gép. Ahogy az ASCII kell a Ø és a ± karakterekhez is.

(#42) dabadab


dabadab
titán

Ha már billentyűzet: számomra gyakorlatilag az egyetlen szemet szúró dolog az volt, hogy túl széles a gép, mivel a billentyűzet két szélén túl vastag a bezel. Egy laptop legyen hordozható, a szélességét az határozza meg, hogy mekkora kell egy billentyűzetnek (numpad nélkül, mert numpaddal együtt már használhatatlanul nagy méretek jönnek ki).

DRM is theft

(#43) HXY válasza azbest (#39) üzenetére


HXY
addikt

Kb. 4 éve 100.000-ért vettem egy ThinkPad Edge E325-öt.
Na annak volt olyan zsanérja, mint a mai X és T sorozatnak.
De az annyit volt nálam, mint a szervizben.
Na jó ez nagyon erős túlzás, de 1 év alatt háromszor biztosan be kellett vinnem,
és ami elromolhatott, az el is romlott benne. Viszont olcsó volt..

De sajnos az X és T szériáról az olcsóság nem mondható el, ezért nem értem, hogy a pár száz forinton miért kell spórolni. :U

[ Szerkesztve ]

(#44) azbest válasza #06658560 (#41) üzenetére


azbest
félisten

Azért kérdeztem a balkezességet, mert a trackpoint egyik előnye, hogy nem kell elvenni a kezet a billentyűzettől gépeléskor. Aki balkezes, annak akkor is ott marad a trackpointozó keze a helyén, amikor a numerikus részen pötyög jobb oldalt. Szóval balkezeseknek lehet sokkal kényelmesebb használni, mint jobbkezeseknek.

Az asszimetria meg sokakat zavar. Ha lehetne választani a numpados és nem numpados között, akkor mindenki jól járna. Szvsz könnyebb kiegészíteni numpaddal a speciális esetekhez egy gépet, mint elvenni a beépített numpadot :)

Az biztos, hogy aki ölben gépel és sok számot pötyög, annak csak a numpados jobb.

(#45) ivana válasza azbest (#44) üzenetére


ivana
Ármester

A gép továbbra is 14"-es szóval a dolog ott kezdődik, hogy a numpad nem fér el. Üzletiben egyébként is 14" a standard méretméret, nem 15" mert az már dögnehéz.

(#46) Graphics válasza total90 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hátpersze :K

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) scarbantia


scarbantia
aktív tag

ITT már leírtam a témáról a meglátásaimat. Amúgy attól félek, hogy ha kapnak is sok pozitív visszajelzést, és megvalósulna valami, akkor csinálni fognak egy olyannak látszót, mint régen, de minden praktikus dolgot kigyomlálnak, a másik tippem, hogy ugyanolyan übergagyi minőségben nyomják majd mint a mostaniakat.

(#48) Graphics válasza scarbantia (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Spekuláljunk tovább akkor...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) #16820480 válasza dabadab (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nagyjából a 12" lenne, de azért annál nagyobb képernyőt is el tudok viselni én személy szerint a mindennapi használatban. Ezek a thin&light gépek azért már elég hordozhatók szoktak lenni, ha most 2 centivel szélesebb, az még nem olyan hatalmas gond.

(#50) adik


adik
őstag

IMÁDOM!!!! :)
Ha van dokkoló is az alján, pláne.
Igaz elfogult vagyok - T400-am van, amit le nem cserélek, csak ha teljesen kipurcan.

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.