Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 0xmilan


0xmilan
addikt

"helyi kiváltságok kiterjedését"

Ez szerintem maradhatott volna local privilege escalation, de ha muszaj leforditani, akkor inkabb (helyi) jogosultsagnovelesnek hivnam. Itt ugye arrol van szo, hogy xy user elinditja a szoftvert, ami annak a usernek a jogaival fut, majd egy hibat kihasznalva kepes ezeket a jogokat megemelni, hogy a rendszergazda / root user neveben futtasson kodot.

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

rosszul kezeli a dns-t. mondanám a számlaszámom:....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) bambano válasza 0xmilan (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a kiterjedés méretet jelent, az eszkalációt max. terjedésnek lehet fordítani...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) 0xmilan válasza bambano (#3) üzenetére


0xmilan
addikt

Én a kiváltságon nagyobbat néztem. Ezt sehol nem hívják így; egy felhasználónak hagyományosan jogai vannak.
A kiterjedés még érthető lenne, mert azoknak az erőforrásoknak a száma (mérete?) nő, amikhez az adott user nevében hozzáférsz. Ez az erőforrás lehet futtatható kód, egyszerű file, memóriaterület, stb.

Gondolom az történt, hogy a szótár ezeket a szavakat dobta az angol verzióra. A sztaki szótár szerint például pont kiterjesztés.

...
amúgy az mit jelent, hogy rosszul kezeli a dns-t?

[ Szerkesztve ]

(#5) bambano válasza 0xmilan (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"amúgy az mit jelent, hogy rosszul kezeli a dns-t?": a napokban elkezdtem nyomozni, hogy miért van agyonterhelve a dns szerver, és az látszik, hogy pár ügyfél gépe folyton kaspersky.com-os neveket akar rezolváltatni, percenként 30-40x. erre nincs értelmes indok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) 0xmilan válasza bambano (#5) üzenetére


0xmilan
addikt

A kaspersky-fele spam vedelem lehet a ludas. [link]

(#7) klambi


klambi
addikt

hm, szerintem nem jó irányból közelítik. A védelme jó, ha megy!!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8) bambano válasza 0xmilan (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ismerve az előfizetőket, nemigen van náluk exchange... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Egy ilyen “hibakeresés” egyébként hogy zajlik a gyakorlatban? Egy laikus számára el tudná magyarázni valaki röviden? :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.