Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

2 millió forintért? vagy emnnyiért a mai ram árakkal:D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) kakuk.tamas válasza erer1000 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Négyezer zöldhasú.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) apatyas


apatyas
Korrektor

"ám az árat a Hynix új fejlesztése lejjebb tolhatja"
Ja. Mennyivel és meddig...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#4) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Azt hittem már lassan elfelejtjük a DDR4-et.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#5) Fex válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


Fex
tag

A kolléga 4000db 1 $-osra gondolt, csaknem 1 milla forintban... Ebay-ről... :K

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#6) Sanchez638 válasza apatyas (#3) üzenetére


Sanchez638
addikt

Saját költségeit tolja le.. :D Kevesebb modulból kell kirakni ugyan azt a modult ugyan annyiért. :) (Vagy többért..)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) [CsuCsu] válasza Sanchez638 (#6) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Eleinte igen, amikor pedig bekoszon ujra a verseny, az alacsonyabb koltseg alacsonyabb arakat tesz majd lehetove.

(#8) pomorski válasza s4hu|SyD^ (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Még korai az.

(#9) Sanchez638 válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor majd más indok lesz a mesterségesen felvert áraknak a megtartására.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#10) snecy20 válasza s4hu|SyD^ (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Miért, szerinted már ekkora "bottleneck" a DDR4, hogy 3.5 év után le kellene mindenképpen váltani?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) [CsuCsu] válasza Sanchez638 (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha igazad lenne, akkor a mai napig 256 kbyte-os modulokkal tolnank. Persze, a cegek mindig fognak probalkozni a profitmaximalizalassal, de hosszu tavon lefele mennek az arak. Amit most tapasztalunk az kozgazdasagi szempontbol rovidtavu fluktuacio.

(#12) koby11h


koby11h
aktív tag

Az időjárás jelentések szerint hamarosan újabb szökőár/földrengés/ufo invázió várható így a *tetszőleges alkatrész* eladási ára tovább fog emelkedni... de legalább az előállítási költség csökken.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13) Sanchez638 válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


Sanchez638
addikt

Változott a világ.. Régebben azért ennyire nem ment a mesterséges árfelverés/közben meg le olcsósítás ahol csak lehet..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) [CsuCsu] válasza Sanchez638 (#13) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem valtozott a vilag semennyire. Ha tul magas a profit, uj szereplok lepnek be a piacra. Ez az utobbi idoben azert nem nyomta le az arakat, mert a kereslet gyorsabban nott, mint amit az uj kapacitas ki tud elegiteni. Ennek reszben az az oka, hogy a kinai es indiai belso piac is elkezdte tomegevel venni a telefonokat/laptopokat.

Rovid tavon te a dragasagot erzekeled, de 10 ev mulva kvazi a kenyerpiritodban lesz az a memoria, aminek most sokallod az arat.

(#15) antikomcsi válasza [CsuCsu] (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Gondolod így volt?

Roskadásig voltak a polcok a ddr4 asztali memóriákkal, mert gyártották őket, ahogy lehetett. Ezért mivel többet gyártottak, mint amennyit a vevők igényeltek szépen lement az ára. Ekkor mondták azt a gyártók, hogy ho-hó, ez így nem jó, mostantól sokkal kevesebb modult gyártunk. A kereslet nem ugrott meg az asztali ramokra, csak éppen elfogyott a készlet, a gyártók pedig nem gyártanak annyit, mint azelőtt, mert sokkal jobb dolog eladni egy darab valamit 20 forintért, mint kettőt 10 - 10 forintért.

Persze meg lehet magyarázni a dolgot bármivel, mert lesznek akik el is hiszik.

(#16) Gdi válasza s4hu|SyD^ (#4) üzenetére


Gdi
senior tag

Igen! A jelenlegi Memória, Processzor és VGA helyzet miatt, mindenki cserél DDR2-es Core2-re, GT9600-zal, mert az megfizethető és secure :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#17) Hg3X válasza erer1000 (#1) üzenetére


Hg3X
tag

Na igen, bennem is pont ez merült fel... :c

Jeff who??

(#18) [CsuCsu] válasza antikomcsi (#15) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Rosszul latod. A DDR4-et ugyanazon a gyartosoron gyartjak, ahol az osszes tobbi, tobbek kozott mobil eszkozokbe is valo, memoriat. Mivel a mobil memoriakra drasztikusan megnott a kereslet, azokat gyartjak az asztali memoria helyett. Tehat az igaz, hogy az asztali DDR4-re nem nott a kereslet, de a kinalat oldali alternativakra igen.

Es persze, leteznek kartellek meg miegyeb, de azok menetrend szerint be is csuklanak elobb utobb. A technologiai fejlodes pedig megy tovabb. Azt az ervemet kenyelmesen el is kerulted, hogy a profitmaximalizalo viselkedes ellenere egyre tobb memoria van a gepekben ahogy megy az ido. Egyebkent meg a monopoliumnak is erdeke (lasd Intel), hogy valamennyi fejlodest produkaljon, kulonben senki nem akarna valtani a korabbi termekekrol az ujakra.

[ Szerkesztve ]

(#19) s4hu|SyD^ válasza snecy20 (#10) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem de valahogy rá kéne venni a népet, hogy megint költsenek gépre. Én szerencsére a drágulás előtt vettem 16 giga 2400 Mhz RAM-ot teljesen jó. Bár akartam mellé még másik 16-ot, de akkor már nagyon drága volt.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#20) Ribi válasza s4hu|SyD^ (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rávehetik a népet, értelmes árakkal. Nincs ebben semmi bonyolult. Ennyire drágán nem szeretnek az emeberek ramot (vagy vgat) venni. :U

(#21) --HARDCORE-- válasza Ribi (#20) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Hát nem bizony! 8gb 35k? LOL... 37ért vettem 32GB DDR3-at.. addig nem is lesz DDR4-es gépem, amíg le nem megy 10 alá a 8gb-os modul ára..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#22) antikomcsi válasza [CsuCsu] (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem nem látom rosszul, csak másképpen, mint Te.

Nem kerültem el semmilyen érvedet! Ugyanis nem vitatkozni, vagy kötekedni szándékoztam, csupán azért írtam, mert szerintem nem biztos, hogy mindent el kell hinni, amit mondanak. Így felőlem neked az a véleményed, ami jól esik, nem szándékozom cáfolni, más pedig másképpen gondolja, az igazság meg odaát van.

(#19) s4hu|SyD^

Elég nehéz rávenni a népeket, ha több havi fizetést kell leszurkolni egy játékos gépért a gyereknek a jó bizonyítványért. Anyuka apuka összedugja a fejét, és arra jön rá, hogy egy 160K-s gtx 1060 6 gigás árából, inkább vesznek a lurkónak egy konzolt. És ez csak egy alkatrész volt. Bolondok lesznek azok, akik nincsenek rákényszerítve, most pc-t építeni, fejleszteni. Memória árakat felezni kéne hozzá, az említett vga is 90K volt tavaly, szóval ez a rá vétel nem lesz egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#23) Ribi válasza antikomcsi (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

A laposföldesek is csak másként látják a dolgot. ;]
Bocs, de nem tudtam kihagyni. :D
Valószínű mind2 dolog benne van az árazásban.

Mondjuk a gép vásárlásnál ha valaki nem csak fejleszt akkor az egész gép árát kell nézni.
Ramnál is hiába 2x annyi mint 1 éve, de kénytelen megvenni az ember. VGAnál 2 hónapja sem annyi volt az ár mint 1 éve. Annál általában 10-15%al több. Most még esetenként lehetett venni kb. 30%-al drágábban, de ez a teljes gép árát mondjuk 15%-al tolja meg. És akkor nem tűnik annyira durvának. Hacsak nem nézik meg az 1 évvel ezelőtti ram és VGA árakat együtt.

Ui.: Bakker, erre nem is gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#24) antikomcsi válasza Ribi (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Miért a lapos Földdel mi a gond? Ha nem úgy lenne, lefolynának a tengerek!

[ Szerkesztve ]

(#25) stfx


stfx
aktív tag

Biztos hogy nem 10nm-en keszul, mert akkor megemlitettek volna hogy milyen high-techen nyomjak, plusz akkor siman lenne belole 1.2v 3200-as ram.

(#26) Male válasza [CsuCsu] (#14) üzenetére


Male
nagyúr

"Ha tul magas a profit, uj szereplok lepnek be a piacra."
Azért ebből kihagytad a piacra lépés korlátait... pl a memória piac tipikusan olyan, ahol igen magas a piacra lépés költsége, ezért is mehet jól a kartelezés, mert nincs aki csak úgy el tudna kezdeni RAM-ot gyártani egyik hónapról a másikra.

(#27) pengwin válasza [CsuCsu] (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Igazad lehetne, csak sajnos közben ezeknek a piacoknak annyira magasra került a belépési küszöbe, hogy teljesen új gyártó aligha fog már belépni a piacra (ettől még persze lehet, hogy egy arab olajmilliárdosnak a RAM gyártás lesz a vesszőparipája... de azt meg ne próbáljuk meg piacgazdasági érvekkel igazolni)

Azért is sántít sajnos az elméleted, mert a mostani piac sokkal kevesebb szereplős, mint pl. a 15-20 évvel ezelőtti, így bármilyen újonnan érkező cégnek már rögtön a mammutméretű konkurensekkel kéne versenyeznie. Akik nem mellesleg elég szépen kartelleznek egymással (lsd. a RAM-gyártókapacitás bévítése).

Pedig jó lenne, ha igazad lenne... ;)

Üdv, pengwin

(#28) [CsuCsu] válasza Male (#26) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Persze, ez igy is van. Ezert is emeltem ki, hogy hosszu tavon csokken az ar. Rovid tavon eleg erosek a belepesi korlatok, ezert a rovid tavu fluktuaciora nem erdemes kapacitasbovitessel vagy belepessel reagalni. Viszont hosszu tavon nem fenntarthato a tularazas, ugyanis ott mar megeri belepni/boviteni.

[ Szerkesztve ]

(#29) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Egyébként nem volt hír pár napja, hogy vizsgálódnak a RAM-ok túl magas árai miatt? Ami alapján egyértelmű, hogy manipulált a piac, de nem nagy titok, hogy minden piac manipulált manapság, hogy szépen profitáljanak.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#30) [CsuCsu] válasza s4hu|SyD^ (#29) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem is van kartellgyanu, de pont ezert is dolnek be. A vizsgalodas bejelentese pont arra utal, hogy a kanaan nem tart orokke, es a kartellek becsuklanak, ha az allam maga nem tamogatja (pl mint az OPEC-et).

[ Szerkesztve ]

(#31) zetor2000 válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itten akkor szólni kéne a Samsungnak, hogy a f*szért bővíti pont a memória gyártás kapacitását, meg a kínai elvtársaknak is, hogy hajjaj, már eddig is minden onnan jött, hagyjátok abba! Szóval van 1-2 szereplő, aki azért méiccsak belép (a kínaiak). meg bővítenek (a koreaiak).
Abban igazad lehet, hogy 2-3-5-10 év múlva a ram olcsó lesz, de ez a mai legyártott kapacitás mellett szvsz elég magas. Hogy a rákba van az, hogy 2 éve 4GB DDR3 5000 volt a Ferenciek terénél az aluljáróba (apróhirrdetés), most ugyanez a kapacitás 8-10E alatt nem áll meg.
Amikor anno kijött a Pentium-100as, másnap lement a gépem ára a felére (486DX2/66+alaplap, 30 ropi volt anno, de örültem, hogy ugyanaz másnap csak 15...). Most meg kijött a DDR4, és ugyanaz a kapacitás egy év alatt nemhogy csökkent, hanem emelkedett a duplájára. Igaz, anno nem volt ekkora "igény" memóriákra, de legyártott kapacitás van, jut minden telefonba, modulra, eszközbe stb., csak az ára emelkedett. És ezek még csak nem is a bitkoin bányákhoz szükséges cuccok, mert oda érdemben nem ez kell.
Valszeg ott lehet a dolog megoldása, hogy kikoptak / felvásárlódtak a régi kicsi szereplők, az új fejlesztések árát meg nem csak 1x akarják bevasalni a gyárak. Most úgy tűnik, nekik ez sikerül.Persze lehet az is, hogy a kereskedelmi lánc (is) a ludas, filléres a memória ár, csak a kínai elosztó, a nagyker, a hajó, az importőr, a vám, a kisker, anyámcsipája ennyire megdobja...

Mindenesetre jó látni, hogy van kapacitás. Régen ekkora kapacitású volt egy merevlemez :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32) Male válasza [CsuCsu] (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Hosszú távon megérné, csak a totális bukást kockáztatja, hiszen akkor levihetőek lennének az árak, és pillanatok alatt kinyírják. Sajnos túl kevés a szereplő már, és túl magas a küszöb.
Persze így is dől előbb-utóbb, mert pl növelni kell a részesedést a piacon... akkor majd beszakadnak az árak, aztán egy idő után újra emelkednek... már az SDRAM-oknál is ez ment, és azóta is jellemző a RAM árakra ez a hullámzás, csak közben kopnak ki a gyártók, így egyre könnyebb fenntartani az egészet.

(#33) ddekany válasza --HARDCORE-- (#21) üzenetére


ddekany
veterán

35K azért már valami tuningos csoda. 8 GB DDR4 2400 28K, és akkor az már kit, mert amúgy "csak" 25K. (32G DDR3-meg... most DDR4-ból már 110e környéként meglenne. Nekem szerencsére 16G elég volt, és vmi 3 éve vettem... és már akkor anyáztam, hogy jaj de drága, pedig...)

[ Szerkesztve ]

(#34) xeon forever válasza s4hu|SyD^ (#29) üzenetére


xeon forever
addikt

Azert azt is meg kell nézni, hogy azért a folyamatos csődeljárások amik voltak éveken keresztül sem lehetett gazdaságos üzleti modell, itt most a gyártósorokat vegyük figyelembe, ne a nagy cégeket.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#35) RozogA87 válasza xeon forever (#34) üzenetére


RozogA87
tag

Vajon mikorra lesz 256 giga RAM a gépekben a konzumer szegmensben?

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#36) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Én már 16gb-nak is örülnék, megfizethető áron.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37) #16939776 válasza RozogA87 (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

A ~300 usd-s cpu-k:
2008-ban váltottak 24GB
2011-ben váltottak 32GB
2015-ben váltottak 64GB-supportra.

Ha ezt a tendencia folytatódik, akkor 2019-ben meglehet a 128, és 2023-24-ben a 256GB support.

(#38) snecy20 válasza #16939776 (#37) üzenetére


snecy20
veterán

És majd ezen nem túl valós igényhez igazodva jönni fognak a 64 és 128GB RAM igényű játékok is? :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#39) Tidus válasza stfx (#25) üzenetére


Tidus
addikt

Teljesen mindegy hány nanométeren. Akiket érdekel megveszik, alkalmazzák. Egyelőre ez a high-end. Szerintem néhány nap, aztán jön a Samsung is vele.

(#40) erer1000 válasza #16939776 (#37) üzenetére


erer1000
őstag

FX-el lehet 64GB-os gépet építeni.
Ha alaplap is támogatja. És 2011 az :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#41) snecy20 válasza erer1000 (#40) üzenetére


snecy20
veterán

Lehet, csak nincs értelme. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#42) erer1000 válasza snecy20 (#41) üzenetére


erer1000
őstag

Az egy dolog. De a kolléga a ram supportot írta :) és azt javítottam csak ki

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43) #16939776 válasza snecy20 (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem a háttértár teljesítménye nem teszi majd szükségessé, hogy egyszerre sok dolog az operatív tárban legyen.
Ha jól emlékezem ddr2 alkonya óta 16GB-vel+SSD-vel nem volt soha probléma, ha egyszerre csak egy játék volt elindítva, most is elég. Szerintem a 4K-s érát is át lehet vészelni vele, nem ultra+++ beállításokkal. FHD-ra, kb.: örökre elég lesz :)

(#40) erer1000: "konzumer vonalon általánossá válás-hoz" a kékek felzárkózása is kellett.

[ Szerkesztve ]

(#44) kromatika


kromatika
veterán

256 GB ram :Y Hihetetlen milyen gyors a fejlődés

Légy jó mind halálig.

(#45) snecy20 válasza kromatika (#44) üzenetére


snecy20
veterán

Van aki szerint meg hihetetlen lassú a fejlődés az elmúlt 8-10 évben. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#46) Csóró™


Csóró™
senior tag

Emlékszem mikor megkaptam az első komolyabb gépemet még 99-ben... 128 MB RAM volt benne, és a haverok megszóltak, hogy mit menőzök, ennyi RAM tök fölösleges! ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.