Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Árat inkább ne mondjatok. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) moha21 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


moha21
addikt

Ja arra én is kíváncsi lennék.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

5 év, és megfizethető árban lesz az átlagfelhasználók számára is - türelem! ;):D

(#4) Móci


Móci
addikt

Jobb is, hogy nem láttuk az árát. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) fatal`


fatal`
titán

10 év múlva majd ezt is hozzánkvágják 2000ft-ért :D

(#6) plus44 válasza fatal` (#5) üzenetére


plus44
veterán

Most meg vagy 3 nullával többért esetleg.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) Fücsök007 válasza plus44 (#6) üzenetére


Fücsök007
őstag

Inkább 4 az. ;] A fejlődés jó, de drasztikus árcsökkentés mellett nem lesz nagy piaca egyik hipergyors, iiletve nagy kapacitású ssd-nek sem a vállalatokon kívűl. :(

(#8) dchard


dchard
veterán

Én azt nem értem, mitől modular.

Az OCZ-nek vagy valakinek volt olyan SSD-je (PCIe 4x) ami bővíthető volt: hozzá lehetett illeszteni újabb modulokat, asszem kettőt, amitől nagyobbak és gyorsabbak is lettek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) banhammer válasza Angel1981 (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Használtan...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) djculture válasza Angel1981 (#3) üzenetére


djculture
félisten

5 év és a flash chip helyett lesz más ha minden jól megy,már dolgoznak rajta,kismilliószor lehet majd irni olvasni egy cellát:) Akkor gondolom az ilyen flash chippes megoldásokat majd utána dobják az embernek:)

[ Szerkesztve ]

(#11) #72042496 válasza djculture (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

SSD-t illetően több, mint 5 éves a hír, hogy érkeznek a tömegpaiacra szánt példányok. Érdemes megnézni a topicjában a spekulációkat. :)
Lényeg a lényeg, nem osztom ezt az optimizmust. Szerintem 5 év múlva még mindig inkább csak elterjedőben lesz az SSD, nem kiszorulóban.

Teljesen más, de az OLED-del kapcsolatban is milyen bíztató hírek jöttek, aztán...

[ Szerkesztve ]

(#12) _Oscar válasza dchard (#8) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Attól, hogy a Smart Modular Technologies nevű cég gyártja.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#13) nuke7


nuke7
veterán

nah, egy 200as jó lesz itthonra sata3-as porttal :U :C

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) julius666 válasza #72042496 (#11) üzenetére


julius666
addikt

+1

Bár szvsz addigra azért eljutunk oda hogy kész gépeket (laptop-szerűségeket) már alsó kategóriákban is beépített "kis" SSD - "nagy" HDD kombóval szállítanak, akár a kettőt egybeépítve (ugye voltak ilyen, igencsak kecsegtető próbálkozások hogy egy nagyobb SSD "cache"-t raktak a merevlemez mellé, jelentős gyorsulást elérve).

Ettől függetlenül biztos vagyok benne hogy 5 év múlva még nem lesznek kint a piacon az új tárolók. A technológia még nagyon nincs kész, és a tömegtermeléshez kellenek még az új gyártósorok is, stb (tessék csak megnézni, ilyen szempontból még a flash-tárolók is szarul állnak, nincs a kereslet kielégítésére elegendő kapacitás, új gyártósorok kiépítésének ötletétől mégsem repesnek a gyártók a hatalmas költségek miatt). Mindamellett a cégek a régi technológia kivonultatása előtt szeretnék látni annak az összesített költségeinek (kifejlesztés, gyártósorok kiépítése, stb.) megtérülését.

(#15) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Az 1,6 terrás biztos lesz vagy 2 milla...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.