Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Elszórakoznék vele... de ennyiért akár egy középiskolai fizika- vagy kémialaborban is el tudnám képzelni.

A legerősebbnél a HD 550 fps már komoly, az 512x384 @ 2100 fps pedig még jól használható felbontás őrült frissítés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

először felcsillant a szemem, de amikor megláttam, hogy 64X64-es felbontásban tudja ezt... annak nem nagy értéke van sztem. Szóval ezzel a 18500 fps-el nem dficsekednék, viszont a hd felbontásban 550 fps még dícsérendő, az használható valamire.

(#3) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egyébként a leírásban az is benne van, hogy monokróm és színes (Bayer CFA) verzióban rendelhető, valamint minden kép RAW formátumban kerül tárolásra.

(#4) scream válasza ROBOTER (#3) üzenetére


scream
veterán

De azért 64x64-ben a RAW sem tud csodát tenni.

(#5) ROBOTER válasza scream (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem a 2100 fps is már igen komoly képfrekvencia, az 512x384 pedig már élvezhető, sok folyamat nyomonkövethető.

Nem úgy kell felfogni, hogy ezzel fogsz a Discovery Channel számára videókat létrehozni, hanem elérhető kutatóeszközként kell értelmezni. Szerintem oktatási célra kiváló.

(#6) polika


polika
senior tag

10-20 milla helyett olcsón lehet bélyeg méretben magas FPS-el kamerázni.

(#7) rodrigez


rodrigez
senior tag

Uhh, nekem nagyon bejövős. Azért 550 frame 1mp alatt 720p-s felbontás esetén, az nagyon korrekt érték egy ilyen összegű eszköztől. Vagyis folyamatos lejátszás mellett 18x-os lassítás elérhető korrekt felbontásban. A VGA felbontás melletti 1500fps érték pedig már elég őrül dolgokra ad lehetőséget. :) Mondjuk mindezt előrendelés esetén is ~330.000 ft körüli összegért teszi, ami átlag felhasználónak nem kevés pénz, de túlzottan soknak sem mondanám ha a hasonszőrű eszközök árát nézzük. Azért kíváncsi lennék a 720p-s képminőségre teljes sebesség mellet.

(#8) macilaci78 válasza ROBOTER (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyorsulást, lassulást nézni nem rossz ez. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) ROBOTER válasza rodrigez (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sajnos ezeknél túl jó képminőségre nem lehet számítani. A nagy kiolvasási sebességet úgy érik el, hogy csak minden második-harmadik-tizedik pixelt olvassák ki (+ durva moire megjelenése), vagy a képfelületnek csak egy töredékét (így változik a képszög).

Ezáltal nincs onchip pixel-binning, sem monokróm, sem színes, tehát egyre kevesebb fény hasznosul.

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó hogy olcsón összehozták, de kb.: az iskolai szertárnak alkalmas minőséget produkálhat.

(#11) rodrigez válasza ROBOTER (#9) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hát igen, sejtetettem, meg láttam a vga tesztvideókat az csóka oldalán. Ennek ellenére tetszik. :)

(#12) ROBOTER válasza rodrigez (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ő valami kereskedelmi forgalomban beszerezhető szenzort használt fel, ezért nincs másra lehetőség.

Jobb eredményhez egyedi gyártású szenzor kellene. Na ezt fizettetik meg (tízszeresen) a kis szériás nagysebességű kameráknál.

(#13) rodrigez válasza ROBOTER (#12) üzenetére


rodrigez
senior tag

Természetesen. Nem is lehetne otthon szenzort összedobni. :) Bárhonnan beszerezhető érzékelőből épített kütyüért nehéz lenne 10-20 milliókat kérni. :)

(#14) huszar90


huszar90
aktív tag

64x64-ben nem tudom az iskolákban is mi hasznát vennék :(

(#15) ROBOTER válasza huszar90 (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Te is csak az utolsó sort olvasod el?

640x480 1500fps mellett nem nyújt lehetőségeket?

(#16) azbest


azbest
félisten

Úgy látom van több hasonló project is kickstarteren, például ez is [link]. Viszont ez drágábban ígér kisebb maximális felbontást.

Aki a 64x64 és még kisebb méreteket nem értékeli, az nem is tudja, hogy mire szokták ezeket használni. Fizikai jelenségek vizsgálatánál nem feltételen a szépségre, hanem az ismeretek megszerezhetőségére mennek.

(#17) rodrigez válasza azbest (#16) üzenetére


rodrigez
senior tag

Pontosan :K

(#18) MZperX75


MZperX75
addikt

64*64-ben vajon mi fotózható,ahová még kell is a 18500fps?

(#19) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Én sosem tudtam ésszel felfogni, hogy hogyan tud valami több ezer képet készíteni másodpercenként. Eszméletlen a technológia.

(#20) ROBOTER válasza Norb€€€ (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pedig viszonylag egyszerű. CMOS érzékelőknél a pixelek kiolvasásának sorrendje nem kötött.

Ha 12 millió pixelt ötször ki tud olvasni egy másodperc alatt, akkor 1,2 milliót ötvenszer, 120 ezret ötszázszor, 12 ezret (kb. 110x110 képpont) ötezerszer. És így tovább.

Innentől csak fény kell, hogy az érzékenység emelése nélkül az a kép el is készüljön.

(#21) azbest válasza MZperX75 (#18) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk a 128x8-as felbontás esetén valaminek a sebesség változását vizsgálni. Robbanás vagy kémiai reakcióét.

64x64 pixelre csomó olyan tudományos anyagot dob a google, amit nem értek :B
A 64×64 Pixels UWB Wireless Temporal-Difference Digital Image Sensor [link]
Egy 64x64-es szenzorral működő cucc [link]

Ha jól értem a változás érzékeléséhez van köze a "Temporal-Difference" -nek.

Vagy mondjuk lövedék kilövésének vagy becsapódásának vizsgálata [link], [link]

(#22) derive


derive
senior tag

Valoszinuleg megtalalja a piacat a wanabee fotosok vilagaban. Sajnos mivel csak a kiolvasassal trukkoz, a sebesseggel gyorsan romlik a felbontas. Nem hiszem, hogy a valodi high speed cameraknak komoly versenytarsa lenne.

(#23) azbest válasza derive (#22) üzenetére


azbest
félisten

Persze, vannak jobbak [link], van videó is az egyikből [link]

Valamelyikért csak 140 ezrest kérnek, dollárban [link]

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy átlagfelhasználó ebből nem profitál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) derive válasza azbest (#23) üzenetére


derive
senior tag

De nem is 64x64 pixel felbontashoz... Azert elvezheto kepminosegert tovabbra is melyen zsebbe kell nyulni.

(#26) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Jövőre iphone 6S tud 200fps-t full HD-ban és az még másra is jó lesz olcsóbban.

(#27) azbest válasza derive (#25) üzenetére


azbest
félisten

Szerinted akkor azoknál miért támogatott a 256x8 és 32x16 meg hasonló felbontások. Értelem szerűen, aki természetfilmet vagy reklámfilmet forgat, annak másra van szüksége általában. Sportközvetítést sem olyan felbontáson filmeznek.

(#28) #16939776 válasza derive (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

A nagy képkocka sebesség, kis felbontás megfelelő folyamatirányítási rendszerben lecsekkolni hogy bele került-e adott az alkatrész a helyére vagy nem. A gép úgy is minta képekkel hasonlítja össze, nem érdekli milyen jól néz ki az input, csak az egyezés legyen kellően magas.

[ Szerkesztve ]

(#29) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Annak idején (2008-ban) a Casio EX-F1 hívta fel magára a figyelmet a kompakt fényképezőgépek kategóriájában a nagysebességű videóival, már akkor képes volt Full HD-ben 60 fps-re, de 512x384 mellett 300 fps, 432x192 felbontáson 600 fps, 336x96-on pedig 1200 fps-t tudott. Jelenségeket meg lehetett figyelni 336x96-on is, a kis felbontás és nyújtott képarány ellenére. Ehhez képest ez az új kezdeményezés az 512x384-en már 2100 fps-t hoz, és HD-ban is mehet 550, ez nagyszerű, a "megfizethető" kategóriában.

Szóba került a képsorok száma. Kísérleteknél sok információ kinyerhető kis felbontásokból is. Van egy speciális eset, amikor akár egydimenziós, egy pixel magasságú leképezésekkel is célt érhet az ember, ismétlődő jelenségeknél. Ennek non plus ultrája volt a 2011-es MIT-s kísérlet. Gyakorlatilag mintegy félbillió fps sebességű rögzítés. Nagyon rövid lézerimpulzusok sorozatáról az impulzusokkal szinkronban indított optoelektronikus réskamera 480 fázisú "mozgócsíkokat" rögzített, ezt az újabb és újabb impulzusokkal szinkronban megismételve, de tükörrendszerrel pásztázva, a kinyert adatokból 2D-s videó készülhetett, rajta a fény terjedése (két képkocka közt alig fél millimétert terjedt). Nem voltam szakszerű, az MIT cikk az, annak idején prohardveres cikk és topik is volt róla. Még nagyobb off, de (ahogy az MIT-s cikk is említi) az említett technikával előtte már a fal mögé is "láttak". :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#30) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Pulnix kamerák között is vannak érdekességek. Pár éve vettem is egyet a teleszkópomba.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#31) mekker válasza MZperX75 (#18) üzenetére


mekker
őstag

Például szenzorként többféle módon is használható még a 64x64-es képméret ellenére is, bár elég speckó a helyzet a (magas) ára és a 18000FPS miatt.
Mármint így értem: ha ki kéne találnom feladatokat, hogy mire lenne használható, akkor talán tudnék mondani párat, de ha adott feladatokra kéne eszközt keresnem, akkor nem ezt választanám.

@Első:
Hát necces az a 100-150 ezres ár, mondjuk Lego Mindstormokat is vásárol pár középsuli, pedig azok sem filléres dolgok (mindkettő hasznos dolog, de egy ilyen kamera azért kevésbé oktató jellegű középiskolai szinten).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.