Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

RGB-s SSD :N

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) kretenallat


kretenallat
senior tag

Ezek a "csokkenni fognak az arak" dolgok elegge gazosak. Ha nem tudsz arat irni, minek irsz rola cikket?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#3) b.


b.
félisten

Az a lenovo monitor nagyon finom ennyiért. Ez az egy dolog( olcsó FS) amiért irigylem a vörös oldalt, ez nem kis fegyvertény mellettük egyébként.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Radeon kártyával rendelkező Y520, 100 ezerért rx 570 és 135 ezerért rx 580 az ajánlatok között :D :D :D
Kész vagyok komolyan, nem tudom ki irja a cikkeket, de megszavaznék neki egy pár év börtönt komolyan, ez már a vásárlók igen pofátlan méretű hülyének nézése és becsapása kategória.

(#5) Steve_Brown válasza zdanee (#1) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Felesleges szócséplés.

(#6) Jokerdapro válasza zdanee (#1) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Olcsóbban venném, be is állítanám pulzáló pirosra. :P

(#7) dagonya válasza TheNewDawn (#4) üzenetére


dagonya
aktív tag

ezek nem megírt cikkek, hanem hirdetések. olyan, mint a bedobált szórólap, az is ugyanúgy kukába való, mint ezek az "ajánlatok".

(#8) janeszgol válasza dagonya (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

A notik azért nem tűnnek rossznak. Csak egy valamit nem értek: miért kell balra tolni a touchpadot, amikor az emberek többsége a jobb kezével fogja az egeret? Kényelmetlen keresztbe tenni mindig a kezem. És bizony a 3 éves notimon is így van, ezért is használok helyette egeret.
Persze lehet írni, hogy ölben közelebb lehet tenni a gépet hozzánk, ami igaz is. De basszus, kényelmetlen. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Timer


Timer
veterán

Wombath a Chip-től jött, ha jól emlékszem. Az ajánlatok ott is legendásan erősek voltak, sőt, most hiányérzetem támadt, mert 1 darab hígf*s Fricccboksz sincs a cikkben! :(

[ Szerkesztve ]

(#10) janeszgol válasza Timer (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Én olvasom már 1998 óta a Chippet (többek között). Valóban sokszor drága cuccokat ajánlanak, ha van valami jobban árazott, arról cikket írnak, de a táblázatokban (ajánlókban) mindenből csak a nagyon drága szerepel. Viszont gondolj bele, IT szaklapként a minőséget kell szem előtt tartanod és nem az árat. Oké erről is lehetne beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) GoldhandRent válasza janeszgol (#10) üzenetére


GoldhandRent
őstag

De ezekben a minoseg sem szempont sokszor ;]

-

(#12) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A bemutatott egérnek, azt a 12 darabos programozható gombmátrixát lehet a valóságban használni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) GODx válasza Hieronymus (#12) üzenetére


GODx
tag

Mondjuk egy WoW-ban igen, ha nem szeret az adott személy poliposkodni/többgombos funkciókat használni.

MSI B350M BAZOOKA, Ryzen 3600 @ 4.1GHz, Manli GTX 1050, Logi G703, XTRFY NiP Large, Soundmagic E10, Tesoro Durandal Blue --- CsakANyersAim

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

7577-es Dell jónak tűnik, erősen kéne. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) pusszycat válasza AxBattler (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És szinte Acer árban adják. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Mr. Spock


Mr. Spock
kezdő

rajtuk maradt a bányász láz után a sok RX5xx kártya de az árakat elfelejtik csökkenteni, nem túl logikus... majd muszáj lesz előbb-utóbb mikor megjönnek az új szériás cuccok

(#17) Timer válasza janeszgol (#10) üzenetére


Timer
veterán

"IT szaklapként a minőséget kell szem előtt tartanod"

Persze, valahol igazad van, de a szarkazmusom azt mondatja velem, hogy ebben az állításban két súlyos hiba is van, a Chip vonatkozásában mindenképp.
:D

[ Szerkesztve ]

(#18) TheNewDawn válasza AxBattler (#14) üzenetére


TheNewDawn
addikt

280 ért 1050 es kártyával gépet venni egészségedre :D :D :D Miközben már 230 ért van 1050 ti vel, ( jó az nem Dell ) vagy épp 300 ért ugyanaz a Dell 7577, csak 1060 al, ami ugye az 1050 et keresztbe meg hosszába is szarráveri :)

(#19) b. válasza Timer (#9) üzenetére


b.
félisten

Szerintem semmi gond nincs a cikkel, a laposok jó árban vannak,amik ajánlva vannak benne az egerek is olcsóbb kategóriát képviselik a Logi_razer hasonló példányaihoz képest is, monitorok is olcsók, belépők is vannak ajánlva. A VGA árak meg olyanok amilyenek. Ma nem tudsz venni jó áron VGA-t tök mindegy hol nézed .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) TheNewDawn válasza b. (#19) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nagyon nincsenek jó árban, a kártyák pedig egyenesen felháboritoak, de mindegy is :) Drágák a kártyák ja . Innentől fogva akkor ha már valami 90 be vagy 100 ba kerül, akkor ne is vegyük meg, hanem inkabb 140 ért, ahogy a cikk ajánlja :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#21) pomorski válasza AxBattler (#14) üzenetére


pomorski
őstag

Íme:

(#22) b. válasza TheNewDawn (#20) üzenetére


b.
félisten

értelmezés nem az erősséged, de sebaj. Pont ezt írtam igen, amit te kihámoztál, valóban.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Most komolyan van olyan, aki ezt a förmedvény RGB-s SSD-t fogja venni a 7 ronggyal olcsóbb Samsung 860 Evo helyett? Költői volt. VGA-t meg még mindig tökre nem érdemes venni.

(#24) AxBattler válasza TheNewDawn (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

A 7577-es modellre gondoltam, nem erre a konkrét konfigra. :U
Nyilván érdemes mazsolázni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) jedis válasza Mr. Spock (#16) üzenetére


jedis
senior tag

Én is gondolkodtam mostanában, hogy veszek itt a HA-n valami garis RX470-et, de lehet még várok egy kicsit, hogy még jobban visszaessen a bányászláz. 50-nél többet nem nagyon akarok érte adni. :N :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#26) janeszgol válasza TheNewDawn (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. A sima 1050 FHD felbontásban már ma kifut, de HD-ben még talán eldöcöghet néhány évet, de ezt biztosra nem tudom. Viszont ami bajos, az a 8 giga ram. Keveselem ennyiért és lehet hamarabb lesz ez a szűk egység, mint a sima 1050, ami HD-ban még elmegy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Komolyabb teljesítményű számítógép mellé már felesleges, vagy legalábbis értelmetlen a 75 Hz-es maximális frissítést kínáló monitor"

Ja, csak a gyártók nem tudják hogy már illene DP 1.3-1.4-et rakni a monitorokra, hogy végre 4K-ban se 60 Hz legyen a maximum.

(#28) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Valahogy biztosra veszem, hogy a VGA kártyáknál az a kedvezőbb ár, még mindig nem fog találkozni az én elképzeléseimmel. Bár úgy gondolom, hogy elsősorban nem a reklámozott bolt hibája, hogy most, 2018 július közepén, még mindig az 570/580-s 4 gigás radeonokat kell a virtuális polcra feltenniük ilyen árcédulákkal.

Továbbá teljesen érthetetlen az is, hogy egy majd 300 ezer Forintos laptopba még mindig nem fér bele egy ssd. Hiába az amúgy "jó" hardver ezzel teljesen hazavágják az egészet. Persze meg lehet oldani, és meg is oldja aki akarja, csak kicsit illúzió romboló, hogy vesz az ember egy új gépet és ahogy haza viszi szereléssel kezdheti. Szintén értelmezhetetlen amikor az ilyen laposokat ráadásul egy darab 4 gigás RAM modullal szerelik. Ha egy 100 ezres gépnél így van akkor még szemet tud hunyni az ember, de ez negyed millió felett már nehezebben megy.

Az olcsóbb és/vagy kisebb gépek között is most néztem szét, 11,6-14 col között, egyszerűen szánalmasnak találom a kínálatot, ár/érték arányról ne is beszéljünk.

Viszont úgy látszik ez van, mert ezek szerint minden sz@rt el lehet manapság adni.

(#29) b. válasza antikomcsi (#28) üzenetére


b.
félisten

Itt egyik lapos sem volt 4 GB rammal szerelve.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) villamos válasza b. (#29) üzenetére


villamos
őstag

Nem is arra gondolt, hogy konkrétan itt...
Nem tudom hogy van, de arra gondolok, hogy a kereskedő 4Gb -tal szerelt konfigot rendel (mármint amennyiben a gyártó lehetővé teszi) így olcsóbban tudja berendelni, jobban tud fogni rajta. A user meg majd megoldja ahogy akarja, pl. vesz tőlük még hozzá pluszban általuk túlárazott RAM -ot, SSD -t, így lesz a 300 ezres gépből 340 -es.
Azt meg meg sem kell említeni, hogy kedves váltópénzünk, még mindig a lehulló száraz falevél kategória.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#31) Timer válasza b. (#19) üzenetére


Timer
veterán

Nekem inkább az ajánlók szellemiségével van bajom. Régebben azért - ha nem is volt szentírás - de lehetett adni a szerzők szavára. Amióta betört ebbe a rovatba is a reklám, érezhetően semmi más nem számít, csak az, amit a megrendelő látni akar. Nyilvánvaló, hogy az oldal a reklámokból él, ezért alkalmazkodik a megrendelő igényeihez, de könyörgöm, sz@rt na ajanlgassunk már, mert aki rutintalan, az egy ilyen cikk nyomán nevetve szalad be tátott szájjal a f@szerdőbe!

Legyenek jó cuccok, akár túlárazott boltra linkelve is, a kutyát nem érdekli. De hogy csilli-villi SSD-t, meg gagyi játékvezérlőket, kormányokat ajánlgassunk (mondom ezt úgy, hogy SoG billentyűzetem van, nem azért, mert gámer vagyok, de csak ez tudott 10 ezer alatt majdnem fehér háttérvilágítást és magyar kiosztást felmutatni, ráadásul még fém is, de azért közel sem non-plus ultra), az azért már sok. Játékvezérlőből aki nem akar szopni, Logitechet vagy Microsoftot vesz. Kormányból Thrustmastert, Logitechet, vagy Fanatecet, nyilván utóbbi nem hobbista versenyzőknek lesz jó, de TM-ből azért lehet kapni olcsóbban is. Egérből ennyiért simán ki lehet fogni Logitechet is, amin lehet, hogy nincs száz gomb, de nem kell eldobni majd pár hónap múlva. Ha kell száz gomb, akkor várni kell BF-re, és akkor elérhető közelségbe kerülnek a drágább modellek is.Monitorból TN-t ajánlani, amikor 10k-val drágábban IPS paneles, korszerű Philips-et kapni? Könyörgöm, ha a monitor esetében 10k valakinek tétel, az inkább ne vegyen semmit, és gyűjtsön még. A notebookokba nem megyek bele, mert ott azért erősen felhasználástól függ, hogy ki mit vár el egy géptől, de 260-at nem adnék Acerért személy szerint, akkor sem, ha a konfig alapján még reálisnak is mondható az árszabás.

A lényeg: gagyi sz@rokat ajánlgatni nem szerencsés, és szakmailag nem is korrekt, hirdetés ide, vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#32) keembo válasza pomorski (#21) üzenetére


keembo
tag

:D ban pls

(#33) Fitzgerald válasza Timer (#31) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ők is tisztában vannak a dologgal, nyilván azért nem moderálják ezeknek az ajánlóknak a komment szekcióját/ezért nem szólnak hozzá a témához.
Csak az a baj az egésszel, amit itt már többen megfogalmaztak: a hozzá nem értők egy ilyen ajánló elolvasása (és a kommentek el nem olvasása) után azt képzelhetik, hogy valami jó dolgot vesznek.

(#34) TheNewDawn válasza janeszgol (#26) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A 8 giga ram pont hogy tökéletesen elég még mindenre, még FHD ban is maximálisan. Persze lehet, hogy ez 1-2 év múlva változni fog, sőt, valószinű de ugye ramot bármikor lehet tenni a notiba, mig videokártyát cserélni nem lehet :)

(#35) syberia válasza dagonya (#7) üzenetére


syberia
veterán

+1

https://howbad.info/

(#36) b. válasza Timer (#31) üzenetére


b.
félisten

Az a helyzet, hogy ha tudjátok minek kell akkor miért támadjátok a cikkírót/ vagy a rovatot? Mert ha a terméket vagy az árát kritizálja valaki az érthető/ elfogadható. Na de a "szellemiséget"/ cikkírót számonkérni ezért a rovatért?
Nap mint nap küzdenek a túlélésért, nem olyan nagy biznisz szerintem fent tartani egy ilyen oldalt, sőt biztos vagyok benne, hogy hatalmas erőfeszítést igényel. Leírod kommentben hogy tudod mi a gond és ezt rávetíted a szellemiségére az ajánlóknak?Ez nem szellemiség, hanem üzlet, hogy fent maradjon a PH. Gondolom Wombath is mást ajánlott volna ha tehetné.Néha találkozik a vevők/ az itt jelenlévő szakértő közönség ízlésével, néha nem a dolog.Előbbi szerencsés utóbbi nem az, ennyi.
Azt gondolom egyébkét továbbra is, hogy a lehetőségekhez képest megfelelő hardvereket ajánlottak olcsóbb és drágább kategóriában
Amikor tele van az ajánló méregdrága hardverekkel akkor azért megy a sírás, amikor RGB-s gamer cuccokkal akkor azért, ha meg olcsóbb laposok vannak kompromisszumokkal akkor azért ha meg milliósak akkor azért, az előre összeállított cuccokról ne is beszéljünk.persze ez mint írtam feljebb még elfogadható.
Ezt nem támadásként írom a személyed ellen, csak általánosan megfogalmazva leírtam, hogy látom minden hétvégén ezt az ajánló dolgot.
Ha valaki egyébként beballag egy madaras Tescóba akkor ezekhez képest ezerszer szarabb és túlárazott gagyi vackokat sóznak rá nap mint nap a vevőkre, de ezt elmondhatnám a hülye azért nem vagyok boltokról is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) syberia válasza Fitzgerald (#33) üzenetére


syberia
veterán

Nem tudom ki írja ezeket a cikknek álcázott fizetett hirdetéseket, de hogy magasról tesz az itt elhangzó véleményekre, az nem teszi szimpatikusabbá a személyét. :N

(#7) dagonya: Hasonlóan járok el ha meglátom a szerzőt , mert elolvasás nélkül is tudom mit tartalmaz a szövege. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#38) Kansas válasza jedis (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Mire 50e lesz az ára, lejár a gari, attól tartok...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) janeszgol válasza syberia (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Feletted írták meg a választ. Üzlet. Mivel én szeretném 5 év múlva is olvasni az oldalt, engem nem zavar. Elolvasom, ha érdekel valami benne utána nézek, ha meg nem, akkor lapozok tovább.
Ha tényleg valami használhatatlan cucc jön, akkor azt szóvá tesszük.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Timer válasza b. (#36) üzenetére


Timer
veterán

Igazad van, részben legalábbis mindenképpen. Szívesen írnék olyasmikről, mint szakmai igényesség és felelősség, de igaz, még csak ne is kritizáljuk egy szakmainak mondott online kiadvány szakmai berkekből érkező újságíróját, ha gagyit ajánl.

A baj csak az, hogy ez még mindig nem az Nlcafé, vagy valami hipszter hülyegyerek vlogja, hanem az ország leglátogatottabb tematikus oldala. Minimum lenne, hogy olyat ajánl egy itt publikáló, ami után nem kapja a savat a komment szekcióban. A támogatónak meg nem mindegy, hogy a cikk nyomán egy 250 ezres Latitude-ot ad el, vagy egy ugyanennyibe kerülő Acer-t?

[ Szerkesztve ]

(#41) syberia válasza janeszgol (#39) üzenetére


syberia
veterán

Jó, legyen üzlet. De akkor írják ki a legelején a cikknek, hogy fizetett hirdetést tartalmaz (bár az egész az), a félreértések elkerülésének az érdekében. Rákérdeztem a cikkben ajánlott egérre a szaktopikban, hamar meg lettem világosítva. :W

https://howbad.info/

(#42) villamos


villamos
őstag

Az nem jó, mert akkor nem fogja senki végigolvasni... :N Az emberek utálják a reklámokat, ill hirdetéseket. Így legalább úgy tűnik mintha valódi cikk lenne, nem csak reklám.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#43) Dark Archon válasza Timer (#40) üzenetére


Dark Archon
addikt

"A támogatónak meg nem mindegy, hogy a cikk nyomán egy 250 ezres Latitude-ot ad el, vagy egy ugyanennyibe kerülő Acer-t?"

Nem, mert az Acer-től kapott jattot / laptopot / Lexust. Ennyi. Komolyan, a kommentelők java része mintha most jött volna a 6:20-assal :W

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#44) Timer válasza Dark Archon (#43) üzenetére


Timer
veterán

Bocs, hogy egyszerű végfelhasználóként nem látunk bele a kiskereskedelmi "kéz kezet mos" folyamatokba.

(#45) atike


atike
nagyúr

RGB Ram és SSD... Juhé.... :DDD

Ez valami rettenet.

(#46) totgab02 válasza janeszgol (#8) üzenetére


totgab02
junior tag

Erre en is annyiszor probaltam mar rajonni hogy miert jo?😂 de valszeg a nyilak miatt amit ha hasznalsz es lusta ember altalaban ugy hasznalja hogy letamasztja a kezet akkor szepen bele trollkodnal a touchpaddel a munkadba ami meg kenyelmetlenebb.

(#47) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Tökre le vagyok maradva a monitorárak tekintetében, mert durva, hogy manapság 40K-ért 24ˇ-os IPS-est kapni. Én meg még mindig a 22-es TN-est bámulom. :o

(#48) lm83 válasza zdanee (#1) üzenetére


lm83
őstag

Tudod ha üres zöld, ha már van rajt valami sárga, ha tele van piros :)
Már a plexin át látod, hogy mi a helyzet :D

(#49) Skyhunter válasza Timer (#44) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Kitettem egy papírzsebkendőt érted, az asztalra....gondolom nem most jöttél a falvédőről. Vagy ha igen, akkor ébredj fel, ez a valóság. Sajnos így működik a világ, pénzcentrikus, ahol a régi értékek, pl szakmaiság már háttérbe szorul. Nem folytatom tovább a szociálpolitikát, mert bannolnak érte...gondolom érted a lényeget, és ez a nemlátokbelekézkezetmos csak egy álarc, pontosan tudod, mi hogy működik, csak a sértődött óvodást játszod.

(#50) laposonly11 válasza b. (#19) üzenetére


laposonly11
senior tag

A két laptop konfig ára hasonló, egyedül a VGA-k közt van óriási különbség! Amíg egy 1050Ti laptop verziója is kb. 60 frammel futtatja FullHD ban, ultra beállításokkal a Kól' of Dutyi 25. részét, addig a másik konfigban az AMD X 560M ugyanilyen beállítások mellett, alig köhög ki magából 25 framet, és van pofájuk az 1050Ti vel szerelt konfig árát elkérni érte!
Szóval AMD, megint nagyon elszabdta a mobil VGA-i árát, kapsz ugyanannyi pénzért fele vagy még kevesebb teljesítményt, az NVida variánshoz képest! Aztán csodálkoznak a hülye kanadaiak, hogy nem fogynak, az AMD kártyákkal szerelt laptopjaik... :W

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.