Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az ssd árak kezdenek magukhoz térni.A memória ár csökkenés is jöhetne már.
Dell Inspiron 5567-WXGA?
Leszállnak az 1366 x 768-ról?
Na ez újdonság....
Azért nem tolják túl :DD

Wasabi...

(#2) kolopele


kolopele
nagyúr

Én most megcsíptem egy Samsung 1TB 860 Evot 80 ezerért, az nagyon jó ár érte, előtte a két 850 Pro lényegesen többe került, pedig a 860 nem kicsit gyorsabb.

(#3) duke válasza kolopele (#2) üzenetére


duke
aktív tag

" A kit 240 GB-os változata 40 000, míg a 960 GB-os változat 145 000 forintba kerül."

Ezek az arak nem akciosak, hanem inkabb pofatlanok. Mostanra a harmada lenne elfogadhato. Persze tudom, hogy nem az uzleten mullik.
Azert ha nagyon akarnak jo peldaval eloljarhatnanak, es adhatnak harmad, negyed aron, ha mar a gyartok nem hajlandok. Na az igazi akcio lenne. :D :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#4) kolopele válasza duke (#3) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valamikor ennél sokkal többe kerültek, gondolom emlékszel azokra az időkre. Nem olcsóak, ez tény, de valamit valamiért. Ha kell a csend, a gyorsabb munka, játékok futtatása akkor zsebbe kell nyúlni.

(#5) TIT


TIT
veterán

Van a pcx-nél 8-ért is,lehet pont silicon power.

(#6) duke válasza kolopele (#4) üzenetére


duke
aktív tag

Az zavar, hogy 2.5 eve vettem 25 ezerert a 250-est, es biztos voltam benne, hogy mostanra mar az 1 teras fog ennyibe kerulni, de ennyi ido alatt nem csokkent az ara. Akkor meg, mindenki azt gondolta, hogy nem szamit az elettartam, mert mire kifutunk belole, mar ugyis ertektelen lesz, a joval olcsobb nagyobb kapacitasu modelekhez kepest. Most meg ugy nezki lehet hogy elobb hasznalodnak el, minthogy egy fillerrel is csokkene az aruk.
Szoval nincs fejlodes ez a pofatlansag. Persze a kezdeti idokhoz kepest azert fejlodott a 32-64 Gb-osok korahoz kepest igen, de az utobbi 2-3 evben megallt a fejlodes,

[ Szerkesztve ]

(#7) kolopele válasza duke (#6) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 860 - asokra 600 TB írást garantál a gyártó, az azért nem kevés.

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Elég nagy a szórás, SP 240GB 28K (és ehhez még külső házat is adnak), Samsung 40K (tudom ez valami teszt bajnok, de akkor is), M.2 Kingston szintén 35K.

Én is úgy vélem, hogy legalább már az 500GB-osoknak kellene max 25K körül tartaniuk.

(#9) Joci10 válasza SunMount3r (#8) üzenetére


Joci10
őstag

(Ez megy a feljebb hasonlót emlegetőknek is...)

Nem tökéletes az összehasonlítás; mert a Samsung terméke a Pro, vagyis vállalati vonalra lett készítve - tehát ezért 'emelt' árú modell. Az otthoni piacra szánt EVO már lényegesen olcsóbb. De jöjjön egy konkrét példa: a 256GB-os 860 Pro 40k (a hírben szerepel), de ugyanennyi az 500GB-os 850 EVO, és csak pár ezressel drágább (~45k) a 860 EVO - ugyanakkor a 256GB-os EVO-k árai pedig: 850: 27k, 860: 26k. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) NandoXXL válasza kolopele (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Attól még a vezérlő tönkre mehet. Kedvencem a led izzó, 3 év gari. 2 évet nem bírnak ki intenzív használat alatt. Gyűjthetem össze őket mindig hogy ne egyesével kelljen gariztatni:) Persze a Samsung SSD más, de az hogy garantálnak valamit attól még elromolhat, a raid meg drága vagy nem megvalósítható.

(#11) #72042496 válasza NandoXXL (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A RAID sem feltétélenül segít, ha a meghajtók gyors egymásutániságban romlanak el. Ez pedig bennvan a pakliban, főleg ha azonos körülmények közt azonos terhelést kapnak, és mondjuk még a szériájuk is azonos. De teszem azt villámkár vagy táphiba miatt is előfordulhat, hogy az egész tömbnek vége.

Ezért fontos, és írják is a fórumon, hogy a RAID lényege a rendelkezésre állás, és nem az, hogy több példányban megvannak biztonságban az ember adatai. Utóbbi célra más megoldás való, például külső HDD, NAS, másik gép. Mindezekből lehet több és off-site is, vagy ott a felhő.

A 860 EVO egyébként nekem is tetszik a magas TBW vállalás és 5 év garancia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12) pusszycat válasza #72042496 (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért használok én védelemmel ellátott hosszabbítókat ravasz módon kettőt is összedugva. Jöhet villám,túlfeszültség én nem izgatom magam. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) #72042496 válasza duke (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én 2,5 éve vettem 106 ezerért a terást (meg két 500-ast), mert biztos voltam benne, hogy nem lesz sokkal olcsóbb évek múlva sem. :)

Arra én se számítottam, hogy ennyire lelassul az árcsökkenés, az viszont mindenképpen látszott, hogy az árak már nem feleződtek évente, közel sem. Ezért teljesen irreális várakozásaid voltak, már bocs. (A fenti bekezdéssel nem a hozzászólásodat akartam cikizni, csak olyan erős analógiát láttam, hogy így írtam le.)

(#12) pusszycat: Nyilván érdemes védeni az eszközöket, de azt akkor is fontos szerintem hangsúlyozni, hogy a RAID és a biztonsági mentés más. Mégse a saját bőrén tapasztalja meg az ember, ha egy mód van rá.

[ Szerkesztve ]

(#14) kromatika


kromatika
veterán

Végre normalizálódnak az ssd árak.

(#15) snecy20


snecy20
veterán

Lenovo V520S-08IKL SFF 10NM003SHX -> Se egy pici SSD, se egy alap VGA, 4GB RAM... ez még jó is lenne úgy fele ennyiért talán, nem 130k-ért...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) kolopele válasza NandoXXL (#10) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van, ha Murphy törvényét vesszük alapul semmi nem tökéletes :)

(#17) thomasa


thomasa
senior tag

Egy gamer gépen az usb 3.0 miért újdonság?

(#18) ThodEE válasza Joci10 (#9) üzenetére


ThodEE
őstag

Az a baj hogy lassan megy lefelé az áruk :(

PCX webáruház
V 2015.12.27., 19:58 Samsung 500GB 850 EVO Basic MZ-75E500B/EU SSD meghajtó 12+24 hó gar. brutto: 47 818 Ft :U

2018.03.25
PCX 8k -val olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19) figoa


figoa
tag

azt olvastam: vodkanova a tavaszban..... :DD

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#20) pusszycat válasza figoa (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

diszlexia... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) figoa válasza pusszycat (#20) üzenetére


figoa
tag

az ....meg a kuklposz :DDD

[ Szerkesztve ]

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#22) MuldR


MuldR
tag

Annak, aki 2018-ban 4 GB RAM-mal árul gépet eltörném a kezét.

(#23) kolopele válasza MuldR (#22) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudod vannak akiknek csak netezésre kell gép, nekik minek több? Nekem kell a 32 is mert a 20 - at túllépem olykor, azaz szükségem van rá, de nem mindenkinek kell ennyi. Gamer gépek esetében pedig ott a bővítés lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#24) Tidus válasza duke (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Hát a problémádon amúgy sem csodálkozz.
A felsorolt üzletek nem az olcsó akciós csoportba tartoznak.

(#25) Reggie0 válasza MuldR (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere nem kotelezo megvenni. Aki meg megveszi annak vagy eleg vagy tanul belole.

(#26) #72042496 válasza kolopele (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, én netezésre sem vennék már 4 giga RAM-mal gépet. Volt pár éve, de úgy le-lelassult, hogy nagyon (Windows 7 alatt). Még 4 GB RAM segített rajta.

Ez csak egy tapasztalat, de én a biztonság kevéért inkább 8 GB-tal indítok.

[ Szerkesztve ]

(#27) kolopele válasza #72042496 (#26) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nejem előző notijában volt minden földi jó, viszont 4GB ram volt csak benne gyárilag, és normál használat mellett sosem evett meg többet mint 3. Ez nagyon függ attól ki mit csinál egy gépen. Ha a sajátomon megnyitom a Mozillát akkor 3,2 GB - ot mutat a feladatkezelő, de ebben benne van az SSD - k által elfoglalt (1GB) plusz memória is a turbó mód miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28) figoa válasza kolopele (#27) üzenetére


figoa
tag

vsz.min i3cpu, 4gb ram ,win10,es egy jofele SSD,netezesre,HD videozni,aprosagokra,boven eleg a mai napig.

[ Szerkesztve ]

"My chosen torture makes me stronger .In a life that craves the hunger .A Freedom and a quest for life Until the end the judgment night ...."

(#29) MeszesKPT válasza kolopele (#27) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mekkora volt a page file?

(#30) kopi72 válasza NandoXXL (#10) üzenetére


kopi72
aktív tag

"Kedvencem a led izzó": ja meg fel ev utan elkezdenek pislogni. Es a dobozait is tarolni kell, mert anelkul nem veszik vissza

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#31) snecy20 válasza kolopele (#23) üzenetére


snecy20
veterán

Akinek netezésre kell 4GB RAM-mal, az aligha fog 100k+++ -t kiadni érte...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.