Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geller72


Geller72
veterán

A VGA-k ára meg szerintem be fog lassan esni, mert hiába a GDDR5 magas ára, ha éppen most fogják őket kartel miatt megqrni. ;). Szvsz. kb. 3 hónapon belül lesz egy jelentős árcsökkenés. :U

(#2) Viktor77 válasza Geller72 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

A megkúrást szerinted ki fogja megfizetni? Te.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Teréz Atya válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát épp a RAM gyártókat akarja seggbe rakni Kína, nem a grafkártyagyártókat, mert éppenhogy ez miatt túl drágaán gyártanak telefonokat, stb.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4) Viktor77 válasza Teréz Atya (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Túl drágán? Akkor az Iphone olcsóbb lesz 3-4 hónap múlva? :D

Hidd el, körbe fog ez érni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Mamuska


Mamuska
őstag

A BENQ PV270 egy érdekes monitor, kíváncsi vagyok, hogy a nagyokkal szemben (NEC, EIZO) is megállná-e a helyét. EIZO CS2730 árkategóriájában mozog, azzal összevetve megnézném.

(#6) Teréz Atya válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az iPhone biztos nem, de a Huawei vagy Xiaomi, esetleg a Dogee biztosan. HUF-ban nem, mert drágul az USD.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#7) pusszycat válasza Teréz Atya (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Doogee ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Geller72 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Geller72
veterán

Én biztos nem. Mert addig nem veszek, amíg nem normalizálódnak az árak. Ez a bünti már nem az első lesz, volt már ilyen, akkor is megzuhant a memóriaár egy időre. Folyamat kartelleznek. Megérdemlik. És a mostani bünti még csak a 2016-17-es köcsögségükért lesz, mert most éppen ott tartanak, azt vizsgálják.
Az apple meg eddig sem a ram árakért, vagy bármilyen alkatrésznek az áráért volt éppen olcsó vagy drága. Ahogy 60 millás autót sem azért veszel, mer' le kell valamivel járni a boltba.. az mellett, hogy arra is használható. Az ájfonnal is tudsz telefonálni, de sokan nem csak ez miatt veszik. Mindig mondom, hogy ki kell jönni ide, ahol mondjuk én vagyok, mert itt nem tudsz villogni vele, mert mindenkinek ilyen van. Szar mi? ;] Itt senkit nem érdekel, hogy milyen telefonod van. Voltam olyan autós-motoros összeröffenésen is, ahol a Shelbyt meg sem nézték, mert az 50 db után már unalmas volt a sorban. :D. És VGA-t sem azért nem veszek, mert nem tudnám megvenni, hanem mert ezek az árak eszementek, és nem tükrözik a valóságot. 1060 6 GB 140k? Hagyjuk már. :D. A miner szekció totál be kezd bukni az apró rogyásig van rigekből kiszedett kártyákkal. Ráadásul itt a nyár, a kutyát nem érdeklik gamer szinten a VGA-k, főleg ezen az áron. Lesz az a mellény majd még kisebb is. ;.)

(#9) Viktor77 válasza Geller72 (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Olvass már értően. Te alatt a végfelhasználót értem, Iphone alatt meg egy random terméket, telefont, vgat.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) WD40 válasza Geller72 (#8) üzenetére


WD40
aktív tag

Mi az a folyamat kartelezés? :F

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#11) Geller72 válasza WD40 (#10) üzenetére


Geller72
veterán

2010-től, szinte folyamatosan, 2013-ban is és 2016-17-ben is megtörtént, tény bünti is volt, van és lesz érte.

(#12) #74018560 válasza Geller72 (#1) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én inkább a bitcoin árát figyelném, annak nagyobb hatása van, hogy mennyire olcsósodik a VGA piac :DDD

(#13) D.Va válasza #74018560 (#12) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem vagyok bányász de a bitcoint pont nem VGA-kkal bányásszák ha jól tudom... ;] :P

(#14) Geller72 válasza #74018560 (#12) üzenetére


Geller72
veterán

A negyedére esett..ha figyelted volna.. ;] :P CSak az elmúlt 24 órában majd 10%-ot zuhant. De valóban, normál esetben ehhez a VGA iparnak sok köze már nem nagyon van.

(#15) #74018560 válasza D.Va (#13) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mert az ETH ára szerinted mivel korrelál? :DDD

Geller72 valóban, most a bányászok nem verik FEL az árakat, mert nem éri meg beruházni; de jön még az a periódus is, amikor érdemes lesz eladniuk (vagy azért mert jönnek jobb kártyák vagy azért mert annyira leesik a coinok ára, hogy nem éri meg foglalkozni vele...) na majd akkor lesz kánaán a gamereknek :DDD

(#16) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' A másik akciós kijelző a BenQ professzionális felhasználásra szánt modellje, a PV270, amely 299 900 forintba kerül, és 27 hüvelykes képátlóval kínál WQHD felbontást.

''

> Osztan Lessz-e ugyi Marha aki ennyiert megveszi ? ? ? ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#17) Mamuska válasza Dr.FantastiK (#16) üzenetére


Mamuska
őstag

A tudást meg kell fizetni. :)

(#18) Aprósólyom válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

iPhone, szerintem pont nem az a példa, ahol jelentős nyereség van a telefonon. Ott sokkal inkább a presztízs/tudás/minőség/brand határozza meg az aktuális árat, és már így is feszegetik a lélektani felső árasávokat, ezt tudjuk. De az olcsó kategóriában biztosan érzékelhető lesz majd a változás, valamikor... vagy sose, hogy visszadolgozzák a csökkent árbevételeket és a globálisan csökkenő mobil eladásokat...

Jevons paradox

(#19) Aprósólyom válasza Geller72 (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

10% 1 nap alatt. Folyamatosan spekulálnak vele, de egy ideje a 6000-8000USD-s árfolyamon táncoltatják. (most pontosabbat nem írok, mert kb csak 2-3 hetente ellenőrzöm kíváncsiságból, különféle időintervallumokra..) De vicces látni, hogy tényleg csak a spekuláció tartja életben... legalább is nekem annak tűnik, nem hiába kritizálják az instabilitását. Ha így folytatják, sosem lesz fizető eszköz, csak egy spekulációs termék. Így kvázi termelni sem éri meg vele, hanem inkább kereskedni.
Én azért kíváncsi lennék egy élő személyre, aki bemutatná a felépített egzisztenciáját ebből a bizniszből. :)

Jevons paradox

(#20) D.Va válasza Dr.FantastiK (#16) üzenetére


D.Va
senior tag

Látom a gonimanó szmájlit... :))
De ettől függetlenül nagyon is jó árban van a tudásához képest.. na meg kicsit megy ez még lejjebb... Van aki 1 milliót is kiad egy monitorra... attól függ mi az igényed és mit követel meg a munkád... :P Van az a munkaterület ahol egy egymillás monitor a legkisebb tétel az eszközparkban... (pl egy filmstudió)

[ Szerkesztve ]

(#21) WD40 válasza Geller72 (#11) üzenetére


WD40
aktív tag

Köszi a linkeket. Remélem igazad lesz a mostani büntik és a legalább valami érezhető árcsökkenést illetően.

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#22) bencze válasza Aprósólyom (#18) üzenetére


bencze
senior tag

aszondja gross margin 64%
ha ez nem jelentős akkor nem tudom mi :) hagyjuk békén az uzsorásokat azok se nyúlnak le többet...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#23) himpike


himpike
aktív tag

Osztán tessík mán mögmondani hogy mi a herítű drágul mostanában a GDDR5?

(#24) #74018560 válasza Aprósólyom (#18) üzenetére


#74018560
törölt tag

iPhone, szerintem pont nem az a példa, ahol jelentős nyereség van a telefonon

Time to wake up Neo :U

(#25) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Akkor még mindig ott járunk, hogy a 4 évvel ezelőtti vga-teljesítmény 100 lepedő, ha jól látom. Jár a taps.

(#26) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Tényleg olyan oldalt ajánlotok a multimédiás kiegészítőknel, ahol regisztrálni kell, hogy lássam az árakat... :C
No comment gyerekek..

(#27) hhenry


hhenry
őstag

A 3GB-os 1060 Szerintem nagyon jó vétel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.