Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

szép fogás

Abu, az AMD már régóta hallgat a Mi100/Mi200/Arcturus sorozatról. Mit csiripelnek a madaraid?
Látva a Nvidia A100 sikereit elkaszálták, vagy még azért megépítik annak ellenére, hogy nem veszi majd senki?

/provokatív/

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) awexco válasza Petykemano (#1) üzenetére


awexco
őstag

Azokat majd régebben reszelik mint a bignavit .
Jó lenne ha minden fronton cpu mintára észerű növekedési pályára állítanák a céget .
Kiegyensúlyozott optimális termékekkel .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#3) Abu85 válasza Petykemano (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kártyaként tekintenek erre, nem is olyan távoli a Genoa, és ott már ezek a host részei lesznek, nem szimpla bővítőkártyák.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Petykemano válasza Abu85 (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha jól értem, akkor ez azt jelenit, hogy az AMD úgy gondolja, bővítőkártyaként nem fogja tudni eladni. Mondjuk mivel kompetens CPU-ja van, nem is biztos, hogy lenne kinek. Mármint ki akarna intel cpu-t és hozzá AMD bővítőkártyát?

Tehát a kérdésre részben válaszoltál: Nem lesz külön kapható Radeon Instinct kártya.
De a kérdés másik felére végülis nem válaszoltál: mikor lesznek design winek?

Ezekbe a gépekbe egyébként miért Intel megy?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#5) Abu85 válasza Petykemano (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bővítőkártyaként kevesebbet tud, és ez nagyban befolyásolja a programozhatóságot. Koherens gyorsítókánt sokkal egyszerűbb kezelni, mert egy sornyi kódot sem kell írni a memóriamásolásra. Ezzel a fejlesztői munka durván egyszerűbb lesz.

Egyébként valszeg megveheted majd PCI Expressben is, de akkor annyira nehéz lesz programozni, mint a többi gyorsítót.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) b. válasza Abu85 (#5) üzenetére


b.
félisten

ej, hogy ott mindíg tudják mi a jó.

ez pont olyan marketing mint a cikkben amire hivatkozol.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Bandit79 válasza b. (#6) üzenetére


Bandit79
aktív tag

:O :O :O akkor csak azt nen tudom ,ha ilyen szar programozni a bővítő kártyás megoldást a fszért nem álltak már át 10 éve? :DD :D :DDD
Ez az AJEMDÉ higy mindíg tudja mi a jó, és ABU is mindíg meg tudja magyarázni miért jobb amit ők csinálnak még akkor is mikor 1 lépéssel az NV van elöttük.
Komolyan Gátvédert kellene már csinálni ebből a Ph-ból.....
..hogy itt a sok fanatikus mindíg azt hiszi hogy a gonosz NV meg ugye Intel és a kis aranyos szegény AMD nekik azt is elnézzük hogy most drágább lesz a cpu-juk is , megvesszük szó nélkül , mert segítünk rajtuk , szegény jófejek.. :) A fejekben sajna még mindíg az él, hogy az óccsó radeon.. :D

Kíváncsi vagyok mikor jön el az a pont a fanatikusoknál , amikor pl. az ár miatt elkezdik szapúlni az AMD-t is . Gyanítom ilyen 1,5 szorzó kell nekik kis ari cég marad..

[ Szerkesztve ]

(#8) b. válasza Bandit79 (#7) üzenetére


b.
félisten

nem elsősorban erre akartam kihegyezni a dolgot, hanem inkább arra hogy jelenleg a Leonardoban infinibandot /Ethernet kapcsolókkal használják ,( mind amúgy tette ezt AMD is az Epyc verzióival is) ha nem ülénének ennyit rajt az MI-n ők is simán összeállíthatnának legalább ilyen de ennél gyorsabb verziót is.értem én hogy majd lesz jobb ennél ugye, és addig várnak. csak hát pénz lehetne ebből csinálni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Petykemano válasza Bandit79 (#7) üzenetére


Petykemano
veterán

amit vársz, megkezdődött.
Én több felhördüléssel találkoztam a zen3 árazással kapcsolatban - fogyasztói szemszögből - amit persze mások csitítgatta, hurrogtak, hogy hát piacvezető, annyit kér, amennyit akar, nem jótékonyági intézmény és amúgy is kell a megérdemelt zsé, hogy többször akkora cégekkel tudjon versenyezni. Ilyen érvelések ugye az nvidia mellett is gyakran előkerültek.

De volt felhördülés.

Én egyébként pont nem nevezném fanatikusnak azt, aki az ár miatt szapulni kezdi az AMD-t. Az épphogy nem fanatikus, hanem józanságról tesz tanúbizonyságot.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#10) Kinblee válasza Bandit79 (#7) üzenetére


Kinblee
csendes tag

De akkor te intel fanatikus vagy nem? Mert most az AMD-t szapuldat. -.- Egyébként én is sokallom egy kicsit a zen3 árát. De ha megnéztük azt hogy az intel az évek alatt, nem sok újdonságot hozott a generációk között és ezzel szemben milyen árak voltak, ahhoz képest meg ez sem sok, ha minden igaz a januártól kijön az R5 5600 $229-ért ami viszont egy nagyon jó ár, és kategóriájában állazza az inteles versenyzőt

(#11) Abu85 válasza b. (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindenki tudja, hogy sokkal egyszerűbb memóriakoherenciával programozni. A különbséget az adja, hogy mely cégektől tudnak rendelni ilyen exascale megoldásokat. Egyelőre a Cray tud elskálázni eddig biztosan, és ők csak Intel és AMD dizájnokat használnak az exascale szintig skálázódó rendszereikhez. Használhatnának amúgy IBM/NV dizájnokat is, csak sok pénzbe kerül egy ilyen platformot hitelesíteni, miközben az x86/AMD64-re sokkal nagyobb a kereslet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) atok666 válasza Kinblee (#10) üzenetére


atok666
őstag

Ezt a 3600 januarban $229-er miert veszi mindenki keszpenznek? Van errol vmi info? Az AMD nem szeretne az X verziot tovabb arulni (ha ennyire best deal a non-X, akkormiert vennek az emberek az X verziot?)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#13) Petykemano válasza Kinblee (#10) üzenetére


Petykemano
veterán

De ha az intelt - amikor igazán nyeregben volt - fogyasztói szemszögből nézve köpködtük az üzletpolitikája miatt, akkor azt az AMD is megérdemli, ha hasonló céges működést valósít meg.

Ha egy focimeccsen az egyik csapat egyik játékosa szabálytalankodik (szabálytalankodásra utaló unfair magatartást tanúsít, nem fair-play módon viselkedik, stb) akkor a néző elvárása és hozzáállása nem lehet az, hogy akkor ha a másik csapat is úgy kezd játszani, akkor az igazságos. Hiszen összességében egy bírói büntetésektől mentes szabálytalankodásokkal, erőszakossággal teli játék a néző számára élvezhetetlenné válik.
Szerintem.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#14) Petykemano válasza atok666 (#12) üzenetére


Petykemano
veterán

pletyka.
A pletyka (amivel az áremelkedést magyarázzák) arról szól, hogy jelenleg az AMD számára lefoglalt és rendelkezésre álló 7nm-es gyártókapacitás szűkös (konzolok, stb) és az AMD még nem tudna nagy volumenben piacra menni a desktop zen3-mal. A nagy volumen ugye a $200-250-nál van. Meg hát nyilván ha van megrendelés Milanra, akkor az is prioritást élvez.
(És nyilván ha novemberben piacra akarják vinni az RDNA2-t is, akkor azt is gyártani kell már. CSerébe ha a magyarázat helytálló, az is jó drága lesz majd)

A várakozás az, hogy 2021Q1-ben a konzolok iránti első körös kereslet kicsit leapad és akkor már lesz Wafer-keret nagyobb mennyiségben desktop piacra vinni a Vermeer selejtet és akkor egyrészt az 5600 is jöhet olcsóbban, mint a jelenlegi árazásból következne és remélhetőleg az X-es példányok ára is csökken. Kb így:
5600X: $279
5600: $229

Ez persze csak spekuláció.
Mivel 2021Q1-ben jöhet a Rocket Lake, ezért valamilyen ármozgás valószínűleg lesz. Az már marketing, hogy ha csökkentik az árakat, akkor nem az intel termékeire való reagálással, hanem az erre a célra használható bővebb waferkapacitással magyarázzák.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15) Kinblee válasza Petykemano (#14) üzenetére


Kinblee
csendes tag

az intelt nem csak az üzletpolitikája miatt kapkodtuk hanem azert is mert gyakorlatilag ugyan azt a cput adta evekig ujramatricazva. És ha megnézel egy összehasonlítást egy i5 10600k es egy r5 5600x között azert vab különbség az amd javára bőven teljesítményben.

(#16) Petykemano válasza Kinblee (#15) üzenetére


Petykemano
veterán

Én arra gondoltam, hogy kb a Sandy Bridge-től kezdve, amikor is megnyerte az intel a ST versenyt, emelkedő árakkal árult az intel generációnként marginálisan jobb termékeket.
Például ha a Haswellnek még nem is, de legkésőbb a Broadwell szériával át kellett volna állni 6 magra a mainstreamben. Ehelyett az 5%-os frekvencia és 5%-os IPC növekedésre nőttek az árak 4 magon maradva.

Az még azért nem átmatricázás volt, csak simán - szakszóval - milking.
Az, hogy most Intel még mindig a 14nm-en szerencsétlenkedik skylake magokkal ebből a szempontból másodlagos.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17) Galaxy6969


Galaxy6969
újonc

Ez érdekesnek tűnik.

BN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.