Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én utálom ezt a kifejezést, hogy "zeneileg mindenevő vagyok". Ez számomra azt jelenti, hogy nincs stílusod és megeszed a szart is. Persze valószínűleg nem ezt érti rajta mindenki, de nekem ez jut róla eszembe.

Én nem szoktam leszarozni a zenéket, legfeljebb minősítem. Mondjuk a lakodalmas műfaj az szerintem tényleg szar. :D Egy alkohollal átitatott hazug, igénytelen bódulat az egész, flopizene alappal és sok esetben lopott szöveggel. Persze megvan a helye, mocskos részegen még éppen elviselhető.

A másik, amit utálok, az a popzene egy jó nagy szelete. Ezeket legtöbbször az igénytelen szövegük illetve nyálasságuk miatt kritizálom. Pl vegyük a deszpászítót. Sok más mellett ennek is utánanéztem a szövegének, s valami szörnyű azt látni, hogy "az úgy szeretlek drága pici szívem"-től eljutottunk a "úúú, de megß@$ználak"-ig.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Én néha két Judas Priest közé beiktatok egy kis Zámbó Jimmy-t, viccen kívül. Meg volt a családnak összes kazija régen. Aztán ellopták golfot, aminek a kesztyűtartójába voltak a kazik :(

(#3) pető bá' válasza lezso6 (#1) üzenetére


pető bá'
őstag

"zeneileg mindenevő" => nálam ez azt jelenti, hogy műfaji kötöttségek nélkül, bármilyen (stílusú, műfajű, hangulatú stb.) zenét meg tudok szeretni, szívesen hallgatok. Klasszikustól a metálig, a sokszor alázott pop-on keresztül is. Személy szerint én úgy vagyok vele, hogy minden zenének megvan a maga helye és ideje - persze vannak olyanok, amiknek még nem jött el az ideje, vagy nem ebben az univerzumban van a helye ;]
de annyiban egyetértek a szerzővel, hogy tulajdonképpen más ízlését, más zenéjét "leszarozni" gáz. De az internet anonimitása és a szólásszabadság ide vezet, elég egy facebook komment szekciót megnézni...

"... and I hope you have a great day!"

(#4) UnA


UnA
Korrektor

Bachnál csak Vivaldi a jobb, főleg historikus előadásban ;)

(#5) #90088192 válasza lezso6 (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem a lanyeg nem jott at, ez szorakoztathat valakit(lakodalmas) lenyegtelen milyen sekelyes, hazug stb maga a kategoria. Akkor mar nem szar mert megfelelet a zene kitetelnek. Ezt kell meglatni SZVSZ. Ami teged nem szorakoztat az Neked nem zene, de azt le minositeni csak azert mert mert Teged nem szorakoztat akkorra balgasag.

A zenei mindenevo, tudja mitol jo a zene, de nem azert tudja mert mi a popularis, hanem azert mert meglatja a kulonlegedsseget minden darabban ami a szivehez no. Es a lenyeg ennek nem lehet es nem is szabad gatat szabni. Csak ugye maga a popularis zene ezt eltorzitotta, ami ismet retegigenyekke degradalta a tobbit.

[ Szerkesztve ]

(#6) #90088192 válasza pető bá' (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Latom megint nem vagyok egyedül, köszönöm :R Próbáltam általánosságban írni, Neked átjött egyből :)

(#7) #90088192 válasza UnA (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos nem volt részem benne, csak felvételről hallgattam meg amit flac be le lehet csalogatni. Ha tudod miről beszelek akkor nem kell részleteznem :R .

(#8) lezso6 válasza #90088192 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az embert nem szarozzuk. Az általa hallgatott zenét viszont lehet, persze ezt meg kell indokolni. Főleg, ha káros ideákat terjeszt. Lásd polgármester adjon pénzt, hogy lemehessek a kocsmába fröccsöt inni. Vagy ha cenzúra jellegűen működik, ami szintén igaz a lakodalmasra, faluhelyen sokszor csak az van, azon nősz fel, esélyed sincs más stílusra.

Dubstepet is például utálom, de nem szarozom le, mert az nem káros. Ha valaki olyat hallgat, nem fogom érte elítélni. De ugyanígy deszpászítóért vagy lakoldalmasért se, az max csak hab a tortán. Inkább azt tartom problémának, hogy ha valaki a zene szövegéből vesz át önmagára vagy környezetére káros viselkedésmintákat.

Persze azt nem tartom megoldásnak, hogy akkor tiltsuk be, ez hülyeség. Ahogy kb mindenhol, itt is oktatásra lenne szükség. A gyerek ismerjen meg több stílust. Sőt, én kötelezővé tenném azt, hogy az iskolában a gyerek válasszon hangszert, s tanulja meg használni. Én is 6-14 éves korom között zongoráztam. Sajnos abbahagytam, de rajta vagyok, hogy folytassam, mert az élet fontos része a zenélés.

Igen, amúgy én is "mindenevő" vagyok, de nem szeretem ezt a kifejezést. Inkább úgy fogalmaznék, hogy sok mindent eltűrök, és többféle stlíust is szeretek. Nem vagyok kocka. Bár hallgatni az utóbbi években csak egyféle stílust szoktam, amit itt legtöbben vastelepi csörömpöléshez hasonlítanának.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Én annyira nagyon spotify felhasználó vagyok, hogy az alkalmazás jobban tudja mit szeretek mint én magam.
Én úgy hallgatok zenekarokat, hogy mondjuk egy számuk címét se tudom. Pedig közel 5 órát hallgattam zenét naponta 2017-ben. És így néznek ki a spotify előzményeim:

(#10) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én nem vagyok mindenevő. Leginkább metál zenéket hallgatok, abból viszont sokfélét. Ugyanakkor nagyon szeretem a Genesist és Peter Gabrielt, Mike Oldfield-ot, vagy éppen Vivaldit. Hangulat kérdése. Viszont Vivaldinak hedikepje van, mert szerintem ő volt korának (korszakának) rockzenésze.
A háttérban sok minden szólhat úgy, hogy nem szeretem, de nem zavar. Az elektronikus zenék, a punk és a blues nem tartozik ezek közé. Hogy miért? Mert szerintem fantáziátlan, sokszor primitív és halál unalmas. Nekem zavaró.
Az is érdekes, hogy kifejezetten szeretem Ágnes Vanilla megzenésített Ady, József Attila és Radnóti verseit, pedig Ady és József Attila verseit kifejezetten nem szeretem. De ahogy ő megcsinálta, az hatalmas.

Szerk: Ajánlom figyelmetekbe: Ágnes Vanila: Radnóti Miklós - Töredék

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) #90088192 válasza lezso6 (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miert utalod? Nem kell hallgatni es kesz, az hogy valaki hulye nem azert van mert valamilyen tipusu zenet hallgat, hanem azert mert hulye. Hogy Ot az szorakoztatja az nem minositi a zenet sem, ezert nem kell szarozni.

Neked is megvan a lehetoseged arra azt hallgass amit szeretnel, es azt ne amit ne szeretnel, a legtobb esetben.

Ezert irom ertelmetlen barmilyen zenere raakasztani, hogy szar...
Ezt szeretnem, hogy meglasd, a lehetoseget benne, ha jol csinalod csak ozitiv oldala van, mert megerted, hogy nincs negativ oldal, es maskent tekintesz mindenen zenere, de nem utalattal, mert nincs miert utalni.

A zongora nagy vagy, de bot fullel es ritmuserzek nelkul nekem csak alom marad SZVSZ :R

A mindenevot meg csereld ki teljesen nyitott tipusra, akit erdekel legalabb meghallgatni mindent egyszer, hogy tudja nem akarja tobbet hallgatni.

(#12) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ahhoz már öreg vagyok, hogy más stílusát utáljam, mert nem értek én se az elektronikus zenéhez, se a hiphophoz, se a klasszikushoz. De azért mindenevő nem vagyok, mert akkor igazán semelyik stílusnak nem lehet leásni a mélyére, pedig biztos vannak a világ eldugott szegletein kiválló underground rapperek, de hozzám csak Eminem jutott el, meg biztos vannak ügyes DJ-k is, de én csak David Guettát hallottam, mert ezek a legismertebbek. Ha mindenfélét meghallgatnék, akkor sokkal kevesebb olyat hallanék, amit tényleg szeretek.

(#13) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Egy jó DJ Herbál vagy DJ Ebédpénz m1nd1g 4dj4 m3gb0r1t r3nd3$3n. :D

Viccet félre téve, engem a stílusok különösebben nem érdekelnek amíg élvezem a zenét, bár vannak stílusok amiket kerülök. Most pont "nightcore"-t hallgatok eléggé adja éjszakás műszakban, de egy Naruto trap remix az dob fel ilyenkor a legjobban. : D

(#14) #90088192 válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Oh sziv nyugodj, fent van a telefonomon a mai napig, néznek a mélynyomó huszárok amikor kicincog a forgalomba, a könnyesszémű vezető meg felrakja a napszemüveget.....van benne valami ami ezt kivaltja belolem...

A háttérban sok minden szólhat úgy, hogy nem szeretem, de nem zavar. Az elektronikus zenék, a punk és a blues nem tartozik ezek közé. Hogy miért? Mert szerintem fantáziátlan, sokszor primitív és halál unalmas. Nekem zavaró.

Szerintem a zene szeretete, es megertese inteligenciaval erkezik el, ugye ez csak az egyik fele, kell hozza az erzelmi kotodes is. Nem ellentmondok, csak, hogy ertsed mirol beszelek, nem kell szeretni JMJ-t valoszinu igaz amit irsz, de nezd vegig ahogy az Oxigen cimu albumtol eljut a Geometry of love-ig. Egyszeruen latom magam vele egyutt felnoni erzelmileg, milyen amikor felsz az elso randin, vagy megerted az osszefuggeseit a vilagnak, sot tovabb megyek, amikor elkeszult azzal az albummal Geometry of love, gyakorlatilag beerett, kepes volt ugy szeretni amit a legtobb ember nem tud elkepzelni sajnos. Egyszeruen szamomra az a csucsa annak amit csinalt, barmikor berakom a lejatszoba es meghallgatom. Nem kellett elolvason az elettortenetet, nem is erdekel, Engem a zeneje erdekel, az elmond mindent. Gondolom ezt atelted Gary Cooperrel valahol ezert tudsz vele azonosulni. Innen mar csak egy lepes ezt kiterjeszteni egy empatiara, es olyan mas szinben fogod latni a vilagot, hogy nem ismersz, ra ,mert nem itelkezni fogsz az emberek felett hanem megérteni őket. :R

Ezt kellene tanítani SZVSZ, megérteni a zenét, és nem leírni egy kupac paprikajancsi álltál megfogalmazott véleményt és helyeselni hozza. Bátornak lenni beülni egy filmre ami nem tetszik senkinek, de lehet benne valami, mert a közízlessel nem szabad azonosulni, ugyan így a zene. Azért kell hogy tetsszen mert érted, tudod miről szol és miért készült el. A miért mindig legyen mindenki sajátja, hiszen az teljesen szubjektiez, ez az ami megteremti a kötödést a zenehez

(#15) #90088192 válasza Kisgépkezelő (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt nem ugy kell felfogni mint kotelezo kirandulast, inkabb mint egy jobbito szandek a sajat reszedrol, a vilag megismerese, egy totalisan eltero nezopontbol. Nem kell torekedni semmire, a lenyeg, ra kell jonnod tobb dolog mozgat mint Eminem vagy Guetta SZVSZ, es irtam nem sertes, igen ellatja a feladatat, de hidd ell majd lesz ido amikor az agyad igen nagy kutatasba kezd, elobb vagy utobb. Mi lesz az oka...legyen meglepetes :)

Ha nem tenne meg akkor sincs semmmi, nem lehetunk egyfromak, szerencse nem is vagyunk :) :C

(#16) lezso6 válasza #90088192 (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ugyanezt írtam én is. Zene alapján nem ítélünk embert. Magát az embert kell közvetlenül megítélni tapasztalatok alapján.

Zenéket illetve stílusokat szeretni kell és utálni is. Ez ilyen, így egészséges. Nincs pozitív oldal negatív nélkül.

Amikor kiskoromban zongoráztam, számítógépen csináltam midi zenéket. :D Jópár év szünet után csinálok most is, legalábbis próbálkozom, ja és nem midit. :P Emiatt kicsit nagyobb betekintésem van mi hogyan készül, hallom, ha valami igénytelen. Ettől még persze zene marad, csak hát eh.

Egyébként szerintem az egyik legutáltabb zenei stíluság az az elektronikus zene. Kis sztorim erről:

Kamasz korom elején én is rocker voltam, acélos bakanccsal, stb. Szükségszerűen utáltam az elektronikus zenét, hisz én rocker voltam, nem tuccer. És természetesen a hiphopot is ugyanígy gyűlölni kellett. Ez volt a sznob éra. Nincs ízlés, ezért ragaszkodni kell valamihez, ami állítólag jó. :D Najó, saját hozadékom volt, hogy a nyálat mindennél jobban utáltam.

Aztán elkezdtem felnőni. :) Első pozitív elektronikus élményeim a Prodigy-val meg Pendulummal voltak, Breathe, Tarantula meg Voodoo People remix meg az ilyesmi populáris számok. Ja meg Terézanya. :DDD Talán azért, mert aggya a méjjet. De rájöttem, hogy ezek nekem túl lájtosak, meg kicsit tuctuc (monoton), úgyhogy visszamentem a rock / metál vonalra. Volt minden, hallgattam matek metált is, meg nézegettem a metál térképet.

Valamikor a 20-as éveim elején viszont megismerkedtem egy számomra új stílussal. Vagyis nem volt új, hallottam én, csak nem tudtam hogy az. Drum n bass. Valahogy megragadott az a hangorgia ami zajlik, szinte káosz jellegű, s elég sok alfaja van. Az alapja a sokféle dobhang, apró részletek sokasága, s mindez gyorsan. Nem tuctuc, nekem a house meg az EDM túl egyszerű, monoton, sosem szerettem és nem is fogom.

Egyfajta megvilágosodás, amikor az ember belecsöppen egy stílusba, s rájön milyen mély a nyúl ürege. A stílusok (irányzatok) nagyon szerteágazóak, komoly történelmük van. És hát elég sokféle zene stílus van. Ha nagyon összességében akarom nézni, akkor szerintem ezek a fő zenei ágak (vagy evolúció), de persze egyiket se helyezném a másik fölé, s ezek keveredni is szoktak:

1. Akusztikus zene. Effektíve élőzene. A hangszerek megvannak, a zenészek ezeken játszanak. Ezt nem kell magyarázni. :)

2. Elektromos zene. Előkerült az elektromos gitár, elektromos zongora, elektromos orgona, hangosítás, stb. Persze emellett használják az akusztikus hangszereket is. De ami nagy dolog az az hangszerek "hangolhatósága", azaz olyan mértékben átállítható az egyes elektromos hangszerek hangja, ami akusztikusnál elképzelhetetlen volt. Lásd a millió féle gitárerősítő (és torzítás) vagy az elektromos orgonák regiszterei, melyekből kikeverhető rengetegféle hang. Rengeteg kreativitásra ad ez lehetőséget.

3. Elektronikus zene. Az analóg szintetizátorokkal indult, melyek alapja gyakorlatilag az orgona. Illetve ugye jött a midizés, sample-zés, bakelit tologatás, stb., egészen a DAW-okig, azaz ma már a PC-den is csinálhatsz zenét, digitálisan. Az elején elég bugyuta volt, de ma már elég széleskörben elterjedt. Ma már saját magad készítheted a hangszeredet is, szoftveresen. Vagy "hardveresen". Esetleg fogsz valami random hangot, és suttyó teknó remixet csinálsz belőle. Végtelenek a lehetőségek. :D

Érdekes, hogy amkor a második jött, akkor hatalmas tiltakozás volt, hogy a sátán zenéje meg satöbbi. Most ugyanez van az elektronikussal. Pedig nem rossz az, csak sok a szemét. Bárki csinálhat. Meg hát viszonylag olcsó is. Ezeknek megvan az előnyük és hátrányuk is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) proci985 válasza lezso6 (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jo, de az ember nem feltetlenul akarja kifejteni, hogy hangulatfuggoen pl az Ulver osszes stilusat imadja. ok kb lefedtek a tru kvlttol a dronteig a modern klasszikuson es az electron / popon at mindent. vagy hogy az ember szereti venetian snarest ugy altalaban.

"nem szeretem a dubstepet"
komolyan. (vagy legalabb az eredetit, az tenyleg zsenialis, barati korben alter fokuszuak is eleg sokat hallgattak. az egesz untrue meg kb a tokeletes alafestozene budapesthez egy esos aprilisi napra egy hosszu hetvegen a kovetkezo meetingre tartva vagy csak siman a dunaparton chillelve a XI-XII kornyeken

nekem tizenevesen sikerult az a bravur, hogy egyszerre jatszottam otthon magamnak ipari technot, mentem folyamatosan dnb / breakcore / idm / goa fele es kozben punkokkal is logtam ami miatt ilyen teljesen random dolgaink is voltak, avagy hazibuliban rozsaszin pitbull, hatosagilag tilos, astral projection, aphex twin es andy c ment kb ilyen sorrendben.

az meg, hogy ez volt a meno... 15 evvel kesobb a jelenlegi 5.2es rendszerem a mashol jarsszal is teszteltem. a "hat orulj..." sortol pedig csak bologattam hogy jo cucc, maradhat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) #90088192 válasza lezso6 (#16) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ugyanezt írtam én is. Zene alapján nem ítélünk embert. Magát az embert kell közvetlenül megítélni tapasztalatok alapján.
Mivel benne vagy nem sokat magyarázok, a zene pont az ami alapján meg lehet valakit ítélni, nem viccelek, mert a zene amihez kell az elme élessége is nemcsak a szemünkből kapott kupac információ, egy sokkal komplexebb feladat, ami átírja az egész agyunkat. Volt róla szó, idős hölgy teljes elbutulás, gyakorlatilag a saját nevére nem emlékszik. Leültettek a zongora elé, és csak játszott tökéletesen több száz darabot, fejből...Azt mondta fogalma sincs honnan tudja amit játszik, de az ujjijai tudjak mit kell csinálni. Engem ez a felismerés vezetett el oda, hogy a zene maga az ember, csak meg kell tanulni olvasni azt is mint barmi mást.
annyira magas agyi folyamatokat aktival ami hihetetlen(annyira többrétű).

(#19) elithun


elithun
őstag

Ezügyben is úgy vélem, hogy ízlésről nem szabad, és kár is vitatkozni. Ha valakinek valami nem tetszik, az érzelmi alapú döntés, racionálisan nincs mit megfogni rajta. Aki mégis nekifut, hát, abból lesznek a youtube zenei klippek alatti meddőviták.
Így számomra is zenei tekintetben 2 út lehetséges: van, ami tetszik, és van, ami nem.
Ami nem tetszik azt elengedem, hogy teret adjak annak, ami tetszik. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#20) kentucky


kentucky
őstag

Segítsetek légyszi. Faluhelyen nőttem fel, és sose hallottam mást Mc Hawer-en, meg Mulatós Misin kívül ;]

(#21) looser válasza kentucky (#20) üzenetére


looser
addikt

Rajtuk kívül nem sok más van, amit érdemes hallgatni, szóval nem sokat vesztettél :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22) Kisgépkezelő válasza #90088192 (#15) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Jó de minek menjek én Eminemnél, meg Guettánál mélyebbre, ha ezeket is csak azért hallgatom, mert nyomta valamikor a rádió, vagy részegen besetünk valami szórakozóhelyre ahol az ment. Inkább hallgatok olyat amit tényleg szeretek, olyan stílusban amit én szeretek, viszont megértem, hogy azt az emberek nagyobb része utálja, mert mégiscsak olyan a metál, mint egy három évig érlelt, kinai tornaciő szagú francia hegyisajt, hogy csak az a pár ember tudja, hogy milyen jó, aki nem menekül el már a szagától is. Mégiscsak egy szerteágazó műfaj rengeteg alstílussal, hangzásvilággal, amiből ha valaki csak a Nightwishig jut el, az pont olyan, mint ahogy én a Guettáig jutottam el az elektronikus zenében, aztán azt mondanám, hogy mindenevő vagyok, mert egyszer részegen a helyi klubban 10 percnél tovább hallgattam dijumdisunt és nem futottam el.

@KISDUCK: Én éjszakásban leszoktam arról, hogy zenét hallgassak, mert egy idő után minden zene lassúnak tűnt, pedig elég hamar eljutottam azokig a számokig, ahol 300BPM fölött csattogott a blastbeat. Meg aztán, ha az ember igazán felpörög, még a végén elkezd dolgozni, azt meg csak végső esetben szabad, mert jó esetben délelőtt és délután már elvégezzük az éjszakás munkáját is, hogy nyugodtan dögölhessen. :D

(#23) lezso6 válasza proci985 (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem a dubstep nagyon lassú. Anno ugye a dnb úgy készült, hogy felgyorsították az egyes elektronikus zenéket meg megtörték, stb, így a 100-140-ből 170 bpm körüli tempó lett. A dubstep meg ennek kb a végletekig visszalassított változata, ezt visszavitték kb 70-re a dob sebességét nézve. De például a breakbeatet kifejezetten szeretem, az 140 bpm.

A másik problémám ez a wubwubwub. Nekem ez olyan élmény, mint amikor a zenei előképzettség nélkül tag nekiáll ritmikusan csavargatni a potmétert. Persze ezzel nem írom le azt, aki dubstepet csinál vagy hallgat, pl Seamless YT csatornáján rengeteg hasznos oktató videó van FL Studio-ról, a csávó is jófej. Csak a zenéjét nem szeretem. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) lezso6 válasza #90088192 (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó hát zene alapján lehet következtetni. Pl aki lakodalmast hallgat, az nagy eséllyel alkoholista. Aki rocker az nagy eséllyel füvezik. Aki goát hallgat, az nagy eséllyel gombázik. Aki tuccer, az nagy eséllyel bogyózik. És is tovább. :D

Az, hogy valaki képes lejátszani valamit, attól nem lesz több a szememben. Rengeteg ilyen tekintetben jó zenész (vagy inkább zenelejátszó) van, de ez kevés. Legyen saját stílusa. Ha le tudok játszani sokmindent, attól legfeljebb csak ügyes vagyok. De ha tudom a saját stílusomban játszani, illetve tudok saját autonóm zenét kreálni akkor lehet szó a tehetségről.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) lezso6 válasza elithun (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"ízlésről nem szabad, és kár is vitatkozni"

Ezt én nagyon nagy hülyeségnek tartom. :D Érdemes ízlésről vitatkozni, mert megismerjük egymást, kiderül hogy miért szereti. Ezek pont hogy racionális alapok. Pl sok zenét a legtöbben szimplán nosztalgiából hallgatnak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) the_blu36


the_blu36
tag

Jelenleg Insomniumot hallgatok (északi mötäl), előbb Kitty in a Casket-et (osztrák csajos pop-punk-rakenroll, a műszer odalent már vissza is fejlődött közben), a munkát best of female vocal trance-szel indítottam, a kocsiban Doors-ra repültem be munkába. Várom a köveket :D

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#27) proci985 válasza lezso6 (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

dubstepnek megvolt az indoka. valtoztak az idok, meg vegigXelni egy ejszakat 170bpmen, ahhoz komoly fizikai erolet kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) lezso6 válasza proci985 (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ez logikus. :D De én nem szoktam veretni a dnb-re. Max a pult mögött, bár sosincs közönség. :DDD

De mondom, én nem ítélek el stílusokat, max indokolt esetben, lásd fent.

Ugye az egyes stílusoknak van kultúrája. Ez szerintem nagy dolog, tehát nem csak zene van, hanem ideológia is. S kb ez alapján végülis lehet következtetni az emberre, de persze nem minden esetben alkalmazza a zenéhez tartozó ideológiát is.

A popzenének például nincs kultúrája. A válogatás lemezek válogatásának meg végképp nem, legfeljebb nosztalgiája, vagy még az sem, lásd galaxis őrzői soundtrack. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) elithun válasza lezso6 (#25) üzenetére


elithun
őstag

Azt a beszélgetést viszont vitának hívják. :P
Én a másik fél átformálására irányuló, aggresszívebb kérdez-felelekre gondoltam, hogy olyanba kár kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#30) Silεncε válasza lezso6 (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Pedig létezik, én is az vagyok. Végigpörgetem Spotin a toplistákat, aztán ami megtetszik, elmentem és hallgatom. A gyűjteményem 99%-ról azt se tudom, melyik zenei műfajba tartozik, de őszintén nem is érdekel

Leginkább úgy vagyok én is, mint KISDUCK. A metállal például kínozni lehetne, de ezen kívül igazából bármi jöhet (talán még a klasszikus, ami annyira nem gyere be, de más jöhet)

[ Szerkesztve ]

(#31) lezso6 válasza elithun (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És, a vita rossz dolog? Szerintem nem. A fika rossz, mert ott nincsenek érvek, nem ütközik semmi semmivel, nincs tanulsága.

szerk: ja hát az egy tévhit, hogy a vita célja a meggyőzés. A vita célja az egyének meggyőződéseinek ütköztetése, aminek eredménye lehet az, hogy valaki átáll a másik oldalra.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) elithun válasza lezso6 (#31) üzenetére


elithun
őstag

Az nem, a vita teljesen jó.
A vita és vitakozás közti különbség nekem így határolódik el:
Vitaindító: miért tetszik ez a zene?
Vitakozást indító: miért hallgatod azt a szart?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#33) lezso6 válasza elithun (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hehe. Hányszor hallottam már azt, hogy "kapcsold már ki azt a szart!", amikor koliban üvöltettem a zenémet. :D

Az általad vitatkozásként definiált szituációt én inkább kötekedésnek hívnám. Én egyébként nagyon szeretek zenéről beszélni. Nyitott vagyok sokmindenre, van róla véleményem, s mindig kíváncsi vagyok arra, hogy XY miért hallgat olyan stílust amit. Mi tetszik neki, stb.

Pl zenében valakinek a ritmus fontos (pl darazenék), másnak a dallam (pl klasszikus zene), megint valakinek a szöveg (pl hiphop), vagy a hangzás, pl hogy aggya a méjjet™ vagy bawa-wawa-dzssííí, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) proci985 válasza lezso6 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jo, hat en meg azert mondom, hogy mindenevo vagyok, mert adott esetben a legnagyobb koncertelmenyeim kozott ott volt a Modeselektor, a Tool, a Nine Inch Nails, az XX, a Pendulum, a Prodigy, Shitmat es az Alvin es a Mokusok is.

tavaly voltunk XXen ami elvileg popzene (gyakorlatilag a koncert tizeneves csajok es hipsterek mashup buli volt stockholmban a turnenyito allomason), ha az in color popzene akkor en boldogan vallalom, hogy popper vagyok _:DD magatol a fo csapattol a violent noise is olyan, hogy mindig elcsodalkozom, mennyire eszmeletlenul ki van dolgozva a basszus es az effektek.

de pl ha megnezed a moderat is az eating hookssal mar lassan eladhatna magat egy kiserletezobb popszamnak, mikozben azert a basszus / dobstrukturaban megvannak az electro / techno / idm / gryme gyokerek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) lezso6 válasza proci985 (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A popzene definíció nálam lehet kicsit más. Objektíve az popzene, ami nagyon népszerű, stílus mindegy. Nálam az a popzene, amikor fognak jó hangú embert, és producerek írnak neki dalszöveket meg zenét, aminek célja a profit. S amikor a művészet autonóm stílus helyett pénzre (népszerűségre) alapoz, akkor ott baj van. A művész csináljon valamit ami az övé, s ne legyen populista. Az más kérdés, ha az ő zenéje épp sok embernek tetszik, de ettől ő nem lesz jobb, csak népszerűbb.

zeneszerzés VS alkalmazott zeneszerzés

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) proci985 válasza lezso6 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ezert mondtam (ill szerkesztettem bele) az utolso moderatot.

oke, de pl ilyen alapon ne kene szeretnem justin timberlake futuresex / lovesoundsjat, pl a what goes around gyonyoruen kidolgozott minimalista break alapjaval? vagy a justin bieberes cuccok miatt kevesbe kene ertekelnem az elso ket major lazer albumot, meg ha 2017ben mar kevesbe is voltak nyerssek 2015hoz kepest eloben? vagy kevesebbre kene ertekelnem a sia fele move your bodyt ami kb az utobbi 10 ev egyik legnagyobb dancehall himnusza? vagy rihanna dubstepbe hajlo needed mejet (meg ha eloben tenyleg nagyon rossz is volt)? vagy ad abszurdum mi tortenik olyankor amikor sziria legkiemelkedobb nepi eskuvoi enekese, omar souleyman emigral nemetorszagba es a monkeytown labelen a four tettel a hata mogott tippre 150 bpmen tolja szo szerint a mulatost? (utobbit hallottam dj setben jatszva tavaly, kepzelheted, instant hatalmas mosoly reszemrol).

---

(vedd bele, hogy lehet troll allasponton vagyok picit, de a lenyege kb az, hogy amig az ember szereti es megfelel a hangulata miert ne hallgatna azt, amit akar)
.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) lezso6 válasza proci985 (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mondanám meg én senkinek, hogy mit hallgasson. Én csak elmondom a véleményemet, s szeretem másokéval megütköztetni.

A művészet célja legyen a művészet, ne a pénz. Utóbbit nagyon korrupt dolognak tartom, művészet-ellenesnek, hisz ebben az esetben a művészet csak egy eszköz a pénzhez. Persze ennek vannak fokozatai, amit még elfogadhatónak tartok, mert a hivatásos zenészek is pénzért dolgoznak. De valahol van egy határ, s az én popzene definícióm ezen biztosan túl van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) Dilikutya válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így balgaság. A blues és a punk sokkal több, változatosabb annál, mint aminek ezek szerint feltételezed, de még az elektronikus zene sem ragad le a tucat techno-nál, trance-nél. Ott van pl. a Prodigy, Fatboy Slim vagy Moby. A blues pedig a rockzene alapja, és nem csak annyiból áll, mint Hobo vagy Deák Bill, meg a borzalmas hazai kocsmai blues rock bandák. Robert Johnson, na ő blues. Meg itthon pl. Sam Radbreast Wilson.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) lezso6 válasza Dilikutya (#38) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link] ;]

Magyarul:
- Milyen zenét szoktak itt játszani?
- Ó, mind a kétfélét: country-t és western-t.

Na, egyébként ezt a féle hozzáállást szerintem mindenki utálja, amikor valaki csak pár stílust szeret, aztán a többit kizárja a zenéből, mert hogy azok nem zenék, csak zajok.

S igen, az adott hatalmas változatosságú stílusok populáris zenéi szokták elijeszteni az embereket. Pedig a nyúl ürege igencsak mély.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) looser válasza lezso6 (#33) üzenetére


looser
addikt

"Hányszor hallottam már azt, hogy "kapcsold már ki azt a szart!", amikor koliban üvöltettem a zenémet."

Az lehet, hogy a hangerőnek szólt :-)
Bármi, amit egyébként imádok, ha akkor szól, amikor aludni szeretnék vagy olvasni és lehetőleg arra koncentrálni, akkor az ott és akkor nem jó. De ez már talán inkább a szabadság definíciójába fér bele...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#41) proci985 válasza lezso6 (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

viszont a muveszetet nem lehet megenni.

hobbi egy ideig jo dolog, de lehet hobbibol popzenet is jatszani. barati korben is volt aki csinalta post radiohead vonalon, aztan az egyik feluknel tul sok lett a munka es mar nem zenel (pedig tenyleg jok voltak), a masik fele a csoportnak a sziget nagyszinpadon is jatszott iden (meg soloban egy kisebben is). de anno par eve a kecskemeti dnb scena legalabbis jelentos reszben emigralt UKba (ahogy tudom van meg aki zenel beloluk aktivan kint is). illetve van ismerosi korben akinek sved kiadoja van a crustpunk zenekaranak.

az sem normalis, amikor pl venetian snares kalapozza a penzt mert nem bir megelni, meg ugy is hogy ra konkretan merges vagyok mert nem kezdett turnezni a rossz csillag alatt szuletett korul, a budapesti fellepeset meg nem sikerult leszervezni pedig ahogy tudom evekig probaltak a promoterek teto ala hozni.

muveszi hajlamot es kreativitast masban is ki lehet elni. en se foglalkozok mar djzessel / zenekreacioval.

meg masik oldalrol pl ott van kid606, idm scene egyik meghatarozo alakja. es nezd meg spotifyon mennyien hallgatjak a produktivitasa ellenere.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) lezso6 válasza looser (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Éjféltól volt csendrendelet. Egyébként ha rendesen szóltak, akkor lehalkítottuk. Kivéve ha nagy ritkán valami ivóparti volt. Akkor mondjuk inkább random emberek jöttek és ittak velünk. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43) #90088192


#90088192
törölt tag

Az a baj mind 2-tokkel(Lezso, Proci), a "kulso" alapjan probaljatok megmondani, mi a volt a cel a zenevel, es mit kell elernie. NEM jo megkozelites, tudom sajnos nem lehet a mai vilagban mashogy latni, mert pillanatok alatt vegigfut a vezerhangya, ami arra kesztet, hogy anyagiak...Ez egy komoly betegsege a tarsadalomnak.

Linkek nincsenek, nem emlekszem hol lattam, a lenyeg a hajlektalan ember aki ugyan ugy hajlektalan maradt annak ellenere, hogy tobb millio embert tesz boldogga azzal az atelessel amivel a zongoran jatszik. Azert jatszik mert elvezi, es szereti latni, hogy masok orulnek annak amit csinal. Amikor nincs semmi vesztenivalod rajosz, mik azok a dolgok amik tenyleg hajtanak, mert a tobbi csak eled lett rakva, hogy huzd az igat. A zenet es a muveszeteket probaljak ebbe az iranyba terelni, de a kivaltott tenyleges erzelmeket, NEM lehet egyenlore lemodellezni, igy nem is lehet becsapni. Ezert tiszteletem az igazi "minden evoke" mert az erzes hajtja oket, es tudjak mit keresnek, ezert nem szamit a stilus evjarat, semmi gyakorlatilag, a lnyeg mit valt ki a hallgatobol, azt meg csak a hallgato tudja, es ha erre raebred akkor mar tudja mit keres.

Sokan panaszkodtok a nyelvezetemre, joggal, de van egy nagyon erdekes dolog ami tortent velem: Nagyon kedves baratom srac kerdezi mi a baj, beszelgessunk. Elmondok nehany mondatot, aztan csak annyit mond nem ertem. Mondom neki tudom hogy eleg gaz az akkcentusom, de ez van mar megszokhattad volna :), erre azt mondja nem az akkcentus, vagy nyelvtani problema all a hatterben, azt mondja a mondatok amit megalkototk, NEM lekepezhetok szamara absztarkt feluleten, vagyis minden passzol es jo de nem kepes mgerteni mirol beszelek, olyan mintha extra kodolast alkalmaznek. Mondtam neki, magyarul ugyan ez van, ott sincs ember aki megerti mirol beszelek, mert olyan absztrakcios folyamatokat viszek veghez ami gyakorlatilag nincs benne a kozgondolkodasban. Olyan dolgok kozott teremtek kapcsolatot ami sokszor csak nagyon sok attetelen keresztul ertelmezheto, mintha tobbszorosen bekodolnam a mondanivalomat. Elnezest ezert de maskepp nem mukodik, es erdekes mondon ezeken a dolgokon agyalnak azok akik megprobaljak dekodolni a mondandom. Remelem sokszor sikerul nekeik mert, ha sikerul egy nagyon erdekes erzes koveti alltalaban kivancsisag :R

(#44) proci985 válasza #90088192 (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

alapvetoen realis probalok maradni. zeneles jo dolog, kreativitast szinten ki kell elni, de ettol fuggetlenul maradnak szamlak.

en egyebkent nem tudom mit keresek, de meg tudom kulonboztetni, hogy mi az amit szeretek es mi az amit nem. ami hangulatfuggo is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) #90088192 válasza proci985 (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha eszrevetted, ez a tudom mi jo nekem, folyamatosan valtozik. Vagyis igen hangulatfuggo is, de egyre melyebben gondolkodsz rajta, egyre komplexebbe tesz mert elkezdenek az okok is erdekelni, miert ez tetszik? SZVSZ

(#46) #90088192


#90088192
törölt tag

Megtalaltam a hivatkozast a zene miert olyan komplikalt minden szempontbol a valasz 7.53 nal van

(#47) Kasya válasza UnA (#4) üzenetére


Kasya
nagyúr

De nincs jobb a korai Debussy-nal :D

(#48) lezso6 válasza #90088192 (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A sorozatgyilkos is hihetetlen átéléssel és érzelmi eufória közt gyilkolja meg áldozatait. Ezzel arra akarok utalni, hogy hiába szeret valaki valamit csinálni, attól még lehet káros. Lehet ő jól érzi magát, de eközben emberi életeket tehet tönkre.

Most jött épp szembe velem Dorina - Buli, Buli száma. Hát ez fantasztikus, biztos imádja csinálni ezt ez a 13 éves kislány. De gyakorlatilag arra kondícionál, hogy sose lehet elég korán elkezdeni az alkoholizmust, mondjuk 10-12 évesen.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) lezso6 válasza #90088192 (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, hogy komplikált dolog a zenehallgatás. Ha választanom kéne, hogy megvakuljak vagy megsüketüljek, akkor pont ezért nagyon nehéz döntés előtt állnék. Sokan inkább a süketülést választanák, de én nem tudom, a zene mindenem. :)

De a fülbemászó dallam az pont nem egy jó tulajdonság. Mi van akkor az utálom, és nem tudom kiverni a fejemből? :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) Dilikutya válasza lezso6 (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az pont arra nevel, hogy amíg nincs meg a kettes, nem mehetsz bulizni. És végül még jobban is teljesít. A lakótelepi gyökér ritmikailag selejtes kamugengszter repperek rosszabbak. Vagy pl. Kis Grófó is. Meg akadnak még páran.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51) lezso6 válasza Dilikutya (#50) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És te komolyan is gondolod, hogy a gyereknek ez marad meg belőle? :D Egyébként ha meg is van a kettes (ami amúgy hármas, de négyes lett), 18 év alatt akkor sem szabad alkoholt fogyasztani. Jó, tőlem 16 éves korban már belefér, de 13 évesen? Ráadásul erre a lányra mindig a kisebbek fognak felnézni, azaz a 10-12 éves korosztály.

Nem jogosít fel semmilyen bizonyítvány arra, hogy kiskorúként alkoholt fogyassz. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#52) #90088192 válasza lezso6 (#48) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez az a pont ahol elvalnak a dolgok, mivel az az erzelmi inditatas is helyes(ne ertsd felre, a belso logikaja szerint) ezert nincs elrettento ereje a buntetesnek, hiszen nincs tudataban annak, hogy az rossz(ez a baj az emberek tobbsege nem erti meg a legkissebb mertekben sem a sajat mukodeset, igy nem tudja ertelmezni embertarsainak mukodeset, illetve motivacioit).
A lenyeg a zene jo dolog barmelyik oldalrol nezzuk, a kerdes eppen kinek mi.
Azt neked kell kitalalnod, es erzezend mi jot csinal veled. :R

[ Szerkesztve ]

(#53) #90088192 válasza lezso6 (#49) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudom mirol beszelsz, inkabb ugy fogalmaznek ha valasztani kell akkor a 3. ut, nem akarok elni egyik nelkul sem. Mert akkor nincs ertelme nagyon, sajnos tudom ez nagyon onzon hangzik hiszen hanyan elnek sajnos igy vagy ugy, de ha egyszer belekostoltal, olyan addiktiv, hogy nem lehet csak ugy letenni.
Remelem senkinek soha nem kell ezen keresztulmennie.

(#54) UnA válasza lezso6 (#49) üzenetére


UnA
Korrektor

Mi van akkor az utálom, és nem tudom kiverni a fejemből?"

Az csak annyit jelent, hogy valójában tetszik, de a tanult vagy felvett kulturális preferenciáid miatt mégis el akarod utasítani :P

(#55) Kisgépkezelő válasza UnA (#54) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem sokkal inkább a zene bonyolultságától függ, mert sokkal könnyebben megmaradnak bennem ilyen középtempós puttyogások, mint amikor négy hangszer négy különböző szólamot játszik "ludicous speed"-en. Középtempós puttyogások meg leginkább a rádiókompatibilis popzenében vannak, de ott néha napjában háromszor is lejátsszák ugyanazt, hogy biztos megjegyezd a zenei alap mindhárom hangját egy életre. Volt egy munkahelyem ahol a kolégák szerettek zenét hallgatni az egyik simertebb országos csatornán, ahol szokásuk volt az épp aktuális slágert egy 8 órás munkanap alatt akár háromszor is lejátszani. Még írtam is a csatornának, hogy nem lehetne e, hogy csinálnak egy excel táblát, és ha reggel nyolckor lement az épp menő Adél szám, akkor ki x-elik arra a napra, de még csak nem is válaszoltak a szemetek. Zajterroristák :O! Kénytelen voltam a végén munkahelyet váltani. (Na jó azért a magasabb fizetés is számított egy egész kicsit. :D )

(#56) Fred23


Fred23
nagyúr

Sokáig nyitott voltam mindenre, napokat töltöttem azzal, hogy új zenéket, előadókat fedezzek fel. Hallgattam így leggyakrabban, ami tetszett. Aztán az értelmezésre / jelentésre, és a rám tett hatásra helyeztem a hangsúlyt, ennek fényében pedig elutasítottam egy halom olyan zenét is, amit amúgy nagyon szerettem. Ez segített lezárni olyan pszichológiai utakat, vágyakat, megoldási módszereket, életstratégiákat, amiket tudatosan erre ítéltem. Bizonyos hatásoknak érdemes kitenni magam, másoknak pedig nem. Tudom, milyen ember akarok lenni, és azt is, hogy a zene tud nekem segíteni -de ártani is. Vagyis nálam már évek óta a zene hatása az elsődleges szempont, megelőzi az élvezet szempontját kicsivel. Persze talán egyértelmű, hogy utóbbi is nagyon fontos. Nevelem magam a zenével tudatos választásaimnak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#57) Dilikutya válasza Kisgépkezelő (#55) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem nincs gondom egy Cannibal Corpse vagy Slayer dal dúdolásával sem, de egy Rihannával már bajban lennék. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#58) kemotox


kemotox
addikt

Annyira túl lihegitek ezt a zene dolgot. Nincs itt semmi misztikus dolog. Baromi egyszerű. Aki más zenét hallgat, mint én, annak szar az ízlése ;]

(#59) Kisgépkezelő válasza Dilikutya (#57) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én a múltkor rájöttem, hogy nem tudok annyira gyorsan dúdolni, hogy death metált dúdoljak. Itt ott már a régi thrash klasszikusokkal is gondjaim vannak. Nálam valahol ott áll meg a tudomány, hogy "töp töröröröp töröröröp..." Pedig a múltkori pesti koncert után eléggé ráfüggtem a Beyond Creationre, de valahogy nem sikerül dúdolnom. :D

(#60) laskr99


laskr99
addikt

Hát én nem tudom magam mi lennék.

Főleg metált hallgatok de abból is sok félét. Pld: Ettől a hideg is ráz de Ezzel semmi bajom vagy ez egy szemét de ez jó.

Vagy: Ez tetszik(lezso ezt ajánlom neked) de ez nekem a háttérzaj szintje,mintha csiszolnának

Vagy: Ez tetszik de ez már zaj.

Elektronikus zenéből nagyon keveset hallgatok, rap még kevésbé és pop annál is. Főleg a az első kategória a jó. Én ha valaki berakja a csiszolást én az emberrel együtt vágnám ki az utcára a hangkeltőjét. Nálam ezek okozzák a fejfájást 2 perc után. Aki meg kitalálta annak a feje fölött csiszolnék,kalapálnék 24/7 hogy érezze a törődést. A hangszer közreműködéses dolgokra vevő vagyok pl Ez az egyik kedvencem,de a japánt se vetem meg. Rock-Metál téren mindenevő vagyok főleg ha kicsi szimfonikus elem van benne. Vagy ezt a műfajt sem: [link]

Meg a klarinétozásom miatt az ilyet: [link] Volt mikor 4 évszak ment órán senki se szerette de én igen :D

[ Szerkesztve ]

(#61) proci985 válasza Kisgépkezelő (#59) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ezert szeretem pl az ulvert, 1:00nal akusztikus gitarral segitenek be, hogy tudd dudolni, hogy aztan ne csak az akusztikus gitart duplazzak meg, hanem a dobot is.

laskr99: az utolso kigyobuvolosre meg a zajra csak annyit mondanek, hogy jahba - snakecharmer (mint egy osregi breakcore/dnb himnusz)

btw, metal is lehet elektronikus gyokeru es neha nem egyertelmuek a hatarok. pl ott az industrial metalNiN, ott a cyberpunk gyokeru digital hardcoreaz Atari Teenage Riot, ott synthpop-noise Crystal Castles (ugye feltunik a grudge hivatkozas Cobain szemuvegevel), vagy amikor az iron maiden es a breakcore talalkozott az utolso dj skull vomiton.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#62) laskr99 válasza proci985 (#61) üzenetére


laskr99
addikt

Nem tetszik, csak példa volt, de van még: Fejkopogtatás művészete

(#63) laskr99 válasza proci985 (#61) üzenetére


laskr99
addikt

Háát a felsoroltak semelyik nem tetszik :D Az utolsó az meg szimplán nekem fura.

(#64) proci985 válasza laskr99 (#62) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

durva, laidback luket anno en meg oldschool tech house producerkent ismertem valahol a 2000res evek fordulojan.

modern edm djk egyebkent feleannyira se kemenyek vagy extremek mint az elsore tunhet.

(#63) laskr99 ja par erosen hangulatfuggo, bar a crystal castles nekem anno kb az utolso loket volt 2016ban szigetre menni.

az utolso az tenyleg, nagyon bizarr.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65) laskr99 válasza proci985 (#64) üzenetére


laskr99
addikt

De pl nekem, mikor haverom mutatta ezt: BFMV, akkor én azt mondtam,hogy mi ez a durva üvöltés, de 2 nap kellett ,hogy megfogjon, azóta imádom, és már ez is semmi nekem. Meg ezt se vetem meg, tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#66) laskr99 válasza kemotox (#58) üzenetére


laskr99
addikt

kb én is így vagyok vele :DD

(#67) lezso6 válasza laskr99 (#60) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na az ilyen dubstepektől kapok agyhalált. :D Nem szeretem az ilyen nagyon happy valamiket. Ha képpel kell illusztrálni, akkor számomra ilyen:

Én meg ilyet hallgatok: :DDD

Na, de pár példa is legyen már, hogy én kb miket szoktam hallgatni... :))

Darák:

átlag dara, nagyon dara, sötét humorú dara, oldschool mindfuck dara,
goába hajló dara

Lájtosabbak:

lájtosabb, finomabb valami, vicces izé, nagyon lájtos valami, ilyesmiből el tudnék viselni többet, kicsit már plüssdinósabb

De a liquidet nem szeretem, mert az esetek 90%-ban nyál, igénytelenül összerakva, és szinte semmi autonóm nincs bennük, sokszor csak összeollózzák. Pl amikor felismerem, hogy egy elő legyártott packból tosszák be 1:1 a drumloopot, akkor hülyét kapok. Persze van kivétel, ami tényleg jó, de ritka. Utóbbi időben emiatt már nagyon elmonzdulham dara irányba, de manapság már abból is elég kevés a számomra jó, a legtöbb agyatlan csilimpolás, flexelés, stb. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#68) Kisgépkezelő válasza proci985 (#64) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én mondjuk csak metált hallgatok, de azért kíváncsiságból megnézegettem, hogy hogy csinálják, hogy "játsszák" élőben az elektronikus zenéket. Még a Virtual DJ-t is kipróbáltam és pár óra után már egész profin tudtam DJ Antonyót és Tudzsámót mixelni, csak Sepulturát nem tudtam Gojirával, mert addig nem jutottam el, hogy hogy kell különböző hangnemű és tempójú számokat összemixelni. Az EDM műfajt viszont azóta nem tudom komolyan venni, mert egy dj-k és producerek alkotási módszereivel foglalkozó videosorozat egy részeként láttam, hogy Martin Garrix hogy kattintgat össze egy számot. Mondjuk a többi nagy név sem bonyolította túl, de ő konkrétan kirakott három-négy hangot fl studióban és addig rakosgatta rá az effekteket, amíg elég "agresszif" nem lett a hangzás. De amikor élőben tekergetik a potikat mint a hülye, egy be sem dugott keverőpulton, miközben egy macbookról megy a puttyogósmix.mp3, az se kutya.

(#69) proci985 válasza Kisgépkezelő (#68) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

martin garrixot lattam eloben, nem volt jo:), le is leptunk. de otthagytuk david guettat is.

egyebkent foglalkoztam en is zeneszerkesztessel / djzessel meg regen, az EDM kb a lakossagi trance utodja es ahhoz hasonloan szogeccerusegu. vannak ugyesek a teruleten belul (deadmau5 vagy major lazer producerkent), de djkent pl ott sven väth vagy egy ancient methods. boys noizet 2016ban lattam, o is zsenialis volt.

De amikor élőben tekergetik a potikat mint a hülye, egy be sem dugott keverőpulton, miközben egy macbookról megy a puttyogósmix.mp3, az se kutya.
az kb hasonlo, mint kiallni koncertezni egy nem bedugott gitarral es kb ugyanolyan a respectje.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70) lezso6 válasza Kisgépkezelő (#68) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb háromféle DJ van:

1. battle DJ (bakelittel nyomja és baromi ügyesnek kell lenni)
2. keverő DJ (folyamatos zene a cél, hangulatot teremteni, rengeteg kreativitással)
3. suttyó semmirekellő, aki csak odaáll, s megnyomja a play gombot, majd nekiáll rázni magát

Én is a kettes típusba tartozom. Tuctucot valóban egyszerű keverni, nem is igazán mozgat, viszont tört zenéket már jóval izgalmasabb, nehezebb. Én csak utóbbit szoktam, mert az ténylegesen kihívás jól csinálni, sokszor 3-4 szám is megy egyszerre.

Meg manapság rengeteg ilyen sokgombos valami van, amivel sokszor DAW-ot is vezérelnek, így a live még autentikusabb, nem csak lejátszanak pár számot összekeverve - na nem mintha az olyan könnyű lenne.

DAW-os zenealkotókból két alaptípus van:

1. Összeollózós (gyári samplékból összehány valamit, bárki tud ilyet)
2. Szinte mindent nulláról szintetizálós (maximálisan autonóm)

És akkor van még ezek keveréke, valamilyen átmenete.

Én szintén a másodikat próbálom csinálni, ezt tartom a legszínvonalasabb iránynak. Itt azért van munka a számokban, mert az szinte összes hangszer hangját (beleértve az ütőseket is) is te állítod elő, nulláról, viszont amit csinálsz az teljesen a tiéd. Az más kérdés, hogy az eredmény kinek tetszik. :DDD Martin Garrix ősuttyósága egyébként ebből a szempontból viszonylag igényes.

Azért az a pár kattintás kevés, tudni is kell, hogy hova kattintasz. Rengeteg mindent meg kell tanulni ahhoz, hogy tudjál érdemi zenét csinálni. Ez tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#71) laskr99 válasza lezso6 (#67) üzenetére


laskr99
addikt

Na ez nekem a WTF kategória :DDD Ami még jó: [link]

(#72) lezso6 válasza laskr99 (#71) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jajj, de sok plüssdínó. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#73) Geri Bátyó válasza #90088192 (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Teljesen értem amit írsz. :K Én máshol találtam meg azt, ami nekem megfelel. Valamiért a metálzenét őszintébbnek érzem. Nagy kedvencem a Tool, ami szerintem a metál zene csúcsa volt, az összetettségét és az érzelmekre gyakorolt hatását tekintve. Pedig inkább a keményebbeket szeretem.
Tool - Right in Two

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#74) erer1000


erer1000
őstag

kérdezték tőlem milyen zenéket szeretek hallgatni, műfajilag , és nehezen tudtam behatárolni.

egy vizsgára/zhra készülő nap így néz ki:

délelőtt, kb 1ig fullbeat tape, lofi hiphop
utána 1-4 közt kb áttéved a lejátszási lista a nem is tudom milyen műfaj pontosan Coccolino Deep, és társaira
innen egy lépés a Worakls, N'to, és hasonlók
és már este 7 környéke van, ahol átevezünk a Minimalok, Silaz, Dark Monkey Music, Kenessey, Droplex majd a tényleg ilyen kattogós minimalok
majd este 11-12 körül bejönnek a levezetésnek szánt CryoChamber-es Dark Ambient, Frost Ambient és hasonlók.

néha Woraklsék helyett egy kis Nightcore, Scooter, régebbi klasszikusok,és minimal előtt a mai megborulós mixek.

ahogy fárad az ember, úgy kell egyre merészebb zenékre menni, hogy legyen mi ébren tartson, végén meg éjszakai fényes, nyugalmasabb hogy aludni is lehessen :)

már a YT be is tanulta kb, elindítom, és előbb utóbb , max 1-2 kattintásos rásegítéssel eljut a végállomásig ahogy felvázoltam :)

úgyhogy a mai napig nehéz válaszolnom pár szóban hogy milyen műfajt hallgatok, amikor néhánynak nem is tudom a megnevezését :B :B

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#75) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt hiszem megtaláltam a számot, ami remekül illusztrálja, hogy mi problémám a popzenével. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#76) #07538176


#07538176
törölt tag

Sziasztok!

Nem mondhatom, hogy "mindenevő" vagyok a zene terén, például a metált, és a rockot nem szeretem, mivel ezen zenei műfaj nem az én stílusom. Persze nem arra gondolok, h esetleg sz*r lenne, de tényleg nem az én ízlésem, nem tehetek róla.
Főként pop-ot hallgatok, ezen a téren többféle előadótól. 98%-ban külföldiektől, a magyarok számomra valahogy nem szimpatikusak. Egy-két olyan szám van, ami "hazai", és tényleg bejön, ezek nagyon ritkán fordulnak elő. Ha már magyar énekesek, akkor azért megjegyezném, hogy a 2017-es X-Faktor nekem nem tetszett, a mentorokról is meg van a (negatív) véleményem.
Mostanában néha kpop-ot is hallgatok, a Red Velvetet név szerint. Lehet, hogy hülyének tűnök, de igen, ilyet is hallgatok.

A klasszikus, régi zenéket is szeretem. Pachelbel, Vivaldi, stb. A személyes kedvencem a Canon in D, de a Négy Évszak is az egyik kedvencem. :)

[ Szerkesztve ]

(#77) Geri Bátyó válasza lezso6 (#75) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igazság szerint minden zenei stílusnak a nagy része fantáziátlan utánzás. Az előadók túlnyomó többsége meg sem próbál egyedit csinálni, csak csinál valamit, amit el tud adni. Ahogy fentebb írtam, én metál rajongó vagyok, de annak is a nagy része szar. Ez van. Meg kell találni azt, ami jó.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#78) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Aki másokat minősít zenei ízlés alapján, az önmagát minősíti...
Mondjuk kíváncsi lennék velem mire menne, mert bár mindenevő én sem vagyok, de szerintem minden műfajból találnék olyat, ami tetszene (igen, még lakodalmasból is).
Azt még hozzátenném, hogy "hifizek", így sok esetben nem is magával a zenével lenne bajom, hanem annak (felvételi) minőségével.

[ Szerkesztve ]

(#79) Toncsi válasza Toncsi (#78) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

És akkor itt megérkeztünk az igényességhez. Sok metál, mint például a (#22) Kisgépkezelő által linkelt is számomra azért hallgathatatlan, mert egy dinamikátlan, részlettelen zajjá mosódik össze. Nem feltétlen a zene nem tetszik, inkább a "minősége" riaszt el.

(#80) #90088192 válasza Toncsi (#78) üzenetére


#90088192
törölt tag

Aki másokat minősít zenei ízlés alapján, az önmagát minősíti...

Ez termeszetes is, hiszen az itelet mindig a mi gondolatmenetunk menten szuletik arrol az egyenrol akirol iteletet mondunk.

Az hogy minden erdekel, valamilyen szinten elve egy olyan pozitivum ami elve erdekesse teszi az egyent. Valoszinu, ezt ki lehet terjeszteni az egesz eletedre, valoszinu nagyon nagy beleerzo kepesseged van, hiszen ez kell ahhoz, hogy ertekelni tudjad a kulonbozo muveket. Toleranciad igen szeles skalan mozog emberekkel kapcsolatban, es valoszinu nem vagy aggressziv hiszen a zene hihetetlen stressszoldokent funkcional, szereted az allatokat, es tiszteled is oket.
Hogy mit tartasz fontosnak, nehez megitelni, nem kovettem a hozzaszolasaidat. A HIFI a maximalista jellemzoje, emellet nagyon is buszke vagy arra amit csinalsz, es elvezed is, mert ez a lenyege a zenenek, olyan pozitiv visszacsatolast kapsz ami feler egy fuggoseggel. Eddig szinte az osszes zenerajongo baratom, valamifajta fuggosegben szenved, azon felul amit a zene nyujt, pont a nagy erzelmi kapacitas miatt. :R

Nem akarlak kiteregetni, meg hat ahogy irtam magam sem vagyok egy tevedhetetlen leny, de nekem ezek a dolgok jonnek le abbol amit irsz, ezert irtam, elve egy olyan kiindulasi alap ami erdekesse tesz, es ez mar motival a masik jobbani megismeresere :K

(#81) Toncsi válasza #90088192 (#80) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

"Tudom az nem zene tanítás amit az iskolákban végeznek, de hagyjuk, ..."

Perpill egy zeneiskolában dolgozok, kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban a véleményedre, szeretném, ha kifejtenéd (akár privátban is).

(#82) Kisgépkezelő válasza Toncsi (#79) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Pedig az elmúlt évek egyik legtehetségesebb death metál bandája. Csak kb háromszor olyan gyorsan játszanak mint bárki más, ezért nem épp "plüssdínós" a hangzásuk.

(#83) lezso6 válasza Kisgépkezelő (#82) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Youtube minőségnél több kell az ilyennek. Mondjuk én nem szeretem az ilyen metált, igazi tranzienspornó. DnB-be kb ilyesminek vagy tetszőleges egyéb Current Value előadó által kreált skullstepnek felel meg. Nekem ez már nagyon sok. :DDD

Egyébként amikor egy adott stílusból veszünk valami nagyon sötétett, akkor néha elég vicces crossoverek születnek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#84) G-Guts válasza Toncsi (#81) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Ne csak privátban, ha lehet. Én is kíváncsi vagyok.

(#85) proci985 válasza lezso6 (#83) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mondjuk a legdurvabb ilyen szempontbol meg mindig a Rossz csillag alatt szuletett Venetian Snarestol.

ott a Hajnal, ami osszehozza a bravurt az amen breaks, Bartók, Stravinsky es Paganini kombinaciojaval.

vagy ott az Ongyilkos vasarnap, ami a Szomorú vasárnap Billie Holliday fele coverjet hasznalja.

(mondjuk youtubeon tenyleg nem jon annyira at)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#86) #90088192 válasza G-Guts (#84) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos lemaradtal :( EN oldalamrol rendben van ha bemasolja ide is :)

(#87) G-Guts válasza #90088192 (#86) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Amit Te kifejtettél azt ide nyugodtan kiírhatod.

(#88) #90088192 válasza G-Guts (#87) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sajnos veletlenul kitoroltem, :O ezert inkabb megkerem, hogy masolja be ha lehetseges...

(#89) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Bemásolom a privátot:
1.:
A mondatot magát nagy általánosságban értetem, vagyis sima alt. isk. szinten például, nem szemelyi támadásnak szántam. :R

Saját tapasztalat, nem arra hívjak fel a figyelmet, hogy Neked mit jelent a zene, hanem dogmatikus analíziseket varnak, hiszen az értékelhető. Ugyan ez a szolfézs oktatás baja SZVSZ, igen elengedhetetlen része hiszen másképp nem tudjuk leírni a gondolatainkat(zenei), de először rá kell vezetni a gyereket arra, hogy egyáltalán érdekelje. Itt arra gondolok ez lehet kombináció, pl Agnes Vanilla - Jozsef Attila album (vagy Don Mcleane starry starry night vagy sorolhatnám mert embere válogatja de pl Leonard Cohen a szövegei miatt is egyszerűen felbecsülhetetlen), ahol igen is sikerült a zenét az irodalommal úgy ötvözni, hogy az sokszor szívbemarkoló. A baj hogy ezt mint osztálytermi foglalkozást SZVSZ nem lehet megoldani, mert a kötelező társadalmi elvarások köze nem fér bele a pityergő kisdiák látványa, aki meghatódott, és persze az osztálytársak szénné cinkelnek sajnos. Ezt latom mint fő problémát a zeneoktatással, hiszen amit tanítani szeretnetek(En értem miért és egyet is értek a klasszikus zenével kezdődő oktatással) pont az ellenkezőjét éri el, nagyon kicsi lesz azon diákok száma aki egyáltalán elgondolkozik azon, hogy meggyszer hallgasson klasszikust, mert ugye az "tré"...
Az énekhang a másik baj amit erőltették, nálam is, egyszerűen megalázó, ha tudod nem tudsz énekelni, és többiek röhögnek rajtad. Persze egy másik közegben az ember szívesen kipróbálja magát, de megint csak a felfogassál van a bajom, "KÖTELEZŐ". Tudom amíg meg nem próbálom addig honnan tudjam, hogy milyen hangom van?
Miért akarom én azt tudni ha elve nem érdekel? inkább ennek kellene a kérdésnek lennie SZVSZ
Aki zeneiskolába megy az megint teljesen más kategória, arról semmi tapasztalatom nincs így nyilatkozni sem tudok, ha van kedved írhatnál róla mert engem pl érdekelne.

A végszó részemről, én megfordítanám a sorrendet, a mai POP zenei kategóriákat(mondjuk max 4-5 agát de ugye ez idő kérdése) elkezdenem bemutatni, és visszafele be szűkíteni, a gyökerek fele, vagyis hogy a diák értse, azt amit most hallgat az gyakorlatilag visszavezethető az első mellet verő ősemberig.... :R

Remélem nem írtam semmi bántót, nem volt szándékomban, egyszerűen Nekem ezek voltak a problémáim a zeneoktatással.

2.:
Amit írtam a fordított megközelítésről, kifejtem egy kicsit jobban ha érdekel természetesen saját élmény:

Shane54(Csaszar Elod ha jól sejtem) - Equinox c száma, ez volt a első találkozás amire emlékszem . Sokáig hallgattam, kerestem hasonlókat...aztán ahogy egyre több lehetőségem volt egyre többet kutattam, megtaláltam az "eredeti" verziót JMJ alltal. Elvarázsolt az eredeti, azóta sem hallgattam meg a feldolgozást. Hearth Attack- I was made for loving you baby, ugyan ez. Aztán tovább leptem és meg mélyebbre túrtam, addig amíg el nem jutottam J.S Bach orgonaműveihez. Nekem ott kezdődik a zene, és most mar mindenhol hallom, milyen reszelteket vettek át a jelenkori előadok, illetve milyen újításokat tesznek le az asztalra.

Vagyis azt kellene megérteni, a diákoknak, a mai szegregált, kategóriába zsúfolt és csúfolt zenei igények valójában sokkalta több szinten fonódnak össze mint azt el tudjak képzelni elsőre.
Ezért nem tudok magam sem azt mondani egy kategóriára hogy szar. Mert pl a jazz-ben is olyan dolgokat hall az ember, hogy sokszor csak ül és csodálkozik, hogy ilyen van, a rock mennyire érzelmes valójában, a Dance/trance hogyan képes tudatállapotot módosítani, vagy Beethoven annak ellenére mekkora zseni volt, mennyire rétegigényt szolgált ki a precíz zenéjével.....Nekem ezt jelenti a zene és annak szeretet. Érzem és értem, nem az adatok tömkeleget memorizálom az előadókról és a számok elemzéséről, hanem próbálom áterezni azt a szituációt ami kiváltotta a mű meg születését.

Lehet az a baj ezt tanítani nem lehet....

(#90) lezso6 válasza Toncsi (#89) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor most egy gondolatébresztő mondat:

Annak idején a klasszikus zene volt a popzene. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#91) #77646080 válasza pető bá' (#3) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyezik a véleményünk, ugyanezt gondolom én is. 😃

(#92) Toncsi válasza lezso6 (#90) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Az első újságokba/magazinokba pedig írók, költők írtak...

[ Szerkesztve ]

(#93) lezso6 válasza Toncsi (#92) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, erről van szó. :) Manapság egyre jobban érvényesül az, hogy bárki lehet zenész, újságíró, stb. Csinálsz / csináltok valami zenét, s hamar eljut a tömegekhez. Garázs-zenekarból bármi lehet. Vagy ugyanez azokkal, akik csak leülnek egy DAW elé.

Számomra a zenében az a csodálatos, hogy mára teljesen elengedtük a gyeplőt, megszámlálhatatlanul sok stílus van. Persze ennek megvan az árnyoldala is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#94) Toncsi válasza lezso6 (#90) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Tessék megnézni Kovács András: Extázis 7–10-ig című filmjét ;)

Vannak benne vicces és örök érvényű jelenetek, gondolatok.

[ Szerkesztve ]

(#95) lezso6 válasza Toncsi (#94) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi. :R Én meg ajánlom a Vinyl-t, amiben olyan emberek keze is benne van, mint Martin Scorsese. Kár hogy az első évad lelőtték a sorozatot, zeneileg az egyik kedvenc korszakom a 70-es évek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#96) #90088192 válasza Toncsi (#89) üzenetére


#90088192
törölt tag

Koszonom :R

(#97) G-Guts válasza Toncsi (#89) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Köszi Neked és Agyturbina-nak is, hogy ezt megosztottátok!

(#98) Kisgépkezelő válasza lezso6 (#83) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Tulajdonképp létezik annyi legális és nem feltétlen legális bódítószer, ami után még talán élvezni is tudnám a dolgot. Valójában egy kiadós kocsmai mindenivás után én is zenei mindenevővé tudok vállni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.