Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Láttam egyszer egy filmet, ami nagy vonalakban arról szólt, hogy egy nép élt egy bolygón, aztán néhányan átjöttek a Földre, hogy megkeressék a legintelligensebb társadalmat itt, és Afrikában kötöttek ki egy primitív törzsnél. Most ezt nem azért mondom, mert egyetértek, hanem azért, mert nem jut eszembe a címe, és nagyon kellene :DD Valaki?

"volt idejük álmodozni, gondolkozni, és ezek csak az Övék volt. Nem volt ennyi kényszer....."
Nekem most is van időm álmodozni és gondolkozni mindenfélén, és ez csak az Enyém :P
Amit pedig magamon kényszernek érzek, az mind olyan, ami a saját érdekemet szolgálja: tanulni kell, edzeni, hogy ne legyek egy lusta disznó, olvasni, művelődni stb. Ha nem tudnám, hogy ezek az én javamat szolgálják, bizony isten nem csinálnám. De ide sorolható az adófizetés is, hiszen ha megfelelően működik a rendszer, akkor a befizetett adóból busás szolgáltatást kapok vissza. Lásd a skandináv államokat.

Az emberi civilizáció folyamatosan fejlődik, bár lassan, nagyon lassan. Egyes emberként értékelni és egészében átlátni az emberiséget: lehetetlen. Nem lehet örök igazságként megmondani, hogy mi helyes, mi nem, mi jó, mi rossz.
DE:
A XIX. századhoz képest az átlagember élete óriási minőségi javuláson ment keresztül. (Legalábbis az angolszász és az európai országokban.) Manapság ezeken a vidékeken nem az a jellemző, hogy az életben maradásért dolgozol napi 16 órát a bányában vagy a gyárban. Minél termelékenyebb,gazdagabb és egyenlőbb egy társadalom, annál nagyobb az egzisztenciális biztonság. Annál nagyobb teret enged a rendszer a saját, egyéni álmaid megvalósításának, a szárnypróbálgatásnak, mert te is tudod, hogy ott van a háló, ami megvéd, ha lezuhansz. Ezért (is) nagyon sikeresek a skandináv országok, és ugyanezért van nagy egyenlőtlenség az USA-ban. Mert nincs szociális háló. Ha jól sakkoztál, akkor sikeres és gazdag leszel (amíg el nem kell adnod az egészségügyi kezelésed fedezésére minden tulajdonodat), ha nem jól, akkor meg átlagos, vagy szegény.
Nem véletlenül mondják, hogy az az ország erős és sikeres, aminek nagy középosztálya van. Ebből ugye már a fényes magyar jövőre is lehet következtetni. :W

Az irány szerintem nagyon jó. Nyilván vannak kisiklások és olyan dolgok, amit instant kezelni kellene (globális felmelegedés például), de ha tartani tudjuk a technológiai fejlődésnek ezt a tempóját, akkor talán még van esélyünk. Mindig a technológián vagy a népvándorláson keresztül vezetett az út egy új korba. Ha a kettő közül lehet választani, inkább az előbbit részesítem előnyben.
Ami nekem nagyon nagy vágyam, az a szingularitás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.