Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elithun


elithun
őstag

Örülök, ha ezek után máshol is ezt szavazzák meg. Számomra picit túl nagy feneke van annak, hogy lehet-e két ember neve egy papíron vagy sem.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#2) #90088192 válasza elithun (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ebben egyetertunk, ezen mar reg tul kellet volna esni, csendben nyugodtan, pl Uj-Zeland esete.

(#3) solfilo


solfilo
veterán

A szavazók 62%-os támogatása és a nem ausztráliai születésűek 50%-os arányának kapcsolatát kicsit jobban kifejthetnéd, nekem legalább is nem világos. :)

solfilo

(#4) #90088192 válasza solfilo (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Amire utalni szeretnek, gyakorlatilag minden masodik polgar bevandorlo, a nepesseg 33%-a 0-18 ev 33% 19-65ev es 33% 65 ev feletti(ezt kb 4-5 eve olvastam), vagyis a szavazobazis kb fele eleve migrans, persze ez az En lekepzesem ami nem reprezentativ.

Az osszefugges. az lenne ha evente kb 200e embert engednek be(ebben benne vannak a gyerekek is) az orszagba, aminek a lakossaga kb 22 millio akkor a 0-18 evig terjedoknel ha azt feltetelezzuk minden generaciobol kb ugyanannyi szemely(ami igen esszeru szerintem) van, akkor evente tobb ember nagykorusodik mint amennyi uj szavazo erkezik(itt most eltekinetk a kb 4 eves eltolodastol mig allampolgarokka valnak, de a tendencia mar 10 evvel ezelott is ugyan ez volt) igy ami most 62% az kb 10 eve meg az 50% sem erte el.

Nagy vonalakban ez azt akarna jelenteni, annak ellenere mindenki mast hoz mashonnan, maga a neveles, ebben a kozegben valo felnoves, egy eleg jo iranyba tereli a tarsadalom egeszet, es ahelyett, hogy a bevandorlok nagyon el klikkesednenek, inkabb sikerul oket beolvasztani.
Amit irok nagyban SAJAT tapasztalat, es Tudom hogy van rengeteg ellenpelda is, DE a szamok olyan Tendenciat mutatnak Szamomra ami ezt igazolja. A bevandorlasi politika miatt kellet ennyit varni erre, pont a fentiek okan, mert volt idoszak amikor ez nem tortenhetett volna meg

Remelem ez segit egy kicsit

(#5) solfilo válasza #90088192 (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, így világosabb a dolog, nagyrészt egyet is tudok érteni vele. :)

solfilo

(#6) #90088192 válasza solfilo (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nincs mit :)
En is koszonom hogy felhivtad a figyelmemet, Szamomra ez eleg trivialis, nem gondoltam bele hogy masnak nem.

(#7) solfilo válasza #90088192 (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Túl tömören fogalmaztál (nekem), ezért kértem kis bővítést. :)

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.