Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Szia!

Elgondolkodtató, amit írsz, gyakorlatilag fenekestül kifordítod a társadalmat, kirázod belőle a fejlődés során kialakult cseppeket és ezt az egész rozsdás kotyvalékot teljesen más nézőpontból vizsgálod.
Picit nehéz volt követni, mert csapongott, így én egy kérdésre tudok neked válaszolni: a megfelelésre.

Tapasztalataim szerint az tudja kivonni magát ez alól a társadalmi elvárás, megfelelési kényszer alól, aki természetéből adódóan szélsőségesen autonóm személyiséggel rendelkezik. Ha úgy tetszik büszkeségből csinálja azért is az ellenkezőjét az elvártnak, vagy ignorálja az egészet. Az antiszociális, introvertált jellem itt előny.
Személyes példa: amikor kisiskolás voltam, akkor farsangkor és egyéb ilyen eseményekkor a nebulók 99%-a ment "bulizni" vagy mit. Mit csinált muszurkefalka? Leült egy sarokban a folyosó végén és Harry Pottert olvasott. Vagy elment sakkozni egy másik random nebuló nagypapájával :DDD
Legszívesebben el se mentem volna, de mivel édesanyám volt általában a szervező, és neki végig ott kellett maradnia, ezért muszáj voltam.
Ezekre a személyekre jellemző, hogy bitang mód nehezen befolyásolhatóak, és kitartanak a saját meglátásuk mellett. (A makacsságnak van negatív vonzata is, de a Te kontextusodban egyértelműen pozitív jellemző.)
Azok tudják kivonni magukat e társadalmi megfelelési kényszer alól, akik erősek, autonómok, függetlenek, és a mikroközösségük, propaganda, sajtó, médiumok stb. által igen kevéssé, vagy egyáltalán nem befolyásolhatóak. Ehhez mérhetetlen kitartásra és magabiztosságra van szükség, mert amikor egy 30 fős csoportban 29-en mondják azt, hogy X, de Te kitartasz az Y mellett, mert tudod, hogy igazad van, ahhoz nagyon-nagyon nagy magabiztosság kell abban az Y-ban.
Gyakorlatilag a nyájjal szemben bégetsz. És ez nehéz. Nagyon nehéz. De megéri.
Az meg aki béget a nyájjal, meg is érdemli. Én irtózom attól, hogy bármi olyannal, amivel nem értek egyet közösséget vállaljak, csak azért mert sokan mondják. Nem tűröm az autokratikus, diktatorikus viselkedést, vezetési stílust sem. Azt hiszem Sztálin, Hitler első célpontjai között szerepeltem volna.

Ajánlom neked a Szociálpszichológia tudományát (Zimbardo, Milgram, Sherif, Asch stb. kísérleteit, amelyek a csoportnyomást, az egyén csoportban történő viselkedésmintázatának változását vizsgálja.)

Hallgattam fél évig ezt a tantárgyat, az alapszakom egyik leghasznosabb tárgya volt. (Egyébként a szakomhoz köze nem volt.)

Én tartom magamról azt, amit fent kifejtettem. Próbálhatsz akárhogy meggyőzni, de ha nem látom be, hogy az a viselkedés nekem is érdekem, vagy van benne ráció, értelem, logika - magyarul alátámasztható erős érvekkel, akkor nem fogok úgy viselkedni. Az meg pláne nem érv, hogy a társadalom ezt várja el. Na ne röhögtess kérlek :N

Nyilván a köztéri vizelést én se támogatom ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.