Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Érdekes volt..

de .. 1 kérdés:
Melyik napra kéred a máglyát? Sűrű a program, de ha gondolod még elintézhetjük karácsony előtt. Ha te is igyekszel betanulhatod addigra a szereped, hogy a közönség is jól szórakozzon.
;]

Egyébként ez a téma érdekes tud lenni (egyeseknek).. Magam részéről jó időn át "kerestem a helyem", és a buddhizmus lett olyan ami, bár konkrét válaszokat nem adott, de legalább feltette ugyan azokat a kérdéseket (is) ami bennem is felmerült eme "élet tengerével" kapcsolatosan... Ha volt is válasza valamire azt mondta, hogy ne higgyük el amit mond, csak ha magunk is megbizonyosodtunk róla.. Végül is, számomra ez egy korrekt álláspont volt.

Más kérdés, hogy szerintem "sajnos" a buddhizmust is erősen átjárja egy "dogmatikus" vonal.. bár talán kevésbé mint más vallást.. Bár ezeket kellő ismerettel szerintem le lehet róluk "hántolni", noha jelenlétük sokak számára "mankó" lehet a megértéshez és gyakorláshoz.. azok nélkül a buddhizmus meg akár egy élet filozófia is tud lenni.. pl. bizonyos helyzetekben hogyan viselkedjek, mire figyeljek, mi fontos, mi nem...

Aztán ezen dolgokat megtanulva észrevettem, hogy más vallásokban is megvannak ezen motívumok, csak esetenként erősebben bevonva "dogmatikus mázzal"..

.. és sok a tévhit a nem ismert dolgok iránt másokkal kapcsolatosan... óóó azok az arcok amikor mondtam pár ismerősömnek akikkel beszélgettem, hogy buddhizmust tanulok...
.. mostanság sajnos az iszlám vallást érik ezen erős érvek.. alaptalanul, néhány fanatikus csoport miatt... kb. ez olyan mint ha a kereszténységet egykoron a keresztes lovagok miatt ítélték volna meg.. bár lehetséges, hogy így volt (nem voltak azok se szentek.. ittak/kúrtak amerre jártak... ez az emberi természet, főleg "bandában" és "túlerőben" .. hisz sokan csak szerencsét menni csináltak a keresztes háborúkba).

de utóbbi téma is messzire visz.. sőt az egész.. nem egy fejezetet, de egy könyvespolcot is meg lehetne tömni csak egy itteni beszélgetéssel erről az egészről...

.. de szerintem ez jó dolog...

Pár érdekesebb film "talán a témában":
[Brian élete]
[Az élet értelme]
[Az őslakó] (mondjuk én angolul néztem még meg, nem tudom milyen a szinkronja)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.