Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ellia


Ellia
addikt

Töltött káposzta! ;]

(#2) #90088192 válasza Ellia (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az ev többi napján nem okoz neked semmi boldogságot a töltött káposzta :Y

(#3) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Tarthatnék én Karácsonyt november 8-án, vagy szeptember 15-én is. Megbeszélném magammal, hogy ezután nekem ez az ünnep. Nekem, egyedül. A decemberi napforduló viszont milliók ünnepe. Már Krisztus előtt is ünnep volt.Nekem már a nagyanyám se volt vallásos, ebből következik, hogy én se kaptam vallásos nevelést. Nekem nem vallási ünnep, egyszerűen csak hagyomány. Azt azért ne mond, hogy nincs szükség az ünnepekre! Valamivel meg kell szakítani a hétköznapokat. Valamiért az se mindegy, hogy egyszerűen elhatározom, hogy ma nem dolgozok, vagy másokkal együtt tartom meg az ünnepet. Nevezd akár csordaszellemnek, de nem mindegy. Közösséghez tartozni jó.

(#4) #90088192 válasza potyautas (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ebbe az irányba haladunk, elszakadunk a gyökerétől lassan amit nem tartok helytelennek.

Nagyon sok minden jobban jönne ki ha pl nem egyszerre mindenki rohanna kötelező szabadságra, hiszen így mindenki a túlarázott "kényszer" pihenőre megy, és a túlarázott learázott régi-uj pocikat veszi, és sorolhatnám napestig.
Attól nem érzed magad valahova tartozónak, hogy humán vagy, képes vagy gondolkodni, a fórumokon képes vagy beszélgetni? Ez mind Homo Sapiens Sapiens vagyis ember vagy SZVSZ, bar a csetbotok és az "AI" elég jól feljött a delfinek meg mar beelőztek.

Vagy a többi napon nem érzed magad a társadalom részének?

(#5) Viszlát


Viszlát
addikt

Például attól, hogy ilyenkor nálunk általában egy vagy két részletben összegyűlik egy helyre a nagyobb értelemben vett család, amit évközben szinte lehetetlen összelogisztikázni. Ja és közben nem csinálunk úgy mint akik megfejtették az életet és jobbak másoknál. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) Ellia válasza #90088192 (#2) üzenetére


Ellia
addikt

Dehogy nem, az bármikor :D Sajnos a nyitó hozzászólást nem lehet off-ba tenni.

Karácsonyt és a legtöbb nagyobb ünnepet én szvsz nem szeretem. Ennek az oka, hogy az egész csúnyán kifejezve "elkurvult" egy olyan irányba, amit nehezen tudok hosszútávon tolerálni. Persze lehet azt mondani, hogy ne foglalkozz vele - de az elég nehéz amikor már november közepén mindenhonnan a karácsonyi téma/díszítés/reklámok...stb sokaságával találkozik az ember....

Abban viszont szeretem, hogy a családot össze lehet normálisan rántani.

[ Szerkesztve ]

(#7) #90088192 válasza Viszlát (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez 1 nagyon jó érv, köszönöm :)
En sem gondolom hogy jobb vagyok bárkinél, és ez egész évre igaz ;] , csak ez az eszement kampány szerű agymenés ami a karácsonyt övezi és olyan fontossá teszi mostanában nehezen tudom hova tenni, vagyis tudom, de az meg ugye nagyon sok embernek fáj, így próbálok valamit a védelmükbe kitalálni, mert különben tényleg lealjasodik a népesség nagyon nagy százaléka Kényszer bevásárló troll üzemmódba a szememben.

Ahogy értelmezem, neked sem a a csili vili reklámozott/tanított nyavalyák miatt fontos, hanem a hozadéka a szabad időnek :R

(#8) #90088192 válasza Ellia (#6) üzenetére


#90088192
törölt tag

Második ember akinek az idő a fontos nem a körítés... Akkor nem értem minek a körítés és minek nyomjuk mint süket az ólajtót :F

Lehet En vagyok a Grincs ? Nem bánnám, mert akkor tuti zöld lennek :DD

[ Szerkesztve ]

(#9) 8th


8th
addikt

Az, hogy nem kell dolgozni.

#1: karácsony másnapján... [kép] :D

(#10) #90088192


#90088192
törölt tag

Ezt bírom bennetek(abban a pár egyénben aki képes itt velem az agyatlanságaimat olvasni), hogy nagyon is szeretitek a groteszk humort, és nagyon jól művelitek :R
Meg kell adni a táptalaj akar 10X ennyinek is simán helyet adna, de tudjuk hol a határ, Röszkénél :D

(#11) Viszlát válasza #90088192 (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Abból ítélni amit az utcán lát az ember, szerintem félrevezető. Nem tudhatod, hogy miként ünnepel az otthonában az, akit a bevásárlóközpontban látsz a tömegben. Persze biztosan vannak olyanok akik túlzásba viszik (ki ezt ki mást), de ez az évről-évre felmerülő jajjmivélettazünnep elmélkedés legalább annyira gáz mint amit feltételez. Szvsz. :)

Keresztény családként egyébként teljesen ignoráljuk a katolikus kreálmány részét az ünnepnek, nincs fa sem, ajándékozás viszont akad, mert adni jó. Bár én rendszeresen azzal adom át évközben az eseményhez nem köthető ajándékaimat, hogy boldog karácsonyt kívánok.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) Somatom válasza Ellia (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem kurva volt az mindíg. Mit is "ünneplünk" akkor? Jézus születését? Tehát, a római császár kib@szásból télre tette a népszámlálást, hogy az embereknek lefagyjon a lábuk, amíg a megfelelő városba eljutnak. Mária ugyanis ezért ment Betlehembe. A nyájaikat legeltető pásztorok ezt látták. Decemberben. Ahha.
Az egész egy "kurva" nagy, egyházi humbuk a pogány téli napforduló ünnepének az elnyomására. Szerencsétlen Jézusnak még önálló szülinapja sem lehetett, mert azt is utólag találták ki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) #90088192 válasza Viszlát (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod, nem az ünnep lenne a baj, hanem az hogy az olyan embereknek, mint én, ezt el kell viselni, és meg hangot sem adhatunk neki, mert pont az lesz amit írtál, de nekünk minden évben el kell viselni, a milyen karácsonyfát es társait, a prédikációt a kényszer mosolyt és így tovább.

Ahogy írtad, ki, hogy ünnepel otthon engem nem érdekel, mennyire boldog STB, de ami kint történik és befurakszik a magán szférámba folyamatos jelleggel, az mar dühítő de inkább elkeserítő.

Amit írok annak inkább motiválni kéne az embereket, hogy tegyenek ellene valamit mert nekik sem jó nagyon sok szempontból, csak ugye ezt nem értik :(

De ugye aki széllel szembe pisal jobb ha nem húzza le a cipzárt :U

Amit a végére írtál, teljesen egyetértek, TI dolgotok, de magadtól rájöttél, hogy lehet másképp, és senki nem hal bele, és mindenkinek jobb lesz.
Engem nem érdekel, hogy templomba megy vagy kalácsot sut, teheti 365 napon keresztül szinte barmikor, ugyan ez az ajándékozás is. Nem lenne jobb egy kiegyensúlyozottabb november-december, minthogy 4-8 heten keresztül örültek haza van mindenhol mert valami üzleti géniusz ezt kitalálta?
Az üzletnek jó, de nekünk sehogy sem max a szabadidő, de ezt mar megállapítottuk :R

[ Szerkesztve ]

(#14) mephi666 válasza Somatom (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

én azt nem értettem soha, hogy ha jézus születésétől számoljuk az időt, akkor miért nem szilveszterkor karácsonyozunk? :DDD logika szerint 0. év 1. nap 0:00-kor kellett volna születnie... vagy akkorra írta ki eredetileg máriát a nőgyógyász, csak 1 héttel előbb megszült? :U valami adminisztrációs hiba lehet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Viszlát válasza #90088192 (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

A hiba az ön készülékében van. Hogyan tudnak beférkőzni a magánszférádba? Én ugyanúgy elsétálok a díszek szekció mellett az áruházban, mint ahogy az év egészében elsétálok a tisztasági betétek és hajfestékek szekció mellett. ;)

Családon belül meg egymás bónáinak a tisztelete sok feszültséget felold.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) #77646080 válasza Somatom (#12) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jézus ősszel született, minden körülmény ezt igazolja. :)

Ettől teljesen független dolog, hogy az egyház mire és miként használta fel, leginkább a saját érdekében (másik ünnepre ráhúzás). Nem volt szép dolog, véleményem szerint - mondom ezt Krisztus követőjeként, hívőként, de nem egyházi vallásos személyként.

Szerintem az egyház(ak)nak vajmi kevés köze van a jézusi tanításokhoz, emiatt nem is foglalkozom velük... ám ez már másik téma.

(#17) #90088192 válasza Viszlát (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az 5 percenként mindenhonnan felcsendülő zene csak egy, ha most szükségem van egy telefonra mert kiesett az autóból kiszállás közben mar régen rossz, aztán bárhol élsz vagy dolgozol, folyamatosan kérdezgetnek, az hogy a bevásárló központok piacok korul nem lehet sehogy sem közlekedni, parkolni(mert a kormány hivatalok előszeretettel költöznek ilyen helyekre, így kb 30 perc extrát autóztam, hogy ezt el kerülhessem). Vagyis minden mindennel összefügg, ha indirekt is de Mi isszuk meg a levet ennek :(

(#18) #77646080 válasza mephi666 (#14) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ennek semmi köze a logikához. :N

Emberi és önös célú döntés volt a születésnap fiktív időpontjának kitűzése. Semmi köze sincs Krisztushoz vagy Máriához.

(#19) Somatom válasza #90088192 (#13) üzenetére


Somatom
veterán

A tavalyi karácsonyom tetszett. Egy barátnőmnél voltam vendégségben. Ő pogány, tehát egyáltalán nem ünnepli a karácsonyt. Napforduló éjszakáján fogta a dobját és a lányával, meg a baráti társaságával felmentek egy közeli hegyen levő kőizéhez (valami pogány szent hely). Tüzet gyújtottak, doboltak, énekeltek. Én csak addig vettem részt a dologban, hogy elvittem a találkozó pontig, meg utána hazavittem. Engem még pogány szinten sem érdekel ez az ünneplősdi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) #90088192 válasza mephi666 (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

Arra nem is gondoltam, ha esetleg 2 méhe volt, és hat így mar lehet adni rá magyarázatot is, igaz akkor 2 szentlélek is lehetett a tettes kb 1 hét átfedéssel

Különben meg mindegy, mert az időszámítás is ugyan olyan relatív mint minden más az életünkben, értelme nincs nagyon, ezert is létezik az axióma fogalma, mert En azt mondtam és kész :DDD

(#21) #90088192 válasza Somatom (#19) üzenetére


#90088192
törölt tag

A kifordított halmazok problémája ismét előkerült, ha nem akarsz egyik csoportba sem tartozni automatikusan egy új csoportba tartozol, ergo a pogány is vallás, csak másként :R

A vallás szép dolog, tekintet nélkül, ha azt ragadja meg az ember belőle, ami minket emberre tesz, de ha azt ragadja meg ami minket emberre tesz akkor nagyon csúnya vége lehet :R
Remélem értitek :K

(#22) Cathfaern válasza Somatom (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Keresztény egyházak se állítják (na jó, Katolikusról tudom, de szerintem a többi se), hogy december 24-én született volna Jézus. A hivatalos magyarázat, hogy ugye akkor van a leghosszabb éjszaka, és ahogy utána egyre több a fény, úgy hozta meg Jézus születése is a fényt az emberiségnek.
Nyilván a dátumkiválasztás mögött az áll, hogy a téli napforduló mindig is ünnepnap volt (kultúránként változó tartalommal és indoklással, de nem nagyon van olyan kultúra aki ne ismerte volna fel a napforduló létét és ne foglalkozott volna vele valamilyen formában), és ha a keresztény térítők azt akarták, hogy az őshonos (pogány) ünnepeket ne tartsák meg, akkor célszerű volt arra pakolni a keresztény ünnepeket is. Hogy ez elnyomás, vagy segítség az eltévelyedett embereknek, az nézőpont kérdése :)
De sose állították, hogy azon a napon született volna Jézus.

Egyébként abban a térségben december 24 környékén tipikusan olyan 10-15 fok van napközben, és éjszaka is 5 fok fölött, szóval a láb lefagyás nem nagyon állja meg a helyét :D

(#23) #77646080 válasza Cathfaern (#22) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igaz, amit a végén offban írtál, a közel-keleti időjárási viszonyokról.

Viszont - legjobb tudomásom szerint - megvannak az ominózus népszámlálásra vonatkozó feljegyzések és azok egyértelműen őszre vonatkoznak.

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a munkaadó ugyanúgy kiadna kb egy teljes hét szabadságot bónuszképpen, akkor én még jobban is örülnék neki, ha valamikor ősszel, a turistaáradat levonulása után lenne egy "karácsony". A közvetlen kiscsaládommal egyébként is minden hétvégén együtt vagyok, fakivágás nélkül - a tágabb családdal meg amúgy se vagyunk egy fantasztikus viszonyban, úgyhogy csak értük felesleges a felhajtás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Őszintén? Semmi.

Az egész nem szól másról, mint:

- agyalni azon mit vegyél (akár jelképes ajándék tekintetében is) a rokonoknak akiknek már mindenük megvan
- szétbasz (már bocsánat) az ideg a bevásárlások során
- a szokottnál is jobban beszopódik Budapest közlekedés tekintetében
- a "szeretet ünnepén" MINDIG összevesznek az emberek a kibaszott karácsonyfa állításon
- előkerülnek a régi sérelmek és a családtagok egymásnak esnek

Szóval a fentiek miatt jól elbaszódik az egész.

Én így látom.

(#26) #90088192 válasza Evil Snowman (#25) üzenetére


#90088192
törölt tag

A motorkód alapján nincs okod szomorkodni, meg akkor sem ha csak mi vagyunk helikopterek

Ez is egy dolog, és sajnos ez is hozzájárul, hogy karácsony környéken megugrik az öngyilkosságok száma.

Mert ez a nyamvadt összezsúfolódás, sajnos nem mindenkiből váltja ki ugyan azt :(

Sebaj, csak lesz valahogy, mar rég úgy gondolkodom, hogy akkor csinálom amit akarok, amikor mások nem...Dupla WIN

(#27) Fred23 válasza #90088192 (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

"de nekünk minden évben el kell viselni, a milyen karácsonyfát es társait"

Képmutató, aki azt állítja, teljesen ki lehet belőle maradni! Hogyan is lehetne, mikor a társadalom döntő többsége ezen pörög?!

Nekem filozófiailag fáj leginkább ez az egész, az, hogy a legtöbb ember ennyire gyenge jellem, ennyire idomítható, és ennyire következetlen magához. Főként azoknak a nem keresztény embereknek a viselkedése taszít, akik a kútba ugranak, és mondhatni megtagadják magukat ebben az időszakban. Két nap múlva meg simán már azon megy a téma, hogy az aktuális kormány miért támogatja annyira az egyházakat, mikor "ki hisz még ezekben a marhaságokban?!" -de önkritika az 0. Ha valaki változást szeretne valamiben, az tegyen is érte a saját viselkedésével, nem?!

Tegnap mondjuk az is eszembe jutott, hogy az emberi következetlenségeknek nem csak a hátrányait, de az előnyeit is gyakran élvezhettem már, viszont összességében mégis sokkal jobb lenne egy következetesebb társadalomban élni. Néha viszont tény, hogy a következetlenségek csökkentik az emberek, embercsoportok közötti feszültséget, és megteremtik a békéhez vezető párbeszédet.

(#28) Evil Snowman válasza #90088192 (#26) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

A Toyota-ra vagy a Nissanra gondoltál? :DDD

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Igazából semmi. Ugyan olyan nap(ok), mint a többi. Mégis eszembe jutott valami: két Chip Magazin jelenik meg decemberben (a decemberi és a januári). Szentestén és karácsonykor olvasom el őket, ez nálam hagyomány. :)

(#30) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Kicsit kifordítom a kérdést. Engem nagyon semmi nem tesz boldoggá, nem szeretem a Karácsonyt. Viszont az azt megelőző időszakban valahogy feltölt az (kereskedelemben vagyok), ha látok tényleg, szívből készülő, boldog embereket, tudok nekik segíteni, stb.

Ha mindenképp ezekre a napokra kell találjak valami pluszos dolgot, akkor az Jóanyám tiramisuja, amit ritkán készít, nem anyagi, hanem "utálok ennyit pepecselni" okból. :D

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#31) mephi666 válasza Earl_Muttley (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

tiramisut is el lehet szabni: kaptunk 1 éve mascarpone sajtot, aminek a fedele alján volt a recept... szilveszterkor el akartam készíteni, levettem a tégelyről a tetőt, felvertem a tojáshabot, áztattam a babapiskótát, stb... lekentem habbal és furcsa volt, hogy kevés a tojáshab... biztos jó lesz azért... beraktam az egyik hűtőbe pihenni a remekművet, később megyek a másik hűtőhöz egy doboz sörért és ott mosolyog rám egyik polcon a mascarpone :DDD ...na mondom, akkor ezért volt kevés a hab

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) Somatom válasza #90088192 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy én túl racionálisan látom a dolgokat, de nekem ez az egész vallási izé nem logikus. Tegyük fel, hogy van isten, aki mindenható! Mi szüksége lenne közvetítőkre ahhoz, hogy kapcsolatot teremtsen velem? Ha ilyesmire lenne szükség, akkor nem lenne mindenható. Nem kell templomban keresztet vetnem, szőnyegen hajlonganom, mantráznom, dobolgatnom, stb. Ez mind csak fölösleges körítés, látszat, képmutatás. Még hinnem sem kell benne, akkor is ugyanúgy látja a lelkemet. Mondhatnám azt is, hogy olyan erősen hiszek a mindenhatóban, hogy fölösleges képmutatással nem vonom kétségbe a mindenhatóságát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) UnA válasza Somatom (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

De miért volna neki erre szüksége? A különböző vallási gyakorlatok célja pont az, hogy te legyél képes eljutni egy másfajta szellemi állapotba.

(#34) Somatom válasza UnA (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Miféle "más szellemi állapotba" és istennel kapcsolatban mihez van szükség más szellemi állapotra? Voltam már más szellemi állapotokban, de még a drágábbaknak is csak annyi közük volt a mindenhatóhoz, hogy istenien éreztem magam. Bár, sanszos, hogy a keresztény egyház képviselői szerint azokban az állapotokban közelebb voltam az ördöghöz, mint istenhez. Szerintem viszont az ő állapotuk a gázosabb. ;]
Pl. kivégeztetni embereket azért, mert a Föld kering a Nap körül? Nemáááá!!!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) UnA válasza Somatom (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Most tényleg megint kellene köröket futni azon, hogy mi a különbség vallás és egyház között? Azért téged ennél többnek gondoltalak.

A téma pedig a karácsony volt, ugye – és nem az egyes emberek sajátos világszemlélete az egyházról, vagy fordítva... ;)

(#36) Narxis


Narxis
nagyúr

Én csak a hangulatát meg a karácsonyi díszvilágítást szeretem, abból is a szolidabb fajtát, nem a giccsparádét. Nem szeretek karácsonyfát díszíteni, nem várom az ajándékozást sem és semmi kedvem olyan rokonokkal találkozni akikkel máskor nem is találkozom.

Thanos was right.

(#37) Somatom válasza UnA (#35) üzenetére


Somatom
veterán

A karácsony a téma, ami pontosan jó példa erre. Egy utólag datált szülinapot ünnepeltet az egyház, amit a vallással indokol, de valójában hatalmi okból került arra az időpontra, hogy elhomályosítsa egy másik vallás ünnepét. Ez épp az ellenkezője annak az általuk hírdetett békének és szeretetnek, aminek a jegyében ünneplik azt a napot.
Még a formája is gáz. Mit jelképez az, hogy kivágnak élő fákat azért, hogy egy időre becipeljék a lakásba, aztán meg kidobják? A békét, vagy a pusztítást?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) Egon válasza #90088192 (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebbe az irányba haladunk, elszakadunk a gyökerétől lassan amit nem tartok helytelennek.

Pedig helytelen. És szerencsére nem erre hala a világ, legalábbis a fejlett részen (ahol mégis, az egy érdekes kérdés, hogy minek a határásra és milyen célból...) Valahogy nem látom, hogy pl. a dánok, letennék a vikinges sisakokat, a focimeccseken. Ők vélhetőleg büszkék arra, hogy a vikingek leszármazottjai - és jó eséllyle senki nem tolja nekik azt az újraértelmező dumát, mint amit itt lehet egyes, bizonyos politikai irányultságú lapokon olvasni, hogy a kalandozó hadjáratok, valójában szabadrabló hadjáratok voltak (persze hogy azok, csak éppen abban a történelmi kontextusban kellene őket értelmezni).
Ami pedig azt az ötletet illeti, hogy ünnepeljük random napon a karácsonyt, szétosztva az ünnepi terhelést egész évre, húzzok rá mondjuk az amerikai Halloween-re: életszerű, hogy az év minden napján becsöngethet 1-1 kiskölök, hogy "csokit vagy csalunk"... :U
Félreértés ne essék: én is falma mászok az ünnep elüzletiesedése miatt. De ez nem indok és érv az mellett, hogy a hagyomány értékes részét, ne próbáljam meg a családon belül fenntartani...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) dabadab válasza Fred23 (#27) üzenetére


dabadab
titán

"Főként azoknak a nem keresztény embereknek a viselkedése taszít, akik a kútba ugranak, és mondhatni megtagadják magukat ebben az időszakban."

Én nem tudok olyan karácsonyi szokásról, hogy bárki kútba ugrana, valami egzotikus vidéken élhetsz.

DRM is theft

(#40) dabadab válasza Egon (#38) üzenetére


dabadab
titán

"amit itt lehet egyes, bizonyos politikai irányultságú lapokon olvasni, hogy a kalandozó hadjáratok, valójában szabadrabló hadjáratok voltak (persze hogy azok, csak éppen abban a történelmi kontextusban kellene őket értelmezni)."

De nagyon fáj neked a valóság.
Egyébként a rablógyilkosság meg a nemi erőszak az milyen történelmi kontextusban lesz fasza dolog vagy hogy jön ez ide?

DRM is theft

(#41) #77646080 válasza Somatom (#37) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nos, ez pont nem a kereszténységből ered, mármint az utolsó bekezdésedre válaszul:

Az örökzöldek tisztelete már a germán, a római, az egyiptomi vagy a kelta kultúra hagyományvilágában is ismert volt, olykor örökzöld ág, esetleg koszorú vagy fagyöngy formájában.[2]

Forrás: Wikipédia, Karácsonyfa. [link]

Tehát éppen pogány eredetű az, hogy örökzöld növény kerül ilyenkor a lakásokba. :)

(#42) Egon válasza dabadab (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

De nagyon fáj neked a valóság.

Érdekes, hogy a jelek szerint pl. a dánoknak nem fáj a "valóság"... :U Amennyire emlékszem, a vikingek kábé háromszor annyi ideig rabolták végig a világot, mint amennyi ideig mi "kalandoztunk"...
Persze pont tőled nem is várok más megítélést: már ismerem ezen oldalad. Tapsolj csak nyugodtan a kettős mércének.

Egyébként a rablógyilkosság meg a nemi erőszak az milyen történelmi kontextusban lesz fasza dolog vagy hogy jön ez ide?

Úgy jön ide, hogy a kiiduló háeszben, amire válaszoltam, azt írta a fórumtárs, hogy a hagyományok elfelejtődése tendencia - erre írtam, hogy a dánok vikinges sisakja, meg a Halloween nem éppen erre utal.
Abban a korban az erősebb kutya szexuál volt a szabály (persze most is, csak épp némi vékonyabb-vastagabb civilizációs mázzal nyakon öntve), és a nemzetek általában büszkék a történelmükre. Nem látom, hogy a törökök szégyenkeznének a hódításaik miatt, vagy éppen a Habsburg megszállás miatt az osztrákok ne lennének büszkék a történelmükre.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#43) Somatom válasza #77646080 (#41) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem a linkedből úgy tűnik, hogy erre több variáció is van. Egy biztos. Jelenleg összemosódik egy keresztény ünneppel, ami sztem semmiképpen sem jó üzenet és az egyháznak azt kellene hangoztatnia, hogy az emberek ne vágjanak ki tömegesen fákat a béke és szeretet ünneplésére.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) UnA válasza Somatom (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Valamiért fájdalmas ez neked, legyen :) Pedig nem rossz dolog a megbékélés a világgal.

(#45) Somatom válasza UnA (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az ember értelmetlenül fákat vagdos ki, vagy isten nevében embereket kínoz/öl meg, az megbékélésnek számít?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) Hieronymus válasza Somatom (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lényegtelen.
Maga a karácsony is, egy átvett ünnep.
Az első nap, amikor már nem a nappal, hanem az éjszaka kezd rövidülni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) Eastman


Eastman
őstag

Mivel kb. két jó karácsonyom volt eddig, engem nem nagyon tesz boldoggá. ...kifejezetten a karácsony. Egy-két naptári nap, aztán „megy az élet tovább”. Ha nem is karácsonykor, de tavaly télen segítőnek hívtak egy ételosztásra. Régi vágyam teljesült és tényleg örülök, hogy segíthettem.

Most itt három szép fenyő áll az udvaron, melyek önmagukban is nagyon szépek. Talán kint egy nagy ágat feldíszítek...

Szerk:

Egy ideje a napfordulót, karácsony közeledtével tényleg a nappalok hosszulását várom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) Somatom válasza Hieronymus (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Maga a karácsony, mint ünnep, nálam sem számít. Kéthetes ciklusokban melózok, függetlenül attól, hogy az épp milyen ünnep. Mindíg szerdán indulok melózni, ami idén épp dec. 26. -ára esik. Havonta két hetet vagyok szabin, úgyhogy nem nagyon érdekel, hogy mikor van húsvét, vagy karácsony.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Fred23 válasza Somatom (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is dolgoztam már 25-én vagy 26-án egyszer. Mivel nem tartom az ünnepet, nekem tökre mindegy, más meg örülhetett miattam.

(#50) szaszyka


szaszyka
senior tag

Semmi

Lenovo Thinkpad X220 :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.