Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

(#1) bambano

bambano
(titán)
LOGOUT blog

fülészeten gyógyítják.
ha az eredeti felvétellel hasonlítod össze (a szöveg szerint), akkor ne egy lestrapált koncertfelvételt tegyél oda.

[link]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#2) Agyturbina válasza bambano (#1) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Akkor félre érted, ha meghallgatod amit a 80-as években stúdióban felénekelt, lehet hallani egy csomó helyen, hogy "bizonytalan" a hangja.

Ami eltűnt idővel.

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#3) bambano válasza Agyturbina (#2) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

félreérted egy szó.

szerintem meg te érted félre. három felvétel került eddig elő, egy korabeli stúdiós, amit én linkeltem, egy 81-es koncert, amit te linkeltél a posztban, mint stúdiófelvételt (nyilván nem az), meg egy friss koncertfelvétel.

Ha azt a kettőt hasonlítjuk össze, amit te linkeltél, a 81-es koncertet a 2019-es koncerttel, nyilván az utóbbi sokkal jobb, mivel 81-ben még nem volt real time elektronikus hang-korrektor (a.k.a. autotune), 2019-ben meg már régen van. nagyjából bármit odanyávoghatna, az elektronika kihúzza egyenesre.

viszont ha korrigáljuk a tévedésedet, és a stúdiónak hitt koncerted helyett egy stúdió felvételét hasonlítjuk össze, ott már egyáltalán nem egyértelmű, hogy a mostani jobb.

egyébként pedig biológiailag is eléggé nehezen hihető, hogy 58 évesen jobban énekeljen, pláne koncerten, mint 21 évesen.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#4) UnA válasza bambano (#3) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"eléggé nehezen hihető, hogy 58 évesen jobban énekeljen, pláne koncerten, mint 21 évesen"

Pedig akármilyen furcsa, az énekhang is egy képzés eredménye, vagyis hacsak nem teszed tönkre valami szerrel a hangképzést magadban (pl. alkohol :) ), akkor az fejlődni fog.

(#5) zoltanz válasza bambano (#1) üzenetére

zoltanz
(veterán)

Ez megvan nekem bakeliten, (nyugati német nyomásban). Ez a link-en lévővel egyezik a felvétel.
Kinek mi tetszik jobban szubjektív. Boney M tetszik az újabb is, pedig ott sem fiatalok már, persze a technika is sokat javít ezen.

[ Szerkesztve ]

(#6) Agyturbina válasza bambano (#3) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Legyen úgy, de pont 2 koncertet akartam összehasonlítani, azért írtam az "Eredeti", és azért írtam, hogy az általad linkelt Stúdió felvételen is lehet hallani.

Ergo nekem mindegy :R

Szerintem jobb a mostani koncert felvételt hallgatni :K

Ha az az oka amit írtál, hat akkor mar régen mindegy, max Unplugged koncertre érdemes elmenni :O

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#7) Hieronymus válasza Agyturbina (#6) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Azért nem korrekt a két felvétel összehasonlítása.
Az 1981-es felvétel hangját lecserélték CD-ről leszedett hangsávra.
Az új felvétel a közönség soraiban készült. A közeli taps többször erőteljesebb a zenénél.
Az előadás valószínűleg playback/lip sync volt.

A koncert bizonyosan adásba kerül valamikor. Azt a felvételt lesz érdemes nézni és hallgatni.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#8) bambano válasza UnA (#4) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

"hacsak nem teszed tönkre valami szerrel a hangképzést magadban": a 81-es klippen egy magassugárzó szólt, az idein meg egy basszreflex szubláda. már ha érted, mire célzok :P

(#9) UnA válasza bambano (#8) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Azt hiszem értem, habár Kim Wilde ügyben nem sokat tudok :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.