Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vhw


vhw
addikt

Tehát az "átlag alattiaknak" csak az "átlag felettire" van okuk irigykedni - mert reasons.

A szeretetnek az a formája, ami "elvárja" a viszonzást melyik kategóriába tartozik?
És a viszonzatlan?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2) bkercso


bkercso
nagyúr

Mondjuk a nődre a fél világ irigykedik, mert a másik felét a férfiak érdeklik (minusz, akiket felsorolni is hosszú lenne, de léteznek mint spec esetek). --> pozitív, mert a tied a legjobb nő

feltétel nélküli szeretet/szerelem:
Ma szerelemnek hívják azt is, ha két ismeretlen meg....ssza egymást a TV-ben. Ezt el lehet választani a tradicionális értelmezéstől.
Illetve tudok valakit nagyon szeretni egészen addig, amíg problémák nincsenek. Ilyenkor letisztul, mit szeretek benne, és ez vagy a személyére irányul, vagy a tulajdonságaira inkább. Mondjuk szívesen töltök időt a barátommal, de csak addig, amíg nem csinálja ezt vagy azt, mondjuk amíg nem drogozik. Ez tehát nem feltétel nélküli.

Ennyi jut most eszembe.
A kérdésed abszolút jogos szerintem is, hogy akkor ezeket miért hívjuk szeretetnek / szerelemnek, de praktikus oldalról azért van értelme a feltétel nélküli jelzőnek, mintegy hangsúlyozandó a dolgot. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#3) Ghoosty


Ghoosty
őstag

"Mostanában hallottam, hogy a "Fél világ irigykedik" mint egy pozitív jelzőt.
Ha matematikai oldalról közelítjük meg, akkor 50% irigykedik, kizárásos alapon 50%-ra irigykedünk."

Itt szerintem valamit nem gondoltál át rendesen. Az miért nem opció, hogy az 50% irigykedik az 1%-ra, a maradék 49% meg szarik rá.

A feltétel nélküli szeretet esetében alapvetően igazad van, bár van olyan szövegkörnyezet, ahol van értelme a feltételes szeretetnek. Pl akkor szeretem a tökfőzeléket, ha jó kapros. :) De a nyelvhasználat már csak ilyen, rengeteg 'hibás' kifejezés honos. Olyan szó is van, hogy tökéletesebb, pedig az egyértelműen lehetetlen dolog.

(#4) UnA válasza Ghoosty (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

+1, az irigykedéses kérdés egy értelmezési probléma volt.

(#5) bkercso válasza Ghoosty (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pszichológiában létező fogalom a feltételhez kötött szeretet, ás gyakran elő is fordul. Szeretem főnököm, a munkám stb.

A "tökéletesebb" viszont olyan, mint az "igazándiból": nem nagyon mondjuk szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6) Hieronymus válasza Ghoosty (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a maradék 49% meg szarik rá" vagy nem tud róla.

A "fél világ" a nagyon - nagyon sok ember túlzó megfogalmazása.
Ahogyan írod. Ez nem megoldandó matematikai feladat alsó tagozatban, a halmazok fogalmának ismerete alapján.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Ghoosty válasza bkercso (#5) üzenetére


Ghoosty
őstag

Írd be gugliba és meglátod, hogy mennyire sokan használják. Többször annyi találat van "tökéletesebb"-re rá, mint az igazándiból-ra. De a "legtökéletesebb"-re is van közel fél millió találat.

(#8) bkercso válasza Ghoosty (#7) üzenetére


bkercso
nagyúr

melyik az enyém? :B ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#9) #90088192


#90088192
törölt tag

Köszönöm a fél világ irigykedik esetében tévedtem,
Az amire ti gondoltok mint feltételhez kötött érzelmek, arra van egy nagyon szép szavunk: Like avagy kedvel.

Szerintem azokban az esetekben rosszul használják a szeretet/szerelem szót :R

(#10) Met


Met
nagyúr

Engem az ilyenek zavarnak, megosztott valamit és rajta röhög az internet, én nem (és gondolom sokan mások sem) tehát akkor már nem igaz és eleve értelmetlen mert az internet nem tud röhögni.

A másik amitől agyf@szt kapok a felrobbant az internet egy tárgy fel tud robbanni de egy virtuális tér nem, még virtuálisan sem.
Felrobbanhatnak a szerverek amit alkotják az internetet de akkor sem az internet robban fel hanem a szerverek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11) Narxis válasza Met (#10) üzenetére


Narxis
nagyúr

Természetesen átvitt értelemben robban fel, akkor a felrobbanok a dühtől kifejezés se használható hiszen magad nem tudsz felrobbanni. :D

Thanos was right.

(#12) Met válasza Narxis (#11) üzenetére


Met
nagyúr

Engem fel lehet robbantani de az internetet nem. :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Tapasztalataim szerint a szerelem lényege a kielégülés számunkra nagyon fontos dolgokban, területeken. Ezért van például, hogy ha az ember már kicsit tapasztaltabb, rájön arra, hogy mind pszichológiailag, mind pedig testileg bizonyos karaktereket keres, azokhoz vonzódik, mivel a kielégülést az adott karaktertől kapja leginkább. Ugyanakkor ott van a társadalmilag rögzített norma is a kusza, társadalom-függő, gyakran ellentétes tulajdonságokat egy ideába gyűjtő hatásaival. Tehát jön az egyéni és a társadalmilag vett 'külső szépség' és 'pszichológiai szépség' sajátos elképzelése, ahol könnyen zavarodik össze az ember, ha csak az ösztöneire hallgat.

Ha valakinek a számára vett legfőbb kielégülések a testben keresendők, akkor ő feltétel nélkül lesz szerelmes mondjuk az összes szőke, karcsú, szilikonmellű nőbe. Ezt pedig nevezhetjük máris feltételes szerelemnek; más tészta, hogy az illető maga talán feltétlen szerelemként beszélne arról, amit átél, mikor rájön a kangörcs, ahogy meglátja vágyai tárgyát. Ehhez a nőnek nem kell tennie már semmit. Adott tulajdonságai alapján válik a szerelem tárgyává, bármilyen tulajdonságokról is beszélünk. Vagyis a pszichológiai tulajdonság, azaz a másik ember személyisége is válhat meghatározó feltétellé. De mert az is valamilyen, az is feltételes. Tehát máris ott vagyunk, hogy minden szerelem feltételes, csak mivel adott feltétel teljesülése állandó, a tárgyban foglalt, nem tűnik fel a feltételesség.

Alaposabban megnézve mégis feltételes szerelemről beszélhetünk csak.

A feltétlen és a feltételes között egyfelől talán úgy lehet különbséget tenni, hogy a feltételes az tudatos, a feltétlen pedig tudattalan. Erre sokan azt mondanák, hogy ez elég szomorú, de szerintem nem. Ha bízhatunk abban, hogy a kielégülésünk legfőbb feltételei x személyben elég tartósak egy életre, nincs ok panaszra. Ez utóbbihoz kapcsolódik a másfelől: mennyire teljes és erős a kielégülésünk; ha számunkra itt és most elég erős, akkor jól tudunk lakni teljesen, vagyis nem igényeljük egy hiányzó feltétel teljesülését is.

Ez gyors volt, nem tudom, mennyire lesz érthető... :)

Az 'unconditional love' kifejezés szerintem megmaradhat a köznyelvben a kevésbé tudatos emberek boldogítására, akiknek fogalma sincs arról, miért kezdődik vagy ér véget egy kapcsolatuk. Ez lehet az un. 'tiszta szerelem'. Tiszta, vagyis mentes a tudástól. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) bkercso válasza Fred23 (#13) üzenetére


bkercso
nagyúr

A szerelem az, ha a gyerekek már felnőttek, mégsem váltok el. :B
Feltételes szerelemről nehezen tudnám elképzelmi, mit jelent. Hihetjük szerelemnek, amíg szembe nem jön egy helyzetben,. hogy mégsem az volt.

De szerintem a társadalom erősen alakítja ezt.
Jákób Dina nevű lányát is "megerőszakolta" (=házasságon kívül, de benne lehetett a csaj) Sikem királyfi, de közben őszintén megszerették egymást. Kár, hogy a lány bátyjai kiirtották a város férfiait az eset miatt. :DDD
Régen meg a szülők választották ki a házasfeleket, gyerekként összeadták őket, aztán az élet során megtanulták szeretni egymást.
A nyugati ember ellenben a szerelem csúcsán házasodik, és onnan sokszor már csak lefelé talál utat.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#15) Fred23 válasza bkercso (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem kell kimondani, hogy feltételes, de attól még az. A szép, boldogságot és kielégüléseket hozó szerelem sosem feltétlen szerintem, csak általában konstans és azonnali a feltétel teljesülése. Nincs ezzel semmi baj szerintem. Maximum azoknál -ilyennel találkoztam már- aki a saját okait nem tudja megemészteni, de sajnos éppen mégis sikerült tudatossá válnia a saját miértjeiről. Például diplomás, okos nő valaki, de kizárólag olyan férfiakra gerjed pszichológiailag, akik aztán majd megalázzák, dominálják, verik. Ezt igényli mégis.

[ Szerkesztve ]

(#16) bkercso válasza Fred23 (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez egy rossz, berögzült érzelmi minta.
Egészséges kapcsolata csak egészséges embereknek lehet szerintem. Innentől beszélhetünk önzetlenségről. Amíg erős szükségben van valaki (érzelmiben pl.), addig aligha.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#17) #90088192 válasza Fred23 (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

A szerelem szó magát a kapcsolatot, érzelmet jelöl, azt pedig nem lehet, feltétel függően ki-be kapcsolni.

Szerintem ezért feltétel nélküli, mert ha egyszer megjelent, nincs rá mód max lobotomia amivel meg lehet szüntetni.

A legtöbb esetben teljesen különböző személyek váltják ki, vagyis nem tipiziált. Igaz sok biológia faktorai van.

Saját tapasztalat, imádom a nagymellű hölgyeket, erre pont egy sportos mellű leány aki kiváltotta. Mindennek a tetejébe az személyiség ami kimondottan nem vonzó számomra. És mégis amikor elindult a folyamat utassá váltam, és bármit tettem nem múlt el. Szándékosan össze vesztem, úgy, hogy ne legyen vissza út. Semmit nem segített.

(#18) Fred23 válasza #90088192 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Előzőmből: Adott tulajdonságai alapján válik a szerelem tárgyává, bármilyen tulajdonságokról is beszélünk. Vagyis a pszichológiai tulajdonság, azaz a másik ember személyisége is válhat meghatározó feltétellé. De mert az is valamilyen, az is feltételes. Tehát máris ott vagyunk, hogy minden szerelem feltételes, csak mivel adott feltétel teljesülése állandó, a tárgyban foglalt, nem tűnik fel a feltételesség.

Hogyan lehetne kapcsolgatható a szerelem, ha egyértelmű, beazonosítható okoktól, tulajdonságoktól függ? A feltételek pedig ugye már teljesültek. Adott ember adott tulajdonságai okozzák. Olyan ez, mint mondjuk a gravitáció vagy az F=ma. Nem tudod megváltoztatni, de attól még feltételes.

"Mindennek a tetejébe az személyiség ami kimondottan nem vonzó számomra. És mégis amikor elindult a folyamat utassá váltam, és bármit tettem nem múlt el."
Nem vagy elég tudatos. ;) :D
Minden nő másként hat, és sok módon okozhat mindegyik ilyen vagy olyan fajta kielégülést. Lehet, még tanulnod kell, hogyan szeretnél leginkább kielégülni, illetve az emberek összetettsége miatt az is lehet, részben nagyon kielégítő Számodra, részben pedig rossznak, károsnak tartod. Illetve ezek össze is nőhetnek sajnos. (bkercso: "berögzült érzelmi minta".) ( ->Valami olyasmi ügy, mint az általam említett nő, amelyik a domináns, agresszív férfira nedvesedik csak, tőle kapcsol be csak az az érzelem- és ösztöncsoportja, amit aztán szerelemként él meg.)

bkercso:
"Egészséges kapcsolata csak egészséges embereknek lehet szerintem."
Szerintem is, de az 'egészséges' elég tág határok között mozog. Az önzetlenségnek pedig szerintem minden esetben van önző vagy személyes-semleges oka. Utóbbit hosszan kéne magyarázni talán, és mobilról vagyok, de nagyjából arra gondolok, hogy ilyenkor az önzetlenség oka egy sajáttá tett eszme, idea.

[ Szerkesztve ]

(#19) bkercso válasza Fred23 (#18) üzenetére


bkercso
nagyúr

ilyenkor az önzetlenség oka egy sajáttá tett eszme, idea.
Ez így van, hiszen megmutatták, hogy aki teljes lényével, következetesen tesz vagy képvisel valamit, annak valamilyen szinten hinnie kell benne.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) #90088192 válasza Fred23 (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Igen értem miért írod, amire ki akarok lyukadni, hogy NEM mi szabjuk meg a feltétel rendszert, vagyis általunk szabott feltételek mellett nem lehet szerelemnek hívni, mert implikalja, hogy amint a feltétel megszűnik azzal a szerelmet kifejező viselkedés forma és érzelem is megszűnik. Az még nem szerelem volt az elsődleges helyen. Hanem egy feltételhez kötött viselkedés forma ami tanult, vagy másolt. Pont az őszinteség és ösztönös ség ami hiányzik. Ami a szeretet szerelem lényege SZVSZ.

(#21) #90088192 válasza #90088192 (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nézzük fordítva, az unconditional love, azt jelenti, hogy nem volt kiváltó oka/ feltétele?

(#22) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na ezt a zseniális embert ajánlom figyelmedbe.
[link]

(#23) bkercso válasza #90088192 (#21) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mindig kell legyen, legfeljebb nem tudatos, fogalmi szinten nem kezelhető.
Azért van, hogy elmúlik ez is. Egy kapcsolatba vetni kell, hogy fejlődjön, különben a szerelem is elhal (gyereknevelés, robot, kimerültség stb.). Nem automatikus, csak nem tudjuk magyarázni. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#24) Fred23 válasza #90088192 (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

bkercso jól mondja, szerintem is mindig feltételes a szerelem, maximum nem tudatosítottad a feltételeket, ösztönből és érzelmekből reagálsz csak/leginkább. Nincsen ok nélküli, feltétel nélküli szerelem. Természetesen az ösztön és az érzelem is leképezi valamennyire a feltételeidet, de szerintem könnyebb hülyeségeket csinálni úgy. Nálam segített, mikor elindultam azon az úton, hogy át akarom látni az ösztönös vonzódásaimat az okaim tudatosításával. Sokkal egyszerűbbé vált minden. Egy idő után az ember ránézésre tudja, melyik nővel mi működhet, és melyiknél milyen befektetéssel mekkora haszon várható. (Az érzelmi haszon is haszon ugye, az intimitás is érték. Ezért olyan fura például számomra, mikor egyes igaz, nagy érzelmekre vágyó emberek szerelmük tárgyának egy virágváza érzelmességével vetekedő másik embert választanak. Holott némi minimális tudással, tapasztalattal beláthatnák, hogy az nem lehet működőképes. Van sok ember, aki egyszerűen nem képes intimitásra, mély érzésekre, mégis azok tárgya. Nem a tárgy hibája ez. Érdemes tudnod, mi kell Neked tényleg, és annak mi a valós ára! Vannak kombinációk, amik nem működhetnek, ilyen a világ. A felismert működőképes megoldásokból kell találni egy nagyon jót.)
Amiben viszont én hiszek, hogy bizonyos jól megválasztott esetekben a szerelem egy ember életét nézve kitarthat "örökké" komolyabb befektetés nélkül. :)

(#25) #90088192 válasza Fred23 (#24) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R

És neked is Fred23

A végén csak azt mondjátok amit én nem létezik unconditional love :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.