Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Szia,

gratulálok, ez nagyon szép eredmény! :K
Véleményem szerint aki a tablettákba temetkezik, csak egy árnyékot keres ezáltal, ami mögé elbújhat!
Számomra megkérdőjelezhetetlen, hogy a fogyáshoz mozgás kell és örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel!
Meg is érdemli a kudarcot aki csak hajtogatja, hogy fogyni szeretne, de mozogni (futni, kondizni, úszni, stb.) már lusta!
Sajnos a legtöbb túlsúlyos ember ebbe a kategóriába tartozik, ezért nem is tudok együttérezni amikor panaszkodnak a saját súlyukra - minden egészséges ember maga tehet arról ahogy kinéz, és szintén ő maga az, aki ez ellen tenni tud.

Te vagy a pozitív példa, hogy ezt hogy kell csinálni, le a kalappal :K

Semmiképp nem szeretnék indiszkrét lenni, de ha készítettél előtte-utána képet, és nem vagy szégyenlős, talán sokakat motiválna!

További hasonló sikereket! :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#2) deicide


deicide
veterán

Szép eredmény!

Ugyanebben a cipőben jártam, tavaly áprilisban kezdtem el mozogni, eleinte amennyit bírtam (127kg-ról indultam), később már amennyit csak akartam (szeptemberben 300km-t bringáztam 13 óra alatt). Jelenleg 101kg vagyok, az 1 év leteltekor áprilisban meglesz a -30kg, kb 2-3kg/hónap fogyással, ami ideálisnak mondható. Emellett semmi mást nem tettem, ugyanazt eszem és még többet is, akár este is, teljesen mindegy, mert egy szombati 5-6-7 órás gyalogtúra pl eléget minimum 4-5000 kalóriát, amit azért jó, ha nem csak testzsírból kell fedeznie a szervezetnek, hanem táplálékot is viszünk be hozzá. Biztos jók a diéták is, de ahogy mondod, mozgással sokkal jobb és tartósabb is lehet a fogyás, nem beszélve a hatalmasra nőtt lábizmokról :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) The DJ


The DJ
addikt

Én meg mióta az eszemet tudom hízni szeretnék! :DDD

De erről lassan már kezdek lemondani, mert ha fel is hízok egy kilót azt duplán adom le az első stresszes időszakomban.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4) greenity


greenity
aktív tag

Gratulálok!

Nagyon jó olvasni az ilyet.

A kép aláírással megfogtad a lényeget, akaraterő kell hozzá, ahogy egyébként mindenhez.

Magam példájából kiindulva valóban a mozgás az, ami hiányzik a legtöbb ember életéből. (jelenleg az enyémből is, ezen mindenképpen változtatni akarok :) )

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) deicide


deicide
veterán

Előtte
Utána

hideg volt mindkét kép készültekor, így a kabát miatt nem egyértelmű, de azért látni a különbséget.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) Huma válasza deicide (#5) üzenetére


Huma
addikt

A második képen fiatalabbnak tűnsz.

A cikkhez:
27kg 1 hónap alatt elég drasztikus. A fele is bőven elég lett volna.
Még szerencse, hogy férfiaknak sokkal könnyebb fogyniuk mint a nőknek. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) deicide válasza Huma (#6) üzenetére


deicide
veterán

Akkor a fogyás fiatalít is ;] 10 hónappal később készült az "utána" kép.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Én is szeretnék fogyni , de nem tudom hogyan tegyem. Egész nap ülő munkát végzek , pocakot eresztettem 182 cm magas vagyok 94 kg.
DE gerincsérvem van , ezért már nem birok biciklizni és tornázni sem. Szivizomgyengülésem van vagy 10 éve ezért futni kocogni sem birok. Nem eszek sokat , de mivel alig alig mozgok , igy esélyem sincs a fogyásra. Próbáltam már hogy keveset egyek és figyeljek arra hogy mit eszem , de nem megy. Ha nem eszek legalább 3x naponta , annyira maródik a gyomrom szédülök , hányingerem van,hogy egyszerüen nem birom. Ha keveset eszek vagy nem laktatós ennivalót , szintén ugyanaz , eleinte ok , de 2 óra mulva lemegy a cukrom , esek össze , mintha kést forgatnának a gyomromban.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

131 -> 84? Az igen, le a kalappal!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Lengyi válasza Bluerainbow (#8) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Fegyencedzés című könyvben vannak kímélő gyakorlatok, melyek kezdő kevésbé megerőltető mozgásfajták, vagy sérülés utáni regenerációhoz lettek kidolgozva. Szerintem próbáld ki veszteni valód nincsen! Úszásra gondoltál már?

(#11) koshmar


koshmar
őstag

Nagyon szép eredmény, gratulálok! :R

A mozgás nagyon fontos- ezt nem lehet elégszer kihangsúlyozni. Véleményem szerint fontosabb, mint a megfelelő étkezés.
Főleg ha abból indulok ki, hogy én már hány kiló cukros szart megettem életemben, és mégis hurkapálca voltam mindig is.
Ebben természetesen a sok (régebben túlzásba vitt) mozgásnak is nagy szerepe volt/van. Nagyon hosszú ideje (talán már több mint 12 éve) biciklizek szinte napi szinten. Már az életem része.

Csak hogy érzékeltessem, mennyire hatásos a mozgás: 185 cm/ 68,5 kiló. (januári adat).

Egyébként akarsz még fogyni?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#12) baluka26


baluka26
veterán

185 centi vagyok, egy hónapja 96 kiló voltam. Azzal, hogy többet eszek, de változatosabban, és jobban elosztva (semmi mást nem változtattam) lefogytam 89 kilóra. És még a mozgást el sem tudtam kezdeni, de így a target 85-öt simán elérhetőnek tartom :D
Ja, meg iszonyat sok víz (3 liter+)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) Bluerainbow válasza Lengyi (#10) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Gondoltam , de egyrészt nem tudok , másrészt környékünkön nem nagyon van hol.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#14) Draken


Draken
őstag

Én meg hízni..

(#15) Huma válasza Bluerainbow (#13) üzenetére


Huma
addikt

Tornázz. Vannak olyan gyakorlatok amik kímélik a hátat. A mozgás amúgy is jót tesz a gerincsérvnek.
De akár eljárhatnál sétálni, túrázni is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) FatalEror


FatalEror
addikt

Férfi 80kg alatt karácsonyfa dísz,mondják sokan,de akkor is szép eredmény!
Én is próbáltam már fogyni,de csak a koplalás,hiába is próbáltam futni,naponta rendszeresen több kilómétert.
Sajnos imádom az ízeket,és főzni is,szóval a koplalás eléggé nehézkes,de akkor egy kis mozgással,ami eddig is megvolt,és a naponta sokszor,de keveset módszerrel sikerre lehet jutni?

HardCore is my LifeStyle

(#17) koshmar válasza Draken (#14) üzenetére


koshmar
őstag

Mennyit? Mennyiről? :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18) tDr1v3r válasza The DJ (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ugyanez itt is. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) Huma válasza FatalEror (#16) üzenetére


Huma
addikt

A sok kis mozgás nem olyan hatékony mint egy egybefüggő, fogyásra irányuló edzés, de mivel minden mozgás kalóriát éget el ezért az is megfelel.
Az izom sok kalóriát éget el ezért érdemes olyan izmokat erőltetni amik nagyok. Szóval a láb és a fenékizmot érdemes használni. Lépcsőzés, biciklizés, stb nagyon hatásosak tudnak lenni. Amikor pl teheted, ne használj liftet hanem lépcsőn közlekedj. Ha kis távot kell megtenned akkor gyalogolj és ne használj járművet.
Sok kicsi sokra megy. Ami sokat segíthet az a napi kb hatszori étkezés.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) Draken válasza koshmar (#17) üzenetére


Draken
őstag

Így 24 környékén elég kellemetlen, hogy akár edzek akár nem, ~65 környékéről nem vagyok képes feljebb menni, úgy sem, hogy az étvágyam is javult sokat.
szerk: azért illene egy +10kg :B

[ Szerkesztve ]

(#21) Huma válasza Draken (#20) üzenetére


Huma
addikt

Ha 165 cm vagy akkor teljesen jó a súlyod.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) bullseye


bullseye
addikt

Én bárkinek felajánlok a zsíromból átültetésre :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#23) koshmar válasza Draken (#20) üzenetére


koshmar
őstag

Milyen magas vagy?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#24) Mr X válasza Draken (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Majd jön az, én 25 éves koromig ~50 kiló voltam, aztán hipphopp felugrott 20 kiló, azóta azt tartom.

(#25) Draken válasza koshmar (#23) üzenetére


Draken
őstag

178-179cm, remélem, hogy tényleg jönni fog, lehet újra el kéne kezdeni edzenem.

(#26) #72042496 válasza FatalEror (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Haverom ezt 100 kilóra mondja. :)

Ne koplalj, inkább a cukros, lisztes, agyonfeldolgozott kaját (és italt) fogd vissza - meglesz az eredménye! Erre a mozgás még rátesz egy lapáttal, attól szenved ám a zsírszövet! :)

Diétás ételek topicja.

(#27) Mr X:

Nem tudom, kövérnek számít-e, de szerinte a sörhas jótékonysági intézmény, mert árnyékot tart az orálnál. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr X válasza #72042496 (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Ezt mindig a kövér emberek mondják. :D

(#28) koxx válasza #72042496 (#26) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Így van, 100 kg-ra vonatkozik :)

Kedves cikkíró, ilyeneket azért ne írjunk már mert vmi orbitális nagy baromság. "Lényeg a sok mozgás. És a mérsékelt evés. Többet energiát használjunk el mint amit beviszünk. Ez a fogyás lényege. A lustaság hizlal nem az étel."

A fogyás ~70%-ban a bevitt táplálékon múlik, a maradék pedig az edzés és a pihenés.

Mr X: nem sok a 100kg ha elég magas vagy hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Mr X válasza koxx (#28) üzenetére


Mr X
veterán

Csak nem mindenki nőtt akkorára, és ugye csajból is van pici. :D Szerintem az arányosság fontosabb. :) Btw, a BMI kalkulátor szerint 100kg-hoz minimum 2m magasság az ideális, az alatt túlsúlyos kategória.

[ Szerkesztve ]

(#30) FatalEror válasza #72042496 (#26) üzenetére


FatalEror
addikt

Cukros lötty nincs,talán csak az esti tea,de az is 1-2 bögre!Amúgy csak is vizet iszom.
Liszt az sajnos sok kajában ott van,esténként pl már inkább gabona pelyheket eszek,nem tudom ez mennyire hízlaló.Szerintem lassan kilövöm a krumplit is,csak is kukoricás rizs,és krumplipüré jöhet.Kenyeret már nagyon ritkán-alig eszek.Kösz a topikot benézek.

Nem tudom, kövérnek számít-e, de szerinte a sörhas jótékonysági intézmény, mert árnyékot tart az orálnál.
Jó szerszámnak eresz alatt a helye!

HardCore is my LifeStyle

(#31) #72042496 válasza FatalEror (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

A krumplit szerintem hagyd, kell az, nem lehet csak soványhúson meg zöldségen élni. A gabonapelyhet viszont lehet, ki kéne iktatni, sokra ráborult a cukrosbödön. Ha eszed, akkor is inkább reggel. Estére a sonka, sovány túró, kefír, stb. az ajánlott, vagyis ami főleg fehérjéből áll, ill. a rost miatt hasznos még a zöldség is. Bővebb listát majd írnak a többiek, a gyakorlati részét kevésbé ismerem.

Ez a vége is nagy szöveg, még nem hallottam! :D

[ Szerkesztve ]

(#32) kovacsroli válasza Draken (#25) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Pont az olyan felépítésű embereknek találták ki a tömegnövelőt, mint te :K
Nem kell tőle félni, csak a laikusok szerint a sátán műve. Olyan étvágyat hoz, hogy már edzés nélkül is feljön pár kiló, pláne sportolással.. :K
Megelőzném azt is, hogy miután abbahagyod leengedsz mint egy lufi: én 2 éve kondizok rendszeresen, a legelején ettem tömegnövelőt, a testsúlyom beállt ~84kg-ra (176cm magas vagyok), és azóta mindenféle táplálékkiegészítő nélküli rendszeres edzéssel ezt a súlyt +-1kg tartom!

Ezek a saját személyes tapasztalataim, nem törvényszerűek, de nálam bejött, hamar és véglegesen meghozta az a plusz súlyt amit szerettem volna! :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#33) koshmar válasza FatalEror (#30) üzenetére


koshmar
őstag

A teába nem muszáj cukrot rakni. :D

Én már évek óta úgy iszom.
Eleinte tényleg rettenetesen ízetlen volt, de rövid idő alatt teljesen meg lehet szokni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#34) eddie17


eddie17
addikt

Szép eredmény, gratulálok.
Bár csak én is már ott tartanék, hogy csak tartanom kell a súlyomat. :)

(#35) FatalEror válasza eddie17 (#34) üzenetére


FatalEror
addikt

Hidd el az a fogyás legnehezebb része.

HardCore is my LifeStyle

(#36) eddie17 válasza FatalEror (#35) üzenetére


eddie17
addikt

Tudom. ;)
-50kg a célom, most -35kg-nál járok. De még messze a cél, plusz utána megtartani sokáig. :)
Étrend, futás, edzés. (bár most egy kicsit hanyagoltam 3 hétre... különböző okoból. :) )

(#37) FatalEror válasza eddie17 (#36) üzenetére


FatalEror
addikt

Nahát -35Kg az már valami,szép kis eredmény.

HardCore is my LifeStyle

(#38) Blindmouse válasza Bluerainbow (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Először is, gratulálok a cikkírónak.
Bluerainbow: Elárulom a legősibb mérnök fogyókúra titkot: csökkenteni kell a hőmérsékletet. Egy normál ember kb 110 kalóriát éget el óránként a testhőmérséklete fenntartására. Ez éjszaka 20-és 80 között változik, aszerint mennyi a hőmérséklet, mekkora a takaró, satöbbi. 1 km futás 100 kalória. Kevesebb takaróval, alacsonyabb hőmérséklettel 4-5 km futást lehet fogyni egy ékszaka, megerőltetés nélkül, kevesebb kaja nélkül. Nem kellemetlen, hozzá lehet szokni, ha fokozatosan állítod be. Nem fog gyorsan menni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) koxx válasza Blindmouse (#38) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért ne ez legyen az elfogadott diéta :)

(#40) Huma válasza koxx (#39) üzenetére


Huma
addikt

Késő. Én már benn vagyok a fagyasztóban. Egy hónap múlva hallotok rólam a híradóban! :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) koxx válasza Huma (#40) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A színed már megvan hozzá :D

(#42) FatalEror válasza Huma (#40) üzenetére


FatalEror
addikt

És az lesz a főcím,hogy 1 hónapot élt öregedés nélkül egy ember.

HardCore is my LifeStyle

(#43) bullseye válasza Huma (#40) üzenetére


bullseye
addikt

Mellesleg van ilyen is, ha jól tudom. Külön valami helyi fagayzstós dolog, és olyan is, hogy -20 fokba zavarnak be pár percre (utóbbit mintha főleg gyógyításra használnák, ez biztos csak mellékhatása...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#44) Huma válasza FatalEror (#42) üzenetére


Huma
addikt

Dehogy.
Ez lesz:
Rossz tanács ölte meg a fiatal férfit.
Alcím:
Egy feltűnően okosnak látszó, csodaszép férfit találtak jégbe fagyba. A tudomány mindent megtesz azért, hogy eme ritka kincset visszahozzák az élők közé.

(#43) bullseye:
Én sokat dolgoztam mínusz fokokban. Gyakorlatilag most is az egész telet végignyomtam napi 8-10 órában. Mégsem fogytam le. Bár mondjuk én nem is vagyok kövér.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) FatalEror válasza Huma (#44) üzenetére


FatalEror
addikt

A hírek után 5 perccel...már meg is van a megoldás 15 perc szoliban.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#46) bullseye válasza Huma (#44) üzenetére


bullseye
addikt

Csak rosszul emlékeztem. így megy ez...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#47) bambano válasza Bluerainbow (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az evés önmagában energiaigényes folyamat. A gyomrod meg a többi használata sok energiát felvesz. Ez a valódi oka annak, hogy napi legalább 5x étkezést javasolnak.

Az éhség a legrosszabb, ami fogyókúra közben történhet, annak mindig nagy zabálás a vége. Egyél olyan dolgokat, ami telít, de kevés energiát tartalmaz. Emellett jó kaja még a káposzta, az egyetlen növény, aminek az emésztése több energiát visz el, mint amennyi van benne.

A gerincsérv kezelhető, érdemes lenne foglalkozni vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza Draken (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pajzsmirigyed rendben van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) agymenő


agymenő
tag

Köszönöm mindenkinek a gratulációt.

Tartani is elég nehéz de a fogyás egy életmód váltással jár. Bár én mostanság több hangsúly fektettem az izom növelésbe persze természetes módon a fegyencedzéssel. Jelenleg 89 kg vagyok de meglátszik hogy izomból tevődik össze a plusz súly nem zsírból :D

Előtte: Baloldali:

Utána:

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.