Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzbotii


gzbotii
veterán

legyen igy:D es legyen wp7-en alapulo tablet.
ha visszter, es ugy, ah irjak akkor az csak nekunk lehet jo [userek] :C

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2) Karma


Karma
félisten

"A Nokia észak-amerikai vezetője szerint a legolcsóbb Android modellek alatti árszegmensben is lesznek Windows Phone mobilok."

Hja, az első generációs WP7-es telefonok többsége már ott van :P

“All nothings are not equal.”

(#3) zola8van8


zola8van8
tag

20.000Ft alatt Nokia WP7-tel? :N

Bár nem lesz gond, ha nem szálnak el az árakkal!

(#4) David75


David75
őstag

Nagy szám lesz jövőre olyan 65k-ért omnia7 tudású készüléket kiadni mikor omnia7-et 35-ért dobják majd utánad..

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#5) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

hm, kíváncsi leszek :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6) Xaels


Xaels
félisten

Ez aztán merész kijelentés. Gondolom a szolgáltatói piacra gondolt, de furán vette ki magát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) B1T3


B1T3
addikt

Mindenesetre jó hír ez a hozzáállás az eddigivel szemben, amikor tulajdonképpen indokolatlanul magas árak voltak.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

más esélyük nincs

(#9) Pantal


Pantal
senior tag

Sose voltam Nokia párti, söt... De a WP7 nagyon el lett szerintem találva. Ketten együtt már csak a két nagy név miatt is sokra vihetik. A WP7 szerintem igazi ellenfele lehet az IOSnek. Androidot most direkt nem írom, szerintem az teljesen más kategória. Már csak a WP7 appok árát kéne lejjebb venni IOS szintre, meg több fejlesztöt elcsábítani, akkor az árazása miatt megszorongathatja az Apple golyóit :D Ne értsetek félre, másfél évig volt iphoneom, nagyon szerettem. Próbálkoztam több androiddal is (blade, x8, legend, galaxy s) nem jöttek be hosszú távon. A WP7 viszont igen. Iphonet sokan szeretnének szvsz csak nem tudják megfizetni. WP7es Nokia ha télleg elérhetö lesz olcsó árkategóriában az csak jó, teljesen jó iphone alternatívalehet.

(#10) Xaels válasza Pantal (#9) üzenetére


Xaels
félisten

Csak az a baj, hogy annyira erős a megkötés hardveresen és szoftveresen is, hogy baromira nem lesz értelme megvenni a 100+ ezres WP7-es telefon mert tök ugyanazt fogja tudni az olcsó 20-ezres készülék is. Ez nem olyan mint az Android, hogy a gyártó emelheti az értéket egy jól összerakott UI-val és a hozzá tartozó szolgáltatásokkal. Tök ugyanolyan lesz egy "ZTE" olcsófon mint egy "Nokia" drágafon. Maximum a burkolatban fognak eltérni, ami meg akárhogy is nézzük 40-50 ezres árkülönbözetet nem jelent.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Hát ha fogják a WP7-et, nem kap meg semmit a Mango-ból, lezárják a külső fejlesztők előtt és csak feature phone-ként árulják, mint az S40-eket, akkor erre minden esély megvan. Gondolom erről van szó, a korábbi erről szóló cikk is ezt sejteti.
De onnantól már nem az olcsó Android riválisa lesz. Viszont csak így tudják elkerülni, hogy millió+1 különböző hardverre kelljen fejleszteniük.

(#12) stevve: Sokféleképpen lehet történelmet írni, sikerrel és bukással is. Einstein is történelmet írt, Hitler is és a Titanic is.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) stevve


stevve
nagyúr

"de Weber szerint az új termékstratégia révén a Nokia visszatérése történelmet írhat"

Csak nehogy az olcsó hús kategóriába essenek végül. Régen úgy volt néptelefon egy-egy Nokia modell, hogy nem volt gagyi.

(#13) gaben88


gaben88
őstag

De arra is figyeljenek oda, hogy a csúcs WP7-es Nokiák ne 150-200ezer ft-ok legyenek! :P

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#14) Lacces


Lacces
őstag

Engem az zavar, hogy Észak-Amerika csak... és Európa? Egyáltalán lesz itt WP7-es Nokia?
Európáról miért nem tudunk semmit sem? Elvégre európai cég, igaz amcsi vezetés...

(#15) Pantal válasza Xaels (#10) üzenetére


Pantal
senior tag

Pedig ha lejebb viszik valóban a processzor órajelét 800 mhzre, meg olyat hallottam, hogy a wp7 támogat kisebb felbontású kijelzöt is, esetleg engednek a kamerán, 3,2mp af, villanófény és meg is van az alsóbb kategóriás wp7. Abban viszont egyet értek, hogy nem lesz különbség a gyártók között, de ez alapjába véve nem gond, ugyanis nem nyúlhatsz mellé, amit az os kínál minöség, azt biztosan megkapod. Az meg már a gyártókon múlik h melyikbe milyen pluszt raknak, pl jobb hangchip, meg nem igazán tudom még kinek mi a vágya.

(#16) debrejo


debrejo
senior tag

"széles piacokat lefedő, komplett ökoszisztéma kiépítésére is lehetőségük nyílik"
Ez tetszett :)

(#17) gomsadi# válasza Lacces (#14) üzenetére


gomsadi#
tag

Azt hiszem az sg.hu-n olvastam ezzel kapcsolatban azt, hogy csak USA lesz a Nokia wp7 fellegvara.

Have a Lot of Fun!!

(#18) Prien válasza Xaels (#10) üzenetére


Prien
addikt

Ezzel egyetértek. Érdekes lesz egy olcsó és egy méregdrága WP7 mobil majd egymás mellett. Ugyanakkor ez a kijelentés a Nokiától előrevetítheti azt is,hogy a jövőben az oprendszerek versenyeznek majd a felhasználókért, a készülékekért pedig nem kérnek horribilis összegeket. Adjanak is olcsón minden okostelót, cserébe úgyis megkapnak minden értékes infót a szokásainkról,stb. Meg ott vannak a reklámok, fizetős alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#19) zola8van8 válasza Pantal (#15) üzenetére


zola8van8
tag

A WP7 támogat 1db kisebb felbontást, de az még nincs "aktiválva"

[ Szerkesztve ]

(#20) Xaels válasza Pantal (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Az a 800Mhz-es engedmény nem olyan egyszerű. Tudtommal az újabb generációs CPU esetében engedélyezett csak ami kb. ugyanazt a teljesítményt hozza 800MHz-en mint a régebbi 1000MHz-en.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#21) Jeanne d'Arc

Ha ez segít rajtuk? !

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#22) atoth


atoth
aktív tag

Tulajdonképpen, ha a szekér megindul, akkor a Nokia mellett nem is kell más készülékgyártó-partner a Microsoftnak. Akár meg is szüntethetnék a nyitott licencelést, amint a jelenlegi szerződések lejárnak. Szinte biztos, hogy kapott a Nokia valamilyen kizárólagosságot, elsőbbséget.

(#23) Pantal válasza Xaels (#20) üzenetére


Pantal
senior tag

Hát ezt nem tudom, lehet, hogy újabb, és hogy hozza a mostani 1ghz szintet, de lehet, hogy kisebb nm-en gyártják jobb kihozatali arányban és így olcsóbb lesz, nem tudom.

Egy másik hszre reagálva: A kisebb kijelzöt meg lehet még nem aktiválták,de ha eljön az olcsó wp7 akkor aktiválni fogják.

[ Szerkesztve ]

(#24) stevve válasza debrejo (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Valóban nem szerencsés. A széles piac helyett inkább több szegmens kellett volna, az ökoszisztéma pedig tudtommal az ökológia körében használt fogalom. :B

(#25) David75 válasza Xaels (#20) üzenetére


David75
őstag

Ez így igaz csak nem fogják ezt fel rengetegen hanem azt hiszik csökkent a teljesítménybeli elvárás...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#26) Xaels válasza Pantal (#23) üzenetére


Xaels
félisten

És a kisebb kijelző miben is fog hátrányt jelenteni? Mert ugye szerintem a csempés rendszer előnye az is, hogy kevésbé érzékeny a felbontásra vagy méretre mint 1-2 túlspilázott UI.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) Pantal válasza Xaels (#26) üzenetére


Pantal
senior tag

Nem feltétlen fog hátrányt jelenteni, nem is ezt mondtam, azért hoztam fel a kis felbontású kijelzöt, mert az is segíthet a WP7nek az alacsonyabb árszegmensbe való bekerüléséhez. :R

(#28) stevve:

Szerintem is kár lenne, de ha valakinek nincs annyi pénze, hogy megfizessen egy drágább wp7 telót, neki legalább meglesz a lehetösége egy olcsó telefont (ez esetben kisebb kijelzövel) venni. És ö igazán örülni fog neki.

[ Szerkesztve ]

(#28) stevve válasza Pantal (#27) üzenetére


stevve
nagyúr

Kár volna a felbontást lefelé módosítani - legalábbis drasztikusan.

(#29) robertel


robertel
senior tag

Azért azt ne felejtsük el, hogy volt itt a mobilarénán egy cikk még tavasszal, hogy a nokia idővel a komplett symbiant le akarja cserlni wp-re, és akkro bizony lesz wp alapú nokia 30e Ft-ért. A nokia mindent lefed most is, minöségre gondolok, van n8, meg van pár ezer Ft-os telefonjuk is.
Hogy hogy lesz 30e Ft egy wp nokia? Processzor követlemény nem nagy elvárás már, jővő tavasszal amikor várhatóak lesznek talán már ezek a telefonok, talán azalsókategóriában is megjelenek az 1 GHz-es procik. Huawei ugye már most 50 körül ad 800 MHz-eset.
Kamera felbontásán is biztosan lehet csökkenteni, az azért nem létkérdés, nyilván a készülékházon is fognak spórolni, nem fém lesz az biztos :U
Én asszem várok is a wp telefon vételével, lehet most mango megjelenésével drágák is lezsnek kezdetben.
Amúgy meg a microsoft helyében kizárólagoságot andék a nokiának, főleg igy, hogy le fogják fedni az egész termékpalettát, van akkora cég, hogy ezt megoldja. De ez szerintem nem fog bekövetkezni.
Meg nyilván az olcsóbb telefonok nem 4 hanem 3as kijelzővel rendelkeznének.
Igazából engem ez is érdekelne, a msot megejelenő telefonok mind angyok, és nagy telefonom már van:)

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#30) David75 válasza robertel (#29) üzenetére


David75
őstag

3,5" alatt nem lehet wp7-es telefont gyártani.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#31) robertel válasza David75 (#30) üzenetére


robertel
senior tag

Jelen állás szerint.
A kamera se lehet 5 mp kisebb és hd képes kell, hogy legyen.
Tangovel mindezek változhatnak, lehet lesznek funkcióbeli hiányoságai is az olcsóbb telefonoknak.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#32) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Vakker a google bevásárólt/fog.
[link]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#33) zola8van8 válasza Brutális eb (#32) üzenetére


zola8van8
tag

Úgy néz ki, hogy igaz, de majd ha lehozzák a hírt, akkor ott megvitatjuk :D

[ Szerkesztve ]

(#34) cqr


cqr
aktív tag

Figyelembe véve az eddigi design videókat, és a tényt, hogy a wp7 telefonok elsődleges megkülönböztető jegyeit a design, anyaghasználat (és a kijelző) hordozzák, úgy tűnik, hogy a nokiának nagyon "bejöhet" az MS-tal való együttműködés. Na meg ha tényleg alacsony lesz az árfekvés, akkor ez nagyon kemény konkurencia lehet az androidnak.

(#35) David75 válasza robertel (#31) üzenetére


David75
őstag

Látom nem nagyon érted a wp7 stratégiáját a piacon. A 800mhz-s prociból is csak olyan kerülhet a telefonokban ami erősebb mint az omnia7-ben lévő snapdragon. Semmi elvárás csökkentés nem lesz.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#36) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

okos döntés a nokia részéről csak az a nagy kérdés, hogy mikortól szeretnék ezt bevezetni, félév 1év vagy 5év múlva?!

(#37) atoth


atoth
aktív tag

Alakulnak a gigászok, akik a teljes terméket, hw-sw kézben tartják. A kínaiak, tajvainak, koreaiak, meg maradnak a másolásnál vagy mennek vissza az ODM üzletbe.

(#38) robertel válasza David75 (#35) üzenetére


robertel
senior tag

Csillagvirág, Te nem érted mit írtam!
Olcsósodni fognak a mobilpocesszorok!
Igy már felfogtad??

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#39) bloomberg válasza atoth (#37) üzenetére


bloomberg
tag

Én is ezt tippelem.

A fenti linkelt hírre nekem is ez jutott eszembe, előbb-utóbb az Nokia is beolvad.

Múlt héten - végre - kipróbáltam a WP 7-et.

Nekem nagyon bejött.

(#40) Brutális eb válasza zola8van8 (#33) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igenis mobilaréna főszerkesztő úr csak ki hozza le a hírt? :DD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#41) Barthezz2 válasza Brutális eb (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ebből kiindulva, lehet az Ms Nokia felvásárlás sem pletyka marad.. :U

Everybody lies.

(#42) zola8van8 válasza Brutális eb (#40) üzenetére


zola8van8
tag

De leszeretném már írni a félsoros véleményemet, csak ide nem szabad :DDD

(#43) Brutális eb válasza Barthezz2 (#41) üzenetére


Brutális eb
addikt

Hivatalos ez.
[link]

De lehet időgépben ébredtem és ápr.1 van.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#44) cqr válasza Barthezz2 (#41) üzenetére


cqr
aktív tag

Google + Mot, Apple, MS + Nokia érdekes "párosok" lesznek/lehetnek.

Ha a jövő egy smartphone + dualGUI(pl.Win8)-tabletPC + (Konzol játékra) akkor az MS elég jó helyzetben van.

(#45) Barthezz2 válasza cqr (#44) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az biztos, hogy ha lenne a Ms-nek saját mobilvállalata, akkor elég sok mindene meglenne eg, kéz alatt.
Majd meglátjuk mi lesz a jövőben:)

Everybody lies.

(#46) plus44


plus44
veterán

kit érdekel az amerikai piac? Az európait hódítsák basszus!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) robertel válasza plus44 (#46) üzenetére


robertel
senior tag

Nem értem én se, hogy miért amerikára fókuszál nokia, vagy ha arra is fókuszál, de mellette ne feledkezzen meg az öreg kontinensről se..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#48) NoMagix


NoMagix
addikt

ez mind szép és jó... de miért nem lehetett így kezdeni?
Talán még a WP7 nélkül is megpróbálhatták volna!

(#49) robertel válasza NoMagix (#48) üzenetére


robertel
senior tag

Szvsz smbiannal akkor s eértek volna el sok sikert ha leárazzák.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#50) NoMagix válasza robertel (#49) üzenetére


NoMagix
addikt

Persze, ebben igazad van, de talán csökkenthették volna a hiányt egy agresszív árpolitikával.
De, ha azt nézem, milyen magas volt az első WP7-es telók ára, akkor szerintem muszáj barátságosabb árcédulát feltüntetni, hiába Nokia, amúgy a Nokia sosem volt arról híres, hogy valamit olcsón adjon.
csak mellékesen jegyzem meg, azért lenne még mit csiszolni azon a WP7 rendszeren...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.