Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaveForce


RaveForce
veterán

üdvözlendő és követendő példa! :K

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#2) ClioRS


ClioRS
őstag

Én úgy tudom, hogy az AGPS (Assisted GPS), ahogy a neve is mutatja, csak kiegészíti a GPS-t úgy, hogy a műholdadatokat letölti, így gyorsabban talál jelet a vevő, nem kell végigzongorázni minden műholdat.

A hálózatalapú helymeghatározás tudja azt, hogy durván megadja a pozíciót, de az is inkább az cellaadatokból dolgozik, nem hotspotokból.

(#3) Lzolcsi válasza ClioRS (#2) üzenetére


Lzolcsi
csendes tag

A halozat alapu is tud dolgozni cellainfo nelkul, egyszer kiprobaltam a telefonom, airplane modba raktam es csak a wifivel dolgozott. Gond nelkul megmondta, hogy hol vagyok :)

(#4) Norbi21 válasza Lzolcsi (#3) üzenetére


Norbi21
senior tag

Ezt én is csak megerősíteni tudom. Maga a kezdeményezés pedig üdvözölendő.

(#5) ClioRS


ClioRS
őstag

Az összes GPS-es Nokiában megvan ez, már 3-4 éve. :U

Ja, hogy kifelejtették a telefonból, és most eladják újításnak.... Szarügy annak, aki benyeli.

(#6) csab2


csab2
veterán

No de a cikkben is benne van, hogy ezt a Google Maps eleve tudja. A Google Maps pedig előre fel van telepítve a telefonra. Akkor most miről is beszélünk?
Egyébként a Google Maps már évek óta tudja ezt a funkciót, és csak ott működik "pontosan" ahol sűrűn vannak a tornyok, tehát városokban. Olyan helyen, ahol ritkán vannak a tornyok, lazán téved km-eket is.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7) kali válasza ClioRS (#5) üzenetére


kali
legenda

nem felejtették ki, csupán szoftveresen nem volt rá szükség a gyártó szerint, de aktiválják, mivel olyan régióban is árulják/használják már a telcsit, ahol van/lenne rá igény!
a nokia telcsik esetében csak felgyorsítja a pozicionálást az a-gps funkció, itt kicsit másról lesz szó, bővül a funkció!

[ Szerkesztve ]

(#8) csab2 válasza kali (#7) üzenetére


csab2
veterán

A Nokiákban nem csak az A-GPS van benne, hanem a hálózatalapú pozicionálás is, ami a Google Map-ben is van. Ld. előző hsz-em.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Én is azt mondom, hogy ettől a dologtól azért ne essünk hasra.
csab2 Sőt nem csak a Nokiák tudják, hanem az i8910 is, pedig az is Samsung.

[ Szerkesztve ]

valami

(#10) kali válasza csab2 (#8) üzenetére


kali
legenda

tudom, több, mint 3 évig több nokia telcsik navigációját használtam! viszont a kettőt külön kell választani! de ez miért is lényeges azzal kapcsolatban, amit én írtam?

[ Szerkesztve ]

(#11) miaoumaoi válasza kali (#7) üzenetére


miaoumaoi
tag

Ez eddig oké, de akkor minek írják rá az adatlapjára? Ott van rajta, hogy A-GPS supported. Akkor szerinted ezután majd rá kell kérdezni, hogy hogy értik? Vagy félrefordíás mint pl. "dvd játékos". Komolyan az agyamat eldobom. Akkor ezután ha rá van írva hogy fm-radio with rds akkor majd meg kell kérdezni, hogy mit jelent, hogy csak az ic van benne, de nincs bekötve, vagy esetleg hallgatni is lehet? Ennyi erővel kimegyek a kínai piacra aztán ott veszek egy "turbo" matricás telefont. Félreértések elkerülése végett, nem a noname telókkal van bajom, hanem azzal, hogy akkor adják olyan árban és akkor felőlem azt is ráírhatják hogy 500watt+ megabasszus + 100.1-es hangrendszer, nem érdekelne.
Pont az lenne az értelme egy márkanévnek, hogy ne kelljen vásárlás előtt leellenőrízni, hogy vajon a specifikációja megehyezik-e az adatlapon lévővel.

(#12) csab2 válasza kali (#10) üzenetére


csab2
veterán

Csak azért írtam, mert a hírben teljesen össze van mosva az A-GPS és a hálózatalapú pozicionálás. A-GPS-t emlegetnek és közben hálózatalapú helymeghatározásról van szó. Miközben ez utóbbi benne van a telefonban, hiszen az előre telepített Google Maps tudja ezt.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#13) kali válasza miaoumaoi (#11) üzenetére


kali
legenda

szerintem az adatlapon feltüntetett hardveres tudás/képesség nem jelenti egyből azt, hogy a mobiltelefonra - vagy az azon lévő oprendszerre - írt alkalmazások mind ki is használják azt, és a cikkben is arról van szó, hogy olyan frissítés érkezik, amivel már működni fog az a-gps funkció, tehát olyan illesztést kap, vagy olyan szoftvert, amivel ki is használja majd adott alkalmazás a készülék a-gps képességét! hardveresen tehát az első pillanattól képes rá a telcsi, csak a frissítés segítségével illesztővel összekötik a hardvert és a szoftvert, illetve magát a szoftvert képessé teszik a funkció használatára!
azt csak mellékesen említem meg, hogy a gyártói adatlapok sem mindig mérvadóak, lásd; a spica esetében, ahol az egyik ország honlapján s-gps képesség szerepel(t), a másikon a-gps és nem annyira eltérő régióról van szó, hogy más tudású spica készülékről beszélhessünk!
dramatizálhatod, meg ironizálhatod a dolgot, de a képesség nem jelenti mindig egyenesen a tudást, a hardveres képességet ki is kell használni szoftveresen, ellenkező esetben csak egy lappangó dologról beszélünk... :)
(anno a nokia telcsik esetében is jelentkezett a probléma, mivel a gps képes nokia telcsiknél adott az a-gps képesség, a nokia maps ki is használja, de például néhány más térképes alkalmazás nem, és ettől még van a-gps a nokia telcsikben, a gyártó ettől még nem fogja módosítani a készülék adatlapját, arról nem tehet, hogy nem minden alkalmzást írnak meg úgy, hogy ki használja a készülék hardveres képességeit!)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.