Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Örülünk Vincent?

Asszem mindenféleképpen!

(#2) Lenry


Lenry
félisten

szükség is van a növelésre, mert amúgy WinXP, meg 1024x768.... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Löncsi


Löncsi
őstag

E-penis: lvl-up. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Persze a 15 inaktív torrentet nem merted megmutatni. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) danih válasza Syl (#4) üzenetére


danih
addikt

Ezt akartam írni... Nem látom a Max Payne 3-at vagy a Prometheust :))
Amúgy jó az ilyen net, nekem is hasonló mutatóim vannak, csak Kbitben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) Syl válasza danih (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Ááá, azok is biztosan az ubuntu különféle változatai :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) EczkE válasza danih (#5) üzenetére


EczkE
addikt

De jó, hogy mondtam a May Payne 3-at.

Asszem mindenféleképpen!

(#8) barnam_ válasza Syl (#4) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az egy lecsapható magas labda :D
Ma már a torrent nem feltétlenül egyenlő a warezzal :)

(#9) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Bent hagyhattad volna a Max Payne 3 RELOADED-et, nem kell itt az álszenteskedés.

(#10) barnam_ válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nincs benne Max Payne3, mivel nem tudom min játszani...

(#11) Thunderzolee

Irigység van. :O

A múlt héten váltottam 15/1-es csomagról 25/5-re (T-home).
Alig 1600-al kerül többe ez a csomag a 15-ösnél, hát mondom ennyiért megéri, ha végre normális feltöltési sebességem lesz.
Hoztak is egy új modemet, ami bírja ezt a sebességet.

De léphetek vissza a régi csomagba, mert csak 25/1 maradtunk.
Erre viszont nincs szükségem, nem a 25-től nőtt volna az e-penisem, hanem az 5 megás feltöltéstől. :(
Azért T-Home-ot sem értem.
Nem csináltak a szerelők sebességtesztet, de nem is gondoltam, h kellett volna. Úgy látszik kár volt megbízni ebben a sunyi szolgáltatóban. Tudom, h a távolsággal arányos az ADSL/kábel -net sebessége, de ez meglepett, h a feltöltés semennyit sem változott.

Már írtam egy e-mailt, de még nem reagáltak rá.

Bár ahogy elnézem, ott Digi van.
Hát igen, az itt csak álom marad.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) barnam_ válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


barnam_
nagyúr

Otthon nekem is 15/1 MBit ADSL van a T-től, úgy hogy van telefon is, akcióban 4850Ft... dsl-ek között nem is rossz. Ez lehet hogy 40Mbit, de ez panel, otthon meg családi ház, és azért nem ugyanaz a kettő...

Amúgy nem értem, ha lefele megy a 25Mbit, akkor a feltöltés miért nem nőtt? Ha nem tudná a vonal azt a sebességet, nem is engedték volna megkötni.
Én a 25-öst nem is tudom bekötni, mert azt írja az oldal, hogy az én lakhelyemen nem támogatott.

(#13) Thunderzolee válasza barnam_ (#12) üzenetére

Csütörtökön írtam az e-mailt, abban bízok, h csak "elfelejtették" átállítani. :D

Azt mondjuk nem tudtam, h nem is engedik megkötni; meg ugye apró betűvel ott van a garantált sebesség (1Mbit) felfelé, ami ez esetben meg is van.
Ezért gondoltam, h sunyik, mert az emberek nagy része megrészegül a 25megás letöltéstől (ami meg is van, néha még több is picivel), és esetleg észre sem veszi, h a feltöltés nem változott. Mint tudjuk, nem mindenki jártas speedtest ügyben. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) barnam_ válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


barnam_
nagyúr

A speedtest fos :D Egy régebbi gépet maga a flash úgy megakaszt, hogy nem lesz belőle normális eredmény. Pl tesóm laptopján, ugyanez a net csak vmi 4/12 Mbit eredményt adott.

(#15) Jhonny06 válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

5-ös feltöltés miért lett volna olyan jó? Seednek baromi kevés, átlagos netezéshez (képfeltöltés, stb.) meg nem kell akkora.

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Csak én nem értem? :F

:P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) Szplöttyy válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Én is a múlt héten váltottam 15/1 ről, ami inkább 5/1volt, 25/5re, +IPTv, stb, a net olcsóbb, mint eddig volt, mert hűség, platinakártya, meg mittudomén. Hoztak jóféle kis Cisco modemet, N-es WiFivel, persze belépni nem tudok hogy Portforwardoljak mert sehol az admin jelszó, de 25/5 a valóságban 26-27/3-4, és az N-es wifi, ott ahol a régi SMC routeremmel kettes volt a jel, és volt 1/1kb, ott most majdnem max, és 20/2-3van bőven. Úgyhogy részemtől +1 T-home!

Smoke & Torque

(#18) Syl válasza Szplöttyy (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Az admin jelszó a routeren van, valamelyik ser.number. Már nem emlékszem. Én akkor azonnal átállítottam, ahogy tavaly felszerelték.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) Szplöttyy válasza Syl (#18) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Most neten túrok, hátha találok vmit, de se a router doksijai között, se a routeren nem találtam infót. De lehet csak jobban meg kéne nézni.

Smoke & Torque

(#20) Syl válasza Szplöttyy (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Az alap wifi jelszó is 6-8 számjegyből áll és tuti rajta van a modemen.
Az admin felülethez pedig alapból nincs jelszó. Üres mezőkkel kell nyomni egy login-t és akkor tudsz megadni a saját nevet/jelszót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Szplöttyy válasza Syl (#20) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

A wifi jelszót azt tudom, az admin felülethez kellene. Bejött az üres mező! Nagyon szépen köszönöm! :R

Smoke & Torque

(#22) Thunderzolee válasza Jhonny06 (#15) üzenetére

Seednek kevés? :F
Hja kérem, ahol nem elérhető a Digi, vagy a UPC ott csak ennyi van. :(

De ha az 5-öt is kevésnek tartod, akkor mit szóljon az, akinek csak 1M, esetleg 512K van? Nem én választom a csomagokhoz tartozó feltöltési sávszélességeket, hanem a technológia korlátaiból kifolyólag ennyi (×DSL, kábeles internet).
Azért lett volna olyan jó az 5, mert most csak 1 van.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Jhonny06 válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Havi 1-2k-ért lehet seed szervert bérelni, szerintem ezek az otthoni netek nem erre valók. Ez olyan kevés pénz, hogy simán bejön az áramszámlán, ha sokat van bekapcsolva a gép a seed miatt. Azt meg elindítod és megy. Összehasonlíthatatlan különbség.

Nekem is nagyon szar a feltöltésem, tehát racionalitásból írtam azt, amit, nem lenézésből. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Thunderzolee válasza Jhonny06 (#23) üzenetére

Ejha, értem.
Nem is tudtam, h ezek ennyiért is elérhetőek.
Köszi a tippet. :K

Mondjuk áramszámla nálam nem gond, van egy külön gép a konyhában direkt erre a célra, az éjjel nappal megy, de eléggé energiatakarékos.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) Syl válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Az az 1-2 ezres inkább 5-6, plusz a tavalyi torrentrazziák éppen az ilyen szerverek ellen mentek. Ha otthon éjjel-nappal járatod a gépet (pl. egy routerre vagy laptopra kötött vinyó) azért a kutya nem fog szólni. De a seed szerver bérlésért már az ember körmére csapnak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) Thunderzolee

Na, megjött a válasz, azóta ki is derült a hiba.
Náluk minden oké, tőlük 5Mbitet kapok, úgyhogy nálam van a gond.
Adtak egy számot, ahol kiküldenek egy szerelőt, aki "körülnéz" mi lehet a gond.

Mielőtt felhívtam gondoltam azért első körben átnézem a routert, hátha valami beállítási zavar van csak. Kiderült, h a QoS zavart be.
Ugyebár abban van egy olyan opció, h mekkora a feltöltés, ami nálam 1megára be is volt állítva.
Átírtam 5megára, és lőn feltöltési sebesség máris.

Na, most nem győzök bocsánatot kérni a T-Hometól..

:U

Syl:
Én is úgy emlékszem, amikor ez megjelent idehaza, még valami 4-5ezer körül került. Ráadásul pont ez aggasztott, ez már azért, ha nem is szó szerint értve, de "nagyüzemi" feltöltésnek minősülne.
Legalábbis ezt már nem lehet csak úgy kimagyarázni ha arra kerülne a sor.

Szerencsére az egyik legismertebb torrent oldal bevezette azt, h nem kell mindent arányosan visszaosztani, elég ha 48 órán át seedeljük a letöltött állományokat.
Így is inkább csak olyan anyagok vannak beállítva nálam, amik régiek, ill. kevés embernek kellenek (elvont, art filmek), és csak kevesen (vagy épp senki sem) seedelik.
Most majd jól jön az efféle csemegékre vágyóknak a magasabb feltöltési sebesség.
A régi anyagokért amúgy is több pont jár, mint a legfrissebb cuccokért. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) Syl válasza Thunderzolee (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor egy virágboltba járunk :DDD

Az 5 megabites seed szervereket én 4-5e forinttért láttam (kb 80 GB tárhellyel). Ehhez képest nekem otthon a 25/5 MBites t-home kábelre rá van kötve egy laptop, s arra egy 1 terás usb vinyó. A cucc napi kb 15 órát megy (utorrent webui, ftp szerver, teamwiever stb., hogy bárhonnan elérjem - még táblagépről is) ami havi 700 forint villanyszámlát jelent. Egy "kicsit" olcsóbb és biztonságosabb mint a seed szerver. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) ArchElf


ArchElf
addikt

Wow, gratulálok :C :R

Az ePenised majdnem eléri már az átlagos hosszt ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#29) Syl válasza ArchElf (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Minden esetre az övé nagyobb mint az enyém :DDD :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) Jhonny06 válasza Syl (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

Legutóbb 2k-ért béreltem, de 3-ért már most is simán van, úgyhogy nem.

(#31) barnam_ válasza Syl (#29) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egy másik posztban leírtam milyen gépet használok, úgyhogy ennyi plusz kijár :DDD :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.