Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Örömmel olvasom, hogy az egyszerű technológia által olyanok is hallgathatnak zenét, akik számára nem nagyon gyártanak elérhető áron megfelelő audió készüléket.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#2) daninet


daninet
veterán

<gonosz> zsiros a fejetek azert nem volt basszus ;] </gonosz>

Probaltam ilyet nemreg, az olcso kinai fulhallgatokhoz tudom hasonlitani a hangelmenyt.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) cappa72


cappa72
nagyúr

Az érzékenységnél tényleg ±3dB a tűrés? Ez olyan furán megadott értéknek tűnik.
Tehát lehet, hogy egyes darabok 97, mások pedig 103dB-s érzékenységgel bírnak. Azért 6dB az már komoly különbség...

Nekem amúgy az jutott először eszembe erről a termékről, hogy én a hangvillát a koponyámhoz szoktam tenni (és nem a fülemhez...), hogy meglegyen a 440Hz a fejemben.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4) cantus


cantus
tag

Jómagam is hallássérült vagyok. A bal fülemre tökéletesen hallok, a jobbra viszont egyáltalán nem. Így van fogalmam arról is milyen az igazi hallás és azt is tudom milyen a csontvezetéses technológia. Nekem jobb oldalt egy BAHA implantátum dolgozik. Ez azért komolyabb cucc, mivel a bőröm alatt is van egy mágneses implantátum a koponyámba fúrva és arra csatlakozik kívülről rá a készülék. Ez a rendszer ugye, csak kívülről rezegtet, nincs beültetve semmi, amivel segítené a rezgés átvezetését. Sajnos azt kell mondjam sem ez a rendszer, sem az implantátum meg se közelíti azt a minőséget, amit a bal fülemmel hallgatok, tehát amit a legtöbben egy sima fülhallgatóval hallhatnak. A hang tompa, dobozos, azt szoktam mondani, olyan, mintha egy dobozba lenne a fejem zárva és ott szólna valami hang.

Ugyanakkor abban tökéletesen igaza van a cikkírónak, hogy egy hallássérült számára akár a "mennyországot" is tudja jelenteni egy ilyen készülék, annyira pozitív a hatása. Annak tehát, akinek rendben van a hallása semmilyen körülmények között nem látom értelmét, de bizonyos hallássérülteknek nagyon tetszeni fog.

(#5) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Nekem a sima (nem Titanium) verzio van es az is teljesen jo - azt £50 korul vesztegetik ami teljesen jo ar erte
Biciklizeshez tokeletes!

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#6) kokler válasza TheAquir (#5) üzenetére


kokler
aktív tag

+1

Én mondjuk futáshoz használom és ahhoz tökéletes. Amúgy a hangminőséget érdemes úgy kipróbálni, hogy a füledet "bedugod", úgy jobb lesz a zenei élmény is.

A lényeg részemről amúgy is az, hogy a környezetet halljam, miközben zenét is hallgathatok - nem ütnek el remélhetőleg :B

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#7) Napfénysüti

Érdekes egy kütyü nem is tudtam hogy ilyen techológiával készülnek a hallókészülékek.
Országúton bringázom de a biztonság miatt nálam a fülhallgató kizárt, viszont egy ilyet egyszer szívesen kipróbálnék mert jól jönne a zene a tekeréshez hogy feldobja kicsit. :)

Més que un club!

(#8) Fejvadi válasza Napfénysüti (#7) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én is inkább a nyitott fejhallgatókat használom, hogy ne szigeteljen el teljesen a környezettől.

(#9) Pttypang válasza Napfénysüti (#7) üzenetére


Pttypang
veterán

Ket fuled van, bal oldaladon halad a forgalom optimalis esetben, tehat a jobb fuledben mehet a fullhallgato fele. Legalabbis en egy jo ideje igy tekerek, csak mert nem hallottam ,ha valaki ismeros utanamkiabalt, meg a forgalmat is jobb azert biztosan hallani :D

Everybody lies.

(#10) Napfénysüti válasza Pttypang (#9) üzenetére

Ha lehet még a fél fülemnél se zárnám ki a forgalom hangját. :N

Més que un club!

(#11) Potrien


Potrien
senior tag

Vajon mi értelme van ha rosszul szól?

(#12) Pttypang válasza Napfénysüti (#10) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem zárod ki, csak szűrt lesz, tehát a szélzajt zárod ki nagyjából, legalábbis esetemben ez általában így működik.
A max hangerő harmadával hallgatok zenét, tehát egészen halkan, a jobb oldalamról is hallom, ha történik valami, de mégis van valamennyi háttérzene, hogy azért ne legyen unalmas.

Everybody lies.

(#13) cappa72 válasza Potrien (#11) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pl. ez
Van, akinek sokat jelent.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14) Dr. 444Hertz válasza Potrien (#11) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Érdemes rendesen elolvasni a cikket ;)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#15) Potrien válasza Dr. 444Hertz (#14) üzenetére


Potrien
senior tag

Elolvastam,de egy fülesnek a legfontosabb dolga szerintem,hogy szépen szóljon.
Így értettem.

(#16) Potrien válasza cappa72 (#13) üzenetére


Potrien
senior tag

Igen ez nekem is más megvilágításba helyezi a dolgot!
Erre pl nem gondoltam.

(#17) saiyajin


saiyajin
senior tag

Jo es erdekes cikk volt, en se ismertem ezt a technologiat.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#18) UnA válasza Potrien (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, hogy ezzel nem leszek népszerű, de a "hogyan" túlértékelt, pedig az igazán fontos az, hogy "mit". A valóban jó zene akkor is tetszeni fog, ha nem csúcs cuccokat vásárolsz a hallgatásához.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr. 444Hertz válasza Potrien (#16) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Erre akartam célozni, ugyanerről szó esik a cikkben is.
De ne haragudj, nem fogalmaztam egyértelműen.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#20) .DLL válasza Fejvadi (#8) üzenetére


.DLL
veterán

+1, pl. egy Koss Porta Pro szénné alázza ezeket hangminőségben negyed annyiért, és gyakorlatilag transzparens marad a hallásunk a külvilág felé (amennyiben nem fedi azt el a hangos zene, mert akkor tök mindegy, a figyelmet elvonja (ha pedig nem vonja el, akkor nem a zenére figyelünk, ergo kár hallgatni.))

Kerékpáron nem hallgatok zenét, pedig a melóba vezető út pl. már eléggé benne van a csuklómban, mégsem adom meg az esélyét annak, hogy ez elvonja a figyelmem a közlekedésről.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#21) Bocha válasza .DLL (#20) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem tudom követni a gondolatmeneted, de az biztos, hogy a szóban forgó fejhallgató sokkal inkább tompítja azt, amit a környezetedből hallasz, mint a Trekz Titanium.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#22) kaldika


kaldika
tag

Úszásra van valami hasonló?

(#23) .DLL válasza Bocha (#21) üzenetére


.DLL
veterán

A teszt alanyánál (illetve a semminél is) nyilván jobban tompítja, de nem sokkal, próbáltam, ezért írtam hogy gyakorlatilag (tehát a gyakorlatban, a hétköznapi életben) transzparens a használata. Ha fent van akár egy kávézó halk beszélgetésében is részt lehetne venni, azon kívül, hogy furcsa, nem okozna hátrányt.

(P.H.)

(#24) Bocha válasza .DLL (#23) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Így már értem, köszönöm! :R Ugyanakkor nem tudom elképzelni, hogy ha szól belőle a zene, akkor szinte teljesen transzparens legyen; a Trekz Titaniumnál tényleg máshonnan jönnek a hangok, én ennek a használatát gondolom teljesen transzparensnek. Nem tudom, hogy te próbáltál-e már efféle megoldást, de lehet, hogy teljesen mások a tapasztalataink, ezért értünk kicsit mást transzparens alatt.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#25) .DLL válasza Bocha (#24) üzenetére


.DLL
veterán

Igen-igen, értem, és egy ilyennel való tapasztalat még tényleg hiányosságom. :K

Normál fejhallgatónál, legyen az bármennyire is nyitott, a belőle jövő hang tényleg a fülkagylón keresztül jut el hozzánk, akárcsak a külvilág hangjai, így egyik el tudja nyomni a másikat, maximum a zene hangerejével lehet variálni, hogy találjunk egy optimumot. Szívesen kipróbálnék egy ilyet, hogy tényleg hol keletkezik a hangérzet.
Magyarán ennél még "hangos" zenehallgatás esetén sem nyomja el a hang a külvilágot? (a figyelem elvonása már másik kérdés)

(P.H.)

(#26) Bocha válasza .DLL (#25) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Kicsit nehéz ezt megfogalmazni, de valahogy úgy van, ahogy te is írod: ha hangosítasz, akkor is hallod a külvilágot, de a figyelem tényleg egy másik kérdés, szóval nem mondhatom, hogy a hangerőtől függetlenül tud figyelni az ember a többi dologra is.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#27) rep3at


rep3at
őstag

Tökéletes cikk!

Forward thinking. كرر

(#28) Redneck válasza kokler (#6) üzenetére


Redneck
veterán

Jó kis cikk, a hallássérülteknek jó lehet ez a termék.

Kokler: Ha sportolás közben használod, nyilvan a fuldugo kilőve. Maximum ha víz alatti kivitel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#29) kokler válasza Redneck (#28) üzenetére


kokler
aktív tag

Perszehogyigen, csak a hangminőségre utaltam :K

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#30) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Nekem a mikrofonos vezetékes van, és nem a hangminőségéért szeretem.
Még egy fontos dolgot érdemes megemlíteni. Ezek a termékek sosem a minőségi zenehallgatásra készültek. Hiszen eleve rosszabb a csontvezetés mint egy jó dobhártyán keresztüli hallás. Ezeknek az az értelme, hogy normál hangerőn, nem bömböltetve, nem hangos közegben tudj audio információt fogadni. Vagy zajos környezetben füldugóval is tudj hangot bevinni...

Ha hangosan akarod hallgatni, akkor rá kell szorítani a fejedre, de bizonyos hangerő felett nem ajánlott, mert ettől ugyanúgy halláskárosodást lehet kapni, mint a hangos zenétől.

(#31) sebajtobi


sebajtobi
csendes tag

Sziasztok. Nekem is van ilyen headset em. azért vettem hogy halljam a külvilágot is zenehallgatás vagy telefonálás közben. Meg azért mert a fülbedugós headset ektol félóra után megfájdul a fülem. Ha 1-2 óra után ez sem kényelmes ahogy a teszt írója írta. Viszont a nem vagyok nagy szakértő (az lg g2 gyári fülese nekem csúcsnak számít.)de a hangminőség az szerintem nagyon jó. Vagyis normál esetben tényleg fakók tompák a hangok, kevés a dinamika. viszont ha berakjátok a fuldugót, akkor egészen más világ. előjönnek a mélyek és a tisztán hallod a zenét. csak ebben az esetben ugyanott vagyunk mintha vettunk volna töredékéért egy fülbedugós headsetet mert a külvilag ekkor is megszünik.

(#32) pet-yaa


pet-yaa
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodom a vásárláson, de jó lenne előtte kipróbálni. Valahol meg lehet ezt tenni szerintetek? Eleve nem sok helyen lehet kapni...
Köszi előre is! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=pet-yaa

(#33) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Használ ilyet vki?
Hagoskönyvet szeretnék hallgatni vele. Lehet érteni, vagy inkább zenére való?
Olcsóbban gondolkodom, melyiket érdemes megvenni erre a célra?

(#34) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ugyan régi a kérdés, de válaszolok hátha másban is felmerül és idekeveredik.
Hangoskönyvre kimondottan jók az AfterShokzok. Az Aeropex már tökéletes beszédhangot továbbít, míg más gyártók modelljei, pl a Naenka beszédre sem túl acélos.
Az Aeropex utódja erre rátesz még egy fél lapáttal, lehet érdemes lesz rá várni még egy kicsit.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.