Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

De milyen RAID-et tud? 0, 1, 5, 01, 10, JBOD?

(#2) jerry311 válasza #06658560 (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez semmilyen RAID-et nem tud. Ez csak egy PCIe x16 (x8) --> 4x PCIe NVMe 4x (2x) riser.
Szerintem.

(#3) #06658560 válasza jerry311 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahhoz képest mind ez a hír, mind a termék adatlapja sokat emlegeti a RAID-et ( esetenként igen érdekes limitációkat is adva).

(#4) Ewert


Ewert
csendes tag

Javítsatok ki, ha tévedek, de ezt már nézegettem pár napja iPon-on...

https://ipon.hu/shop/termek/asus-hyper-m2-x16-card-v2/1708144

[ Szerkesztve ]

(#5) Atocha válasza Ewert (#4) üzenetére


Atocha
senior tag

15 ropi... mi az egy érző kebelnek...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#6) Zotya84 válasza #06658560 (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Ha olyan procid van, ami tudja a VROC-ot, akkor a processzorba integrált vezérlő meg tudja oldani, hogy RAID-be konfiguráld a belepakolt meghajtókat. A Spec oldalon le is írják, hogy mire is van hozzá pontosan szükség. De érdemes megnézni a kézikönyvét, ha már oly jól leírja, hogy mit is tud. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Madárpók válasza #06658560 (#3) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Linux alatt mdraid vagy ZFS segítségével kb. bármilyet tud

(#8) westlake válasza Zotya84 (#6) üzenetére


westlake
félisten

A VROC egy halott dolog. Az Intel megszopatta saját magát, meg a felhasználókat is. A VROC csak a "gagyi" sebességű SSD-kel működik, külön kulccsal. X299-cel NVMe RAID-et (normálisabbat) maximum operációs rendszer alatt hozol össze. Én próbáltam még akkor, amikor megjelent az X299, de nem sok értelme volt. Az AMD meg odaadta a "limitless" NVMe RAID-et a felhasználóknak a Ryzennel, meg a TR-rel. Szóval good job, Intel!

Jajj, de várom már a július 7-ét.

Az összes ehhez hasonló kártyákkal foglalkozó hír pontatlanul van megfogalmazva. Alig van olyan eset, hogy konkrétan leírják, hogy ezek NEM RAID vezérlő kártyák. Ezek a kártyák csak bővítők. Az 1500 forintos PCIe M.2 -> PCIe x4 átalakítok pontosan ugyanannyira támogatják a RAID-et, mint ez a kártya. Halkan jegyzem meg, hogy az ASUS-nak V2-es jelöléssel Gen4-es kártyát illett volna kiadnia, nem pedig Gen3-asat. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) Malák válasza Ewert (#4) üzenetére


Malák
aktív tag

Ennyiért egyébként teljesen vállalható, mert sokkal kevesebb pci-e slotot vesz el az alaplaptól, mintha egyesével kötné be az ember az SSD-ket külön kártyákon.
Szük rétegnek, de korrekt áron kínál megoldást egy létező problémára. Manapság ez már kincs szerintem :R

(#10) Malák válasza westlake (#8) üzenetére


Malák
aktív tag

Köszi az infót, ezzel sok tesztelgetéstől mentettél meg :)

(#11) pomorski válasza Madárpók (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Úgy ?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.