Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Tyrel válasza Hunreal (#23) üzenetére


Tyrel
őstag

Azért van ezeknél a boltoknál gond a garival mert szürkeimportoznak, sokszor nem magyarországi forgalmazótól vannak a termékeik... ezért nekik is vissza kell küldeni valahová és ott gariztatni... ha egyáltalán tudják. Ha nem akkor vagy önköltségen adnak másikat, vagy elkezdenek szívózni veled. Unokatestvérem is egy hibás alaplapot 2x is visszaküldött Iponnak, de a mai napig nem cserélték, gondolhatod miért...
Az az alap megoldás sok ilyen boltnál, hogy visszaküldik neked azzal hogy "nincs ennek semmi baja, teszteltük!". Persze lóf*szt...

Amúgy nem tudom melyik bolt lehet még normális, én Oázis Computernél szoktam még vásárolni - róluk úgy tudom (azért nagy tételben nem mernék fogadni), hogy csak magyarországi nagykerektől ill. magyarországi forgalmazóktól van készletük, de e miatt az újdonságok náluk sokszor hetekkel (vagy hónapokkal) később jelennek meg és akkor sem feltétlen nagy választékban.
Pl. Ryzen 5600X az Alza webshopban létezik már, tippre ötödikétől rögtön rendelhető vagy előrendelhető is lesz - Oázisnál meg... hát maaaaaajd egyszer... :U

Én már évek óta úgy vásárolok, hogy ami "soha nem megy tönkre", pl. RAM, processzor, ilyesmi... azt így random a legolcsóbb helyen, vagy épp olyanon ahol adják vele a promóciós kuponokat... amivel viszont könnyen baj lehet, pl. monitor (pixelhiba), videokártya (azért ők tudnak halni), alaplap (szintén), azt csak olyan bolttól ahol jó eséllyel nem lesz gond a garanciával...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.