Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Nemsemmi!
Gyönyörű képek!
Hihetetlen : ) Csodálatos lehet ott fürdeni, a pálmafák és a sziklák között a homokos tengerparton... áhh... : )
Az a taxi... Meg a taxiscsákó... Na az ütős volt xD
Biztos nagy élmény lehetett.

Abba azért belekötnék, hogy :

"És ekkor azt gondoljátok, hogy egy megfizethetetlen luxusútról beszélek."

Semmi sem megfizethetetlen, csak annak, akinek nincs rá pénze. Másrészt naná :) - fél milla / fő eléggé luxusnak nevezhető. Szerintem.
Ennyiből már el lehet menni Dubaiba...
Na mind1, szal mindenkinek más a luxus, nekem repülőn utazni is luxus lenne :B

Esetleg mégtöbb képet??? :):)


edit: a Crysist is itt forgatták!Nem? :DD

[ Szerkesztve ]

(#2) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Szembetűnő, hogy az emberek boldogok, és mindenki mindent megtesz azért, hogy te is boldog legyél, hogy jól érezd magad. Ez talán giccsesen hangzik, de igaz. Mindenki, aki szembejön velünk az utcán, mosolyog, üdvözöl. Sokan megkérdezik, hogy vagy, hogy tetszik az ország..stb.
- Hát jah, ha nem lennének túristák, csökkene kicsit a szigetek bevétele :DDD

A pirosgatyás turistának melyik testrészére hajtottak a teknőcök? :))

A képek: :C Majdnem olyan jó a látványvilág mint a krájziszban ;]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#3) phoebe326 válasza Dany007 (#1) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Igen, felejthetetlen élmény volt, éppen ezért gondoltam arra, hogy megosztom másokkal is.

"Semmi sem megfizethetetlen, csak annak, akinek nincs rá pénze. Másrészt naná :) - fél milla / fő eléggé luxusnak nevezhető. Szerintem."

Ebben igazad van, az hogy kinek mi a luxus az relatív (mint minden). Azonban ha az utazási irodák katalógusait nézed, vagy 1-2 internetes utazási oldalt, akkor a végösszeg 12napra/2 hétre legalább a végösszeg kétszerese ha nem háromszorosa lesz (a határ a csillagos ég). Míg ha az ember veszi a fáradtságot és maga szervezi meg, akkor láthatod mi jön ki a végére.... és ha összehasonlítom az irodák ajánlatával akkor egyáltalán nem ugyanaz a kategória....

Impossible is nothing!

(#4) joey04


joey04
titán

gyönyörű hely..
és nagyon jó írás.
kicsit számomra is becsapós volt, ahogy megláttam az első képet, meg hogy nem is megfizethetetlen. aztán a végösszeg 500k fejenként, és rájöttem: nem mostanában fogok ide eljutni. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Flow válasza joey04 (#4) üzenetére


Flow
senior tag

Tetszett a beszámoló! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6) Dany007 válasza phoebe326 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Uh, gyönyörű képek! Thx : )
Én félnék magamnak szervezni teljes egészében. Mondjuk 2 hétre számítva már nem is olyan rossz az az összeg. Elvégre 250/fő/ hétre már egész jól megéri.
Én a neckermannál néztem magunknak utazást idénre. Igaz még sose voltam.
Tunézia lesz, ~170/ fő. De 4 csillagos szálloda allinclusive stb...
Spanyol meg málta meg ilyenek, még a legolcsóbb, legalapadd utazás is 200-250/fő/héttől kezdődött =/
Mind1, nekem ez is nagy élmény lesz.... : D Kiváncsi vok milyen lesz repülni!

Ezeket te fotóztad? Néhol bizony elég jól eltaláltad a kompozíciót, mintha csak valami utazási iroda reklámja lenne : )

(#7) kételkedem


kételkedem
addikt

Nagyon szép hely, tényleg jó a beszámoló!

A halpiac európai szemmel nézve elég érdekes, egy csapat ÁNTSZ ellenőr elhasználna néhány csomag A/4-s lapot jegyzőkönyvnek :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8) JoeYi


JoeYi
őstag

csodaszép lehetett :K

(#9) joey04 válasza Dany007 (#6) üzenetére


joey04
titán

Ezeket te fotóztad?
Ez a kérdés nekem is eszembe jutott, mert nagyon jók a képek. meg én azt is kérdezném, hogy milyen géppel?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Bezony, kb 4-5 képen láccik, hogy ember fotózta. Az összes többi már majdnem egy profi fotósra vall! Le a kalappal!

(#11) phoebe326


phoebe326
csendes tag

Nem láttam a Crysis c. filmet de mostmár meg kell néznem, hogy megtudjam itt forgatták-e.

A fotók.... hát sajna itt érződik a gépünk és a hozzáértésünk korlátai...... mire mégegyszer eljutunk oda addigra veszek egy jobb gépet és megtanulok fényképezni....mert mikor nézegetem a képeket igen szép emlékeket idéznek fel, de nem adják vissza a felét sem.... és lásd mégis van aki azt mondja hogy szépek :Y

Impossible is nothing!

(#12) Lenry válasza phoebe326 (#11) üzenetére


Lenry
félisten

nem is fogod látni :)
a Crysis egy lövöldözős játék, ami első sorban azért híres mert egy trópusi szigeten játszódik, és ezt lélegzetelállítóan gyönyörű grafikával jeleníti meg (cserébe hírhedten erős gép kell, hogy játszható sebességgel menjen)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) phoebe326 válasza joey04 (#9) üzenetére


phoebe326
csendes tag

[OFF]Casio Exilim EX-Z70

(crysis) uppsssz itt láccik hogy szőke nő vagyok..

[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing!

(#14) Dany007 válasza phoebe326 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

A Crysis nem film, hanem egy játék :D Épp ezért írtam poénnak :)

Amúgy a játék kb ilyen. :)

Hja és épp azt ecseteljük, hogy mennyire jók a képet! Mégegyszer grat hozzá.

(#15) Dany007 válasza Lenry (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Nagyszerű megfogalmazás! :R

(#16) Napfénysüti

Nagyon szép hely és jó az írás. Nézegetve az árakat sokkal többre számítottam.
Apám pár hete Zambiában volt céges nyaraláson és hát az is kb 800k-ba került. De szintén gyönyörű hely a Viktória vízesés környéke.

Més que un club!

(#17) phoebe326 válasza kételkedem (#7) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Nem szabad európai szemmel nézni a dolgokat, mert akkor pánikba esik az ember...
Viszont azt megjegyezném, hogy az éttermek konyhái tiszták, akár európai szemmel is, az utcák pedig sokkal tisztábbak és sokkal nagyobb rend van. Például az út mellől a leveleket hetente 2x szedik, ilyenkor le is nyírják a növényeket... A magánházak sövényi mind gondozottak a legkisebb kis faluban is... elvétve látni szemetet, pedig nincsenek 5 méterenként kukák. Nyugodtan lehet sétálni akár éjjel is az utcákon, nem fog senki megtámadni, míg Pesten nem sétálgatnék egyedül éjjel....

Impossible is nothing!

(#18) TheDragon007 válasza phoebe326 (#17) üzenetére


TheDragon007
senior tag

míg Pesten nem sétálgatnék egyedül éjjel.
Besza-behu hogy Afrikát Mo.-hoz hasonlítjuk a közbiztonság szempontjából :DDD
Ez az! Megcsináltuk! :))

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#19) phoebe326 válasza TheDragon007 (#18) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Tudom, hogy durvan hangzik, de sajnos igy van.

Egyebkent ezert is lett a cikk cime az ami. Ugyanaz mint Magyarorszag regen a Szovjetunioban. A Seychelles-szigetek afrika de "lightos".

Impossible is nothing!

(#20) joey04 válasza phoebe326 (#13) üzenetére


joey04
titán

Casio Exilim EX-Z70
Hát akkor pedig még nagyobb gratula, én azt hittem ennél is komolyabb géppel mentetek. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) dabadab válasza TheDragon007 (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Besza-behu hogy Afrikát Mo.-hoz hasonlítjuk a közbiztonság szempontjából"

Figyelmedbe ajanlanam azt az aprosagot, hogy nem Afrikahoz (ami egy bazi nagy kontinens, rengeteg egymastol nagyban kulonbozo orszaggal), hanem annak egy nagyon kicsi, sok szempontbol rendkivul kiveteles reszehez hasonlitottak. (Raadasul az is eros tulzas, hogy valaki nem mer Pesten egyedul setalni.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) Flow válasza phoebe326 (#13) üzenetére


Flow
senior tag

Nem véletlenül egy EX-Z75-tel? :))

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#23) phoebe326 válasza Flow (#22) üzenetére


phoebe326
csendes tag

huh lehet elnezest...otthon megnezem pontosan.

Impossible is nothing!

(#24) Flow válasza phoebe326 (#23) üzenetére


Flow
senior tag

Semmi gond, nem azért írtam... :B

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#25) Taranti


Taranti
senior tag

Gratulálok, az íráshoz is, és az úthoz is.

Én anno egy ősrégi Leica-val is olyan fotókat tudtam készíteni (Görögországban), hogy magam is meglepődtem. Talán szerencse is kell hozzá, de talán a fényképezett környezet is számít... :)

"Az emberek szegények és boldogok, szinte zavarba ejtően segítőkészek." - ugyanezt mondta egy ismerősöm Belo Horizonte-val (Brazília) kapcsolatban. Hogy van ez...?

Egy kérdésem lenne: mindennapokban mennyire vannak rovarok (szálláson/útközben, este/délben/reggel)? Illetve veszélyesség, egyebek? Védőoltások?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#26) BloodRay


BloodRay
veterán

Gyönyörű a hely, ha lesz ennyi pénzem ilyen célra, biztos az alternatívák között lesz.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) phoebe326 válasza Taranti (#25) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Pokot peldaul eleg sokat lattunk de ezek kozul egyik sem merges... mint ahogy nincsenek merges kigyok,skopriok vagy egyeb ilyen allatkak.

A szunyogokkal minket is ijesztgettek. Az ablakon volt szunyoghalo, igy aludhattunk nyitott ablaknal, de semmi extra. Ejjel eleg sokat setaltunk es azt hiszem 1-2 szunyogcsipessel megusztuk, mert irtjak oket (mondjuk nem fujtunk magunkra egy kilo parfumot az esti seta elott, hogy ne borzoljuk a kedelyuket, de ezen kivul semmi).... ahol meg nem oda tenyleg extra vedelem kell....

Olyan fertozo betegsegek mint pl. a sarga laz nincsenek.. csak a szokasosakra kell vigyazni (hepatits, hiv..) de ezek minket nem erintettek.

Impossible is nothing!

(#28) bublee


bublee
csendes tag

A low cost szavak használata kicsit erős számomra... :U Ezek mellett persze szép és jó hely lehet.

[ Szerkesztve ]

''Utáltam mindig az iskolát,el*****a az ember kiskorát!''

(#29) Tomate


Tomate
veterán

Teljesen jó lenne, ha a repülő nem lenne ilyen drága... (számomra) Különben fognám a sátram, ott bérelnék bringát és kész. A többi meg majd ahogy ott alakul, sz@r nem lehet, akárhogy lenne. :)) Meg persze vinnék valakit aki szintén megelégszik egy sátorral és tud tekerni ha arról van szó. :K

[ Szerkesztve ]

(#30) Findzs


Findzs
addikt

1 milliót akkor tudnék össze gyűjteni 1 év alatt ha nem eszek csak kenyeret meg vizet meg a híd alatt lakom és minden emberi igényemről lemondok (nem borotválkozom nem mosok fogat stb)

egyszóval elérhetetlen

azért szép hely, és tartalmas írás

köszönjük

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#31) Elmör


Elmör
senior tag

Szerintem ahhoz képest volt low-cost, hogy hol is nyaraltak, mert egy átlag olasz útra kicsit sok lenne a fél milla/kopf, de itt repülőjegy, illeték, anyámkínja minden van, ami sajnos drágítja, de ennyit nekem is megérne. Remélem egyszer lesz időm és pénzem is eljutni erre a helyre, ja és persze jó lenne egyszerre. :DDD
Nagyon köszönöm a bemutatót, sok infót meg lehet belőle tudni, ami azért nem árt. Pl. nem hittem volna, hogy nem kell oltás vagy hogy a kocsi ennyire drága és még jobbos is. :K :R
2 hétre ennyi program elég is.
Ja egy fontos kérdés még (bár lehet elkerülte a figyelmemet): mennyire erős ott a nap? Gondolom kell rendesen napolaj, de van annyira durva mint Ausztráliában, hogy még hosszú ruha is kell gyakran, különben csúnyán szétégsz?

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#32) Dany007 válasza Elmör (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Csak felhívnám a figyelmet, nehogy mások is abba a csapdába essenek mint én.

Eléggé drágának találtam az árat így is. 500.000 / fő.
Csak a lényeget figyelmen kívül hagytam. De Fíbi szólt.
Szóval, ez nem egy hétre szóló út volt, mint ahogy a legtöbb utazási iroda hirdet.
Itt két hétről volt szó.
Tehát ha valaki összehasonlíthat, akkor azt úgy tegye, hogy 250.000Ft.-/fő/hét !
Így máris nem tűnik olyan eget rengetőnek az összeg.
Egy jobb hazai wellness szállodában is elkérnek ennyit egy hétre. És azért ez mégis csak a Seychelles szigetek. Nem olyan, mint kiruccanni a horvátokhoz, vagy görögbe.
Nemrég amikor én keresgéltem utazásokat, Kréta, Rodosz, olyan 230-tól indult / fő.
Spanyolnál a legolcsóbb legalapabb út volt 220.000 / fő.

(#33) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Elképesztő beszámoló és képek! :Y
Gyönyörű hely. Az ottani emberek boldogságát irigylem!

DIÓ!

(#34) haky


haky
senior tag

Az első képnél azt hittem megint valami hülye crysis kiegészítőről van szó. :C

Aki másnak retyvetyutyu...

(#35) gabor85 válasza Lenry (#12) üzenetére


gabor85
őstag

Én is ezzel akartam poénkodni...
A hely gyönyörű! Csak egy hetet akarok eltölteni ott... nem többet, csak egy hetet :P

[ Szerkesztve ]

(#36) Deviance válasza gabor85 (#35) üzenetére


Deviance
tag

én is voltam afrikában :)
Vannak szép helyei, voltunk rallizni a sivatagba is :D

(#37) Yushchenko válasza Dany007 (#32) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ehhez én csak annyit tennék hozzá, hogy a 2. hét mindig olcsóbb mindenhol, mivel a repülőt transzfert mindenképpen ki kell fizetned. Ergo gyakorlatban hiába jött ki a 250k/hét egy hétre nem tudnál ennyiért elmenni.
Persze én is mindenkit csak bíztatok, hogy haggyátok a horvátokat és az egyéb tömeglágereket, és próbáljatok anyagi kereteiteken belül új, kevésbé népszerű helyekre menni.

(#38) Dany007 válasza Yushchenko (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Ez igaz. Erre nem is gondoltam. Elvégre nem kell 2x repjegyet se fizetni. Se illetéket. Se transzfert.
Vagyis akkor egy hétre vezetve kicsit drágább...


"és az egyéb tömeglágereket"
- ez csak elírás, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) Solten


Solten
addikt

Csodaszep... :) Egyszer elmegyek oda... :D

Saor Alba

(#40) edward2 válasza Yushchenko (#37) üzenetére


edward2
addikt

Nehéz új, olcsó, nem tömegláger helyet találni. Nyílván nagyon sok hely fel van már fedezve.

Különben állat egy hely lehet. Itt csak egy baj van találni egy olyan lányt aki ennek az összegnek ki tudja nyomni legalább a 80%át és még hajlandó is velem eljönni. :)

(#41) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hű, hihetetlen élmény lehetett. Bárcsak nekem lenne 1600 ejróm :(

(#42) pdave válasza Yushchenko (#37) üzenetére


pdave
aktív tag

azért a horvátokat és egyéb közeli országokat nem nevezném tömeglágernak, hiszen minden attól függ, milyenre szervezed meg a nyaralásod.

én tavaly a horvát tömeglágerben nyaraltam :DD és egyáltalán nem volt ilyen érzésem, mivel nem a lehető legközelebbi helyre mentem (crikvenica, stb) és nem az volt a program hogy egy hétig pusztulok a tengerparton, hanem kirándultunk mindenfelé.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#43) Yushchenko válasza Dany007 (#38) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nézd, ha csak a horvát példánál maradunk, lehet lágernek nevezni, mivel főszezonban egy mm hely sincs a strandon. Az egész ország csak a lehúzásról szól, és cserébe nem igazán adnak. Korrektséget és vendégszeretetet semmiképpen sem.
Nem azt mondom, hogy ne mennyen senki Horvátországba, mert nagyon sok szép hely van ott is, de a tömegturizmusa elrettentő. Persze van ott is egy jobb fajta turizmus, de azt meg is kell fizetni. Sok embernek nincs is igénye másra, az már más téma.

(#40) edward2:
Pedig van. Persze alapvetően probléma, hogy az embereket a tenger vonzza. Amit én ajánlhatok a közelben az Bosznia és Hercegovina: sok a hegy, nem lesz annyira melegünk, nagyon szép, érintetlen tájak. De lehet menni Lengyelországba, Ukrajnába(na ide nem árt egy kis nyelvtudás), Romániába(ha az egyik sóstónál belemegy az a szemedbe a víz, az teljesen tenger feeling pl xD ) és még sorolhatnám. Persze az internet jó dolog, úti beszámolókra érdemes alapozni.

Személy szerint én a szlovén tengerpartra járok pihenni(igen, arra a kicsire), van pár előnye:

-egyáltalán nem ismert a lehúzás, ha a parton bemész a boltba ugyanannyi lesz az ár mint bárhol máshol az országban
-ez így igaz a vendéglőkre is, persze kicsivel drágább a tengerparton, de nem számottevően, egy pizza 5-6euro
-kevés a magyar
-matrica kell a pályára, a 10 napos 15 euro
-ha az embernek kirándulhatnéka van, mehet Velencébe, ill. több barlang, és nemzeti park... közel van, vagy ha olyanja van átnéz a horvátokhoz sétálni egyet

(#42) pdave:
Nincs is azzal semmi baj. Én inkább azokhoz szóltam, akik rendszeresen oda szerveznek passzív nyaralást.

[ Szerkesztve ]

(#44) pdave válasza Yushchenko (#43) üzenetére


pdave
aktív tag

Sajna az tényleg igaz, hogy meglehetősen faragatlanok a horvátok, már ami a vendéglátóhelyeket illeti. Ugyanakkor a szálláshelyünkön nagyon kedves volt a házigazda. De alapvetően tényleg az az érzése az embernek ha beül vhova, hogy én kérek elnézést amiért itt akarok enni. És ezt egy ötcsillagos szállodalánc tengerparti éttermében volt szerencsém megtapasztalni többek között (nem ott szálltunk meg csak oda jártunk fürödni) sajnos.

Szlovénián én is gondolkodtam de azt hittem kevesebb arra a látnivaló, de ezek szerint tévedtem :)

asszem ezt a tömeglágert terjeszteni fogom, tetszik :C
nem az van hogy megyünk "horvátbaa" meg "olaszbaa" hanem megyünk a tömeglágerbaa :DD

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#45) gabor85 válasza Deviance (#36) üzenetére


gabor85
őstag

B@zdmeg, mákos állat. Irigyellek. Legalább van valami digitális emlék? Csinálj belőle blogot!

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

a helyiek is csak úgy nagyjából sejtették, hogy majd valamikor most fog jönni vagy menni a busz. Személyes tapasztalat: ha sok ember vár a megállóban nemsoká jön a busz, ha kevesen, akkor éppen most ment el.
Ez itthon is így működik.

(#47) Dany007 válasza Yushchenko (#43) üzenetére


Dany007
veterán

Hát passz. Sose voltam Horvát o.-ban. B.nőmék már voltak párszor. Még régen családdal.
Megoszlanak a vélemények. Összességében jó volt.

Én most megyek először úgy kimondottan igazi nyaralásra ha összejön : ) Tunéziát néztük ki.
Ez is egy elég sablon hely. Talán necces is kicsit. De hát ez van. A külföldi utak közül ez volt a legjobb ár/érték arányos. Bár az érték majd csak ott derül ki.
Itthon szoktunk wellnessezni amikor megengedhetjük. Alig olcsóbb valamivel. Sőt, van ahol drágább. És azért mégiscsak tengerpart lesz, meg külföld, meg repülő, megy egyéb...

(#48) Dr. Akula válasza Yushchenko (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tavaly Rab szigeten voltunk, egész korrekt hely (horvát). A szállásból lecigánykodtunk 50%-ot, 50 euro volt 1 napra 2 szoba, tengerparton. Igaz nem a főtéren, hanem kicsit arrébb, de akkor is. A főtéren ott parázott egy magyar hogy fél napja nem talál szállást, nekünk 1 óra volt, csak akarni kell. Kaja annyi mint a Balatonon. Sztem nem rossz. Most Montenegróba megyünk kocsival, természetesen ott se foglalunk előre semmit, majd ahogy alakul. Így jobban lehet alkudni, ha nem tetszik a kinézett hely, simán odébb lehet állni, nem köt semmi.

(#49) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

burzsuj hely :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.