Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) adlersson válasza Ghoosty (#34) üzenetére


adlersson
aktív tag

Kicsit kettős mércét érzek, mer' ha USA-val kapcsolatban állít valaki valami neked nem tetszőt, akkor az "sztereotípia" (még akkor is, ha statisztikák támasztják alá ezt) meg "van benne valami", egyéb kifogások, viszont Japánnal vagy Ázsiával kapcsolatban meg csak "Egyáltalán nem biztos, hogy ezt bárki komolyan gondolja. Magam is szoktam hasonlóan sztereotip dologgal viccelni." Amiket kiemeltem "sztereotípiákat" az USA-val kapcsolatban, azokban mindig több volt egy egyszerű "Hát, előfordul."-nál, de amiket bemutattam Ázsiával kapcsolatban, azok vagy nettó hülyeségek vagy izolált, arányait tekintve elhanyagolható számú esetek, mégis egész nemzeteket írnak le általuk. (Igen, a munka miatti öngyilkolás sem számít elterjedtnek csak ld. ugye a korábban említett elérhetőség-heurisztika...)

"Mi van a többi témával/egyéb készségekkel?" - Nyelvek? Bármiféle érzékenység a világ dolgai iránt?

"USA-ban le*szarnak mindent és mindekit?" - Nyilván az USA-n túlmutató történésekre értendő.

"...perverz képzelgéseket eddig csak távol-keleti szereplőkkel/rajzokkal láttam. Mivel viszonylag sokféle van, ez azt jelenti, hogy jelentős a fizetőképes kereslet rá tehát sokan élnek vele. Szóval ezen ne csodálkozzon senki, hogy leperverzezik a japánokat." - Nem látom az összefüggést (meg egyébként odahaza kortársaim 12-13 évesen ÖKM-et meg Kretént nézegettek, mégse lettek perverzek), de hasonló gondolatmenettel az USA-ban is sokféle fegyver van, tehát jelentős a fizetőképes kereslet, tehát élnek is velük.

"Azt meg kétlem, hogy nálunk bárkit is lecsesznének 20 másodperces korábban indulásért." - Pedig nyugodtan elhiheted, mert így van. Van egy F.2. számú forgalmi utasítás nevű izgalmas olvasmány, a 15.17.-es fejezet részletesen taglalja, hogy hogyan és mikor indulhat a vonat. Az előírtnál korábbi indítás utasításellenes és a vasúti közlekedés biztonságát potenciálisan veszélyeztető cselekedet. Így de, biztos lehetsz benne, hogy ezért itthon is, meg a fejlett világban bárhol, p*csánrúgás jár érte. Még villamosnál is.

Másra már inkább nem reagálok. Pláne úgy, hogy nyilvánvalóan csak az egyik oldalt ismered / véded.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.