Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) adlersson válasza Ghoosty (#32) üzenetére


adlersson
aktív tag

De pont ez a lényeg, hogy, amiket te kiemelsz Japánból azok "vannak". Amit az USA-ból, az meg több, mint sztereotípia.

USA-ban le*szarnak mindent és mindekit? Nótoriusan ignoránsak? Igen. Nem azért mert feltétlenül hülyék, hanem mert egyszerűen nem érdekli őket, meg olyan az oktatás is (pl. földrajz, nyelvek stb.). Ez nem sztereotípia, ez tény. Kocsival járnak budira? Hogyne (forrás), mert néhány nagyvárost leszámítva hulladék a tömegközlekedés, meg olcsó a benzin is. Lövöldöznek? Lassan hetente. Dagadtak is? Hát, eléggé.

Belátható, hogy a "mindenki bugyit szagolgat szabadidejében" meg "öngyilkos lesz a miniszter, ha késik a vonat" a legtöbb sztereotípia, amit korábban felsoroltam, igazságtartalmát tekintve köszönőviszonyban nincs azzal, mint amiről az emberek úgy gondolják, hogy csak sztereotípia az USA-ban. Dolgoztam én eleget az USA-ban is ahhoz, hogy érezzem, hogy nem egy kaliber az USA és a Távol-Kelet sztereotipizálása.

A munkaidőkbe nem megyek bele még egyszer, mert egy korábbi fórumtárs sem értette meg, hogy aki "munka miatt meghal", annál már más is elszakadt korábban.

"Itt egy közlemény 20 másodperces korábbi indulás miatti bocsánatkérés." - Korábban indulásért Mo.-n is ugyanúgy elpicsázzák az érintetteket, szóval ebben semmi extrém nincs. Az, hogy ezt hogyan kommunikálják az utasközönség felé az meg megint más kérdés.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.