Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) adlersson válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem tudok egyetérteni az érveléseddel.

Egyrészt mert kimazsolázod a "hangos kisebbséget", holott az írás ennél sokkal tágabb rétegeket ölel fel. (Mondjuk valóban csak ezkehez van illusztráció, úgyhogy ezek impulzívabbak lehetnek, mint a sima linkek...)

Ott van Bog videója. Tényszerűen kijelenti benne, hogy 2 nap szabija van minden tajvani dolgozónak, aki nem dolgozik még legalább 5 éve. Hallott valamit sokadkézből, ami beleillett abba a prekoncepcióba, hogy az ázsiaiak annyit dolgoznak, mint az állat. Ennek tükrében elfogadható/reális a 2 nap szabi? Hogyne. Kell kritikával élni az efféle kijelentések előtt. Nem igazán, hiszen az ázsiaiak csak a munkának élnek meg a forrás (Tajvanon dolgozó ismerős) is "hiteles".

Ráadásul mindezt laikusok is megnézik, akikben esetleg ugyancsak élt hasonló, de bizonytalan előítélet, ám a videó megtekintése után ezt most már kész tényként kezelik, hiszen egy olyan ember állítja mindezt, aki járt Tajvanon. Még számadat is tartozik hozzá, így nincs apelláta.

De Bog mellett ott vannak azok is, akik egy-egy szóban forgó ország meglátogatása után is fenntartanak tévhiteket, mert mint írtam, előfordulhat, hogy egy-egy, izolált eset keretében a korábbi előítéleteik igazolásra kerültek és ezt úgy adják tovább a hallgatóság felé, hogy "Kész, ez és ez bizonyított tény, mert én is tapasztaltam.". Felcsapod az Index fórumot, ott is retteg mindenki Fukushimától, mert olyanok is tartanak tőle, akik jártak Japánban. De a "japán nagysebességű vasúton még nem volt halálos baleset" c. tévhitek is évtizedek óta keringenek újságírói meg olyan körökben is, akik úgymond függetlenek, tehát nem különösebben érdekük az, hogy Japán jó színben tűnjön fel.

Másrészt meg a kérdéskörben a végzettség meg a jövedelem stb. pont, hogy tök irreleváns. Az IQ/EQ esetleg számíthat, mert itt leginkább "kritikus gondolkodásra" és "toleranciára" van szükség ahhoz, hogy ne kívánjunk zsigerből még néhány atombombát Japánnak az illegális bálnavadászat miatt. Ha én, mint Japánban élő azt mondom egy, a téma iránt viszonylag közömbös (nem járt Japánban, nem ez a szakmája, általában lesz*rja az egészet), véletlenszerű illetőnek, hogy "Te, Japánban vannak bugyiautomaták, viszont tök finom a kajájuk.", szerinted melyikre fog asszociálni a későbbiekben, ha szóba kerül Japán?

"...szerintem épp hogy egyre több a japanofil - sőt, újabban sinofil ember idehaza." - Ezt meg így nem értem, hogy egy, arányait tekintve infinitezimális réteggel próbálod alátámasztani azt, hogy nem "utáljuk" Ázsiát, majd reprezentatív felmérést kérsz számon.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.