Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Rizsa nyelvű grafikonoktól meg linkektől nem lesz menőbb a cikk, meg az előállítója sem.....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) Avicularia


Avicularia
veterán

Szerintem a készpénzfizetési táblázat nem stimmel, nálunk svédben a van a világon legkevesebb készpénzhasználat, mindössze 2%
[link]

(#3) adlersson válasza Avicularia (#2) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mi itt a gond? A diagram 1,42%-ot ír Svédországhoz.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#4) adlersson válasza nullpoint (#1) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem állt szándékom menőnek tűnni, viszont nem tudom, miért igényled a nem "rizsanyelvű" ábrát, ha a hozzáfűzött, magyar nyelvű leírás értelmezése is nehezedre esik.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#5) Wesder válasza nullpoint (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Most jól belekötöttél, mint köracél a betonba.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) UnA válasza nullpoint (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Megjegyezném, hogy a cikk írója a "rizsanyelvű" vidéken él, és ezért a helyi kiadású grafikonokat használja.

(#7) Robert07 válasza nullpoint (#1) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ez aztan az epito jellegu hozzaszolas. :C

Mondjuk az is igaz, hogy annak aki nem tudja elolvasni, tenyleg csak a diagram alatti szoveg marad es ott nincs felsorolva az osszes orszag neve.

Ugyhogy +1 arra, hogy sokaknak hasznos lenne, hogy ha a diagramokon legalabb az orszagok nevei le lennenek forditva.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek az egyik ellenpólusa UK, ahol a szerencsétlen 20fontosnál nagyobb címletet nem látsz. Azaz ha nem kártyás vidéken kell 2-300fontot költened, táskában viheted a pénzt. Amikor először láttam, kiröhögtem a német 1-200EUR-sok után.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Robert07 válasza t72killer (#8) üzenetére


Robert07
aktív tag

Van £50-es bankokban, £300-nal tobbet ugysem lehet csak ugy automatabol felvenni.

Mondjuk ettol fuggetlenul meg tenyleg vicces. De a legtobb helyen ahol ennyit fizetne valaki, van kartyaolvaso. Vagy lehet papiralapu csekket is hasznalni, ha vissza akarunk menni a mult szazadba. :D

Viszont szandekosan probaljak egyre lejjebb vinni a keszpenzhasznalatot. Ha £2-3k felett akar valaki KP-t kivenni a bankbol, akkor elore kell szolni hogy legyen eleg penz naluk. Az uj szabalyozasok miatt pedig mar nem is lehet csak ugy nev nelkul barki szamlajara KP-t befizetni, csak a sajatra es onnan lehet majd elutalni a masik fel reszere.

(#10) adlersson válasza t72killer (#8) üzenetére


adlersson
aktív tag

Én akkor örültem nagyon idén év elején, mikor még 2005-ről maradt vissza kb. 120 font a régi, Sir Edward Elgaros kiadású 20£-osokból. Csak ugye ezeket 2010-ben bevonták, úgyhogy beletelt egy kis időbe, míg találtam valakit, aki Angliába utazás előtt be tudta váltani.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#11) Avicularia válasza adlersson (#3) üzenetére


Avicularia
veterán

Sorry, az első képet néztem :B
Gond is hogy lassan nincs készpénz [link]
Másfél éve elköltöztem egy kis faluba, itt sok az öreg és nagyon sokszor látom, hogy készpénzzel fizetnek a boltban. Előtte Malmöben laktam 8 évig, ott vannak helyek ahol egyáltalán nem tudsz készpénzzel fizetni. De azért nem olyan gyakori, mint sok cikk állítja.

(#12) Avicularia válasza Robert07 (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

Svédben meg nem jutsz pénzhez, mert a bankok készpénzmentesek.
15000 koronát vehetsz fel hetente automatából, ez kicsit kevesebb mint 1500 euró. Hiába van akármennyi pénzed, nem jutsz hozzá. Talán western unionnal lehet valamit okoskodni.
1000 címlet ami nálunk a legnagyobb, de csak elméletben létezik. Automata max 500-ast ad, ha 15K-t veszel ki akkor is, bár a legtöbb helyen egyszerre csak 2-5K-t lehet kivenni. A bankokban meg nincs cash, szóval nem is tudom hogy lehetne szerezni. 10 év alatt mióta itt lakok egyszer volt ezresem, mikor eladtam egy laptopot és a vevő hozott 6 darabot. Meg egyszer láttam a boltban, hogy előttem valaki azzal fizetett.

(#13) adlersson válasza Avicularia (#11) üzenetére


adlersson
aktív tag

Azzal a bőr alá ültethető chippel találkoztál már? :D

Még 2013-ban jártam utoljára Svédországban, de nem is láttam / használtam kp.-t a közel egy hét alatt. Net nélkül nem is tudnám most felidézni, hogy hogy néz ki a fizikai SEK.

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#14) Avicularia válasza adlersson (#13) üzenetére


Avicularia
veterán

2013 óta új bankjegyek vannak. [link] Nem is értem minek, ha meg akarják szüntetni a kp-t.
Bőr alá ültetett chippel még nem találkoztam, de olyan lehet mint ami az asszonynak van beültetve bőr alá, csak az fogamzásgátlásra jó és 3 évig látja el a feladatát :)

[ Szerkesztve ]

(#15) nullpoint válasza adlersson (#4) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem írtam olyat hogy nem érteném a magyar nyelvű szöveget.

Szóval a szövegértéssel nem nekem vannak gondjaim... :U

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#16) t72killer válasza Avicularia (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez rosszabb, mint gondoltam: államilag/háttérhatalmilag kontrollált népesedés:Y

;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) UnA válasza t72killer (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Más okból, de tényleg rosszul hangzik.

(#18) Avicularia válasza t72killer (#16) üzenetére


Avicularia
veterán

Önkéntes :)

(#19) t72killer válasza Avicularia (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom, poén volt:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) adlersson válasza nullpoint (#15) üzenetére


adlersson
aktív tag

Hát, pedig mást nem tudok elképzelni, ami efféle magasröptű hozzászólás megírására késztetett. :U

Ui.: Skandallum egyébként, hogy egy, Japánról szóló írásban a japán nyelv is felbukkan. Csodálkozom is, hogy az MA-s, Google Fordítóval kibogozott kínai mobilos hírek, Weibós linkek miatt nem megy a sírás, hogy "attól nem lesz menőbb a cikk írója".

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#21) DraXoN válasza nullpoint (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom mi a bajod vele, én el tudom olvasni ;]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) csibe1


csibe1
addikt

Ahhoz képest, hogy az írás elméletileg a Japánban való készpénz nélküli létről-fizetésről szólna, elég bő lére van eresztve, minden másról. :U
Biztos kapcsolódnak a címhez ezek az egyéb dolgok - vagy nem -, de a második ilyen után abbahagytam az olvasást, mert utálom a clickbait cikkeket.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.