Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Mennyi ilyen lehet ami még csak említésre sem kerül a hírekben...? Szerződnek - vállalnak egy darabszámot, egy időt, akármit - nem teljesítéskor kötbér, ahogy azt a szerződésben le is írták...

Oké, itt az a "poén", hogy nincs annyi eladás, hogy kelljen annyi kijelző. És gondolom a kötbér jóval kevesebb, mint amennyibe a minimum vállalt darabszám értéke...

Nem gondolnám, hogy ez olyan hű de ritka eset lenne... :)

(#2) joey04


joey04
titán

ha így van, fizessenek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) hyperspace válasza atike (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Az ilyen feltétel sem ritka, és gondolom a kötbérezés sem, csak itt két dobogósról van szó mobil témában.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) Viktor0610 válasza joey04 (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meghekkelték a fiókod? :Y

;]

Samsung Galaxy A54

(#5) pusszycat válasza joey04 (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor jönnek a buckák,amikor gurulsz lefele... :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) prolad


prolad
őstag

És ennek mi a hírértéke? Ha benne van a szerződéaben, akkor benne van, tessék fizetni. Ha meg nincs/van más kikötés, akkor ne.

(#7) pusszycat válasza prolad (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hir értéke akkor lesz,ha nem akar majd fizetni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Uchimata válasza pusszycat (#7) üzenetére


Uchimata
tag

Az a hir, hogy bar a mobiltelefon eladasok globalis novekedese amugy is kicsit megtorpant, az almabol jelentos visszaeses nez ki. Ez a nagy presztizserteku cegnek egy kisebb blama, de mindenkepp jelez valamit. Pl. hogy valamit mostanaban nem jol csinalnak.

(#9) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Amennyiben a szerződés úgy szól, fizetnie kell az "almásnokiának", nincs az a bíróság, amelyik a semmissé tenné a vállalási kötelezettséget.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) TunerJoe válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


TunerJoe
senior tag

:D

instagram.com/albert__gyorgy

(#11) nyisziati válasza prolad (#6) üzenetére


nyisziati
veterán

A közvetett hírértéke nagyobb, mint a közvetlen. Közvetlenül csak egy összeg, amin vitatkozhatnak.
Közvetve viszont jelzi egy teljes iparág váltását. Lassul az okostelefon eladás, főleg a prémium szegmensben. Ha ezt a jobb kijelzők sem tudják ellensúlyozni, akkor komoly váltásokra (forradalomra) lehet szükség. Mivel azonban az Apple-ből hiányzik Steve Jobs, így könnyen legurulhat az alma a domb aljára (vagy legalábbis arrafelé)...

(#12) Viktor0610 válasza nyisziati (#11) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vut?

Nem a kijelzőtől lesz prémium egy telefon. Vagy nem értelek. :DDD
Egyszerűen (és nem meglepő módon) az olcsóbb XR fogyott jobban, amiben nem AMOLED van.
(Gondolom, azért is, mert az XS és az XS Max nem jobbak annyival az elődöknél, hogy valaki azokról váltson.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#13) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Ebben közrejátszott az is, hogy az LG is képest volt elfogadható kijelzőket szállítani az OLED modellekhez. Persze kevesebbet mint a Samsung.
(Persze ha igazak ezek a korábbi infók, iOS-nél nem lehet lecsekkolni.)

[ Szerkesztve ]

(#14) nyisziati válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Arra értem, hogy az Apple az Amoleddel próbálta a termékei prémium voltát kiemelni és így az árazást megindokolni. Ez nem sikerült, sőt.

(#15) nozs23 válasza prolad (#6) üzenetére


nozs23
addikt

Semmi.

(#16) Stabi83 válasza Kokzor (#13) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az LG OLED paneleket inkább ne firtassuk.
Hány gyártó is fürdött be velük????
Jelenleg Samu vagy BOE, az LG-t használja aki szívni akar. Nem azt akarom mondani hogy mind szar, de túl nagy a hibaarány és ha hibás OLED-ekről olvasunk akkor is döntő többségben az LG a gyártó...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#17) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Egy év jótállást nem bír ki meghibásodás nélkül. (10 hónapon belül beég!!) Azt még van pofájuk bárkit is perelni!! Őket kéne perelni, pontosan tudják, hogy egy tervezési hibás kijelzőt árulnak. A Cseheknél ez a fajta beépített avulás büntetendő! Szemét banda!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#18) Viktor0610 válasza csocsoszán (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, miről beszélsz. Nálunk, a boltban 0-24-ben működő iPhone-ok kijelzőjének semmi baja.
Ami azért vicces, mert a szintén Samsung AMOLED-kijelzős Samsung készülékek rendre beégnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19) #24536576 válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én azt se tudom, hogy Te miről beszélsz. Lassan 1 éves a Note-om, és nincs beégve. De gondold azt nyugodtan, hogy az apple kitalált valamit, és jobbak azok a kijelzők, mint amiket a Galaxy-k kapnak. 🤦🏻‍♂️

Mellesleg a Samsung garanciálisan cseréli a beégett kijelzőket. Úgy hallottam, hogy almáék nem.

(#20) joey04 válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


joey04
titán

Ha faketén-fehéren ott van, hogy jár a pénz, akkor nincs kérdés. Az már más kérdés, hogy ez miért hír... majd ha nem fizetnek, akkor érdekes lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) joey04 válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


joey04
titán

Igen ezt én is tapasztaltam, meglepő. Bár azt tudjuk, hogy az Apple egyéni dolgokat is szokott kérni a samutól, direkt neki tervezve.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Depression válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


Depression
veterán

Akkor én és az ismerőseim igazi mázlisták vagyunk,mert senkinek sincs beégett samuja.
A cikknek meg számomra az a hírértéke, hogy az alma egyértelműen szerződést szegett, és mégis alkudnak, hogy mennyit fizessenek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) Kokzor válasza Stabi83 (#16) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az a helyzet, hogy az Apple elég sok pénzzel támogatta őket, hogy fejlesszék az OLED gyártást. Ezt azért tették, hogy ne függjenek a Samsung árazásától. Mert amíg a Samsung az egyetlen beszállító, addig annyit kell fizetni amennyit kérnek. Viszont ha már két külön cégtől rendelhetnek, akkor már keletkezik egy kis árverseny.
Nem jószívűségből adtak millió dollárokat az LG-nek.
Azt persze tudom, hogy az LG képtelen teljesen hibátlan kijelzőt készíteni, ezzel ők is tisztában vannak. Viszont nekik a profit a lényeg.

(#24) csocsoszán válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


csocsoszán
őstag

Bocs, de nem voltam egyértelmű!
Természetesen a samsung kijelzőkről beszélek!
És nagy dicsőség, hogy a hibás kijelzőket garba cserélik......de a jótállási idő egy évét sem bírja ki! Tehát úgy futsz neki a jótállásnak, hogy biztosan szervizben köt ki a telefonod! Amire mivel Fő darab csere történik, újból egy év jótállást kéne adniuk! Amit szintén biztosan nem tud túlélni a kijelző!! Viszont többet nem javítják garba, úgyhogy, mehetsz a békéltetőhöz, vagy a bíróságra!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#25) #24536576 válasza csocsoszán (#24) üzenetére


#24536576
törölt tag

Esetedven inkább user errort tudok elképzelni. Kijelzőre 2 év garancia van, bármennyiszer beéghet. Érfekes, hogy nekem még annk az S3 se égett be. 🤔 Mondjuk sokszor nevetek azokon akik este full fényerőn nyomkodják a mobiljaikat, ilyeneknek ki se cserélném 1* se.

(#26) csocsoszán válasza #24536576 (#25) üzenetére


csocsoszán
őstag

Én szervizes vagyok 40 éve. Ha full fényerőn járatod, akkor is ki kellene bírnia minimum a jótállási időt! Hol van leírva, hogy ne úgy használd és ne annyi órát amennyit akarod.
A mate 8-am pontosan ugyanolyan használat mellett nem égett be. Jah, hogy az nem tervezési hibás amoled.
Sőt a note 2 3 4-em sem! A note 3-am a mai napig megvan.
Érdekes amit mondasz hogy az iPhone kijelzők nem égnek be, ez is kicsit megerősít a tervezett avulás kétkedésemben!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#27) nozs23 válasza Depression (#22) üzenetére


nozs23
addikt

Mirol beszelsz? Nem errol szol a cikk. Megertem, hogy imadsz utalni, de inkabb olvasd ujra es probald ertelmezni. :(

(#28) Depression válasza nozs23 (#27) üzenetére


Depression
veterán

Idézem a cikket: "mindenesetre a kötbér kifizetéséről vagy egyéb úton történő rendezéséről jelenleg is egyeztet a két fél" Ha a szerződésben x won/$ van megadva, onnantól kezdve minden más irányba való terelés már alkudozás.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) mjani1172 válasza Kokzor (#13) üzenetére


mjani1172
addikt

Az LG semmihez nem volt képes elfogadható minőséget gyártani, csak hulladékot.

(#30) Kokzor válasza mjani1172 (#29) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ha tényleg felhasználták az LG kijelzőit és senkinek nem tűnt fel, hogy rossz, akkor fejlődhettek. De ezekről alig találni információt.
Egyébként tudom jól, hogy mennyire szenvednek a kijelző gyártással.
Mondjuk érdekes, hogy TV-hez tudnak értelmes panelt gyártani, de kisebb méretben már kevésbé.

(#31) mjani1172 válasza Kokzor (#30) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem nem műszaki oka van,hanem (rettenetesen hibás) szemlélet.
Akik vezetik a céget ezt az irányt tartják jónak.

(#32) #24536576 válasza csocsoszán (#26) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szervizes? 😂 Csak nem a TMXnél, ahol szétbarmolják a telefonokat? Tisztában kéne lenned vele, hogy az oled technológia hátulütője a beégés. Nem értem, miért ne lehetne vigyázni rá. Szerintem a telefonodat se dobálod pedig bírnia kéne, ha én úgy akarom használni. Másik, hogy a Mate8-ban nem oled van, hanem ips ami pedig besárgul. Azt se értem, hogy a garanciális időn belül miért lenne biznisz a Samsungnak cserélgetnie a 100k forintos alkatrészt. 🤔

Ja, és az iX nem ég be. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#33) Stabi83 válasza Kokzor (#23) üzenetére


Stabi83
senior tag

Persze az árverseny mindenkinek jó kivéve a gyártóknak de az LG kezd minden téren lemaradni és ezekszerint az apple pénze sem segít jelenleg túl sokat ezen. Jelenleg sem két szereplős a piac csak hogy felhozak egy példát ott a BOE aki samu szintű minőséget tud produkálni.

"Azt persze tudom, hogy az LG képtelen teljesen hibátlan kijelzőt készíteni, ezzel ők is tisztában vannak. Viszont nekik a profit a lényeg."
Erre meg csak azt tudom mondani hogy ha az Apple a prémium árazású készülékeinél ilyen filléreskedő az alkatrészek teki tetében az elég nagy baj és szégyen.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#34) ak76 válasza Kokzor (#13) üzenetére


ak76
senior tag

"Elfogadhatóakat". :F

Mint a Mate20Pro-ban, ahol az első hónapok után raklapszámra vitték vissza garanciáztatni a szar Lg panellel szerelteket, és csak azokat, a BOE kijelzőkkel semmi baj nem volt.
Maradjunk annyiban hogy az Lg-nél ehhez sem értenek, a mobilpiaci részesedésük, meg a Ken Wong féle "merjünk kicsinek lenni" féle interjúk mutatják a helyüket a mobil hierarchiában.

[ Szerkesztve ]

(#35) formula01 válasza csocsoszán (#26) üzenetére


formula01
aktív tag

A Mate 8 IPS-NEO LCD kijelzős, nem sok értelme van hasonlítani az AMOLED-hez.

(#36) simson51 válasza #24536576 (#32) üzenetére


simson51
csendes újonc

A telefon dobálását hasonlítod a full fényerőn való járatással? Van baj...
Nyilván nem kéne beégnie 0-24 full fényerőn se, de nem is ég be mindegyik.

Amúgy az én tapasztalataim szerint is jobban bírja az iphonos kijelző mint a samsung annak ellenére hogy azonos a gyártó, valószínűleg más faktorok is közrejátszanak.

(#37) ZavaBalazs válasza formula01 (#35) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

végül is ő is ezt írta:
"Jah, hogy az nem (tervezési hibás) amoled." :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#38) Kokzor válasza ak76 (#34) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az a helyzet, hogy ott a Huawei is hibás volt. Látták hogy milyen kijelzőket kapnak, de minden mindegy alapon belerakták a telefonokba. Ha valamit nem tudnak legyártani, legalább ellenőrizzék és ne használják a rossz paneleket. De nekik is csak az volt a fontos, hogy meglegyen a darabszám.

(#33) Stabi83
Szerintem nem akarnak teljesen a kínaiaktól függeni. Inkább próbálnak az LG-nek segíteni.

(#39) Mik76 válasza ak76 (#34) üzenetére


Mik76
senior tag

LG v30-at nyuzok mar lassan egy eve. Alapvetoen semmi baja nincs a kijelzonek, viszont nem is vagyok hasra esve tole. Az oled szerintem mint kijelzo technologia egyaltalan nem felsobbrendu. Minden elonye valami hatrannyal is jar.
Ugyanezeket latom a tv-ken is.
1. A fekete
Fuu.... Tenyleg fekete a fekete. Ez onmagaban jo lenne, csak az a baj hogy nem tud egy rendes linearis szurke skalat megjeleniteni. Ha van egy 1-tol (feher)
0-ig (fekete) terjedo szinskala, nem csak a 0 a fekete hanem a 0.1 is es a 0.2 is. Azert ez gaz, de hat manapsag mindenki a fekete szinten elvezkedik.
2. A feher
Az oled-eken gyakori a gyenge feny ero, es emiatt van az hogy feher helyett egy nagyon vilagos kek-et lehet latni a tv-ken. Mobilokon nem vettem eszre, de nem veletlenul nem ajanljak az oled tv-ket vilagos nappalikba.
3. Energia takarekos kijelzo
Ez jo dolog. Valoban jobb dolog csak azt a reszt ellatni arammal aminek vilagoznak kell lennie.
4. Vegtelen kontraszt
Ez egy vicc. Egyszeru marketing bullshit matematikai trukkozessel. Ugye az egesznek a lenyege hogy a legmagasabb fenyerot el kell osztani a legalacsonyabbal hogy megkapjuk a kijelzo kontraszt aranyat, es mivel a legalacsonyabb a kikapcsolt fekete pixel ezt ugy ertelmezik mint 0-as erteket, es igy jon ki a vegtelen kontraszt. Egy dolgot nem tesznek hozza. Hogy ilyen alapon egy olyan panel is vegtelen kontrasztu amelyik az ezred reszet tudja a vilagosnak.
5. Tv panel kulso retege
Ugy csillog villog mint a Salamon toke. Nem tudom ki hogy van vele de en kifejezetten utalom ha egy alapvetoen nagyon sotet jelenetnel a sajat tukorkepemet kell neznem a tv kepe felett. Az osszes OLED tv ilyen es ez nagyon szar.

Szoval csak azt nem ertem hogy miert csak az lg panelekkel van bajod amikor maga a technologia is tobb sebbol verzik ami minden panelt erint, legyen az barmelyik gyartoe. Az en lg-m teszi a dolgat, de tuti nem az OLED kijelzo lesz a kriterium ha telot valtok.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#40) -Skylake- válasza ak76 (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Maradjunk annyiban hogy az Lg-nél ehhez sem értenek, a mobilpiaci részesedésük, meg a Ken Wong féle "merjünk kicsinek lenni" féle interjúk mutatják a helyüket a mobil hierarchiában."

+1

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#41) csocsoszán válasza Mik76 (#39) üzenetére


csocsoszán
őstag

Egyetértek veled pontról pontra.
A Samsung pontosan tudja, hogy egy alapvetően hibás kijelzőt árul. És ez a bajom, a tervezett elromlás. Az, hogy ebbe a kijelző típusba kódólva van, hogy x vagy y idő múlva beég azaz meghibásodik! Ekkora értéknél kötelező egy év jótállást adni, de azt sem bírja ki! És így is eladják!
Az sem igaz, hogy addig cserélik amíg tart a jótállás!
Egyszer cserélik azt mehetsz ahova akarsz.( pont itt tartok, vagyis a békéltetőnél. De ha kell bíróságig viszem.)
Ezt a tervezett avulást egyes országokban bűncselekmény.
De sajnos a hatalom szemethuny. Lásd iPhone akkumlátor szoftveres manipulálása! Én agyon büntettem volna őket!
És ez az egész, hogy tartozik a témához? Úgy hogy min csodálkoznak, hogy nem fogy a kijelzőjük? Ezért amit itt leírtunk! (Sokan nem vakok és nem akarnak tervezési hibás vackot venni!)Na erről ennyit.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#42) TunerJoe válasza Mik76 (#39) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Az 5-ös pontot nem értem. A csillogós bevonat nem az OLED hibája, teljes mértékben a gyártótól függ, hogy WC-csészét vagy Columbo Peugeot-ját akarja imitálni a képernyővel. Én vágom, hogy nincs matt felületű OLED kijelzős készülék a piacon, de te úgy állítod be, mintha ez technológiai korlát lenne, pedig simán megoldható lenne. A többi ponttal ki tudok egyezni.

instagram.com/albert__gyorgy

(#43) -Skylake- válasza csocsoszán (#41) üzenetére


-Skylake-
addikt

"És ez az egész, hogy tartozik a témához? Úgy hogy min csodálkoznak, hogy nem fogy a kijelzőjük? Ezért amit itt leírtunk! (Sokan nem vakok és nem akarnak tervezési hibás vackot venni!)Na erről ennyit."

Egyáltalán nem ezért nem fogy a kijelzőjük.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) Mik76 válasza TunerJoe (#42) üzenetére


Mik76
senior tag

Valoban nem maga a technologia okolhato erte, de mivel a termekek 100%-a igy kerul forgalomba ezert szerintem a listan a helye.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#45) h4h01 válasza Mik76 (#39) üzenetére


h4h01
senior tag

Jogos! :K

(#46) Stabi83 válasza csocsoszán (#41) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szerintem az hogy egy technológiának vannak korlátai és gyengeségei még nem azt jelenti hogy szándékosan szart árulnak. Van itthon több AMOLED paneles eszközöm, köztük több már elég koros de beégés nincsen rajtuk. Valakinek a felhasználói szokásához nem passzol vagy az ízléséhez de olyanok is vannak akiknél gond nélkül működik évek óta.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#47) gattolino válasza Stabi83 (#46) üzenetére


gattolino
senior tag

Ha valaki full fényerőt használ folyamatosan azoknál szokott beégni.. Bnőm is használta a fekete notch eltüntetését a Oneplus 6-ján. Nála látszott már valami. Mondtam H tüntesse el, majd megszokja a notchot :)

Vivo X90 Pro Plus

(#48) Stabi83 válasza gattolino (#47) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mate 20 Pro-t használok eltűntetett notch-al, napi 3-4 órát megy a navi, autómata fényerőn de beégést még keresve sem találok rajta. Lehet hogy ez a BOE erénye de samukon sem volt ilyen gondom pedig az S7E nagyon sokáig volt használva.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#49) gattolino válasza Stabi83 (#48) üzenetére


gattolino
senior tag

Akkor lehet csak kis ideig tűnt úgy. :B

Vivo X90 Pro Plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.