Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

"Az AMD már reagált a felfedezésre, amely minden olyan CPU-t és APU-t érint, amibe beépítésre került a PSP, azaz a Platform Security Processor. Ezek az előbbi linken fel is vannak sorolva."

Ez gyakorlatilag a teljes, a konzumer piacot lefedő termékskála az elmúlt évekből a jelenlegi felhozatalt is beszámítva. Ehh, sh*t happened.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) vicze válasza Yany (#1) üzenetére


vicze
félisten

Elég furcsa, hogy a 4000-es mobil nincs a listában, de minden más mobil igen... :F

(#3) #55525888


#55525888
törölt tag

ez ám a security processor :D

(#4) opr


opr
veterán

Gyakorlatilag az tortenik, amire szamitani lehetett. Terjed az AMD, igy egyre inkabb van ertelme kutatni/vizsgalni, igy egyre tobb dolog derul ki ott is, valtozo sulyossaggal.
Ez eleg sulyos, de hala egnek mar van is ra javitas, ami raadasul ha jol ertelmezem, semmilyen (teljesitmenybeni, vagy masmilyen) hatrannyal nem jar, szoval vegulis annyira nem gaz a helyzet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) solfilo válasza vicze (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Olyan, mintha egy összecsapott lista lenne, vagy nem hozzáértők írták volna. :(

4000U/H széria mellett hiányzik pl a desktop APU-k első generációja (2000G), más meg duplán, triplán (attól függ, hogy a 2nd itt most a notis 2000 vagy a notis 3000-et takarja)

2nd Gen AMD Ryzen Mobile Processor with Radeon Graphics
...
AMD Ryzen™ 2000 series Mobile Processor
...
AMD Ryzen™ 3000 series Mobile Processor with Radeon™ Graphics
AMD Ryzen™ 3000 series Mobile Processor

solfilo

(#6) vicze válasza vicze (#2) üzenetére


vicze
félisten

Hát pedig ott van nyilván a 4000-es mobilban, szóval nagyon nem értem miért hiányzik a listából.

#4 opr: Míg SW-ből javítható probléma, addig meh, Intel HW szintű sérülékenységek jóval nagyon problémák, mert azok javíthatatlanok.

(#7) hokuszpk válasza opr (#4) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha mindenigaz, ez nem hw, hanem szoftveres hiba volt. mondjuk en a psp -t csipobol tiltottam eddig minden Zen procimon, ha ez az ara, akkor a tvnezos gep is w11 heleytt linux lesz, tvtimevel elmukodunk.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#8) opr válasza vicze (#6) üzenetére


opr
veterán

Szamomra addig meh, amig gyorsan erkezik a javitas, nem extra szivas felrakni, es nincs egyeb hatranya sem se sebessegben, se funkcionalitasban. Ez itt adott, tehat jah, ez egy meh. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) fatpingvin


fatpingvin
őstag

annyira tudtam hogy ez lesz a PSP-vel is. a f*szért nem lehetett ezt a hülyeséget elengedni, a FX procik voltak kb az utolsók a nem low-end skáláról amikbe még nem pakoltak bele egy parasitic koprocesszort.

Mindegy, normálisabb oprendszerekhez legalább nem kell, nekem rossz előérzettől hajtva amúgy is az első dolgom volt BIOS-ban letiltani. igazam lett.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) CPT.Pirk válasza fatpingvin (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen én is számítottam erre, hogy a PSP is bukni fog pont úgy, mint az Intel hasonló megoldása...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) wwenigma válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Intelnek is szoftverhibaja volt ?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) CPT.Pirk válasza wwenigma (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Volt annak minden :) [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) opr válasza wwenigma (#11) üzenetére


opr
veterán

Mindkettőnek annyira biztonságos ez a hülyesége, hogy lassan jobban jársz, ha kegveszed a sima konzumer szart és azt üzemelteted. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) hallador


hallador
addikt

Ez a sebezhetőség 8 hónapos,, annyira nem gyorsan reagáltak. De legalább reagáltak.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) podtibi


podtibi
senior tag

Mondjuk én ilyenkor kíváncsi lennék mit is csinál megoldásként a driver és hogy az mennyire is akar megoldás lenni konkrétan. Ha már "befoltozták"...

Ezt inkább rád bízom.

(#16) podtibi válasza hallador (#14) üzenetére


podtibi
senior tag

Ennyit idő alatt akár már másik megoldást is találhattak adathalászatra.

Ezt inkább rád bízom.

(#17) Cassi


Cassi
senior tag

Nekem X570-es alaplapom van, és a Biztonsági eszközök alatt természetesen látszik az "AMD PSP 11.0 Device", de a driver verziója 4.15.0.0 (februári) a full friss állapot ellenére. Ez most akkor már a javított verzió vagy sem?

(#18) Sbig_x válasza vicze (#6) üzenetére


Sbig_x
junior tag

Milyen intel sebezhetőségre gondolsz, ami javíthatatlan?

Én eddig még csak amd oldalról láttam javíthatatlan sebezhetőséget, pl a CVE-2020-12967 és a CVE-2021-26311, amire az első két generációs epyc esetén nincs javítás.

"AMD says that affected processors are all of the EPYC embedded CPUs and the first, second, and third generation of regular EPYC processors. For third-generation EPYC CPUs, AMD has provided mitigation in SEV-SNP, which can be enabled. For prior generations, the solution is to follow best security practices and try to avoid an exploit."

[ Szerkesztve ]

(#19) Darmol válasza Sbig_x (#18) üzenetére


Darmol
senior tag

Egyik Intel sebezhetőség sem használható ki ha lekapcsolod/oda rakod ahová való. :K
Minden Intel Best of Best, így nincs olyan sebezhetőség Intel oldalon amit (kukázással) ne lehetne javítani. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#20) hallador válasza Darmol (#19) üzenetére


hallador
addikt

Az újabb generációkban igen sokat javítottak ezeken a dolgokon. Szóval most jöhet a szokásos lyukas sajt effektus, ja igen AMD hírnél ez a trollkodás el szokott maradni. Érdekes....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.