Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyon jó, hogy az mkb folyton az adathalászati kísérletekre figyelmeztet, de azon a gyakorlatán továbbra sem akar változtatni, hogy ha a telefonos ügyfélszolgálat foglalt és visszahívást kérek vagy egyszerűen csak ők hívnak engem, akkor elvárják, hogy egy ismeretlen telefonszámba elkezdjem diktálni az azonosításhoz szükséges adataimat, addig még azt se hajlandóak elmondani, hogy miért hívtak.

2022. van, minden bankszámlához gyakorlatilag kötelező a mobilos app, miért kivitelezhetetlen még mindig az, hogy ha a bank keres engem, akkor küld egy nyamvadt push üzenetet nekem benne azzal az infóval, hogy egyrészt nemsokára fel fognak hívni, másrészt egy kóddal, amit az ügyintéző olvas be nekem, hogy azonosítsa ő magát nekem?!
Ez miért számít még mindig űrtechnikának?

A bankszámlámhoz van regisztrálva a telefonszámom, nyilván én veszem fel, ha hívnak, miért alapelvárás, hogy kezdjem el diktálni az adataim?
Vagy akkor miért nem felváltva mondjuk az adatokat?
Én vigyázzak mindenre, de a bankok részéről nulla az elővigyázatosság, aztán meg csodálkoznak, hogy annyi csalás történik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.