Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Részvétem.

Jó kis cég lehet, ahol ilyesmi előfordulhat. :C

(#2) domos


domos
senior tag

Bajszos szám volt?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#3) Adamyno válasza domos (#2) üzenetére


Adamyno
tag

Azmegmiaz :D

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#4) PSti


PSti
tag

"Az utóbbi időben megszaporodtak azok a hívásaim, amikor szám nélkül hívnak és valamilyen kutatást végeznek."

A megoldás: Leteszed. NEM KELL velük beszélgetni. Elkezdi a kutatást, lerakod a telefont. Többször nem fog felhívni. Így ez neked 2 másodpercedbe kerül.

(#5) domos válasza Adamyno (#3) üzenetére


domos
senior tag

bajszos :D

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) Adamyno válasza domos (#5) üzenetére


Adamyno
tag

Ezt még nem ismertem. :))

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tartok tőle, hogy az általad felsorolt problémákra nem megoldás a számcsere.

szerintem nem gond, ha valaki letiltja a szám nélküli hívásokat, azokban az esetekben, amikor erre szükség van, lehet ideiglenesen ellenőrizni.

arra pedig nincs gdpr előírás, hogy a kollégáid mit kezdhetnek a számoddal.

a kutatókat meg úgy lehet lerázni, hogy először közlöd velük, hogy oldják meg, hogy ne hívjanak többet, másodszor felszólítod őket, hogy ezen beszélgetés rögzített verzióját küldjék el. akkor lesz egy felvételed, amiben közlöd, hogy ne hívjanak, ha megint hívnak, bíróság.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Még mindig túlreagálásnak érzem. Ha felhív valaki a cégtől, az miért lenne probléma? Neki ugyanúgy tudod mondani, hogy már nem dolgozol, és ezzel vége van.

(#9) bambano válasza UnA (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert a cégeknél, főleg azoknál, ahol a főnök hülye, mindig az a hibás, aki nemet mond.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) snecy20 válasza bambano (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Ha lerázod a kutatókat, akkor miből lesznek meg a kutatások? ;] :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) bambano válasza snecy20 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mint eddig: stomachsql.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) UnA válasza bambano (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

:)

(#13) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mostanában allianz hívogat szám nélkül.
Kérdeztem honnan a számom: hát ő azt nem tudja megmondani.
Mondtam szomorú, én meg sajnos rögzítem minden hívásom és többször szóltam, hogy ne hívogassanak, küldöm tovább a felvételt a naihnak.
Eltelt két hét és azóta nem hívtak, és remélem már nem is fognak többet.

Azért én senki kedvéért nem mondanék le a 20 éves telefonszámomról, mindenki aki csak ismer ezt az egyet tudja.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) UnA válasza bambano (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt értem, de a "nem" akkor is "nem", ha ezt nyíltan megmondod, és akkor is, ha csak úgy csinálsz, mint ha nem sikerült volna felvenni a telefont, mert egy tetszhalott SIM-kártya fogadta volna a hívást...

(#15) Tikakukac válasza UnA (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha felhív valaki a cégtől, az miért lenne probléma?

Posztot olvasd el megint, mert szerintem kicsit felületes voltál.

Neki ugyanúgy tudod mondani, hogy már nem dolgozol, és ezzel vége van.

Akkor még nem dolgoztál olyan helyen, ahol a vége van helyett másnap igen vicces időszak köszöntene be. Anyámék pont így dolgoznak. Munkaidő vége sosem annyi, amennyi, ezután is a telefonálgatás totál alap, ha úgy van karácsonykor is csörög a teló. Nem gond, tippre most úgy dűl be a szociális háló, mint a sz@r az egészségüggyel karöltve és végre bedobja a felmondását. Aztán keresek neki nyugdíjig olyan helyet, ahol a pontos, precíz, igényes munka elegendő és nem akarják biorobotnak használni az embereket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) nyunyu


nyunyu
félisten

Telemarketingeseknek, ügyfélszolgálatoknak nincs előírva véletlenül, hogy csak hívószámkijelzéssel hívhatnak, valós, visszahívható számról?

Vagy az csak EU rendelet tervezet volt 2010 körül?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) nyunyu


nyunyu
félisten

Közben végigolvastam a topiknyitó posztot is.

Ellentételezés természetesen NULLA, semmi, zéró. Csak akkor írnak túlórát ha gáz van és hívnak valami miatt. Ünnepnapon azt hiszem 300% de sokra nem mész vele mert ha van mondjuk fél óra meló, az másfél óra csúszó. Ha meg nem hív senki akkor potyára ültél otthon.

Elméletileg normális helyeken ezt úgy szokták megoldani, hogy az ügyelettel töltött idő fele számít túlórának.
Tehát ha este 6-tól reggel 6-ig mindig nálad a telefon, mert lehet, hogy azonnal ugrani kell, akkor az akkor is 6 óra munkaidő, ha éppen senki sem hívott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) UnA válasza Tikakukac (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

Habár ott van a másik hozzászólásom is, azért a kedvedért még egyszer: ;)

Leírta, hogy nem akarja felvenni. Ez rendben van, de akkor ezt mondani kell, és nem úgy csinálni, mint ha véletlenül a fiókban felejtette volna a telefont. Vagy kamu számot megadni.

(#19) Adamyno


Adamyno
tag

Jókat mosolyogtam :)

A gond nem azzal van, hogy nem tudok nemet mondani. Mondtam már sokszor. Senkit nem érdekel.
Másrészt pedig az van, hogy régen ugyanezt a melót (a készenlétet és a készenlétben keletkezett munka utáni túlórát) rendesen elszámolták. Hogy az most 3 forint 2 fillér volt vagy 300 ezer a papíron, jelenleg nem lényeg. Jelenleg ott tartunk, hogy papír sincs az egész történetről.

Ez állami szféra. Tipikusan az a hely, hogy "amit lehet jupiternek azt nem lehet a kis ökörnek". Megy a lejmolás meg a lenyúlás mindenhol. Előtte versenyszférában voltam, ahol az utolsó percig és az utolsó fillérig el volt számolva minden munkám totálisan perfekt módon, még arra is próbáltak ügyelni, hogy a szabadságokat is lehetőleg arányosan adják ki. Itt azt is tolják egyesek egész évben maguk előtt aztán decemberben meg megy a vita, hogy ki maradjon dolgozni mert mindenkinek ott van az egész éves szabadsága még. Inkább nem folytatom... sejtettem, hogy nem lesz leányálom, de azért ennyire mélysötét dolgokra én sem gondoltam. Az igazán durva dolgokat nem írom le természetesen. Majd egyszer ha lesz egy könyvem. De az nem lesz mert nem érek rá ilyenekre :N

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#20) Oldman2 válasza Adamyno (#19) üzenetére


Oldman2
veterán

Én legutóbb (még alkalmazottként) szintén a versenyszfárában voltam, de a munkámat valójában (külsősként) egy állami cégnél végeztem.

Tudnék én is mesélni érdekes dolgokat...

(#21) Tikakukac válasza UnA (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor még mindig nem érted a fő gondot. Itt akkor fel is adom :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Oszinte leszek veled. Szar az eleted. Legalabbis a munka oldala. De a tobbi is, hogy keszenletben vagy ingyen. Lecsusztatas? Hagyjuk. Vagy fizet vagy nincs tulora.

En sosem veszek fel maganszamot. Ha bank akar ugy elerni, mar repul is a panasz irasosan. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23) Viktor0610 válasza janeszgol (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem veszed fel a magánszámokat, honnan tudod, ki keres? ;]

Samsung Galaxy A54

(#24) janeszgol válasza Adamyno (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja hogy ez kozszfera. Bocs a hozzaszolast nem olvastam reagalas elott.
A kozszferanal undoritobb, gusztustalanabb dolog nincs! Sokszor kerestem munkat, sok munkam is volt, neha ugy valtottam, mint mas az alsogatyajat, de a kozszfera mindig tiltott volt. Oda soha!

(#25) janeszgol válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Kivalo kerdes. :)
Ezt csak utolag tudom meg, amikor lecsuszom dolgokrol, es a panaszomra a valasz: "de mi hivtuk". Tudom macera, de ez elvi kerdes.

(#26) Adamyno válasza janeszgol (#25) üzenetére


Adamyno
tag

Bárcsak ne lenne igazad :D
Értem az elveidet, egy ideig én is csináltam de ez jelenleg kényelmesebb volt.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.