Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #50192640


#50192640
törölt tag

Úgy kell ez a termék minden háztartásba, mint egy falat kenyér. "Hadd örüljenek a szomszédok"

(#2) UnA válasza #50192640 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

:))

(#3) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Miért nem rendes erősítővel és sugárzókkal tolod? Mobilitás?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

Van benne aksi, hogy lehessen veretni az utcan is seta kozben a Csepereg az esot?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Hieronymus válasza twollah1976 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vicces vagy!
999 euróért még akkumulátort is akarsz?
Ha sztereó hangzásra vágysz, akkor kettőt kell belőle vásárolni. Bár a sztereó csak mesterségesen felkeltett igény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) llax válasza futo001 (#3) üzenetére


llax
senior tag

Mobilitás és egy szál telefon elég hozzá... Van RGB világítás is. Ma ezek kellenek. Sztereó már nem feltétlenül... 10-15 éve még az 5-7 szappanos + 1 cipősdoboz "házimozi" kellett mindenkinek, hogy minden sarokból cincogjon valami. Most a mono az új divat...

Gyakoribb, változó helyszíneken, ötletszerűen rögtönzött kisebb bulikhoz jó lehet.

(#7) futo001 válasza llax (#6) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Évekig csak Libratone Live volt TV-re kötve, meg az szólt akkor is ha valami összejövetel volt. Aztán sok év után elkezdett hiányozni a sztereó, főleg zenékhez. A Libratonok most is megvannak, de már többzónás erősítőről van házimozi a nappaliban és sztereó az étkezőben. A mono már nem tud lekötni, erezdelahajam is csak sztereóról. Szóval elég fura amit írsz, de pár éve még mondtam én is, hogy nem kell széles sztereó, csak ezek a Libratonok, aztán mégsem így lett. De igaz, az akksis Zipp-et visszük mi is grillezni, napozni, szalonnát sütni, stb szóval van benne valami.
Érdekes ilyen rövid idő alatt hogyan formálódnak az igények mindenféle hatások okán.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#8) llax válasza futo001 (#7) üzenetére


llax
senior tag

"Szóval elég fura amit írsz"

A divatra értetted? Az a látottakból levont következtetés :)
Azt hittem, hogy a zsebrádiók és a (low end) crt tévék kikopásával a mono is eltűnik... De a marketingesek és a gyártók találtak neki piacot. Miután telítődött ez a piac, újra divatba lehet hozni a sztereót, az majd jó ok lesz a most megvett cuccok lecserélésére. Aztán következhet a sokpontegy. Így mindig van mit (NAGY tömegben) eladni.

A konkrét cuccnál elérhető a sztereó konfig, még egy példány vásárlásával. De már az is plusz vásárlást kíván :)

Nálam a mozizós téma nem igazán jött be soha (tizenpár éve a tévé sem...), így a "sokpontegy" kimaradt. A sztereó örök. Nem high end, de azért nem is minihifik szintjén.

[ Szerkesztve ]

(#9) twollah1976 válasza Hieronymus (#5) üzenetére


twollah1976
őstag

Ennyi penzert mar beleferhetett volna.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) adamssss válasza futo001 (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Igen foleg a mobilitas meg mindig macera lenne kotogetni a kabeleket. Raadasul a bt sincs sok erolkodoben. Ez igy minden az egyben teljesen kielegiti az igenyinket.

twollah1976: Aksi nincs benne es nem is vizallo.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) MineFox54 válasza adamssss (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

dB Technologies Sya széria, bőven belefért volna sztem a keretedbe két darab, van benne BT, egy xlr kábel kell a két láda közé, meg a két ládának táp...

(#12) Samus válasza MineFox54 (#11) üzenetére


Samus
addikt

Ebbe komolyan nincs középsugárzó? Mókásan szólhat. 15" woofer és 1" tweeter. Bár tuc-tuc-hoz más nem kell.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Na ezt rákötözöm a bringámra aztán szólhat a kis grófó mikor végig tekerek a falun. :D

Thanos was right.

(#14) rosejbli válasza Narxis (#13) üzenetére


rosejbli
senior tag

Azért arra figyelj, ha letámasztod a dohánybolt meg a kocsma elé, vidd magaddal, nehogy lába kéljen.

(#15) MineFox54 válasza Samus (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

Nézz utána, hány PA ládában van kozepsugarzo manapság :)
JBL-től ugrik be két típus, dB-nek ha nem futtatták ki, van egy, és kb ennyi.

Kicsit máshogy működnek a magasok, sokkal jobban le lehet engedni mint egy HiFi magast. (2" akár 1KHz alá)

[ Szerkesztve ]

(#16) MineFox54 válasza MineFox54 (#15) üzenetére


MineFox54
őstag

Aktívakra gondolok, nyilván pl line arrayeknél W8LM, LC, DVA széria és még lehetne sorolni napestig.

[ Szerkesztve ]

(#17) mephi666 válasza Narxis (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

viccen kívül: ha itt a város vadnyugati részén térek be munka után elintézni a bevásárlást, szoktam néha látni dakota indiánokat, akik húzzák maguk után a bulibőröndöt, amiből hangosan üvölt a kis grófó, vagy az ll junior :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) adamssss válasza Samus (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Az aljan van a subwoofer. A kozeppen a ketto az a kozep fent meg a magas.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) lowzor


lowzor
veterán

Az AV-Online elég távol áll a hiteles tesztoldalaktól, sokszor túlárazott hulladékokat is az egekbe magasztalnak. Eléggé fizetett hirdetés szaga van az összes tesztjüknek. Régebben volt olyan fejes tesztjük is, amiben konkrétan teljesen más karakterűnek írták le a fejeseket, mint amilyenek valójában.
Ennyi pénzért amúgy már olyan sztereó hangfalszettet kaptál volna, hogy hét nyelven beszél. Azt mondjuk megértem, hogy a mobilitás is fő szempont volt, de sok nem túlárazott brand gyárt már olyan 2.0 szetteket, amikben Bluetooth is van. Ez mondjuk menőbb a házibuliban, mert JBL, meg RGB ledes, meg van rajta mini DJ pult.

[ Szerkesztve ]

(#20) llax válasza Samus (#12) üzenetére


llax
senior tag

A magas mellett két mélyközép és az aljában egy 12"-os szub. Ez utóbbiból és a láda méretéből kiindulva nagyon rossz már nem lehet...

(#21) Stanlee


Stanlee
őstag

Nekem eddigi legszurrealisabb elmenyem Berlinben volt, egy Moby-ra hasonlitani probalo alak huzta maga utan a kerekes koffert, abban volt valami 1 meter magas hangfal, kb. 2 saroknyirol mar hallotuk, ahogy a 90-es evek aktualis berlini technojat hallgatta. Az ismerosok mondtak, hogy ez teljesen normalis (Berlinben)...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22) llax válasza MineFox54 (#15) üzenetére


llax
senior tag

A PA top ládák nagy-nagy többségében szub tartományra alkalmatlan, vizsonylag merev felfüggesztésű "vászonperemes" mélyközép sugárzó szokott lenni. Még a 15"-osok is 45-50Hz körüli alsó határfrekivel (-3dB) rendelkeznek, ezt nagy hangnyomás (+zenekari/diszkós) igény esetén mindenképp meg kell támogatni szubbal. (kis helyiségben, nagy láda esetén elég lehet a mélyet feltolni, aztán dübög valami...)

(#23) lowzor válasza llax (#22) üzenetére


lowzor
veterán

Itt a belseje a cuccnak: [link]

(#24) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Balázséknál nyerted reggel, vagy az ott megnyertet vetted meg féláron? :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#25) Samus


Samus
addikt

Tök jó, hogy ketten is reagáltatok a középsugárzó hiányára, csak én azt az egyel fentebb ajánlott dB Technologies Sya szériára értettem.

Azt is értem, hogy rá lehet erőltetni mindenféle hangsugárzóra mindenféle jelet, de a fizikát nem lehet megszexualizálni. Lassan azért nekem is leesik, hogy ezek az úgynevezett party ládák nem a minőségre vannak kihegyezve. Ez a JBL még oké, van benne minden, de most komolyan, megnéztem a dB Technologies Sya sorozatát. Nem olcsó. Ezért kapsz, típustól függetlenül 10, 12 vagy 15" mélyet, és 1" magasat. 300-2000Hz között meg akkora árok van, mint a Csendes óceánban. De ügyes a marketing, nem tweeter-t, hanem driver-t ír.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) Stanlee


Stanlee
őstag

Szakik, van egy gatya Marshall Hanwell Anniversary Edition-unk. Van valaki Mo-n, akit tudtok javasolni szervizelesre? Ugyanitt egy Stanmore, ami szinten befosott, var javitasra. Koszonom!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27) szebe válasza twollah1976 (#4) üzenetére


szebe
őstag

Csak a "kistestvér" 300-asban.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#28) llax válasza Samus (#25) üzenetére


llax
senior tag

Az említett Sya nem full range doboz (mint az írásban szereplő JBL), hanem egy PA top (HiFi-hez köze nincs), a full range rendszerhez kellene alá szub is. 48Hz-18kHz a -10dB, a minőségre vágyóknak sokkal mérvadóbb -3dB pontokat meg sem adták (valahol 60Hz körül lehet a -3dB, azaz HiFi-s mércével az alja).

Benne nem valamely szokványosabb HiFi magassugárzó van, hanem driver+tölcsér kombó és a mélye sem valami szubra alkalmas, hanem egy merev felfüggesztésű PA mélyközép hangszóró (HiFi mélyközepekkel nem keverendő), ezek 4-5kHz-ig 90++dB/W/m érzékenységgel működnek, így az 1,8kHz keresztezés teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#29) adamssss válasza INGJOKE (#24) üzenetére


adamssss
veterán

Amúgy pont tegnap láttam mikor kerestem a cikkhez képeket, hogy lehet egy ilyent nyerni. Hát nem én voltam az biztos :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) Lalikiraly válasza llax (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez így van. Imádom a HI-FI világot és cuccokat, de pénzem sajna nincs rá. Tavaly karira kaptam egy IKEA Eneby 30-at. Először a 21nm es panelszoba eggyik sarkában volt BT és telóról vagy valamiről szólt a rádió, párom néha hallgatja én zenét, de lehet vele veretni is kicsit. Aztán egyszer véletlen filmeztem és mondom kipróbálom már milyen a film a TV hangszórója helyett, nyilván tudtam hogy jobb lesz, de nem csak hogy jobb lett, hanem a Delta quadránsba költözött átt a minőség és hangerő is. Na másnap már a TV mellett landolt és ő a mindenes. Persze most is BT ről megy, pedig auxon sokkal hangosabb. Ha kell rakok fel videót :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#31) MineFox54 válasza llax (#22) üzenetére


MineFox54
őstag

Köszi, nagyjából azért van némi rálátásom a dolgokra ;)

(#32) MineFox54 válasza Samus (#25) üzenetére


MineFox54
őstag

a) De, olcsó :) Alulról második, gyakorlatilag belépő széria egy prosumer gyártónál. Meyer UPA-1P, na az pl. már egy drága láda.
b) "De ügyes a marketing, nem tweeter-t, hanem driver-t ír." Nemes egyszerűséggel azért, mert az tényleg egy driver :) Kompressziós magasnak hívjuk a technológiát, egy tölcsért HAJT MEG a driver. Egyébként a Partybox 1000-ben is ugyanúgy egy 1" driver van. (nézd meg az adatlapon, ők is annak hívják), ahogy az említett UPA-1P-ben is (hozzáteszem, 2 utas láda ő is.) Tweeter pl. ő, ha megnézed, nem is ajánlja a gyártó 3.5KHz alatt.
c) Kicsit máshogy működnek a PA hangszórók, mint a HiFi célúak.
Pl. itt egy 4" driver, az utolsó lapon láthatod a frekimenetet, kb 700Hzen van az alsó F3 pont, onnantól felfelé lehet a krosszfrekid Ő pedig egy 15"-os, kb 2 kilóig elmegy szépen (egyébként általában tovább is mennek, de most ez került elém hirtelen). Ezeket valahol 700 és 2000 közt összeváltod, és voila. Hozzáteszem, ez egy mélyközép. Illik alátenni egy szubot. Pont ezért, amit llax kolléga is írt, ezért nincsen Mariana árok, mert egyszerűen nem kell lemennie mélyre a mélyKÖZÉPnek. 90Hz alá nemigen szoktuk engedni a gyakorlatban az ilyesmit. Onnantól engedjük a szubokat. Pl. ő egy elterjedtebb 18" szub hsz. Ja, és egyébként élőzene hangosításánál 40Hz alá nem szokás engedni a cuccot. Elvetemült elektromos zenéknél persze más a képlet, infraszubok stb :D

Valóban nem olyan helyes összehasonlítás, mert a PartyBox az egy hibrid HiFi (vagyis inkább úgy mondom otthoni cucc) és PA közt. De komoly bulizásra nem vennék ilyet, ez biztos. Emellett aptX nélküli BT kapcsolatot nem neveznék HiFinek, szóval édesmindegy hogy 2 vagy 3 utas-e az a láda :D

[ Szerkesztve ]

(#33) MineFox54 válasza MineFox54 (#32) üzenetére


MineFox54
őstag

a) ponthoz kiegészítés: az eggyel magasabb szintű ládáknál már a -3dB pont is meg van adva (Opera széria). És még az is eldobható árú láda professzionális szemmel nézve. (120-150k)

[ Szerkesztve ]

(#34) lezso6 válasza MineFox54 (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem eleve wtf az, hogy kvázi mono, ami tökre hazavágja az élményt. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) UnA válasza lezso6 (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Na de milyen élményről beszélünk egy házibuli zenebigyó esetén? Amennyire emlékszem, még sosem voltam olyan helyen, ahol egy bulin bárki a mélyek és magasak közti finom különbségekre volt kíváncsi... ellenben a hangerő, az fontos volt :)

(#36) adamssss válasza lezso6 (#34) üzenetére


adamssss
veterán

Hát nem tudom... Pár tucat házibuliban voltam de azért még sohasem panaszkodtam (fél)részegen, hogy figyi mán dj gáz ez a mono szett mert nincs színpad, vagy hogy nem részletez eléggé a magas. Bár elfogadom, hogy ízlések és pofonok, különböző igények... :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) mephi666 válasza adamssss (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

felétek nem opera szokott menni házibuliban? ...piszkosul el tudja rontani a hangulatot, amikor kellemesen kortyolgatná az ember a dom perignon-t és nem jön át rendesen pavarotti tenor-ja, vagy a női kórus szopránja :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) MineFox54 válasza adamssss (#36) üzenetére


MineFox54
őstag

[kép]Aki szakmabeli, annak csatak részegen is szúrja a fülét/szemét... Ezt a képet hétvégi buliban csináltam 3:40kor (azt se tudtam egyébként, hogy hol vagyok ;) ), számonkértem már fénytechnikus haveromat, hogy ezzel mi a terve, nem stimmel a szög DJ világításhoz :D (vendégként voltam jelen, haver meg a szórakozóhely rezidens fényese)

[ Szerkesztve ]

(#39) lezso6 válasza UnA (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát olyan élményről, hogy "haoddhá'ezzkuvajjógecc". Egyszerűen csak kurva nagy különbség van aközött, hogy egy pontból jön a zene, vagy a szoba két sarkából. Ennyiről van csak szó, nem többről, s főleg nem ilyen audiofool dolgokról, hogy "hé te, óvatosan bulizzál e', le ne lökd a varázskavicsot az erősítőről, mert elbaszod a bulit!".

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) UnA válasza lezso6 (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

:)

(#41) lezso6 válasza UnA (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közben találtam video review-t a cuccról, binaural a felvétel, szóval fejhallgatóval hallgatva olyan, mintha ott lennél:

kültér és beltér

Azt a bizonyos sztereó különbséget az utóbbinál elég durván lehet hallani, a szomszéd szobából hallgatva is. Erről beszélek. :) Amúgy enyhén szólva odabasz a hangerő meg a mély is. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) llax válasza lezso6 (#39) üzenetére


llax
senior tag

Van aki az egy pontra is odaképzeli a "teret betöltést" :) Csak azért mert van némi zengetés/visszhang vagy más effekt benne, ami próbálná a térhatást utánozni... Aki erre "érzékeny", annak félmatt állapotban, akár valami hiphop zenével is lejön, hogy valami nagyon nincs rendben a hanggal...

(#43) lezso6 válasza llax (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, hát ez leginkább azért van, mert mást ért a "térbetöltés" alatt. Legtöbbeknek simán azt jelenti, hogy elég hangos. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.